Новини
Пригоди Тома Соєра / Марк Твен / (Видання 2024 року)
500 грн.
Класичний пригодницький роман про життя та пригоди хлопчика з американського містечка XIX ст.
Том Соєр - непосидючий, винахідливий хлопчик, який живе зі своєю тіткою Поллі в невеликому містечку Сент-Пітерсберг на березі Міссісіпі. Його буденне життя наповнене витівками: він хитрує, щоб уникнути роботи та школи, бешкетує з друзями та мріє про пригоди. Разом зі своїм найкращим другом, безпритульним Гекльберрі Фінном, Том переживає низку захопливих подій.
Хлопці стають свідками моторошного вбивства на кладовищі, тікають на безлюдний острів, де їх вважають потонулими, знаходять справжній скарб і викривають небезпечного злочинця. На тлі цих пригод розгортається і перше кохання Тома до чарівної Беккі Тетчер. Історія наповнена іскрометним гумором, романтикою, несподіваними поворотами сюжету та яскравими описами життя американської
Відомості полку Полтавського 1734-го року
Джерела з історії Полтавського полку, том 6
Компути та ревізії Полтавського полку
Відомості полку Полтавського 1734-го року
упорядник В.О. Мокляк
Публікація унікального архівного перепису козаків та посполитих селян Полтавського полку за 1734-й рік з часів останніх років гетьмана Данила Апостола.
Даний перепис — це своєрідні податкові списки жителів, з яких збирають гроші “на заплату полковим та сотенним чиновникам та канцелярським служителям”. Тобто це не тільки цінне родовідне джерело, а й цікаве джерело до історії місцевого полтавського самоврядування.
Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Книги схожої тематики:
1. Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини)
2. Відомості полку Полтавського 1734-го року
3. Компут Полтавського полку 1721 року
4. Компути Полтавського полку 1649 та 1718 років
5. Ревізії Полтавського полку 1723 та 1726 років
6. Ревізія Полтавського полку 1733 року
7. Список іменний Полтавського полку 1735-го року
8. Реєстри Полтавського полку 1654 року
9. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
10. Присяга Лубенського полку 1718 року
Батуринський архів (документи)
1500 грн.
Батуринський архів (документи)
кількість сторінок: 344
обкладинка тверда
До книжки увійшли документи, що стосуються історії Гетьманщини 1690–1709 рр., зокрема корпус так званого Батуринського архіву, вивезеного О. Д. Меншиковим з гетьманської резиденції під час її знищення в 1708 р. Документи являють собою вхідну канцелярію гетьмана Івана Мазепи — єдиний гетьманський архів кінця XVII — початку XVIII ст., що дійшов до наших днів. Крім того представлені оригінали й копії універсалів І. Мазепи, які не відомі широкому загалу.
Опівнічний Палац /Карлос Руїс Сафон/ El palacio de la medianoche
450 грн.
У жахливій пожежі, що за незбагненних обставин сталася в Калькутті під час відкриття нової залізничної станції, загинуло кілька сотень дітей. Тоді вогняний привид затято розшукував близнят Бена і Шері. Їх урятував лейтенант Пік ціною власного життя. Минуло шістнадцять років, і демон знову з’явився в місті. Над братом і сестрою нависає смертельна небезпека. Що він таке і що йому від них потрібно? Щоб розгадати цю загадку, близнята мають повернутися до початку. Та спроба розворушити минуле обернеться на жорстоке відкриття, яке приголомшить їх обох, бо книгу життя часом небезпечно гортати у зворотному напрямку…
Про автора:
Іспанський письменник Карлос Руїс Сафон (1964-2020) один із тих авторів, яких найбільше читають і найбільше знають у всьому світі. Його книжки давно стали літературними сенсаціями та здобули шалену популярність. Твори Сафона перекладені 50 мовами світу, вони очолювали практично всі європейські книжкові чарти, а їхніми шанувальниками є мільйони людей на п’яти континентах.
Книги Трилогії Туману:
- Володар Туману
- Опівнічний Палац.
- Вересневі вогні
Опівнічний Палац. Книга 2
Автор К. Р. Сафон
Мовау країнська
Сторінок 304
Формат 135х205 мм
Переклад І. О. Оржицький
Серія Трилогія туману
Вага: 0,290 кг
Колекція переписів Полтавщини козацької доби (17-18 ст.)
Книги мають іменні та географічні покажчики.
Комплект складається з таких книг:
1. Відомості полку Полтавського 1734-го року
2. Компут Полтавського полку 1721 року
3. Компути Полтавського полку 1649 та 1718 років
4. Ревізії Полтавського полку 1723 та 1726 років
5. Ревізія Полтавського полку 1733 року
6. Список іменний Полтавського полку 1735-го року
Подібні книги:
1. 06. Присяга Лубенського полку 1718 року
2. 07. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
Провулок Світлячків / Крістін Генна / (Видання 2025 року)
500 грн.
Роман про 30-річну дружбу двох несхожих дівчат на тлі соціальних змін у США між 1974 та 2000-ми рр.
Влітку 1974 р. в передмісті зустрічаються дві чотирнадцятирічні дівчини - сором'язлива, замкнена Кейт Маларкі, яка до восьмого класу розгубила всіх подруг, та її нова сусідка - яскрава й амбітна Таллі Гарт, "найкрутіша дівчина у світі". Попри разючі відмінності в характерах та життєвих пріоритетах, вони стають нерозлучними подругами, обіцяючи одна одній бути разом назавжди.
Їхня дружба проходить через різні випробування протягом трьох десятиліть - від старшої школи через коледж до дорослого життя. На тлі змін в американському суспільстві, культурі та політиці розгортається історія двох жінок, які шукають своє місце у світі. Зміна зачісок та музичних смаків, нові серіали та соціальні тренди, кар'єрні злети й падіння, романтичні стосунки та сімейні драми - все це формує полотно їхнього життя та випробовує на міцність їхню дружбу.
Червона кімната. Оповідання/Август Стріндберг/(Видання 1983 року)
1000 грн.
Юхан Август Стріндберг вважається засновником жанру критичного реалізму в Швеції.
Окрім роману "Червона кімната" до збірки увійшли оповідання "Ляльковий дім", "Осінь", "Романтик з Роне", "Митний наглядач", "Афінський гурток", "Сократ" та інші.
Дане видання може бути цікаве збирачам серії "Вершини світового письменства", (випуск 44), колекціонерам ілюстрацій художника Олександра Бичко, та пошановувачам відомої української перекладачки Ольги Сенюк.
Русь «після Русі». Між короною і булавою /В. Горобець, М. Волощук, А. Плахонін, Б. Черкас, К. Галушко/ (Наукове видання 2016 року)
860 грн.
Історичне наукове видання. Чим могла бути "Русь після Русі"? У цьому дивному словосполученні міститься безліч прихованих сюжетів ‒ не лише історичних, але й ідеологічних. Частина з них набула раптом актуальності 2014 року, коли чимало українців знову замислилися про витоки своєї держави та народу, а також про стосунки із давніми сусідами. Тому, для цієї книги серії "Історія без цензури" ця назва є невипадково провокативною. Для істориків та загалу віддавна вразливими є питання закінчення Русі та початку України, а також існування Галицько-Волинської держави. Чи була литовсько-руська доба періодом бездержавності українців і чи була Річ Посполита "польським завоюванням" - на ці та інші питання читач може знайти відповіді у цьому виданні.
Видання написане простою зрозумілою мовою і розраховане на широку аудиторію.
У книзі є багато якісних мап.
Назва: Русь «після Русі». Між короною і булавою
Автор: Віктор Миколайович Горобець (нар. 1964) — український історик, дослідник середньовічної та ранньомодерної історії України, доктор історичних наук, професор.
Мирослав Михайлович Волощук (нар. 1979) - доктор історичних наук, професор, директор Центру медієвістичних студій ПНУ ім. В.Стефаника.
Андрій Гаврилович Плахонін (нар. 1972) – історик, фахівець у галузі історії Давньої Русі, європейського середньовіччя, історичної генеалогії, географії, сфрагістики, хронології.
Борис Володимирович Черкас (нар. 1976) – дослідник історії міжнародних відносин країн Центрально-Східної Європи та геополітичного становища України у XIV – XVII ст.
Кирило Юрійович Галушко (нар. 1973) — український історик, кандидат історичних наук, науковий співробітник Інституту історії України НАН України, соціолог, викладач, публіцист, блогер, літератор.
Рік: 2016
Сторінок: 351
Розміри,см.:
довжина 20,5
ширина 13
товщина 2
Вага: 0,330 кг
Історія Поділля XVIII століття (збірка книг)
Збірка книг з історії Східного Поділля, в першу чергу - Вінниччини, які охоплюють різні сторони життя краю в 18 столітті, коли ці землі входили в Брацлавське воєводство Речі Посполитої.
В комплект входять:
- Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій.
- Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга. Подокументний опис за 1768 рік;
- Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга. Подокументний опис за 1769-1770 роки.
в розширене додати
Вінницький ґродський суд (він же ґродський суд Брацлавського воєводства) утворено 1566 р. Початково він був кримінальним судом, якому підлягали справи про злочини шляхти і селян, а також ті, в яких вони фігурували з представниками інших станів. В 18 столітті ґродський суд фактично виконував функції як кримінального, так і цивільного суду. Окрім цього до актових книг ґродського суду вписувались декрети, ухвали і рішення підкоморського суду (який не вів окремих актових книг).
За своїм статусом ґродський суд був третім після підкоморського (межового) та земського (цивільного) судів. В 18 столітті він очолювався вінницьким старостою, до складу суду входили також підстароста (заступник) та суддя і писар. На відміну від підкоморського та земського судів, склад яких обирався шляхтою на сеймику, урядники ґродського суду призначались від імені короля. З огляду на незначну кількість шляхти у Брацлавському воєводстві, для усіх трьох повітів (Брацлавського, Вінницького і Звенигородського) було створено лише по одному ґродському, земському і підкоморському суду. Від 1566 р. суди перебували в Брацлаві, а з перенесенням у 1598 р. адміністративного центру воєводства до Вінниці, сюди ж перебралися й шляхетські суди. Після вибуху козацького повстання Хмельницького та подальших пов’язаних з цим подій шляхетські суди Брацлавського воєводства припинили свою діяльність й відновили її лише через півстоліття в 1700 р.
За часи козацьких повстань 16 ст., Хмельниччини ітп загинула більша частина актових книг судів Брацлавського воєводства 16-17 ст. Книгам за 18 століття пощастило більше, вони пережили буремні часи розпаду Речі Посполитої та, переважно, збереглись до наших днів.
Книга "Вінницьке намісництво" структурно складається з двох частин:
1. Дослідження Арсена Зінченка історії Вінницького унійного деканату (Історії парохій та церков, які до нього входили, біографії священників, особливості правового статусу та ін.). Текст подано в авторській редакції.
2. Публікація документів Візитацій — спеціальних інспекторських описів парохій (церков, причту, населення тощо) Вінницького деканату за 1720-90-і роки, підготовлених Олесем Петренком. Подано як польський текст оригіналу, так і переклад на українську мову.
Книга стане корисною всім, хто цікавиться історією Вінниччини та історією українського християнства, а також всім дослідникам родоводів різних суспільних станів того часу (окрім обов’язкових згадок священнослужителів в документах регулярно згадується також і світське населення).
Valse mélancolique. Вибрані твори / Ольга Кобилянська / (Видання 2023 року)
450 грн.
Вишукана проза української модерністки про сильних жінок, які прагнуть самореалізації та особистого щастя всупереч суспільним обмеженням.
У збірці представлені найкращі твори Ольги Кобилянської, які розкривають основні теми її творчості: емансипацію жінки, конфлікт між особистими прагненнями та суспільними очікуваннями, пошук власного шляху в житті. Авторка майстерно поєднує психологічний реалізм із модерністською чуттєвістю, створюючи неповторний стиль, де соціальна проблематика переплітається з витонченим описом природи та душевних переживань героїнь. Особливу увагу приділено темі жіночої дружби, творчої самореалізації та протистояння патріархальним традиціям у буковинському суспільстві кін. XIX - поч. XX ст.
Історія Слобідської України. Багалій Д.І.
900 грн.
Історія Слобідської України.
Автор: Багалій Д.І.
Кількість сторінок: 400
Перевидання знаменитої праці про історію Слобідської України.
Основні розділи:
1. Географічний нарис Слобідської України і початок її заселення;
2. Заселення Слобідської України з другої половини 17 до кінця 18 століття;
3. Боротьба з татарами;
4. Автономія;
5. Соціальний устрій і суспільні стани;
6. Вибори до Катерининської комісії для укладання нового “Уложенія” і накази слобожанських представників;
7. Промисли, ремесла та торгівля
8. Земельна власність;
9. Слобожанський побут;
10. Духовенство, церкви та манастирі;
11. Освіта;
12. Український філософ Григорій Савич Сковорода;
13. Харків яко українське місто;
Подібні книги:
1. Територія, мережа поселень, персональний склад запорозького козацтва середини 1770 – початку 1780-х рр. (перше видання)
2. Сухомлин О.Д. Російська військова присутність на території Запорожжя як виклик для запорозького світу (1734-1775)
3. Архів Коша Нової Запорозької Січі (Томи 1, 2, 3, 4, 5, 8 та опис фондів)
4. Збірка книг з видавничої серії “Джерела до вивчення козацтва”
5. Колекція переписів Полтавщини козацької доби (17-18 ст.)
Усна історія степової України. Том 9 (Наукове видання 2010 року)
900 грн.
Колекційне історичне видання. Дев’ятий том "Усної історії Степової України" репрезентує матеріали експедиції до села Скельки Василівського району Запорізької області, здійснену Запорізьким науковим товариством ім. Я. Новицького, Запорізьким відділенням Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України та Інститутом усної історії Запорізького національного університету в серпні 2002 року. Важливість і унікальність видання полягaє в тому, що, по-перше, старовинне село було розташоване у Великому Лузі і зберегло пам’ять про унікальну атмосферу плавневої зони, а по-друге, усна історія є вагомим чинником історичного буття, значущим елементом відносин – побутових, економічних, суспільних і, що головне, – визначальним механізмом передачі історичної пам’яті і, як наслідок, – елементом ідентичності тієї чи іншої суспільної, соціальної, етнічної групи.
Це видання - безцінне, адже, на сьогоднішній день, село Скельки знаходиться під тимчасовою окупацією російських загарбників.
Видання зацікавить істориків, філологів, фольклористів, краєзнавців, усіх, хто шанує історичні традиції, вірування й уявлення.
Назва: Усна історія степової України. Том 9.
Автор: Павло Степанович Сохань (1926–2013) - український історик-славіст, джерелознавець, археограф.
Анатолій Васильович Бойко (1960–2010) - український історик, дослідник історичних джерел.
Валерій Кирилович Козирєв (нар. 1952) - український історик, краєзнавець.
Валерій Андрійович Смолій (нар. 1950) – український громадський та політичний діяч, історик, директор Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук, академік НАН України, заслужений діяч науки і техніки України.
Віктор Анатолійович Брехуненко (нар. 1965) - український історик, джерелознавець.
Олександр Олександрович Маврін (нар. 1963) — український історик, джерелознавець, археограф, доктор історичних наук.
Юрій Андрійович Мицик (нар. 1949) — український історик, джерелознавець, археограф, дослідник історії України козацької доби, церковної історії, збирач усних свідчень про Голодомор в Україні 1932—1933 років, публіцист, україніст, священник, доктор історичних наук, професор.
Володимир Іванович Мільчев (нар. 1972) - український історик.
Віктор Григорович Ткаченко (1954–2014) - український історик.
Надія Анатоліївна Бєлік (нар. 1961) - український історик.
Надія Іванівна Швайба (нар. 1980) - український історик.
Рік: 2010
Сторінок: 370
довжина 24,5
ширина 17,5
товщина 2,2
Вага: 0,710 кг