Новини
Історія Слобідської України. Багалій Д.І.
900 грн.
Історія Слобідської України.
Автор: Багалій Д.І.
Кількість сторінок: 400
Перевидання знаменитої праці про історію Слобідської України.
Основні розділи:
1. Географічний нарис Слобідської України і початок її заселення;
2. Заселення Слобідської України з другої половини 17 до кінця 18 століття;
3. Боротьба з татарами;
4. Автономія;
5. Соціальний устрій і суспільні стани;
6. Вибори до Катерининської комісії для укладання нового “Уложенія” і накази слобожанських представників;
7. Промисли, ремесла та торгівля
8. Земельна власність;
9. Слобожанський побут;
10. Духовенство, церкви та манастирі;
11. Освіта;
12. Український філософ Григорій Савич Сковорода;
13. Харків яко українське місто;
Подібні книги:
1. Територія, мережа поселень, персональний склад запорозького козацтва середини 1770 – початку 1780-х рр. (перше видання)
2. Сухомлин О.Д. Російська військова присутність на території Запорожжя як виклик для запорозького світу (1734-1775)
3. Архів Коша Нової Запорозької Січі (Томи 1, 2, 3, 4, 5, 8 та опис фондів)
4. Збірка книг з видавничої серії “Джерела до вивчення козацтва”
5. Колекція переписів Полтавщини козацької доби (17-18 ст.)
Nolens Volens або хоч-не-хоч. Близько 100 латинських і кілька грецьких сентенцій / Зузанна Кісєлевська / (Видання 2023 року)
500 грн.
Захоплива книга про живу історію латинських крилатих висловів та їх актуальність у сучасному світі.
Зузанна Кісєлевська розкриває походження та історичний контекст близько сотні латинських і кількох грецьких сентенцій, які не втратили своєї актуальності й сьогодні. Авторка майстерно поєднує історичні факти, культурологічні коментарі та сучасні паралелі, показуючи, як давні вислови знаходять нове життя в теперішньому світі. Особлива увага приділяється тим сентенціям, які набули нового звучання в контексті сучасних подій в Україні. Книга оформлена оригінальними ілюстраціями, що роблять знайомство з античною мудрістю ще цікавішим.
План м. Києва 1930 / П. Тимошок
100 грн.
Унікальна карта Києва 1930 р., укладена П. Тимошком.
Копія з карти, яка супроводжувала "Провідник" 1930 року Ернста.
Детальний кольоровий план міста із зазначенням вулиць, площ та важливих об'єктів. Карта містить покажчик вулиць за абеткою із зазначенням їх розташування на квадратах плану, позначення районів міліції та ліній трамваю. Особливу цінність становить відображення історичної забудови та планування міста кінця 1920-х рр.
Розмір ~ 32 x 47 см
Таємниці козацьких портретів (Ольга Ковалевська)
900 грн.
Таємниці козацьких портретів
Автор: Ольга Ковалевська
Рік: 2021
Кількість сторінок: 288, кольорові вклейки.
Обкладинка тверда
Книга містить десять нарисів з історії давньої та сучасної іконографії відомих українських гетьманів, полковників, сотників та їхніх матерів і дружин. У захопливій формі читачам запропоновано дізнатися, який зі збережених портретів демонструє нам справжнього Івана Мазепу, замислитися, чи дійсно Петро Дорошенко виглядав так, як його малювали художники, довідатися, чому Івана Самойловича зображено із заплющеними очима, з’ясувати, яким насправді був Іван Гонта, уявити, якою мала бути на портреті поважна гетьманша чи полковниця, та розвідати, чому відбуваються підміни портретованих. Книжка адресована науковцям, викладачам, студентам, а також усім, хто цікавиться історією та культурою України козацьких часів і готовий побачити наше минуле крізь призму дивовижних історій портретів її видатних діячів.
Трикутник Правобережжя: царат, шляхта і народ. 1793–1914 рр. (Даніель Бовуа)
Оцінено в 5.00 з 5
Невідома історія 19 століття.
Книжка видатного французького історика-славіста Даніеля Бовуа присвячена історії Правобережної України — Київщини, Волині й Поділля – у складі Російської імперії (1793–1914). У центрі авторської уваги — боротьба між російським самодержавством та польськими елітами за панування в цьому регіоні, зокрема, за контроль над українським селянством.
КНИГА ВИЙШЛА
Після Другого поділу Речі Посполитої в 1793 році величезна територія колишніх українських воєводств потрапила під владу Російської імперії.
Праця Бовуа — це системний опис як засобів, за допомогою яких царат асимілював місцевий устрій на імперський зразок, так і способів, за допомогою яких цієї асиміляції намагались уникнути чи хоча б її уповільнити.
Дослідження базується на великій кількості джерел, але, попри свою фундаментальність, книга легко читається завдяки вмінню автора подати складні речі простими словами.
Книга буде корисною всім, хто цікавиться історією України, зокрема економічно-соціальною історією територій і населення сучасних Волинської, Рівненської, Житомирської, Хмельницької, Вінницької, частин Тернопільської, Кіровоградської, Київської, Миколаївської, Одеської областей України.
Назва: «Трикутник Правобережжя: царат, шляхта і народ. 1793–1914 рр.»
Серія: Спільне видання з КЛІО
Автори: Даніель Бовуа
Перекладачка: Зоя Борисюк
Рік: 2023
Видавництво: КЛІО/РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 872 з ілюстраціями
Розмір: 175*245 мм
Обкладинка: тверда
Вага: 1000 г
ISBN: 978-617-7755-61-5
Звід пам’яток історії та культури України: Полтавська область. Чорнухинський район.
860 грн.
Звід пам'яток історії та культури України: Полтавська область. Чорнухинський район.
Випуск присвячений пам'яткам природи, археології, історії, архітектури та техніки, що розташовані на території Чорнухинського району Полтавської області.
Містить короткий екскурс в історію Чорнухинського району.
Для краєзнавців, істориків, туристів та всіх, хто хоче більше дізнатись про рідну Полтавщину.
Кількість сторінок: 352
Сентенції / Публілій Сір / (Видання 2024 року)
180 грн.
Перший український переклад знаменитої збірки латинських афоризмів Публілія Сіра, що поєднує народну мудрість із літературною майстерністю.
"Сентенції" – унікальна колекція віршованих афоризмів, що походять із римських мімічних вистав. Автор, колишній раб Публілій Сір, який став відомим драматургом, створив збірку, що увібрала в себе життєву мудрість, моральні настанови та гострі спостереження за людською природою. Особливістю видання є майстерний переклад Ростислава Паранька, який зберігає не лише зміст, але й поетичну форму оригіналу, включаючи складну гру слів та риторичні прийоми. Збірка становить значний інтерес як для дослідників античної літератури, так і для шанувальників афористичного жанру.
Україна — наш рідний край /Степан Рудницький/ (2025)
ПОПЕРЕДНІЙ ПРОДАЖ
Знаменита книга «Україна — наш рідний край» українського географа Степана Рудницького з оглядом українських земель повертає нас в 1910-і роки.
Книга вперше видана в 1917-му році, в бурхливу добу Світової війни та супутніх тектонічних зрушень в житті Європи.
Формально праця являє собою історико-географічний опис території тогочасного розселення українського народу, до якого додані фотографічні зображення українських краєвидів та карта. Але за суттю книга претендує на більшу роль — це своєрідний заклик до єднання всіх українців, розділених кордонами імперій, заклик поглянути далі свого регіону і полюбити свою Батьківщину.
«Бо любити свою рідну землю значить не лиш любити свою рідну хату, своє рідне село чи місто, свою рідну околицю, а любити всю землю, весь простір, де люди говорять рідною мовою, ховають рідний звичай, живуть рідними споминами минувщини, леліють рідні надії на будучину!
Наш рідний край великий! Не легко одному чоловікови змірити його власними ногами та заглянути власними очима в кожен закуток, яка там сторона, як там люди живуть. А знати се доконче треба, бо любов рідного краю конче повинна основуватись на його пізнанню! Нам Українцям не треба слїпої любови для України, ось так як матїр любить свою дитину та видить в нїй все добре й гарне хоч нераз воно не так! Нам Українцям нема добра з такої слїпої любови рідного краю й народу, що любить все без розбору чи добре й гарне, чи лихе й погане, коби лиш українське. Нам Українцям треба розумно любити Україну, кріпко любити все що в нїй добре й гарне, цурати ся всего, що лихе й погане й працювати з усїх сил, щоб поганого на Українї не було.»
Назва: Україна — наш рідний край
Автор: Степан Рудницький
Рік: літо 2025
Мова: українська ("желехівка")
Мертва зона /Стівен Кінг/ The Dead Zone
560 грн.
Коли через майже п’ять років Джон Сміт вийшов з коми, він, певно, пожалкував про це. За цей час тіло стало майже чужим, його дівчина обрала іншого, а рідна мати втратила зв’язок з реальністю. А ще треба вчитися жити з аномальною здібністю — бачити чуже майбутнє, лише торкнувшись людини. Тож повернутися до нормального життя не вийде. Особливо після того, як на передвиборчому мітингу Ґреґа Стіллсона Джонні тисне кандидатові руку. Миттєве передбачення вражає: Стіллсон виграє президентську гонку, очолить країну, а потім розв’яже ядерну війну та спричинить глобальну катастрофу. Проте змінити хід історії ще можливо. І в цьому заплутаному лабіринті Джонні бачить лише один вихід: вбити Ґреґа Стіллсона.
Про автора:
Стівен Кінг — шалено популярний американський письменник, який може похизуватися тим, що майже кожен його твір стає літературною сенсацією та стовідсотковим бестселером. За понад 40 років творчої діяльності Кінга світ побачило безліч романів, наклади яких давно перетнули межу в третину мільярда примірників. Він володар численних престижних літературних нагород і має чималу армію шанувальників, яка незмінно поповнюється.
Мертва Зона
Автор: Стівен Кінг
сторінок: 544
вага 0,455 кг
Еркюль Пуаро. Збірка 17 детективів /Агата Крісті/
5950 грн.
Неперевершена Агата Крісті! Її знають у всьому світі! Вона — найпопулярніший автор усіх часів. Продано близько мільярда примірників її творів англійською мовою, ще один мільярд — у перекладі 100 іноземними мовами. Продовжуючи традиції Єдгара По та Артура Конан Дойля, Крісті створила «англійський детектив» як жанр. В її романах усе вирішують інтуїція, спостережливість і уважність.
В збірку входять 17 детективів Агати Крісті про пригоди найкращого детектива всіх часів - про пригоди найвідомішого детектива усіх часів — Еркюля Пуаро:
- Убивство Роджера Екройда
- Трагедія в трьох діях
- Убивство на полі для гольфу
- Пуаро веде слідство
- Небезпека «Дому на околиці»
- Таємниці пансіону
- Загадка «Блакитного потяга»
- Карти на стіл
- П’ятеро поросят
- Убивство в Месопотамії
- Смерть у хмарах
- Таємниця відірваної пряжки
- Сумний кипарис
- Побачення зі смертю
- Смерть лорда Еджвера
- Місіс Мак-Гінті померла
- Зло під сонцем
Усна історія степової України. Том 9 (Наукове видання 2010 року)
900 грн.
Колекційне історичне видання. Дев’ятий том "Усної історії Степової України" репрезентує матеріали експедиції до села Скельки Василівського району Запорізької області, здійснену Запорізьким науковим товариством ім. Я. Новицького, Запорізьким відділенням Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України та Інститутом усної історії Запорізького національного університету в серпні 2002 року. Важливість і унікальність видання полягaє в тому, що, по-перше, старовинне село було розташоване у Великому Лузі і зберегло пам’ять про унікальну атмосферу плавневої зони, а по-друге, усна історія є вагомим чинником історичного буття, значущим елементом відносин – побутових, економічних, суспільних і, що головне, – визначальним механізмом передачі історичної пам’яті і, як наслідок, – елементом ідентичності тієї чи іншої суспільної, соціальної, етнічної групи.
Це видання - безцінне, адже, на сьогоднішній день, село Скельки знаходиться під тимчасовою окупацією російських загарбників.
Видання зацікавить істориків, філологів, фольклористів, краєзнавців, усіх, хто шанує історичні традиції, вірування й уявлення.
Назва: Усна історія степової України. Том 9.
Автор: Павло Степанович Сохань (1926–2013) - український історик-славіст, джерелознавець, археограф.
Анатолій Васильович Бойко (1960–2010) - український історик, дослідник історичних джерел.
Валерій Кирилович Козирєв (нар. 1952) - український історик, краєзнавець.
Валерій Андрійович Смолій (нар. 1950) – український громадський та політичний діяч, історик, директор Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук, академік НАН України, заслужений діяч науки і техніки України.
Віктор Анатолійович Брехуненко (нар. 1965) - український історик, джерелознавець.
Олександр Олександрович Маврін (нар. 1963) — український історик, джерелознавець, археограф, доктор історичних наук.
Юрій Андрійович Мицик (нар. 1949) — український історик, джерелознавець, археограф, дослідник історії України козацької доби, церковної історії, збирач усних свідчень про Голодомор в Україні 1932—1933 років, публіцист, україніст, священник, доктор історичних наук, професор.
Володимир Іванович Мільчев (нар. 1972) - український історик.
Віктор Григорович Ткаченко (1954–2014) - український історик.
Надія Анатоліївна Бєлік (нар. 1961) - український історик.
Надія Іванівна Швайба (нар. 1980) - український історик.
Рік: 2010
Сторінок: 370
довжина 24,5
ширина 17,5
товщина 2,2
Вага: 0,710 кг
Гадяцька унія 1658 року
810 грн.
Гадяцька унія 1658 року
Гадяцька унія 1658 року — договір, за яким Гетьманщина мала ввійти в Річ Посполиту на рівних правах з іншими її частинами — Польщею та Великим князівством Литовським (сучасна Білорусь та Литва).
У післяпереяславських умовах кінця 1650-х рр. Порозуміння в Гадячі між Гетьманщиною та річчю Посполитою рішуче підважувало здобутки Московії в 1654-56 рр. Навіть в своєму урізаному Сеймом вигляді, Гадяцька угода залишалась надійною перешкодою для московської експансії, що відкривало для Східної Європи інші обрії як на короткотермінову, так і на далеку перспективу.
Пропонована збірка містить статті сучасних авторів, присвячені осмисленню різноманітних аспектів Гадяцької угоди 1658 року:
- Гадяцька угода — текст польською та українською;
- Гадяцька угода — текстологічний аналіз (Таїрова-Яковлєва);
- Козацько-польські домовленості 16 — першої половини 17 ст. (Брехуненко);
- Турецька альтернатива в зовнішній політиці Козацької держави (Колодзейчик);
- Гадяцька угода 1658 року в структурі міжнародних взаємин Центрально-Східної Європи (Горобець);
- Козацьке посольство на сейм 1659 року (Кулаковський);
- Конфесійна проблема в Гадяцькій угоді (Кемпа);
- Коронна шляхта і Гадяцька унія (Кролль);
- Велике князівство Литовське і Гадяцька унія (Коссаржецький);
- Від Гадяча до Андрусова: осмислення “отчизни” в українській політичній культурі (Когут);
- Ідея відновлення “Гадяча 1658” у політичних концепціях П. Дорошенка (1660-70-і рр.) (Чухліб);
- Гадяцький договір 1658 року у висвітлені українських літописців (Мицик);
- Гадяч 1658: творення міфу (Плохій);
- Гадяцька унія в польській історіографії (Бобятинський);