Новини
Усна історія степової України. Том 6 (Наукове видання 2009 року)
900 грн.
Колекційне історичне видання. Матеріали, представлені у шостому томі "Усної історії степової України" були зібрані в результаті експедиції до села Преслав Приморського району Запорізької області. Село Преслав розташоване в непересічному місці - на землі, яка довгі десятиріччя була духовним центром усієї болгарської Таврії. Розповіді сешканців села подано зі збереженням усіх мовних особливостей, зокрема діалектизмів і специфіки побудови речення. Сучасна пунктуація застосована тільки за умови, якщо вона не змінює змістове навантаження. Під час проведення експедиції було використано недосконалу техніку і стару півку, тож, як наслідок, окремі слова та речення було неможливо розібрати. Тому, у текстах цього тому такі ушкоджені частини позначені як [нерозбірливо].
Це видання - безцінне, адже, на сьогоднішній день, село Преслав знаходиться під тимчасовою окупацією російських загарбників.
Видання розраховане на істориків, філологів, фольклористів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історичною традицією, віруваннями, уявленнями населення степового краю.
Назва: Усна історія степової України. Том 6.
Автор: Павло Степанович Сохань (1926–2013) - український історик-славіст, джерелознавець, археограф.
Анатолій Васильович Бойко (1960–2010) - український історик, дослідник історичних джерел.
Валерій Кирилович Козирєв (нар. 1952) - український історик, краєзнавець.
Валерій Андрійович Смолій (нар. 1950) – український громадський та політичний діяч, історик, директор Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук, академік НАН України, заслужений діяч науки і техніки України.
Віктор Анатолійович Брехуненко (нар. 1965) - український історик, джерелознавець.
Олександр Олександрович Маврін (нар. 1963) — український історик, джерелознавець, археограф, доктор історичних наук.
Юрій Андрійович Мицик (нар. 1949) — український історик, джерелознавець, археограф, дослідник історії України козацької доби, церковної історії, збирач усних свідчень про Голодомор в Україні 1932—1933 років, публіцист, україніст, священник, доктор історичних наук, професор.
Володимир Іванович Мільчев (нар. 1972) - український історик.
Віктор Григорович Ткаченко (1954–2014) - український історик.
Надія Анатоліївна Бєлік (нар. 1961) - український історик.
Надія Іванівна Швайба (нар. 1980) - український історик.
Рік: 2009
Сторінок: 460
довжина 24,5
ширина 17,5
товщина 2,5
Вага: 0,780 кг
Іскра життя /Еріх Марія Ремарк/
462 грн.
Березень 1945-го. Концтабір Меллерн вважається дуже гуманним: тут немає газових камер. Але щоденно смерть від голоду, знущань, хвороб забирає сотні тих, у кого замість імен — лише номер. Відчайдушне передчуття скорого звільнення об’єднує змучених мешканців Малого табору. Вижити повинен хоч хтось. Аби не забути. Аби розповісти правду. Аби знайти сили розпочати все наново, пам’ятаючи про ті іскри життя, які згасли назавжди...
Іскра життя
Сторінок: 384
Про автора: Еріх Марія Ремарк - один з найвідоміших письменників ХХ століття. Його антивоєнні романи "На Західному фронті без змін", "Три товариші", "Тріумфальна арка" є справжніми світовими сенсаціями, що не втрачають актуальності й донині. Поруч із Гемінґвеєм та Олдінґтоном Ремарк - одна з культових постатей літературної течії "втраченого покоління".
Звід пам’яток історії та культури України: Полтавська область. Оржицький район.
810 грн.
Звід пам'яток історії та культури України: Полтавська область. Оржицький район.
Випуск присвячений пам'яткам природи, археології, історії, архітектури та техніки, що розташовані на території Оржицького району Полтавської області.
Містить короткий екскурс в історію Оржицького району.
Для краєзнавців, істориків, туристів та всіх, хто хоче більше дізнатись про рідну Полтавщину.
Кількість сторінок: 395
Сіячі. Українські інтелектуали, які пробудили ідею незалежності /Ігор Гирич/ (Наукове видання 2023 року)
800 грн.
Збірка інтелектуальних біографій українських мислителів, які заклали основи державної незалежності.
У книзі "Сіячі. Українські інтелектуали, які пробудили ідею незалежності" Ігор Гирич представляє життєписи десяти видатних українських істориків та громадських діячів другої половини XIX — поч. XXI ст. Автор розкриває внесок цих особистостей у розвиток української державницької думки в умовах іноземного панування — від часів Російської імперії до СРСР.
Праця висвітлює історіософські погляди та діяльність таких визначних постатей, як Михайло Грушевський, Ольґерд Бочковський, В'ячеслав Липинський, Володимир Антонович, Олександр Кониський, Євген Чикаленко, Сергій Єфремов, Андрій Жук, Ярослав Дашкевич та Сергій Білокінь. Гирич показує, як ці інтелектуали не лише теоретично обґрунтовували ідею незалежності України, але й активно працювали над її практичним втіленням, створюючи партії, громадські організації та культурні інституції.
Книга розрахована на широке коло читачів, які цікавляться історією української суспільно-політичної думки та процесом формування ідеї незалежної української держави.
/
Бібліографічна інформація
Назва: Сіячі. Українські інтелектуали, які пробудили ідею незалежності
Автор: Ігор Гирич
Рік і місце видання: 2023, Київ
Сторінок: 413
Мова: українська
Маруся. Вибрані твори /Марко Вовчок/
336 грн.
…Те, що я розповім вам, діялося давним-давно на Україні, у глухій глуші, і ще й досі по світові не рознеслося. Бабуся, що мені оповідала, упевняла, ніби у глуші є чимало чесних великих подій, все одно як пишних квіток. І оповідала бабуся, — а вона була давня сильно, прожила чимало на білому світі. «Чимало дечого побачила та чимало дечого зазнала, — оповідала вона, що нічого в світі не можна поставити врівень із цими порослими в глуші квітками. Ні з цими, що в глуші укриті, подіями. Віки йдуть, минають, — а все однаково пишні, свіжі квітки ваблять зір своєю розкішшю, а тихі, величні події любо заспокоюють і м’якшать серце людське».
Про автора:
Марко Вовчок — псевдонім української письменниці Марії Вілінської. Тарас Шевченко називав її своєю дочкою, Пантелеймон Куліш - мовчазним божеством, а Віктор Домонтович охрестив моцартом любовних історій. Вона була єдиною в українській літературі жінкою-письменницею наприкінці 50-х років ХІХ століття. Її повість «Маруся» отримала нагороду Французької Академії і була перекладена багатьма мовами. Майже 40 років Марко Вовчок була постійним співробітником журналу «Magasin d’Education et de Recreation», у якому друкувався Жуль Верн.
сторінок: 336
вага 0,3 кг
Список іменний Полтавського полку 1735-го року
Джерела з історії Полтавського полку, том 7
Компути та ревізії Полтавського полку
Список іменний Полтавського полку 1735-го року
упорядник В.О. Мокляк
Публікація унікального архівного перепису козаків Полтавського полку за 1735-й рік.
Закінчувалась Війна за Польську спадщину (1733-35 рр.) та готувалась нова війна з Османською імперією (1735-39 рр.), через що перепис фокусується на фактичній наявності козаків та зайнятості їх в поточних походах, місцевій та прикордонній (форпостній) службі. Тобто цей перепис є фактичним зрізом з повсякдення козацької служби.
Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Книга має іменний та географічний покажчики.
Книги схожої тематики:
1. Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини)
2. Відомості полку Полтавського 1734-го року
3. Компут Полтавського полку 1721 року
4. Компути Полтавського полку 1649 та 1718 років
5. Ревізії Полтавського полку 1723 та 1726 років
6. Ревізія Полтавського полку 1733 року
7. Список іменний Полтавського полку 1735-го року
8. Реєстри Полтавського полку 1654 року
9. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
10. Присяга Лубенського полку 1718 року
Еркюль Пуаро. Збірка 17 детективів /Агата Крісті/
5950 грн.
Неперевершена Агата Крісті! Її знають у всьому світі! Вона — найпопулярніший автор усіх часів. Продано близько мільярда примірників її творів англійською мовою, ще один мільярд — у перекладі 100 іноземними мовами. Продовжуючи традиції Єдгара По та Артура Конан Дойля, Крісті створила «англійський детектив» як жанр. В її романах усе вирішують інтуїція, спостережливість і уважність.
В збірку входять 17 детективів Агати Крісті про пригоди найкращого детектива всіх часів - про пригоди найвідомішого детектива усіх часів — Еркюля Пуаро:
- Убивство Роджера Екройда
- Трагедія в трьох діях
- Убивство на полі для гольфу
- Пуаро веде слідство
- Небезпека «Дому на околиці»
- Таємниці пансіону
- Загадка «Блакитного потяга»
- Карти на стіл
- П’ятеро поросят
- Убивство в Месопотамії
- Смерть у хмарах
- Таємниця відірваної пряжки
- Сумний кипарис
- Побачення зі смертю
- Смерть лорда Еджвера
- Місіс Мак-Гінті померла
- Зло під сонцем
Техаський рейнджер. Наполеон Огастус Дженнінгс (Спогади техаського рейнджера про свою службу у легендарному підрозділі).
160 грн.
Добровольці, що бережуть кордон і підтримують порядок. Стрільці, які ніколи не тікають від перестрілки і покладаються лише на власний револьвер та плече побратима. Шаленці, об’єднані спільним прагненням оберігати співгромадян та нести закон у найвіддаленіші закутки свого штату. Усе це про техаських рейнджерів – легендарний підрозділ, що завдяки власній хоробрості та відчайдушності увійшов у легенди.
Ця книга є споминами одного із таких хлопців, що в пошуках кращої долі втік з батьківського дому до техаського прикордоння і знайшов себе у рейнджерському загоні.
Про автора
Автор брав участь у захисті кордону між Мексикою і США у 1870–1880-х роках. Розповідає про боротьбу зі злочинними угрупованнями.
Техаський рейнджер.
Автор: Наполеон Огастус Дженнінгс
Рік: 2021
Сторінок: 192
Книги схожої тематики:
1. Як я опинився на ста доларах (Бенджамін Франклін)
2. Щоденник піхотинця Гарріса (Бенджамін Ренделл Гарріс)
3. Щоденник легіонера (Джордж Менінгтон)
4. Як я воював за незалежність (Джозеф Плам Мартін)
5. Історія Громадянської війни в США. 1861—1865 (Джеймс Форд Роудс)
Поліанна / Елеонор Портер / (Видання 2024 року)
500 грн.
Життєствердна історія про дівчинку, яка своєю грою в радість змінює життя цілого містечка.
Класичний роман американської письменниці Елеонор Портер розповідає про одинадцятирічну сироту Поліанну, яка приїжджає жити до своєї суворої тітки міс Полі. Дівчинка привозить із собою успадковану від батька-пастора "гру в радість" - вміння знаходити щось добре в будь-якій ситуації. Своїм невгасимим оптимізмом та щирістю Поліанна поступово розтоплює серця містян, навчаючи їх бачити світлу сторону життя. Книга не лише розважає читача, але й допомагає переосмислити власне ставлення до життєвих труднощів, показуючи силу позитивного мислення та доброти.
Червона кімната. Оповідання/Август Стріндберг/(Видання 1983 року)
1000 грн.
Юхан Август Стріндберг вважається засновником жанру критичного реалізму в Швеції.
Окрім роману "Червона кімната" до збірки увійшли оповідання "Ляльковий дім", "Осінь", "Романтик з Роне", "Митний наглядач", "Афінський гурток", "Сократ" та інші.
Дане видання може бути цікаве збирачам серії "Вершини світового письменства", (випуск 44), колекціонерам ілюстрацій художника Олександра Бичко, та пошановувачам відомої української перекладачки Ольги Сенюк.
Левеншельди. Перстень Левеншельдів. Шарлотга Левеншельд. Анна Сверд / Сельма Лагерлеф / (Видання 2024 року)
550 грн.
Розкішна історична сага про таємничий перстень та долі шведської шляхетної родини протягом двох століть.
Трилогія нобелівської лауреатки Сельми Лагерлеф поєднує в собі родинну хроніку, готичний роман та історичне полотно Швеції XVIII-XIX ст. У центрі оповіді - містична історія персня генерала Левеншельда, що впливає на долі як представників шляхетного роду, так і простих людей, які ним заволоділи. Через історію коштовності авторка досліджує теми моральної відповідальності, невідворотності покарання за гріхи та всепереможної сили кохання. Майстерно вибудуваний сюжет з несподіваними поворотами доповнюється детальними описами шведського життя того часу.
Буквар миру. Книга для сімейного читання /Григорій Сковорода/
539 грн.
До видання увійшли вибрані твори великого українського філософа, письменника й богослова Григорія Сковороди: байки, поезії, притчі, листи, переклади. Це книга для сімейного читання, тому що і дорослі, і діти знайдуть у цих простих і мудрих рядках свій сенс і розкриють для себе вхідні двері до доброго життя… Книга ілюстрована старовинними гравюрами, що їх дуже любив сам Сковорода.
Сторінок: 320