Новини
Положаї. Село в Генеральному описі Лівобережної України 1765-69 років
780 грн.
Публікація архівного документу, з якого читач дізнається:
- як виглядали господарства козаків та селян одного з найбільших полків Гетьманщини - Переяславського полку.
Скільки в них було землі, що на ній сіяли. Скільки було коней, корів, овечок, свиней та ін.
На яких умовах працювали наймані працівники.
- який був склад сім'ї, скільки людей жилов в одній хаті
- звідки відбувались міграції (до ліквідації козацької автономії та введення московського кріпацтва населення було значно мобільнішим).
- як виглядала нотаріальна документація Доби Козаччини на прикладі численних копій купчих записів на землю.
- яку інфраструктуру мало козацьке село - описи церкви та школи.
Про все це можна дізнатись на прикладі фундаментального опису села Положаї (Переяславський полк) за 1767 рік.
Положаї. Село в Генеральному описі Лівобережної України 1765-69 років
Упорядник: Ю.Б. Коржов
Рік: 2020
Сторінок: 240
Обкладинка тверда.
Місто Конотоп у матеріалах генерального опису Лівобережної України 1765–1769 років. Книга 1. Козацька старшина та духовенство (2023)
1700 грн.
У виданні вперше публікуються документи генерального опису Лівобережної України 1765–1769 рр. у частині, присвяченій місту Конотоп Конотопської сотні Ніжинського полку (тепер м. Конотоп Сумської області).
Матеріали опису містять цінні відомості про соціально-економічні відносини, господарства, чисельність, вік, походження та родинні зв’язки населення цього мікрорегіону Гетьманщини. до першої книги увійшли документи, що стосуються козацької старшини та духовенства.
Видання розраховане на істориків, краєзнавців, генеалогів та всіх, хто цікавиться історією України.
Місто Конотоп у матеріалах генерального опису Лівобережної України 1765–1769 років.
Книга 1. Козацька старшина та духовенство
Рік: 2023
Сторінок: 904
Вересневі вогні. Книга 3 /Карлос Руїс Сафон/ Las luces de septiembre
450 грн.
Завершальна книга «Трилогії туману»
Юна Ірена разом із мамою та братом вимушена покинути рідний Париж і перебратися до провінційного містечка на узбережжі Нормандії. Її мати працюватиме економкою в маєтку видатного механіка та інженера Лазаруса. Цей будинок повен надзвичайних загадкових механізмів: роботів, що відчиняють двері, годинників із таємничими посмішками, ляльок-танцівниць, які у своїй пластичності не гірші за живих людей. Та однієї ночі до чарівного маєтку з похмурих закутків минулого вривається Тінь. Ірен дізнається, що прекрасна дружина винахідника вже двадцять років не покидає будинок. Двадцять років тому тут сталося дещо незворотне. Та що саме? Ляльки Лазаруса бережуть страшну таємницю їхнього творця. І їхні погляди вже не видаються таким привітними...
Про автора:
Іспанський письменник Карлос Руїс Сафон (1964-2020) — один із тих авторів, яких найбільше читають і найбільше знають у всьому світі. Його книжки давно стали літературними сенсаціями та здобули шалену популярність. Твори Сафона перекладені 50 мовами світу, вони очолювали практично всі європейські книжкові чарти, а їхніми шанувальниками є мільйони людей на п’яти континентах.
Сторінок 256
Формат 135х205 мм
Переклад: І. О. Шевченко
Сторінок: 256
Вага: 0,260 кг
Книги Трилогії Туману:
- Володар Туману
- Опівнічний Палац.
- Вересневі вогні
Ніч проти Різдва. Вій. Старосвітські дідичі / Микола Гоголь / (Видання 2022 року)
200 грн.
Новий, уточнений переклад трьох знаменитих повістей Миколи Гоголя від майстра українського перекладу Юрія Винничука.
Видання містить три найвідоміші повісті з циклу "Вечори на хуторі біля Диканьки" та "Миргород" у новому перекладі. Особливістю цього видання є відновлення авторського тексту за оригінальними рукописами, включно з фрагментами, що були вилучені через цензурні міркування. Переклад очищено від русизмів, які були характерні для попередніх версій, що дозволяє краще відчути колорит української мови та атмосферу творів. До збірки увійшли містична історія кохання коваля Вакули "Ніч проти Різдва", моторошна повість "Вій" та лірична новела про старосвітське життя "Старосвітські дідичі".
Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій. (Зінченко А. Л., Петренко О. С.)
Оцінено в 5.00 з 5
КНИГА ВИЙШЛА
Невідомі сторінки історії Вінниччини 18 ст., часів перебування її в складі Речі Посполитої. Десятки сіл, сотні імен і прізвищ людей Вінниччини 18 століття.
Маловідомий факт — в 18 ст. на території Вінниччини більшість населення належала до греко-католицької (унійної) церкви. Ця публікація про неї.
Книга структурно складається з двох частин:
1. Дослідження Арсена Зінченка історії Вінницького унійного деканату (Історії парохій та церков, які до нього входили, біографії священників, особливості правового статусу та ін.). Текст подано в авторській редакції.
2. Публікація документів Візитацій — спеціальних інспекторських описів парохій (церков, причту, населення тощо) Вінницького деканату за 1720-90-і роки, підготовлених Олесем Петренком. Подано як польський текст оригіналу, так і переклад на українську мову.
Книга стане корисною всім, хто цікавиться історією Вінниччини та історією українського християнства, а також всім дослідникам родоводів різних суспільних станів того часу (окрім обов’язкових згадок священнослужителів в документах регулярно згадується також і світське населення).
Книга щедро проілюстрована, також на наше замовлення Сергієм Шаменковим було створено художні реконструкції, які ілюструють вигляд священника та його парохіян на Вінниччині 18 століття.
Назва: «Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій»
Серія: Архівний ключ
Упорядник: Зінченко А. Л., Петренко О. С.
Рік: 2023
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 896 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 175×245 мм
Вага: 1600 г
ISBN: 978-617-95356-0-4
Війська Ясновельможного Пана Гетьмана. Армія Української держави, травень-грудень 1918 р. (Ярослав Тинченко)
600 грн.
Війська Ясновельможного Пана Гетьмана. Армія Української держави, травень-грудень 1918 р.
Сучасні дослідники по-різному оцінюють період правління в Україні гетьмана П. П. Скоропадського у травні–листопаді 1918 року. Одні перераховують чимало здобутків останнього Гетьманату, інші засуджують Скоропадського за ухили в російську сторону та марнування часу. У військовій галузі — організації українських збройних сил, гетьман користався наробками та здобутками свого попередника — військового міністра Центральної Ради Олександра Жуковського. Характерною відмінністю від періоду Центральної Ради стали, хіба що, зовнішні ознаки — уніформа, у царині якої за часів гетьманування П.П. Скоропадського було здійснено чималі зрушення. «Барвисті» сердюки та конвойці П. П. Скоропадського, характерні «гетьманські» погони, закарбовані на відеохроніці та фотонегативах того часу, назавжди ввійшли до вітчизняної історії. Саме ним і присвячено дослідження.
Видання розраховане на всіх, кому цікава історія України 20 століття, історія зброї і військової справи.
Книга супроводжується численними сучасними художньо-історичними реконструкціями.
Тенета пристрасті / Реймон Радіге / (Видання 2023 року)
320 грн.
Геніальні романи про кохання від наймолодшого класика французької літератури.
До збірки увійшли два найвідоміші романи Реймона Радіге - "Диявол у плоті" та "Бал у графа д'Оржеля". Написані автором до його передчасної смерті у 20-річному віці, ці твори стали класикою французької літератури. В них майстерно змальовані історії пристрасного та щирого кохання, сповнені як драматизму, так і тонкого гумору. Вперше українською мовою публікується повне зібрання прози "зачарованого принца французької літератури", як називали Радіге його сучасники.
Моя найбільша війна: рік 2022 у роздумах і відчуттях / Богдан Смоляк / (Видання 2024 року)
340 грн.
Щоденникові записи українського письменника про перший рік повномасштабної війни: особистий погляд на історичні події та їхній вплив на душу людини.
Книга є унікальним поєднанням документалістики, есеїстики та художньої прози, що день за днем фіксує досвід переживання війни очима цивільної людини. Автор осмислює російсько-українську війну не лише як збройне протистояння, але й як духовну битву за цінності, ідеали та майбутнє. Через призму особистих роздумів та емоцій розкривається тема внутрішньої війни кожної людини – боротьби за збереження людяності, віри та надії в умовах історичного протистояння України з її віковічним ворогом.
Крила України: військово-повітряні сили України (1917–1920 рр.) Андрій Харук.
600 грн.
Книга присвячена одній з малодосліджених сторінок історії Перших визвольних змагань 1917–1920 рр. — зародженню та розвитку української військової авіації. На підґрунті архівних джерел автор ретельно дослідив стан національних військово-повітряних сил за часів Центральної Ради, Української Держави гетьмана П. Скоропадського, Армій УНР та УГА.
Видання супроводжують численні кольорові реконструкції українських вояків та літаків.
Розраховане на всіх, хто цікавиться історією України ХХ ст.
Крила України: військово-повітряні сили України (1917–1920 рр.)
Автор: Андрій Харук
Ілюстратор: Вадим Заяць, Тарас Штик
Рік: 2008
Кількість сторінок: 98
Ревізія Полтавського полку 1733 року
Джерела з історії Полтавського полку, том 5
Компути та ревізії Полтавського полку
Ревізія Полтавського полку 1733 року
упорядник В.О. Мокляк
Публікація унікального архівного перепису козаків Полтавського полку за 1733-й рік.
Оригінальна назва першої частини документу - "Вѣденіе Полку Полтавского о козакахъ коннихъ и пѣшихъ".
В 1733-му році почалась війна між претендентами на польский трон, пізніше відома як Війна за польську спадщину. Вона швидко перетворилась на війну коаліцій європейських держав, які збройно підтримували своїх кандидатів. Зрозуміло, що облік мобілізаційного ресурсу в такий час став важливою справою, що й спричинило появу даного перепису.
Другий перепис, що ввійшов в книгу - списки посполитих селян та міщан в форматі відомість про збору грошового податку.
Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Книга має іменний та географічний покажчики.
Книги схожої тематики:
1. Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини)
2. Відомості полку Полтавського 1734-го року
3. Компут Полтавського полку 1721 року
4. Компути Полтавського полку 1649 та 1718 років
5. Ревізії Полтавського полку 1723 та 1726 років
6. Ревізія Полтавського полку 1733 року
7. Список іменний Полтавського полку 1735-го року
8. Реєстри Полтавського полку 1654 року
9. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
10. Присяга Лубенського полку 1718 року
Петро Андрусів (1906-1981): Мистецька спадщина, публікації, архівні та довідкові матеріали / Яців Андрій, Яців Роман / (Видання 2023 року)
1500 грн.
Перше комплексне видання про творчість та діяльність відомого українського художника та мистецтвознавця з діаспори.
Монографія представляє багату мистецьку спадщину Петра Андрусіва, включаючи його живописні та графічні твори, мистецтвознавчі праці та епістолярій. Особливу цінність становить листування з Митрополитом Андреєм Шептицьким. Видання містить ґрунтовний науковий аналіз творчої біографії митця, його громадсько-культурної діяльності та теоретичних праць. Книга збагачена повним каталогом творів художника, бібліографією його публікацій, архівними фотографіями та документами, що вперше вводяться до наукового обігу.
Цивільний в Берліні / Антоній Собанський / (Видання 2024 року)
300 грн.
Унікальні репортажі польського журналіста з нацистської Німеччини 1930-х рр., що вражають своєю актуальністю для розуміння природи сучасних диктатур.
Книга є збіркою журналістських репортажів очевидця становлення нацистського режиму в Німеччині. Автор, представник польської аристократії Антоній Собанський, здійснив кілька подорожей до Третього Рейху, де став свідком ключових подій: від горезвісного спалення книг до з'їзду нацистської партії у Нюрнберзі. З проникливістю досвідченого спостерігача він описує трансформацію німецького суспільства під впливом тоталітарної ідеології. Особливу цінність цим історичним свідченням надає їхня актуальність для розуміння механізмів формування сучасних авторитарних режимів та небезпеки політики умиротворення диктаторів.