Новини
Святослав Гординський. Творчість за півстоліття / Береговська Христина / (Видання 2019 року)
500 грн.
Перше в Україні комплексне дослідження творчості Святослава Гординського в еміграційний період.
Монографія присвячена багатогранній діяльності Святослава Гординського - визначного українського митця, поета та перекладача у другій половині XX ст. Особлива увага приділяється його мистецькій спадщині в діаспорі, зокрема монументальним сакральним роботам у 49 храмах по всьому світу. Авторка досліджує не лише образотворчу творчість митця, але й його внесок у розвиток української культури як мистецтвознавця та громадського діяча. Видання збагачене ілюстративним матеріалом та спогадами сучасників.
Українське церковне малярство у Галичині: техніка та технологія XV-XVIII ст. (Лев Скоп)
960 грн.
Щедро проілюстроване дослідження української іконописної традиції.
Автор ставить питання українського мистецтва у європейський та поствізантійський контекст, аналізуючи характерні відмінності національного малярства. У своїх дослідженнях опирається на реставраційний та художній досвід. У науковій праці поетапно розглядається процес створення ікони, на прикладі давніх майстрів, спростовується цілий ряд стереотипів про український іконопис. Окрім техніки та технології книга охоплює широкий спектр мистецтвознавчих проблем. Автор подає короткий огляд історичних етапів розвитку українського мистецтва . Аналізує специфіку церковного малярства та організацію художнього процесу в Галичині. Звертає увагу на світоглядні та естетичні засади творчості галицьких художників.
Попередні дослідники цього питання, взоруючись на російських авторів, не ставили під сумнів однотипність іконопису в Росії та Україні. Тому основи поствізантійського образотворення, досліджені та описані впродовж XIX–XX ст., без змін переносили на українські реалії.
Книга стане чудовим подарунком для всіх, хто цікавиться українським мистецтвом.
Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1769 – 1770 роки. Подокументний опис / Укладач Петренко О.С./
Оцінено в 5.00 з 5
КНИГА ВИЙШЛА
Інша книга серії:
Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1768 рік. Подокументний опис
В книзі публікуються подокументні описи поточної актової книги Вінницького ґродського суду за 1769-70 рр. Містить інформацію про Коліївщину, соціально-економічну та політичну історію Правобережної України і зокрема Брацлавського воєводства, яке займало територію сучасних Вінницької та, частково, Черкаської, Кіровоградської, Одеської, Миколаївської областей України.
Вінницький ґродський суд (він же ґродський суд Брацлавського воєводства) утворено 1566 р. Початково він був кримінальним судом, якому підлягали справи про злочини шляхти і селян, а також ті, в яких вони фігурували з представниками інших станів. В 18 столітті ґродський суд фактично виконував функції як кримінального, так і цивільного суду. Окрім цього до актових книг ґродського суду вписувались декрети, ухвали і рішення підкоморського суду (який не вів окремих актових книг).
Значна частина документів книги стосується подій Коліївщини. Серед них маніфести власників, державців, уповноважених єврейських кагалів міст та містечок Брацлава, Прилуки, Вінниці і Колюмнова, Красного, Гайсина, Стрижавки і Вороновиці, Стрижавки, Липівця, Лисянки і Чигирина, Немирова, Жорнища, Янова, Тиврова, Погребища, Босівки, Спичинців, Межиріччя, які подають окремі оповіді про події під час селянсько-гайдамацького повстання, розповідають про вторгнення на південь Брацлавщини татарського війська тощо.
Документи книги містять інформацію про перебування російських військ на землях Брацлавського воєводства, які вторглися сюди для боротьби з військом конфедератів і для придушення Коліївщини. Йдеться про велику кількість гарнізонів і окремих підрозділів.
Є в книзі згадки і про вторгнення у південну частину Брацлавщини, зокрема на Побережжя, татарського війська у зв’язку з нападами гайдамаків на турецьку територію, забирання людей у ясир, розграбування
майна і худоби, спалення поселень.
Назва: «Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1769 – 1770 роки. Подокументний опис»
Серія: Архівний ключ
Упорядник: Петренко О.С
Рік: 2024
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 572 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 175×245 мм
Вага: 900 г
ISBN: 978-617-8174-00-2
Колонія /Макс Кідрук/ Нові Темні Віки.
660 грн.
2141 рік. Людство на Землі ще не оговталося від хвороби клодис, що призвела до найбільшої за пів століття пандемії, коли з’являється новий патоген, який інфікує винятково вагітних жінок. Група вчених-імунологів намагається з’ясувати, що він таке і чи пов’язана його поява з нейтринними спалахами, зафіксованими довкола планети.
Чисельність населення марсіанських Колоній перевищує сто тисяч мешканців, і третина з них — народжені на Марсі. Вони програють суперспеціалістам із Землі боротьбу за робочі місця в наукомісткій економіці Марса і змушені гарувати, мов раби, на низькокваліфікованих ручних роботах. Що більше їх сягає повноліття, то дужче вони прагнуть змін, не усвідомлюючи, що ці зміни ставлять під загрозу саме існування Колоній.
«Колонія» — перша книга з фантастичного циклу «Нові Темні Віки» про світ у ХХІІ столітті. Це історія про те, що людина, попри всі досягнення цивілізації, не змінюється, й ані збільшення тривалості життя, ні навіть перетворення на двопланетний вид не гарантує людству порятунок.
Колонія. Нові Темні Віки. Книга 1
Автор: Макс Кідрук
сторінок: 904
вага 1,140 кг
Книги схожого змісту:
1. Кульгавець. Історичний роман з 11 століття (Марія Букрій)
2. Верхи на шатлі / Майк Маллейн/ Riding Rockets: The Outrageous Tales of a Space Shuttle Astronaut
3. Збірка “Світи Стівена Кінга”
4. Збірка “Містичні трилери” /Стівен Кінг
5. “Сяйво” і “Доктор Сон” /Стівен Кінг/
6. Збірка “Містика і Фантазія” /Стівен Кінг
7. Збірка “Паранормальні здібності” /Стівен Кінг/
8. Збірка “Політика і суспільство” /Стівен Кінг/
9. Збірка “Білл Годжес та Голі Ґібні” /Стівен Кінг/
10. Серія «Фундація». Комлект з трьох книг /Айзек Азімов/
Червоний /Андрій Кокотюха/
550 грн.
Їм закидають масові вбивства вчителів. Бандерівцям місце в ГУЛАГу, де вони... можуть бути корисними. Замість скніти в таборах, ватажок повстанців Данило Червоний наводить там лад! І нехай він планує втечу, йому єдиному до снаги підкорити своїй волі ув’язнених. Як це було, розкажуть три свідки, три запеклих вороги Данила: міліціонер, чекіст і в’язень-червоноармієць. Не шукайте Червоного ані серед живих, ані серед мертвих, шукайте серед овіяних легендою!
Серія історичних детективів про УПА
- Червоний
- Червоний. Без лінії фронту
- Чорний ліс
- Багряний рейд
- Біла ніч
Назва товару Червоний
Автор А. Кокотюха
Сторінок 320
Формат 135х205 мм
Рік видання 2022
Вага: 0,300 кг
Козацька держава як ідея в системі суспільно-політичного мислення XVI–XVIII століть. Валерій Шевчук
3600 грн.
Життєписи цезарів / Ґай Светоній Транквілл / (Видання 2023 року)
380 грн.
Класичний твір римської історіографії про життя та правління дванадцяти римських імператорів від Юлія Цезаря до Доміціана.
У своєму знаменитому творі Светоній детально описує не лише політичну діяльність римських правителів, але й розкриває їхні особисті якості, звички, побут та характери. Автор створює багатогранні портрети імператорів, показуючи як їхні чесноти, так і вади. Особлива цінність твору полягає в тому, що автор спирався на архівні документи та свідчення очевидців, до яких мав доступ як імператорський секретар. Книга містить ілюстративний матеріал, що допомагає читачеві краще уявити описувану епоху.
Valse mélancolique. Вибрані твори / Ольга Кобилянська / (Видання 2023 року)
450 грн.
Вишукана проза української модерністки про сильних жінок, які прагнуть самореалізації та особистого щастя всупереч суспільним обмеженням.
У збірці представлені найкращі твори Ольги Кобилянської, які розкривають основні теми її творчості: емансипацію жінки, конфлікт між особистими прагненнями та суспільними очікуваннями, пошук власного шляху в житті. Авторка майстерно поєднує психологічний реалізм із модерністською чуттєвістю, створюючи неповторний стиль, де соціальна проблематика переплітається з витонченим описом природи та душевних переживань героїнь. Особливу увагу приділено темі жіночої дружби, творчої самореалізації та протистояння патріархальним традиціям у буковинському суспільстві кін. XIX - поч. XX ст.
Архів Півдня і Сходу України 18 століття /документи/
1800 грн.
Потужні збірки документів з історії Півдня та Сходу України.
Входять дві книги:
1. Територія, мережа поселень, персональний склад запорозького козацтва середини 1770 – початку 1780-х рр.
2. Еволюція складу населення південної України останньої чверті XVIII – початку XIX ст. в описово-статистичних джерелах (2023)
Упорядники видань – відомі фахівці з історії України XVII–XVIII ст. В. Брехуненко, П. Бойко, А. Заяць, О. Амеліна
Лицарі другого сорту. Наймане військо Лівобережної Гетьманщини 1669 — 1726 рр. (О. Сокирко)
700 грн.
Лицарі другого сорту. Наймане військо Лівобережної Гетьманщини 1669 — 1726 рр.
Автор: Олексій Сокирко
Рік видання: 2006
Кількість сторінок: 280
Дослідження історії маловідомого складника українських збройних сил Козацької доби — найманого (охотницького) війська. Використавши широкий ряд літератури та архівних джерел, автор розглядає становлення й розвиток українського військового найманства в контексті європейської історії 17 — 18 ст., його вплив на політичну та військову історію Лівобережної Гетьманщини. В центрі уваги роботи — основні організаційні особливості охотницьких полків — структура, комплектування, забезпечення та озброєння, а також їхнє повсякденне життя та участь у воєнних конфліктах.
Книга доповнена численними ілюстраціями.
Православні храми Донеччини XVII – початку XX ст. Довідник (Ілля Луковенко)
900 грн.
Православні храми Донеччини XVII - початку XX ст.
Довідник
Автор: Ілля Луковенко
Рік: 2021
Кількість сторінок: 354
Обкладинка тверда
У цьому довіднику вперше зібрано та систематизовано інформацію про православні культові споруди, що існували в населених пунктах в межах Донецької області України з XVII ст. і до встановлення радянської влади. Читач дізнається про долю першого на Донеччині храму, що був побудований з нового тоді залізобетону та про перлину українського бароко – храм на крейдяній скелі, про єдину в краю церкву, побудовану за принципом фортеці, про храм, що вважається найстарішою дерев’яною культовою спорудою Донеччини, про два храми близнюки та про храм, де за переказами, коли храм був кінотеатром, оселився привид, про храм, де хрестився та вінчався Архип Куїнджі, а також про багато інших.
Довідник стане в пригоді всім, хто цікавиться історичною долею української Донеччини, зокрема її православною історією.
Книга складається з двох основних частин - нарису церковної історії краю та каталога-довідника по кожній з церков.
Усна історія степової України. Том 4 (Наукове видання 2008 року)
900 грн.
Колекційне історичне видання. Четвертий том "Усної історії степової України" містить у собі матеріали роботи археографічної експедиції Запорізького наукового товариства ім. Я. Новицького та Запорізького відділення Інституту української археографії ім. М. С. Грушевського НАН України у 2002 році в село Біленьке Запорізького району Запорізької області. Під час експедиції усні розповіді жителів цього села було зібрано студентами, аспірантами та викладачами Запорізького державного університету. Село Біленьке - яскравий представник традиційної культури запорозьких плавнів. Винятковість цієї місцини полягала у тому, що старі роди в селі користувалися беззаперечним авторитетом і жодні події XIX-XX століття не могли докорінним чином змінити козацькі традиції, які продовжували зберігатися навіть за 50 років після затоплення плавнів Великого Лугу.
Видання розраховане на істориків, філологів, фольклористів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історичною традицією, віруваннями, уявленнями населення степового краю.
Назва: Усна історія степової України. Том 4.
Автор: Павло Степанович Сохань (1926–2013) - український історик-славіст, джерелознавець, археограф.
Анатолій Васильович Бойко (1960–2010) - український історик, дослідник історичних джерел.
Валерій Кирилович Козирєв (нар. 1952) - український історик, краєзнавець.
Валерій Андрійович Смолій (нар. 1950) – український громадський та політичний діяч, історик, директор Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук, академік НАН України, заслужений діяч науки і техніки України.
Віктор Анатолійович Брехуненко (нар. 1965) - український історик, джерелознавець.
Олександр Олександрович Маврін (нар. 1963) — український історик, джерелознавець, археограф, доктор історичних наук.
Юрій Андрійович Мицик (нар. 1949) — український історик, джерелознавець, археограф, дослідник історії України козацької доби, церковної історії, збирач усних свідчень про Голодомор в Україні 1932—1933 років, публіцист, україніст, священник, доктор історичних наук, професор.
Володимир Іванович Мільчев (нар. 1972) - український історик.
Віктор Григорович Ткаченко (1954–2014) - український історик.
Надія Анатоліївна Бєлік (нар. 1961) - український історик.
Надія Іванівна Швайба (нар. 1980) - український історик.
Рік: 2008
Сторінок: 473
довжина 24,5
ширина 17,5
товщина 2,5
Вага: 0,800 кг