Новини
Путивльський краєзнавчий збірник. Випуск 3
650 грн.
Путивльський краєзнавчий збірник. Випуск 3
Збірка статей
Рік: 2007
Мова: українська, російська
Кількість сторінок: 286
Увазі читачів пропонується восьмий випуск «Путивльського краєзнавчого збірника». Наукові статті, опубліковані у виданні, висвітлюють історичне минуле Сіверської землі, особливу увагу приділено Путивлю та його окрузі.
Публікації, подані в збірці, стосуються питань археології, давньої, середньовічної, нової і новітньої історії краю. Низку статей присвячено етнографічній, топонімічній, мистецтвознавчій, музеєзнавчій та природничій тематиці.
Князі Олельковичі-Слуцькі (Київські князі 15 століття та ін.)
2500 грн.
Князі Олельковичі-Слуцькі
Науково-популярне видання подарункового формату з серії «Еліта», присвячене князівському роду Олельковичів-Слуцьких, носіям київської князівської традиції.
В Києві розпочалася історія цієї княжої родини, тут, у Литовському замку, княжили основоположники роду, в Києві вони померли і були поховані. На надгробках у Києво-Печерській лаврі їх зазначено «спадковими панами землі Київської». Історія роду, починаючи з середини XIV ст., тривала майже 300 років і охоплює 9 поколінь князів, що були творцями історії Великого князівства Литовського і найвизначнішими Гедиміновичами на теренах України
У виданні представлені історичні документи й архівні матеріали з музеїв України, Литви, Польщі й Білорусі
Історичні дослідження проілюстровано майже 400 фотографіями.
Кількість сторінок: 296
Обкладинка тверда
Книги схожого змісту:
1. Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року. (упорядник І.М. Ситий)
2. РУСЬКА (ВОЛИНСЬКА) МЕТРИКА. КНИГА ЗА 1569-1572, 1574 РОКИ. Упорядники Кулаковський П. М., Святець Ю. А.
3. Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею. Мар’яна Верхотурова
4. Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини)
5. Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій. (Зінченко А. Л., Петренко О. С.)
6. Кульгавець. Історичний роман з 11 століття (Марія Букрій)
7. Слов’янська міфологія (оновлене видання) /Александр Гейштор/
8. Чорний лебідь /Рафаель Сабатіні/
9. Френсіс Дрейк. Життя та неймовірні пригоди королівського корсара. (Віктор Губарев)
10. Присяга козацьких полків, що були у поході 1718 року /упорядники Алфьоров, Різніченко/
Туманне місто /Карлос Руїс Сафон/ La Ciudad de Vapor
450 грн.
Чи готові ви знову зануритися у світ, сповнений химер? Де те, що ви бачите, не завжди є тим, чим є насправді...
Тут старовинну Барселону XVI століття мало не знищує крапля фантастичного еліксиру, привезеного зі Сходу. Загадковий італієць спокушає Сервантеса написати шедевр, який так і залишиться невідомим. Відчайдушний і таємничий барселонський адвокат грає в шахи на душі своїх суперників, виграючи завжди... крім останнього разу. Неперевершено приваблива багатійка звертається до славетного архітектора Ґауді з майже фантастичним та нездійсненним проханням побудувати на Мангеттені колосальний хмарочос. А нікому не відомий хлопець закохується у дивну дівчину, що віщує загибель світу...
Прокляті письменники, архітектори-візіонери, підмінені ідентичності, барселонські багатії та бідняки, чародії та пірати, історичні персонажі з біографіями вигаданими, у які хочеться вірити, як у справжні, вбивці-філософи й люди, що потребують каяття... Ласкаво просимо до нової — на жаль, останньої — книжки неперевершеного чарівника слова Карлоса Руїса Сафона.
Про автора:
Іспанський письменник Карлос Руїс Сафон (1964-2020) — один із тих авторів, яких найбільше читають і найбільше знають у всьому світі. Його книжки давно стали літературними сенсаціями та здобули шалену популярність. Твори Сафона перекладені п’ятдесятьма мовами світу, вони очолювали практично всі європейські книжкові чарти, а їхніми шанувальниками є мільйони людей на п’яти континентах.
Туманне місто
Автор К. Р. Сафон
Мова українська
Сторінок 192
Формат 135х205 мм
Переклад І. О. Оржицький
Рік видання 2022
Вага: 0,240 кг
Буремне Поділля XVIII століття (збірка книг)
Найточніше життя народу проявляється через історію конфліктів, які його займають. А найбільше цих конфліктів відображено в судових справах. На жаль, таких книг зберіглось одиниці.
Збірка книг з історії Східного Поділля, в першу чергу - Вінниччини, які охоплюють різні сторони життя краю в 18 столітті, коли ці землі входили в Брацлавське воєводство Речі Посполитої.
В комплект входять:
- Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга. Подокументний опис за 1768 рік;
- Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга. Подокументний опис за 1769-1770 роки.
Вінницький ґродський суд (він же ґродський суд Брацлавського воєводства) утворено 1566 р. Початково він був кримінальним судом, якому підлягали справи про злочини шляхти і селян, а також ті, в яких вони фігурували з представниками інших станів. В 18 столітті ґродський суд фактично виконував функції як кримінального, так і цивільного суду. Окрім цього до актових книг ґродського суду вписувались декрети, ухвали і рішення підкоморського суду (який не вів окремих актових книг).
За своїм статусом ґродський суд був третім після підкоморського (межового) та земського (цивільного) судів. В 18 столітті він очолювався вінницьким старостою, до складу суду входили також підстароста (заступник) та суддя і писар. На відміну від підкоморського та земського судів, склад яких обирався шляхтою на сеймику, урядники ґродського суду призначались від імені короля. З огляду на незначну кількість шляхти у Брацлавському воєводстві, для усіх трьох повітів (Брацлавського, Вінницького і Звенигородського) було створено лише по одному ґродському, земському і підкоморському суду. Від 1566 р. суди перебували в Брацлаві, а з перенесенням у 1598 р. адміністративного центру воєводства до Вінниці, сюди ж перебралися й шляхетські суди. Після вибуху козацького повстання Хмельницького та подальших пов’язаних з цим подій шляхетські суди Брацлавського воєводства припинили свою діяльність й відновили її лише через півстоліття в 1700 р.
За часи козацьких повстань 16 ст., Хмельниччини ітп загинула більша частина актових книг судів Брацлавського воєводства 16-17 ст. Книгам за 18 століття пощастило більше, вони пережили буремні часи розпаду Речі Посполитої та, переважно, збереглись до наших днів.
Еллінські військові традиції на українських землях Причорномор’я (Костянтин Колесников)
710 грн.
На краю Ойкумени. Еллінські військові традиції на українських землях Причорномор'я: від заснування перших поселень до перших століть християнської ери (VII ст. до н.е. - IV ст. н. е.)
Книга присвячена військовим традиціям давньогрецьких колоній півдня сучасної України: полісних громад Тіри, Ольвії Понтійської, Херсонеса Таврійського та Боспорського царства впродовж більш ніж тисячоліття їхньої історії від зародження до сутінок античної цивілізації на півночі Понту. Розглянуто військово-політичні аспекти історії північнопричорноморських еллінських держав, еволюцію різних видів наступальної й оборонної зброї, проблему зовнішніх впливів і запозичень, окремі «роди військ» античних армій Північного Причорномор’я. Описано найважливіші воєнні кампанії північнопонтійських еллінів, свідчення про які дійшли до нашого часу.
Видання розраховане на всіх, кому цікава історія України, історія зброї і військової справи.
Книга супроводжується численними сучасними художньо-історичними реконструкціями.
Подібні книги:
1. Воїни степів. Гуни на території України. Олеся Жданович
2. Світанок Русі. Військова справа в Україні епохи вікінгів (ІХ–Х ст.) Артем Папакін
3. Відгомін карниксів: Військові традиції давніх кельтів на землях України, IV—I ст. до н. е. (Геннадій Казакевич)
4. ДІТИ ТАРГІТАЯ: Військо і війни скіфів VII–ІІІ століть до Р. Х. Артем Папакін
5. Зі Скандинавії у Причорномор’я. Військове мистецтво готів на теренах України. Олеся Жданович
6. Скіфи. Граков Б. М. (Антикварна наукова книга 1947 року)
7. Херсонес Таврический в третьей четверти 6 – середине 1 вв. до н.э. Очерки истории и культуры
8. Политическая и культовая элита Ольвии IV-I вв. до н.э. (Николаев Н.И.
Грішна /Тесс Ґеррітсен/ The Sinner
420 грн.
Бостон приголомшує жахлива звістка: у місцевому монастирі жорстоко вбито молоду послушницю. А незабаром стається ще одне вбивство: у закинутому ресторані знайдено понівечене тіло невідомої жінки. Здається, що ці два злочини аж ніяк не пов’язані між собою. Детектив Ріццолі та судмедекспертка Айлз починають складне розслідування. Крок за кроком вони заглиблюються в минуле жертв. Незабаром вони дізнаються, що у священних стінах монастиря коїлося таке, про що черниці воліли б мовчати. Спокуси та страшні секрети, таємниці індійського селища Бара, моторошні події минулого... І тепер прийшов час спокути...
Про авторку:
Тесс Ґеррітсен — успішна американська письменниця, що здобула світову популярність завдяки трилерам «Хірург» та «Асистент». Твори Тесс опубліковані в 40 країнах, а шанувальники із нетерпінням чекають на вихід нового роману.
Інші книги серії:
- «Хірург»
- «Асистент»
- «Грішна»
- «Двійник»
- «Смертниці»
- «Клуб «Мефісто»
- «Хранителі смерті»
- «Убивчий холод»
- «Дівчина, яка мовчить»
- «Останній, хто помре»
- «Померти знову»
Грішна
Авторка Т. Ґеррітсен
Мова українська
Сторінок 336
Формат 135х205 мм
Переклад О. В. Оксенич
Серія Ріццолі та Айлз
Рік видання 2019
Вага: 0,295 кг
Темна половина /Стівен Кінг/ Dark Half
560 грн.
Письменник Тед Бомонд, кілька найпопулярніших творів якого вийшли під псевдонімом Джордж Старк, вирішив розпрощатися з вигаданим автором в оригінальний спосіб: для преси влаштував йому символічне «поховання». Так було треба, щоб оминути одну халепу. Утім, зовсім скоро Тед опиняється в жахливому становищі: у містечку Касл-Рок відбувається жорстоке вбивство, і на місці злочину знаходять відбитки Тедових пальців. Опісля хтось жорстоко вбиває ще кількох людей, які так чи інакше причетні до «смерті» Джорджа Старка. Тед стверджує, що нікого не вбивав, і переконаний: це справа рук того, кого він «поховав». Та хіба це можливо? Як людина, якої ніколи не існувало, може чинити зло? І хто насправді стоїть за смертями невинних: письменник чи його темне альтер еґо?
Про автора:
Стівен Кінг — шалено популярний американський письменник, і майже кожний його твір стає світовим бестселером. За понад 40 років його творчої діяльності світ побачили безліч надзвичайно популярних романів, наклади яких давно перетнули межу в третину мільярда примірників. Він володар великої кількості престижних літературних нагород і має численну армію шанувальників.
Темна половина
Автор: Стівен Кінг
Переклад: Красюк О.І.
сторінок: 592
вага 0,487 кг
Знищені шедеври української дерев’яної сакральної архітектури. (Стефан Таранушенко)
950 грн.
Знищені шедеври української дерев’яної сакральної архітектури. Стефан Таранушенко
В книзі зібрано розвідки Стефана Таранушенка 1920-30-х років, які присвячено п’ятьом знищеним шедеврам української дерев’яної сакральної архітектури:
Троїцькій церкві 1710 року в селі Пакуль на Чернігівщині,
Покровській церкві 1759 року в місті Зіньків на Полтавщині,
Вознесенській церкві 1759–1761 років в містечку Березна на Чернігівщині,
Введенській церкві 1761 року в селі Артемівка на Харківщині,
Миколаївській церкві 1760-х років в селі Нові Млини на Чернігівщині.
Книга щедро проілюстрована оригінальними тогочасними фотографіями, на яких можна побачити згадані архітектурні пам’ятки за кілька років до того як їх знищить радянська влада.
Спогади з Волині, Полісся і Литви. 1840 рік /Ю.І. Крашевський/ (2025)
Оцінено в 5.00 з 5
Тревел-блог з першої половини XIX століття! Край лісів, озер, боліт! Погляд сучасника епохи, що минула.
"Переконаний, що немає на світі речі, яка б не була варта уваги й опису. Усе може бути по-своєму корисним, аби-но ми захотіли на ньому спинитися. Кожен край, кожен закуток, кожна людина може бути людям наукою, митцеві — зразком чи ідеєю.
Дикі ліси Америки Купера, старинні замки Шотландії Вальтера Скотта — чим же вони вартніші, ніж ті образи, які можна знайти в нашому слов’янському краї?
Минуле наших замків, міст і городищ — що то поезії, що то спогадів ховає в собі! На жаль, завжди шукаємо образи далеко позад себе, перед собою, та зроду-віку не коло себе. Є якась принада в чужому краю — своє обридає слухати й дивитися, воно стає для нас занадто простим, аж нарешті перестаємо бачити в ньому те цікаве, що інші побачили б. Зі своїм навіть познайомитися ближче не хочемо, а все затим, що машинально, матеріально знаємо його надміру. Тому і чужоземний прибулець швидше в нас усе відчує, більше в нас побачить, краще опише.
Ті шкаралупи невідомості, в яких ховаються довколишні речі, легко розколюються від найменшої спроби з ними спізнатися. Щойно захочеш звернути увагу на свій край, як одразу-таки знайдеш у ньому безліч принад, тисячі пам’яток, тисячі гідних уваги предметів." (Ю.І. Крашевський)
Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 4
1500 грн.
Четвертий том містить справи №21-27 фонду №229 (ЦДІАУК). Документи стосуються, переважно, зовнішньої розвідки Запоріжжя на теритрії сусідніх держав (Річ Посполита та Османська імперія), відносин з сусідами — жителями Полтавського полку та вирішенню конфліктних ситуацій з Донецьким Успенським монастирем (сучасна Свято-Успенська Святогірська лавра). А також традиційні справи про гайдамаків. Книга має розлогий довідковий апарат, в тому числі географічний та іменний покажчики. Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Книги схожої тематики: 1. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 9 2. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 8 3. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 3 4. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 4 5. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 5 (Перепис 1756 р.) 6. Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею. Мар’яна Верхотурова 7. Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини) 8. Кульгавець. Історичний роман з 11 століття (Марія Букрій) 9. Переписна книга Сумського полку 1691 року (Видання друге) 10. Френсіс Дрейк. Життя та неймовірні пригоди королівського корсара. (Віктор Губарев)Переписи Чернігівщини 1638 та 1713 років (Подарункове видання)
980 грн.
Подарунковий варіант книги “Переписи Чернігівщини 1638 та 1713 років” в оправі з синтетичної шкіри. Для поціновувачів класичного вигляду книги, що стане прикрасою бібліотеки найвимогливішого з бібліофілів.
Ідеальний подарунок для дослідників свого родоводу чи історії своєї малої Батьківщини в межах сучасних Чернігівської та Сумської областей України.
Назва: «Переписи Чернігівщини 1638 та 1713 років (подарункова оправа)»
Серія: Джерела до вивчення козацтва
Автори: Ситиий І.М., Горобець С.М., Потьомкін А.П.
Рік: 2022
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 344 з ілюстраціями
Розмір: 175×245 мм
Обкладинка: тверда
Вага: 520 г
ISBN: 978-617-8021-96-2
Життєписи цезарів / Ґай Светоній Транквілл / (Видання 2023 року)
380 грн.
Класичний твір римської історіографії про життя та правління дванадцяти римських імператорів від Юлія Цезаря до Доміціана.
У своєму знаменитому творі Светоній детально описує не лише політичну діяльність римських правителів, але й розкриває їхні особисті якості, звички, побут та характери. Автор створює багатогранні портрети імператорів, показуючи як їхні чесноти, так і вади. Особлива цінність твору полягає в тому, що автор спирався на архівні документи та свідчення очевидців, до яких мав доступ як імператорський секретар. Книга містить ілюстративний матеріал, що допомагає читачеві краще уявити описувану епоху.