Новини
Мар’їнка: етнокультурний портрет українського селища на Донеччині кінця 1920-х рр. Олена Боряк
800 грн.
Мар'їнка: етнокультурний портрет українського селища на Донеччині кінця 1920-х рр.
Публікація етнографічних та фольклорних записів, зібраних у 1928–1929 рр. студентами педагогічного технікуму, що за тих часів працював у містечку Мар’їнка (Донеччина). Унікальні тексти містять відомості про соціально-економічне життя містечка, описи обрядів життєвого циклу (весілля, народження, смерть), молодіжних зібрань і розваг, дитячих ігор, танців, а також свідчення про побут греків-урумів з навколишніх сіл. Вони є переконливим доказом того, що витоки культурного багатства Донеччини слід шукати в українській етнічній традиції.
Кегельний король / Александр Дюма / (Видання 2022 року)
220 грн.
Перше українське видання казок від автора "Трьох мушкетерів" - витончені французькі історії з магією та гумором.
Книга представляє маловідому грань творчості Александра Дюма - його казки для дітей, більшість з яких увійшли до збірки "Татусь Жіґонь" (1860). Автор майстерно поєднує елементи чарівної казки з французьким шармом та дотепністю. У казках діють королі та звичайні люди, чарівні тварини, що розмовляють людською мовою, а магічні події допомагають розкрити такі важливі теми як честь, гідність та віра у власні сили. Витончений стиль оповіді та глибина змісту роблять ці казки цікавими для читачів різного віку.
Список іменний Полтавського полку 1735-го року
Джерела з історії Полтавського полку, том 7
Компути та ревізії Полтавського полку
Список іменний Полтавського полку 1735-го року
упорядник В.О. Мокляк
Публікація унікального архівного перепису козаків Полтавського полку за 1735-й рік.
Закінчувалась Війна за Польську спадщину (1733-35 рр.) та готувалась нова війна з Османською імперією (1735-39 рр.), через що перепис фокусується на фактичній наявності козаків та зайнятості їх в поточних походах, місцевій та прикордонній (форпостній) службі. Тобто цей перепис є фактичним зрізом з повсякдення козацької служби.
Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Книга має іменний та географічний покажчики.
Книги схожої тематики:
1. Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини)
2. Відомості полку Полтавського 1734-го року
3. Компут Полтавського полку 1721 року
4. Компути Полтавського полку 1649 та 1718 років
5. Ревізії Полтавського полку 1723 та 1726 років
6. Ревізія Полтавського полку 1733 року
7. Список іменний Полтавського полку 1735-го року
8. Реєстри Полтавського полку 1654 року
9. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
10. Присяга Лубенського полку 1718 року
Основна мапа до “Зимового походу”
100 грн.
Історична карта операційної зони Зимового походу Армії УНР 6.12.1919-6.05.1920 рр.
Копія з карти, що додавалась до однойменної роботи Олександра Доценка.
Детальна топографічна мапа частини території України з позначенням населених пунктів та шляхів сполучення. Охоплює територію від Києва до Одеси, від Кам'янця-Подільського до Херсона. Масштаб карти: 25 верст в дюймі. Мапа відображає мережу доріг, залізничні шляхи та населені пункти регіону, що мало важливе значення для планування військових операцій.
Вікінг Івар / Поль дю Шаю / (Видання 2024 року)
270 грн.
Захопливий історичний роман про життя вікінгів, написаний на основі археологічних досліджень XIX ст.
Американський мандрівник та дослідник Поль дю Шаю створив яскравий художній твір, що спирається на його власні археологічні розвідки в Північній Європі. Роман "Вікінг Івар" детально відтворює повсякденне життя, вірування та військові походи скандинавських воїнів. Автор майстерно поєднує наукову точність із захопливим сюжетом, змальовуючи світ вікінгів з їхніми язичницькими обрядами, прагненням до слави та військовими експедиціями.
Путивльський краєзнавчий збірник. Випуск 7
650 грн.
Путивльський краєзнавчий збірник. Випуск 7
Збірка статей
Рік: 2013
Мова: українська, російська
Кількість сторінок: 447
Увазі читачів пропонується восьмий випуск «Путивльського краєзнавчого збірника». Наукові статті, опубліковані у виданні, висвітлюють історичне минуле Сіверської землі, особливу увагу приділено Путивлю та його окрузі.
Публікації, подані в збірці, стосуються питань археології, давньої, середньовічної, нової і новітньої історії краю. Низку статей присвячено етнографічній, топонімічній, мистецтвознавчій, музеєзнавчій та природничій тематиці.
Дівчина, яка мовчить /Тесс Ґеррітсен/ The Silent Girl
420 грн.
Помста, страшніша за древнє прокляття
Детектив Джейн Ріццолі менш за все вірила в те, що колись розслідуватиме витівки… потойбічних сил? Утім саме таке пояснення вона отримує, коли прибуває на місце злочину в бостонський Чайна-таун. Привид-убивця, що відрубує жінкам руки та перерізає горлянки, залишаючи поряд із жертвою жмутик чужого волосся. Джейн переконана: містикою тут і не пахне. Хтось цілком живий та реальний розпочав криваву різанину в місті. Розслідування виводить детективів на подію майже двадцятирічної давності: масове вбивство у китайському кварталі Бостона. Хтось вирішив повторити криваву історію з минулого? Чи завершити те, що почав колись?
Інші книги серії:
- «Хірург»
- «Асистент»
- «Грішна»
- «Двійник»
- «Смертниці»
- «Клуб «Мефісто»
- «Хранителі смерті»
- «Убивчий холод»
- «Дівчина, яка мовчить»
- «Останній, хто помре»
- «Померти знову»
Дівчина, яка мовчить
Автор Т. Ґеррітсен
Мова українська
Сторінок 384
Формат 135х205 мм
Серія Ріццолі та Айлз
Рік видання 2022
Вага: 0,340 кг
03 Присяга Чернігівського полку 1718 року (Подарункова оправа)
В книзі публікуються присяжні списки населення 1718-го року (козаки, старшина, селяни, міщани, духовенство) Чернігівського козацького полку - військово-адміністративної одиниці Гетьманщини, яка займала північну частину сучасної Чернігівської області.
Це один з найраніших списків населення по Чернігівщині.
Також один з найраніших списків духовенства Чернігівської єпархії, що в більшості випадків означає першу письмову згадку існування церкви в селі.
Для дослідників родоводів, істориків, краєзнавців.
Назва: «Присяга Чернігівського полку 1718 року (Подарункова оправа)»
Серія: Джерела до вивчення козацтва
Автори: Ситий І.М. Горобець С.М. Потьомкін А.П.
Рік: 2022
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 404 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 175×245 мм
Вага: 520 г
ISBN: 978-617-8221-03-4
Місто Конотоп у матеріалах генерального опису Лівобережної України 1765–1769 років. Книга 1. Козацька старшина та духовенство (2023)
1700 грн.
У виданні вперше публікуються документи генерального опису Лівобережної України 1765–1769 рр. у частині, присвяченій місту Конотоп Конотопської сотні Ніжинського полку (тепер м. Конотоп Сумської області).
Матеріали опису містять цінні відомості про соціально-економічні відносини, господарства, чисельність, вік, походження та родинні зв’язки населення цього мікрорегіону Гетьманщини. до першої книги увійшли документи, що стосуються козацької старшини та духовенства.
Видання розраховане на істориків, краєзнавців, генеалогів та всіх, хто цікавиться історією України.
Місто Конотоп у матеріалах генерального опису Лівобережної України 1765–1769 років.
Книга 1. Козацька старшина та духовенство
Рік: 2023
Сторінок: 904
Минуле – то лиш сон / Аксель Сандемусе / (Видання 2024 року)
420 грн.
Психологічний роман про пошуки власної ідентичності та зустріч із минулим на тлі початку Другої світової війни в Норвегії.
Через епістолярну форму автор розкриває історію американсько-норвезького бізнесмена Джона Торсона, який повертається до Норвегії 1939 р. У пошуках давнього кохання герой опиняється у вирі особистих та історичних подій, де переплітаються таємниче вбивство, любовні пристрасті та моральні дилеми.
Феномен Львова / Николишин Юрій / (Видання 2018 року)
650 грн.
Унікальне фотовидання про архітектурні перлини та історичні пам'ятки Львова.
Книга-альбом представляє найвидатніші архітектурні пам'ятки Львова через професійні фотографії та тримовні (українською, польською та англійською) описи. Автор розкриває історію знакових будівель міста, їхнє призначення крізь століття та архітектурні особливості. Видання детально висвітлює історію кожної представленої споруди, подаючи цікаві факти про їхніх власників, архітекторів та значення в культурному житті міста.
Про природу речей / Тіт Лукрецій Кар / (Видання 2024 року)
320 грн.
Філософська поема, що поєднує наукові погляди античності з поетичною майстерністю.
"Про природу речей" - монументальний твір, в якому Лукрецій представляє античне атомістичне вчення у формі поетичного епосу. Автор створює масштабну картину світобудови, поєднуючи філософські роздуми про природу всесвіту з майстерним поетичним викладом. Поема, що вплинула на розвиток європейської філософської думки та науки, знаходить відгомін і в українській літературі, зокрема у творчості Богдана-Ігоря Антонича. У перекладі Андрія Содомори твір зберігає свою поетичну силу та філософську глибину.