Новини
Карпатська Січ: військове формування Карпатської України (Олександр Пагіря)
600 грн.
Книга присвячена одній із малодосліджених сторінок історії України напередодні Другої світової війни — військовому формуванню Карпатської України Карпатській Січі. На основі широкого кола досі невідомих архівних документів і матеріалів простежується участь карпатських січовиків в обороні незалежної Карпатської України, відтворюються передумови й основні етапи військово-організаційної розбудови цих збройних формувань, аналізується їх структура, подаються описи одностроїв і зображення відзнак.
Видання розраховане на всіх, хто цікавиться історією України ХХ ст.
Карпатська Січ: військове формування Карпатської України
Автор: Олександр Пагіря
Ілюстратор: Вадим Заяць
Рік: 2010
Кількість сторінок: 152
Від Рейсхтагу до Іводзіми. У полум’ї війни /В. В’ятрович, С. Громенко, М. Майоров, І. Патриляк, Я. Примаченко, А. Руккас/ (Наукове видання 2017 року)
860 грн.
Історичне наукове видання. Книга створена великим авторським колективом, кожний член якого має свою історичну спеціалізацію. У книзі роглянуто історію України як частини СРСР та місце Закарпатської України у планах гітлерівської Німеччини та антигітлерівської коаліції. Автори дослідили евакуаційну тактику «випаленої землі» та окупаційний режим Німеччини, а також розглянули діяльність радянського підпілля та партизанського руху.
Видання написане простою зрозумілою мовою і розраховане на широку аудиторію.
У книзі є багато якісних ілюстрацій та мап.
Назва: Від Рейсхтагу до Іводзіми. У полум'ї війни.
Автор: Володимир Михайлович В'ятрович (нар. 1977) - український науковець-історик, публіцист, дослідник історії визвольного руху, громадський діяч.
Сергій Вікторович Громенко (нар. 1985) — український історик, публіцист та громадський діяч, кандидат історичних наук, співробітник Українського інституту національної пам'яті, оглядач проекту Крим.
Максим Майоров (нар. 1985) - історик, політолог, експерт Центру статегічних комунікацій та інформаційної безпеки, співробітник Українського інституту національної пам'яті.
Іван Казимирович Патриляк (нар. 1976) — український науковець, фахівець з історії українського націоналізму, доктор історичних наук, декан історичного факультету КНУ імені Т. Шевченка.
Яна Леонідівна Примаченко (нар. 1979) - кандидат історичних наук, старший науковий співробітник.
Андрій Олегович Руккас - український сучасний історик, доцент КНУ ім. Тараса Шевченка.
Рік: 2017
Сторінок: 351
Розміри,см.:
довжина 20,5
ширина 13
товщина 2
Вага: 0,330 кг
Відомості полку Полтавського 1734-го року
Джерела з історії Полтавського полку, том 6
Компути та ревізії Полтавського полку
Відомості полку Полтавського 1734-го року
упорядник В.О. Мокляк
Публікація унікального архівного перепису козаків та посполитих селян Полтавського полку за 1734-й рік з часів останніх років гетьмана Данила Апостола.
Даний перепис — це своєрідні податкові списки жителів, з яких збирають гроші “на заплату полковим та сотенним чиновникам та канцелярським служителям”. Тобто це не тільки цінне родовідне джерело, а й цікаве джерело до історії місцевого полтавського самоврядування.
Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Книги схожої тематики:
1. Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини)
2. Відомості полку Полтавського 1734-го року
3. Компут Полтавського полку 1721 року
4. Компути Полтавського полку 1649 та 1718 років
5. Ревізії Полтавського полку 1723 та 1726 років
6. Ревізія Полтавського полку 1733 року
7. Список іменний Полтавського полку 1735-го року
8. Реєстри Полтавського полку 1654 року
9. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
10. Присяга Лубенського полку 1718 року
Комедії/Арістофан/(Видання 1980 року)
1000 грн.
Видання відрізняється участю ряду провідних науковців та перекладачів. Якісний переклад зі старогрецької виконали професор класичної філології, лауреат багатьох перекладацьких премій Андрій Содомора ("Ахарняни", "Мир") та колишній настоятель Софійського собору і політв`язень Борис Тен (справжнє ім`я Миколи Хомічевський - "Хмари", "Лісістрата", "Жаби"); у комедії "Оси" А. Содомора також використав та доповнив більш ранній переклад переклад поета "Розстріляного відродження" Андрія Свідзінського.
Вступна стаття академіка АН СРСР Олександра Білецького.
Коментарі та словник маловідомих сучасному читачу імен і назв склав професор класичної філології Йосип Кобов.
Екземпляр може бути цікавий збирачам серії "Вершини світового письменства", (випуск 31), та поціновувачам ілюстрацій заслуженого діяча мистецтв, професора Юрія Чеканюка.
Хроніки Дюни, 4 книги /Френк Герберт/ Dune Chronicles
6000 грн.
«Дюна» зробила Френка Герберта відомим на весь світ і, обігнавши в рейтингах навіть «Володаря перснів», виборола престижні літературні нагороди: премію Г’юґо і премію Неб’юла в категорії «Найкращий роман», премію SFinks як «Книга року», неодноразове визнання від журналу «Локус» у категорії «Найкращий роман усіх часів». Ця культова сага — про вічну боротьбу і жагу до перемоги, про ціну справедливості і вибір шляху.
До комлекту увійшли книги серії:
- Дюна (суперобкладинка) (656 ст.)
Меланж, або прянощі, — найцінніша і найрідкісніша речовина у всесвіті, яка може все: від подовження життя до сприяння міжзоряним подорожам. І знайти її можна лише на одній планеті — непривітному пустельному Арракісі. Той, хто володарює на Арракісі, контролює прянощі. А хто контролює прянощі — керує всесвітом.
- Діти Дюни (464 ст.)
Настав час, і старий Пол Атрід, таємничий Муад’Діб, володар Арракіса, покинув Галактику назавжди. Роки його правління сплинули, як і роки життя. Почалася епоха дітей Дюни — близнят Лето та Ганіми. У них зосереджена грізна сила — завдяки пам’яті своїх предків вони не по-дитячому мудрі й мають дар передбачення. Вороги кидають виклик імперії Атрідів.
- Бог-Імператор Дюни (512 ст.)
Три з половиною тисячоліття Лето ІІ Атрід править величезною космічною імперією з центром на Арракісі. За цей час і планета, і правитель змінилися до невпізнання.
- Єретики Дюни (592 ст.)
Від часу дії попередньої книги циклу, «Бог-Імператор Дюни» минуло кілька тисячоліть. За цей час людство, як і передбачив Бог-Імператор Лето ІІ, званий тепер Тираном, розселилося на незліченні планети. Цей процес дістав назву Розсіяння, а самі мандрівники стали Загубленими.
Та от Загублені почали масово повертатися до Старої Імперії, батьківщини своїх предків.
Усіх їх об’єднує Атрідівський генетичний і ментальний спадок, а також те, що всі вони — Єретики Дюни.
Іван Боберський – основоположник української тіловиховної і спортової традиції / Сова Андрій, Тимчак Ярослав / (Видання 2017 року)
500 грн.
Перша ґрунтовна біографія Івана Боберського - засновника української системи фізичного виховання та спортивного руху.
Книга розкриває життєвий шлях та багатогранну діяльність Івана Боберського (1873-1947) - видатного педагога, громадського діяча та журналіста, який заклав основи української національної фізичної культури. Автори досліджують його роль у розвитку спортивно-гімнастичного руху в Галичині початку XX ст., внесок у становлення сокільського та пластового рухів, а також діяльність на освітній та політичній нивах. Видання багато ілюстроване архівними матеріалами та фотографіями, що допомагають краще зрозуміти епоху національного відродження на західноукраїнських землях.
Малоросійські справи (опис архівного фонду)
1500 грн.
Малоросійські справи (опис архівного фонду)
обкладинка тверда
З історичних причин на сьогодні переважна більшість документів з історії України 16–19 ст. зберігається в архівах Москви, до яких українські дослідники не мають доступу.
У книжці опубліковано описи фонду 124 «Малоросійські справи», що зберігаються в Російському державному архіві давніх актів. До нього увійшли матеріали Посольського приказу, Малоросійського приказу, Посольської канцелярії та Колегії закордонних справ. Описи дають змогу ознайомитися зі складом фонду, окреслюють хронологічні рамки, розкривають специфіку та зміст збережених документів.
Видання стане у пригоді дослідникам української історії, зокрема дослідникам родоводу.
Левеншельди. Перстень Левеншельдів. Шарлотга Левеншельд. Анна Сверд / Сельма Лагерлеф / (Видання 2024 року)
550 грн.
Розкішна історична сага про таємничий перстень та долі шведської шляхетної родини протягом двох століть.
Трилогія нобелівської лауреатки Сельми Лагерлеф поєднує в собі родинну хроніку, готичний роман та історичне полотно Швеції XVIII-XIX ст. У центрі оповіді - містична історія персня генерала Левеншельда, що впливає на долі як представників шляхетного роду, так і простих людей, які ним заволоділи. Через історію коштовності авторка досліджує теми моральної відповідальності, невідворотності покарання за гріхи та всепереможної сили кохання. Майстерно вибудуваний сюжет з несподіваними поворотами доповнюється детальними описами шведського життя того часу.
Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 8
900 грн.
Восьмий том містить справи №29-34 фонду №229 (ЦДІАУК). Архівні справи традиційно висвітлюють взаємовідносини Запоріжжя з сусідами (Османською імперією, в тому числі Кримським ханством, Гетьманщиною (в першу чергу, її прикордонним Полтавським полком) та роботу Комісії по опису запорозьких земель та розмежуванні її з Новослобідським козацьким полком (полковий центр — фортеця Святої Єлизавети — сучасне місто Кропивницький). Книга має розлогий довідковий апарат, в тому числі географічний та іменний покажчики. Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Книги схожої тематики: 1. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 9 2. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 2 3. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 3 4. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 4 5. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 5 (Перепис 1756 р.) 6. Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею. Мар’яна Верхотурова 7. Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини) 8. Кульгавець. Історичний роман з 11 століття (Марія Букрій) 9. Переписна книга Сумського полку 1691 року (Видання друге) 10. Френсіс Дрейк. Життя та неймовірні пригоди королівського корсара. (Віктор Губарев)Страх мудреця. Книга 2 /Патрік Ротфусс/ The Wise Man’s Fear
999 грн.
У тихому шинку вже другий день господар розказує Хроністу історію легендарного Королевбивці. Свою історію. Поки слова ллються з його вуст, за дверима шинку розгортається початок нового сказання.
Квоут змушений вирушити в мандри. Інтриги сильних світу цього, сутички з розбійниками, суперництво з чаклунами - його шлях не буде легким. Але найбільшою небезпекою стане зустріч із жінкою...
Із цієї подорожі він повернеться живою легендою. Та чи наблизиться до таємниці тих, хто вбив його сім’ю?
Серія Хроніки вбивці короля
1. Ім’я вітру
2. Страх мудреця
Про автора:
Патрік Ротфусс — американський письменник-фантаст і викладач в коледжі. Славу йому приніс опублікований у 2007 році дебютний роман «Ім’я вітру», який почав трилогію «Хроніки Вбивці Короля».
Перший роман автора, «Ім’я вітру» (The Name of the Wind) був опублікований в 2007. Він виграв нагороду Quill Award (для наукової фантастики, фентезі та жахів), та був включений в список «Книги року» тижневика Publishers Weekly. Він також виграв нагороду Alex Award в 2008 році.
«Страх мудреця» (The Wise Man’s Fear) був опублікований в 2011 та досягнув першого номера в списку бестселерів фантастики журналу The New York Times.
Страх мудреця. Книга 2
Автор: П. Ротфусс
Оригінальна назва The Wise Man’s Fear
Сторінок: 1264
Формат: 150x220 мм
Переклад: Пухлій Марія Миколаївна
Серія Хроніки вбивці короля
Рік видання 2023
Вага: 1,090 кг
Лондон / Едвард Резерфорд / (Видання 2024 року)
750 грн.
Епічна історична сага, що охоплює дві тисячі років історії Лондона через долі кількох родин від римських часів до сучасності.
"Лондон" - це монументальний роман-панорама, який через історії звичайних людей та їхніх нащадків розповідає про становлення і розвиток одного з найвизначніших міст світу. Автор майстерно поєднує історичні факти з художнім наративом, показуючи як формувались ключові британські інституції - від появи парламентаризму та імпічменту до заснування Англійського банку. Роман розкриває не лише політичні та економічні трансформації, але й культурні феномени, побутові традиції та соціальні зміни, що сформували унікальний характер міста та його мешканців. Через долі персонажів різних епох читач спостерігає за тим, як маленьке римське поселення перетворюється на глобальний мегаполіс.
ІСТОРІЯ, МОВА, ГЕОГРАФІЯ: топоніми середньовічного Поділля. Віталій Михайловський
900 грн.
ІСТОРІЯ, МОВА, ГЕОГРАФІЯ: топоніми середньовічного Поділля
автор: Віталій Михайловський
Кількість сторінок: 412
Ця книжка розповідає про Поділля, регіон на території України, що виник у другій половині XIV ст. на розлогій території від Теребовлі на заході й до Черкас на сході.
Основою цього дослідження став «Словник топонімів історичного Поділля в пізньому середньовіччі», у якому зібрано інформацію про всі топоніми, пов’язані з цим регіоном, його утворенням, головними містами із замками та сформованими довкола них повітами.
Подібні книги:
1. Документи Брацлавського воєводства 1607-1648 років. З архіву Пісочинських (архівні документи)
2. Трикутник Правобережжя: царат, шляхта і народ. 1793–1914 рр. (Даніель Бовуа)
3. Документи Брацлавського воєводства 1566 – 1606 років (Наукове видання 2008 року)
4. Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій. (Зінченко А. Л., Петренко О. С.)
5. РУСЬКА (ВОЛИНСЬКА) МЕТРИКА. КНИГА ЗА 1569-1572, 1574 РОКИ. Упорядники Кулаковський П. М., Святець Ю. А.