Новини
06. Присяга Лубенського полку 1718 року
Оцінено в 4.67 з 5
КНИГА ВИЙШЛА!
Присяга Лубенського полку 1718 року
упорядник О. Різніченко
Публікація присяжних списків жителів Лубенського полку Гетьманщини за 1718 рік. Книга містить поіменні реєстри різних тогочасних станів — козаків, старшини, посполитих селян, міщан, духовенства.
Це один з найраніших переписів Лубенського полку — військово-адміністративної одиниці з центром в м. Лубни, яка займала величезну територію сучасних Полтавської та Сумської областей України.
Лубни 1718
Назва: «Присяга Лубенського полку 1718 року»
Серія: Джерела до вивчення козацтва
Упорядник: Різніченко О.С
Рік: 2022
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 336 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 175×245 мм
Вага: 700 г
ISBN: 978-617-8221-07-2
Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 4
1500 грн.
Четвертий том містить справи №21-27 фонду №229 (ЦДІАУК). Документи стосуються, переважно, зовнішньої розвідки Запоріжжя на теритрії сусідніх держав (Річ Посполита та Османська імперія), відносин з сусідами — жителями Полтавського полку та вирішенню конфліктних ситуацій з Донецьким Успенським монастирем (сучасна Свято-Успенська Святогірська лавра). А також традиційні справи про гайдамаків. Книга має розлогий довідковий апарат, в тому числі географічний та іменний покажчики. Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Книги схожої тематики: 1. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 9 2. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 8 3. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 3 4. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 4 5. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 5 (Перепис 1756 р.) 6. Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею. Мар’яна Верхотурова 7. Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини) 8. Кульгавець. Історичний роман з 11 століття (Марія Букрій) 9. Переписна книга Сумського полку 1691 року (Видання друге) 10. Френсіс Дрейк. Життя та неймовірні пригоди королівського корсара. (Віктор Губарев)Вересневі вогні. Книга 3 /Карлос Руїс Сафон/ Las luces de septiembre
450 грн.
Завершальна книга «Трилогії туману»
Юна Ірена разом із мамою та братом вимушена покинути рідний Париж і перебратися до провінційного містечка на узбережжі Нормандії. Її мати працюватиме економкою в маєтку видатного механіка та інженера Лазаруса. Цей будинок повен надзвичайних загадкових механізмів: роботів, що відчиняють двері, годинників із таємничими посмішками, ляльок-танцівниць, які у своїй пластичності не гірші за живих людей. Та однієї ночі до чарівного маєтку з похмурих закутків минулого вривається Тінь. Ірен дізнається, що прекрасна дружина винахідника вже двадцять років не покидає будинок. Двадцять років тому тут сталося дещо незворотне. Та що саме? Ляльки Лазаруса бережуть страшну таємницю їхнього творця. І їхні погляди вже не видаються таким привітними...
Про автора:
Іспанський письменник Карлос Руїс Сафон (1964-2020) — один із тих авторів, яких найбільше читають і найбільше знають у всьому світі. Його книжки давно стали літературними сенсаціями та здобули шалену популярність. Твори Сафона перекладені 50 мовами світу, вони очолювали практично всі європейські книжкові чарти, а їхніми шанувальниками є мільйони людей на п’яти континентах.
Сторінок 256
Формат 135х205 мм
Переклад: І. О. Шевченко
Сторінок: 256
Вага: 0,260 кг
Книги Трилогії Туману:
- Володар Туману
- Опівнічний Палац.
- Вересневі вогні
Малі українські діярії 17-18 ст.
900 грн.
Малі українські діярії 17-18 ст.
упорядник: Валерій Шевчук
обкладинка тверда
В книзі вперше зібрано твори щоденникового жанру, які приносять читачу безліч малознайомої інформації з повсякдення другої половини XVII–XVIII ст.
До видання увійшли сім щоденників відомих церковних діячів та представників правлячої верхівки (Атанасія Филиповича, Дмитра Туптала, Юрія Винницького, Миколи Ханенка, Пилипа Борзаківського та Павла Ладинського, Петра Апостола, Гедеона Пазина), які описують тогочасну картину життя як на українських так і закордонних землях 17-18 ст.
Діти Дюни /Френк Герберт/ Children of Dune
686 грн.
Настав час, і старий Пол Атрід, таємничий Муад’Діб, володар Арракіса, покинув Галактику назавжди. Роки його правління сплинули, як і роки життя. Почалася епоха дітей Дюни — близнят Лето та Ганіми. У них зосереджена грізна сила — завдяки пам’яті своїх предків вони не по-дитячому мудрі й мають дар передбачення. Вороги кидають виклик імперії Атрідів. Зрадники династії розставляють капкани інтриг. Арракісу загрожує економічна криза. Тим часом планетою шириться чутка про таємничого Проповідника. Кажуть, що це повернувся сам великий Муад’Діб…
Список книг серії Хроніки Дюни:
- Дюна
- Месія Дюни
- Діти Дюни
- Бог-Імператор Дюни
- Єретики Дюни
- Капітула Дюни
Про автора:
Френк Герберт — американський письменник-фантаст, найбільше відомий як творець «Дюни» та її продовжень. Хоча Герберт став відомим як автор наукової фантастики, він також був журналістом, фотографом, новелістом, книжковим рецензентом, екологічним консультантом та лектором. Дві екранізації роману «Дюна» вийшли у 1984 та 2000 роках. Готується новий фільм, режисером якого став Дені Вільньов.
Діти Дюни
Автор: Френк Герберт
Перекладачі: Н. М. Михаловська
Рік: 2020
Сторінок: 464
150x220 мм
Вага: 0,510 кг
Шість багряних журавлів / Елізабет Лім / (Видання 2024 року)
600 грн.
Атмосферне фентезі, засноване на східноазійській міфології та мотивах казки про диких лебедів.
Роман розповідає історію принцеси Шіорі, яка володіє забороненою магією. Після невдалої спроби приховати свій дар у день заручин, вона привертає увагу своєї мачухи-чаклунки Райками. Та накладає на дівчину страшне прокляття - перетворює її братів на журавлів і забороняє Шіорі говорити, погрожуючи смертю братів за кожне вимовлене слово. Вигнана з дому, принцеса має розплутати змову проти престолу, врятувати братів і навчитися користуватися магією, яку все життя намагалася придушити. У цій подорожі їй допомагають паперова пташка, дракон і той самий наречений, від якого вона так прагнула втекти.
Трикутник Правобережжя: царат, шляхта і народ. 1793–1914 рр. (Даніель Бовуа)
Оцінено в 5.00 з 5
Невідома історія 19 століття.
Книжка видатного французького історика-славіста Даніеля Бовуа присвячена історії Правобережної України — Київщини, Волині й Поділля – у складі Російської імперії (1793–1914). У центрі авторської уваги — боротьба між російським самодержавством та польськими елітами за панування в цьому регіоні, зокрема, за контроль над українським селянством.
КНИГА ВИЙШЛА
Після Другого поділу Речі Посполитої в 1793 році величезна територія колишніх українських воєводств потрапила під владу Російської імперії.
Праця Бовуа — це системний опис як засобів, за допомогою яких царат асимілював місцевий устрій на імперський зразок, так і способів, за допомогою яких цієї асиміляції намагались уникнути чи хоча б її уповільнити.
Дослідження базується на великій кількості джерел, але, попри свою фундаментальність, книга легко читається завдяки вмінню автора подати складні речі простими словами.
Книга буде корисною всім, хто цікавиться історією України, зокрема економічно-соціальною історією територій і населення сучасних Волинської, Рівненської, Житомирської, Хмельницької, Вінницької, частин Тернопільської, Кіровоградської, Київської, Миколаївської, Одеської областей України.
Назва: «Трикутник Правобережжя: царат, шляхта і народ. 1793–1914 рр.»
Серія: Спільне видання з КЛІО
Автори: Даніель Бовуа
Перекладачка: Зоя Борисюк
Рік: 2023
Видавництво: КЛІО/РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 872 з ілюстраціями
Розмір: 175*245 мм
Обкладинка: тверда
Вага: 1000 г
ISBN: 978-617-7755-61-5
Студії з української етнографії та антропології : нова редакція (Федір Вовк)
930 грн.
Студії з української етнографії та антропології : нова редакція
автор Федір Вовк
Класичні праці відомого українського етнографа та антрополога Федора Кіндратовича Вовка (1847–1918).
Праці науковця супроводжені примітками сучасних фахівців. Оригінальні ілюстрації збережено, бібліографію вивірено та уточнено. Для зручності користування книгою укладено іменний та предметний покажчики.
Основні розділи
- Антропологічні особливості українського народу;
- Етнографічні особливості українського народу;
- Шлюбний ритуал та обряди в Україні;
- Сани в похоронному ритуалі в Україні;
Чалий кінь /Агата Крісті/ The Pale Horse
350 грн.
За дивних обставин убито католицького священника. Найвагомішу зачіпку знаходять в черевику пастора. Це папірець із кількома прізвищами, без жодних коментарів чи пояснень. Та невдовзі поліція встановлює, що багато імен з цього переліку вже згадані в некрологах. Раптово з’являється свідок, який бачив убивцю священника. Але підозрюваний виявляється калікою. Тим часом серед людей ширяться чутки про трьох спадкових відьом з котеджу «Чалий кінь», що здатні насилати смерть. Та як це стосується вбивства священника? Кримінальному інспекторові Лежену й історикові Марку Істербруку належить з’ясувати, що або хто стоїть за всіма цими химерними подіями.
Про автора:
Агату Крісті знають у всьому світі як королеву детективу. Близько мільярда примірників її творів продано англійською мовою, ще один мільярд — у перекладі 100 іноземними мовами. Вона — найпопулярніший автор усіх часів. За кількістю перевидань її книжки поступаються лише Біблії та творам Шекспіра.
Чалий кінь
Авторка А. Крісті
Мова українська
Сторінок 288
Формат 125x170 мм
Переклад Є. О. Канчура
Рік видання 2020
Вага: 0,220 кг
Чорний лебідь /Рафаель Сабатіні/
Оцінено в 5.00 з 5
КНИГА ВИЙШЛА
Класичний пригодницький роман, як втішна їжа в неспокійні часи та перепочинок від сучасного світу.
Вперше українською один з найкращих пригодницьких романів англійського письменника Рафаеля Сабатіні (1875-1950), автора не менш відомої серії про капітана Блада.
Захоплива історія, описана автором в “Чорному лебеді”, відбувається у другій половині XVII століття в Карибському морі. Головний герой роману – колишній буканір, який виконує таємну місію, а водночас намагається врятувати з піратського полону чарівну міс Прісциллу Гаррадайн.
У книзі є все - відчайдушні пригоди, криваві пірати, боротьба за руку прекрасної дами, відчуття моря доби, коли основною рушійною силою кораблів були вітрила та відвага капітанів.
Над перекладом книги працював найкращий в Україні спеціаліст по піратам — Віктор Губарев, а ілюструвала ціла команда художників.
Книгу супроводять півтори сотні фахових коментарів перекладача з поясненнями різноманітних морських термінів.
Назва: «Чорний лебідь»
Серія: Гайстер, Історичні романи
Автор: Рафаель Сабатіні
Переклад: Віктор Губарев
Ілюстратори: Сергій Шаменков, Gurge Feodor, Ганна Михасюк
Рік: 2024
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 264 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 155*220 мм
Вага: 400 г
ISBN: 978-617-8174-05-7
З української старовини (Дмитро Яворницький)
950 грн.
З української старовини
автор: Дмитро Яворницький
Кількість сторінок: 144
Кількість ілюстрацій: 44
Класика українознавства від знаменитого автора.
Книга містить 20 історичних нарисів авторства Д. І. Яворницького, проілюстрованих видатними українськими художниками — С. І. Васильківським та М. С. Самокишем.
Перевидання альбому 1900 року.
В новому українському перекладі, містить дві передмови та примітки.
Ілюстрації репродукувано з оригінального видання і подано разом із збільшеними фрагментами.
Знищені шедеври української дерев’яної сакральної архітектури. (Стефан Таранушенко)
950 грн.
Знищені шедеври української дерев’яної сакральної архітектури. Стефан Таранушенко
В книзі зібрано розвідки Стефана Таранушенка 1920-30-х років, які присвячено п’ятьом знищеним шедеврам української дерев’яної сакральної архітектури:
Троїцькій церкві 1710 року в селі Пакуль на Чернігівщині,
Покровській церкві 1759 року в місті Зіньків на Полтавщині,
Вознесенській церкві 1759–1761 років в містечку Березна на Чернігівщині,
Введенській церкві 1761 року в селі Артемівка на Харківщині,
Миколаївській церкві 1760-х років в селі Нові Млини на Чернігівщині.
Книга щедро проілюстрована оригінальними тогочасними фотографіями, на яких можна побачити згадані архітектурні пам’ятки за кілька років до того як їх знищить радянська влада.