Новини
160 днів Української Народної Республіки /Віталій Скальський/ (Наукове видання 2023 року)
680 грн.
Дослідження ключового періоду становлення української державності на початку XX ст.
У книзі "160 днів Української Народної Республіки" історик Віталій Скальський пропонує детальний аналіз короткого, але надзвичайно важливого періоду в історії України - від 20 листопада 1917 р. до 29 квітня 1918 р. Цей час позначився існуванням першої у XX ст. української державності - Української Народної Республіки.
Автор представляє альтернативний погляд на історію УНР, відмінний від традиційних підручникових версій. Скальський не обмежується лише описом політичних подій, а звертає увагу на різноманітні аспекти життя молодої держави: від переходу на григоріанський календар до політичних арештів та вбивств. Особлива увага приділяється процесам самоідентифікації в українському суспільстві того часу.
Книга розкриває маловідомі факти та процеси, які на перший погляд можуть здатися неважливими, але насправді відіграли значну роль у становленні української державності. Видання розраховане на широке коло читачів, які цікавляться історією України та прагнуть глибше зрозуміти витоки сучасної української держави.
/
Бібліографічна інформація
Назва: 160 днів Української Народної Республіки
Автор: Віталій Скальський
Рік і місце видання: 2023, Київ
Сторінок: 157
Мова: українська
Подорожі Україною XVIII-XIX століть (Записки мандрівників)
Основа цих книг — записки мандрівників Україною XVIII-XIX століть, що відкривають нам наш край, який він був 200-250 років тому. Це не мова сухих документів, а живі враження сучасників.
Перша книга — подорожі остзейського німця барона фон Кампенгаузена в 1780-90-х роках. Його подорожі охопили Лівобережжя в межах колишньої Гетьманщини, далі продовжились на південь (Єлисаветград, Кривий Ріг, Катеринослав, Херсон) і закінчились в Бессарабії.
Друга книга — подорожі в кінці 1830-х років Волинню, Поліссям та Литвою польського письменника Крашевського. Він певний час проживав на історичній Волині, був закоханий в цей край і хотів показати сучасникам, що минуле замків Волині та ліси Полісся нічим не гірші за те, що можна знайти в Шотландії В. Скотта чи Америці Ф. Купера.
Їх нотатки є цінним свідченням не лише краси та багатства природи України та сусідів, але й соціально-політичних реалій того часу. Автори подорожували регіонами, які багаті на історичні події та культурну спадщину, зустрічались з місцевими жителями, досліджували їхній побут, звичаї, традиції.
Туманне місто /Карлос Руїс Сафон/ La Ciudad de Vapor
450 грн.
Чи готові ви знову зануритися у світ, сповнений химер? Де те, що ви бачите, не завжди є тим, чим є насправді...
Тут старовинну Барселону XVI століття мало не знищує крапля фантастичного еліксиру, привезеного зі Сходу. Загадковий італієць спокушає Сервантеса написати шедевр, який так і залишиться невідомим. Відчайдушний і таємничий барселонський адвокат грає в шахи на душі своїх суперників, виграючи завжди... крім останнього разу. Неперевершено приваблива багатійка звертається до славетного архітектора Ґауді з майже фантастичним та нездійсненним проханням побудувати на Мангеттені колосальний хмарочос. А нікому не відомий хлопець закохується у дивну дівчину, що віщує загибель світу...
Прокляті письменники, архітектори-візіонери, підмінені ідентичності, барселонські багатії та бідняки, чародії та пірати, історичні персонажі з біографіями вигаданими, у які хочеться вірити, як у справжні, вбивці-філософи й люди, що потребують каяття... Ласкаво просимо до нової — на жаль, останньої — книжки неперевершеного чарівника слова Карлоса Руїса Сафона.
Про автора:
Іспанський письменник Карлос Руїс Сафон (1964-2020) — один із тих авторів, яких найбільше читають і найбільше знають у всьому світі. Його книжки давно стали літературними сенсаціями та здобули шалену популярність. Твори Сафона перекладені п’ятдесятьма мовами світу, вони очолювали практично всі європейські книжкові чарти, а їхніми шанувальниками є мільйони людей на п’яти континентах.
Туманне місто
Автор К. Р. Сафон
Мова українська
Сторінок 192
Формат 135х205 мм
Переклад І. О. Оржицький
Рік видання 2022
Вага: 0,240 кг
Я (Романтика). Вибрані твори / Микола Хвильовий / (Видання 2024 року)
400 грн.
Збірка творів ключового автора українського модернізму та Розстріляного відродження.
У виданні представлено художню прозу та публіцистику Миколи Хвильового - одного з найяскравіших представників українського модернізму 1920-х рр. Автор відомий своїми гострими памфлетами, де обстоював необхідність орієнтації української літератури на європейські зразки та виступав проти провінційності й колоніальної залежності від російської культури. Його художні твори, написані в оригінальній експресіоністичній манері, розкривають драматичні колізії людської душі в період революційних змін та становлення тоталітарного режиму. Збірка дозволяє простежити еволюцію творчості письменника та краще зрозуміти складну епоху української історії першої третини XX ст.
Записки Кирпатого Мефістофеля / Володимир Винниченко / (Видання 2024 року)
450 грн.
Психологічний роман класика української літератури про моральні дилеми успішного адвоката на тлі життя київської інтелігенції початку XX ст.
У центрі роману - історія адвоката Якова Михайлюка, відомого в товаристві як "Кирпатий Мефістофель". Автор майстерно розкриває внутрішній світ героя через його стосунки з жінками, ставлення до батьківства та моральний вибір між особистим щастям і суспільними умовностями. Винниченко порушує гострі соціальні теми, які залишаються актуальними й сьогодні: право на особисте щастя, відповідальність за власні вчинки, межі батьківської любові. Роман вражає глибиною психологічного аналізу та сміливістю у висвітленні табуйованих на той час тем, як-от аборти та позашлюбні стосунки.
Твори. Том 1 /Д. І. Яворницький/ (Наукове видання 2004 року)
900 грн.
Класичне наукове видання з історії українського козацтва. Цим томом започатковується видання "Творів" Дмитра Яворницького в 20 томах. У першому томі, який вийшов у серії «Історія, краєзнавство, археологія», містяться історичні праці, опубліковані дослідником у 1888—1894 роках, за винятком монографії «Вольності запорозьких козаків: історико-топографічний нарис».
Зміст
- Від редакційної колегії - с. 7
- Видатний дослідник запорозького козацтва, полум’яний український патріот - с. 11
- Збірник матеріалів до історії запорозьких козаків - с. 37
- Нариси з історії запорозьких козаків та Південної України - с. 211
- Іван Дмитрович Сірко, славетний кошовий отаман Війська запорозьких низових козаків - с. 335
- Коментарі - с. 445
- Іменний покажчик - с. 480
- Географічний покажчик - с. 499
Видання підійде науковцям, краєзнавцям та всім, хто цікавиться історичним минулим України, зокрема запорізького краю.
На палітурці є золоте тиснення Печатки Славного Війська Запорозького Низового.
Назва: Твори. Том 1.
Автор: Дмитро Іванович Яворницький (1855 — 1940) — український історик, археолог, етнограф, фольклорист, лексикограф, письменник, дослідник історії українського козацтва, музеєзнавець, дійсний член НТШ і ВУАН. Автор понад 1500 наукових праць. Один із перших, хто детально вивчив всю історію запорозького козацтва та історію дніпровських порогів.
Рік: 2004
Сторінок: 514
Розміри,см.:
довжина 25
ширина 17,5
товщина 3
Вага: 0,970 кг
Книги схожої тематики:
1. Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року. (упорядник І.М. Ситий)
2. РУСЬКА (ВОЛИНСЬКА) МЕТРИКА. КНИГА ЗА 1569-1572, 1574 РОКИ. Упорядники Кулаковський П. М., Святець Ю. А.
3. Присяга Лубенського полку 1718 року
4. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 9
5. Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею. Мар’яна Верхотурова
6. Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій. (Зінченко А. Л., Петренко О. С.)
7. Кульгавець. Історичний роман з 11 століття (Марія Букрій)
8. Слов’янська міфологія (оновлене видання) /Александр Гейштор/
9. Френсіс Дрейк. Життя та неймовірні пригоди королівського корсара. (Віктор Губарев)
10. Чорний лебідь /Рафаель Сабатіні/
Повернення вкраденої пам’яті / Ольга Донеччанка / (Видання 2023 року)
240 грн.
Документально-художній роман про повернення родинної пам'яті на тлі російсько-української війни.
Три повісті складаються в єдину розповідь про долю родини Казбанів, яка віддзеркалює трагічну історію багатьох українських сімей XX ст. Через призму особистих спогадів, родинних переказів та архівних документів авторка досліджує, як радянська система нищила українську ідентичність через репресії, голодомор та русифікацію. Повномасштабне вторгнення Росії у 2022 р. спонукало письменницю до глибшого осмислення родинної історії та пошуку відповідей на болючі питання національної ідентичності. Книга поєднує документальну основу з художнім переосмисленням подій, включаючи як трагічні, так і світлі моменти життя родини.
Львів Банківський / (Видання 2016 року)
250 грн.
Книга-альбом про історію банківської справи у Львові від XVII ст. до сьогодення.
Унікальне ілюстроване видання розповідає про розвиток банківської справи у Львові, представляючи 20 найвизначніших банківських установ міста з-поміж понад 90, що діяли тут від XVII ст. до 1939 р. Книга висвітлює історію перших банківських закладів міста, їхній вплив на економіку Галичини, становлення українських фінансових інституцій. Видання багато ілюстроване фотографіями інтер'єрів та екстер'єрів банківських споруд, копіями історичних документів, цінних паперів, грошових знаків. Окремий розділ присвячено сучасним банківським установам Львова.
Казки Чарівного лісу / Валько / (Видання 2024 року)
400 грн.
Добра казкова книжка з чарівними пригодами Маленького Зайчика та Бузинового Ведмедя.
У цій збірці казкових повістей читачі познайомляться з двома незвичайними друзями - Маленьким Зайчиком та Бузиновим Ведмедем, які живуть у Чарівному лісі. Герої книги - сміливі та чуйні тварини, котрі завжди готові прийти на допомогу своїм друзям. На кожній сторінці на маленьких читачів чекають захопливі пригоди, які навчають дружби, взаємодопомоги та доброти. Книга чудово проілюстрована самим автором.
Оди. Еподи. Сатири. Послання / Квінт Горацій Флакк / (Видання 2021 року)
350 грн.
Перше повне українське видання творів видатного римського поета.
Книга представляє всю поетичну спадщину Горація - від ліричних од до філософських послань. Поет, що жив у I столітті до н.е., створив унікальну поетичну мозаїку, яка поєднує витончену лірику, гостру сатиру та глибокі філософські роздуми. У майстерному перекладі Андрія Содомори, доповненому розлогими коментарями, твори Горація розкривають свою актуальність для сучасного читача, демонструючи вічні теми людського буття через призму античної мудрості.
Усна історія степової України. Том 6 (Наукове видання 2009 року)
900 грн.
Колекційне історичне видання. Матеріали, представлені у шостому томі "Усної історії степової України" були зібрані в результаті експедиції до села Преслав Приморського району Запорізької області. Село Преслав розташоване в непересічному місці - на землі, яка довгі десятиріччя була духовним центром усієї болгарської Таврії. Розповіді сешканців села подано зі збереженням усіх мовних особливостей, зокрема діалектизмів і специфіки побудови речення. Сучасна пунктуація застосована тільки за умови, якщо вона не змінює змістове навантаження. Під час проведення експедиції було використано недосконалу техніку і стару півку, тож, як наслідок, окремі слова та речення було неможливо розібрати. Тому, у текстах цього тому такі ушкоджені частини позначені як [нерозбірливо].
Це видання - безцінне, адже, на сьогоднішній день, село Преслав знаходиться під тимчасовою окупацією російських загарбників.
Видання розраховане на істориків, філологів, фольклористів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історичною традицією, віруваннями, уявленнями населення степового краю.
Назва: Усна історія степової України. Том 6.
Автор: Павло Степанович Сохань (1926–2013) - український історик-славіст, джерелознавець, археограф.
Анатолій Васильович Бойко (1960–2010) - український історик, дослідник історичних джерел.
Валерій Кирилович Козирєв (нар. 1952) - український історик, краєзнавець.
Валерій Андрійович Смолій (нар. 1950) – український громадський та політичний діяч, історик, директор Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук, академік НАН України, заслужений діяч науки і техніки України.
Віктор Анатолійович Брехуненко (нар. 1965) - український історик, джерелознавець.
Олександр Олександрович Маврін (нар. 1963) — український історик, джерелознавець, археограф, доктор історичних наук.
Юрій Андрійович Мицик (нар. 1949) — український історик, джерелознавець, археограф, дослідник історії України козацької доби, церковної історії, збирач усних свідчень про Голодомор в Україні 1932—1933 років, публіцист, україніст, священник, доктор історичних наук, професор.
Володимир Іванович Мільчев (нар. 1972) - український історик.
Віктор Григорович Ткаченко (1954–2014) - український історик.
Надія Анатоліївна Бєлік (нар. 1961) - український історик.
Надія Іванівна Швайба (нар. 1980) - український історик.
Рік: 2009
Сторінок: 460
довжина 24,5
ширина 17,5
товщина 2,5
Вага: 0,780 кг
Львів сакральний / Николишин Юрій / (Видання 2017 року)
450 грн.
Фотоальбом, присвячений сакральній архітектурі та мистецтву історичного Львова.
Видання представляє найвизначніші храми та сакральні пам'ятки Львова через професійні фотографії та багатомовні описи (українською, російською, польською та англійською мовами). У книзі висвітлено не лише відомі церкви та костели міста, але й менш знані сакральні об'єкти - каплиці, придорожні хрести, скульптурні композиції релігійної тематики на фасадах історичних будівель. Альбом допомагає читачеві відкрити для себе багату духовну спадщину міста.