Новини
Кола Брюньйон/Ромен Роллан/(Видання 1971 року)
1000 грн.
Роман, дія якого відбувається в бургундському містечку Кламсі XVI-XVII віків, сам автор називав "книгою на старофранцузький лад". Оптимістичний роман, якої так потребувала повоєнна Європа, став найбільш відомим твором Нобелівського лауреата Ролана.
Вступна стаття д. ф. н., професора Кіри Шахової. Ілюстрації Заслуженого художника СРСР Володимира Савадова. Переклад з англійської виконав український перекладач-поліглот (досконало знав тринадцять мов) Сидір Садикон.
Дане видання може бути цікаве збирачам серії "Вершини світового письменства" (випуск 10).
Присутні печатки неіснуючих бібліотек.
Усна історія степової України. Том 6 (Наукове видання 2009 року)
900 грн.
Колекційне історичне видання. Матеріали, представлені у шостому томі "Усної історії степової України" були зібрані в результаті експедиції до села Преслав Приморського району Запорізької області. Село Преслав розташоване в непересічному місці - на землі, яка довгі десятиріччя була духовним центром усієї болгарської Таврії. Розповіді сешканців села подано зі збереженням усіх мовних особливостей, зокрема діалектизмів і специфіки побудови речення. Сучасна пунктуація застосована тільки за умови, якщо вона не змінює змістове навантаження. Під час проведення експедиції було використано недосконалу техніку і стару півку, тож, як наслідок, окремі слова та речення було неможливо розібрати. Тому, у текстах цього тому такі ушкоджені частини позначені як [нерозбірливо].
Це видання - безцінне, адже, на сьогоднішній день, село Преслав знаходиться під тимчасовою окупацією російських загарбників.
Видання розраховане на істориків, філологів, фольклористів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історичною традицією, віруваннями, уявленнями населення степового краю.
Назва: Усна історія степової України. Том 6.
Автор: Павло Степанович Сохань (1926–2013) - український історик-славіст, джерелознавець, археограф.
Анатолій Васильович Бойко (1960–2010) - український історик, дослідник історичних джерел.
Валерій Кирилович Козирєв (нар. 1952) - український історик, краєзнавець.
Валерій Андрійович Смолій (нар. 1950) – український громадський та політичний діяч, історик, директор Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук, академік НАН України, заслужений діяч науки і техніки України.
Віктор Анатолійович Брехуненко (нар. 1965) - український історик, джерелознавець.
Олександр Олександрович Маврін (нар. 1963) — український історик, джерелознавець, археограф, доктор історичних наук.
Юрій Андрійович Мицик (нар. 1949) — український історик, джерелознавець, археограф, дослідник історії України козацької доби, церковної історії, збирач усних свідчень про Голодомор в Україні 1932—1933 років, публіцист, україніст, священник, доктор історичних наук, професор.
Володимир Іванович Мільчев (нар. 1972) - український історик.
Віктор Григорович Ткаченко (1954–2014) - український історик.
Надія Анатоліївна Бєлік (нар. 1961) - український історик.
Надія Іванівна Швайба (нар. 1980) - український історик.
Рік: 2009
Сторінок: 460
довжина 24,5
ширина 17,5
товщина 2,5
Вага: 0,780 кг
Феномен Львова / Николишин Юрій / (Видання 2018 року)
650 грн.
Унікальне фотовидання про архітектурні перлини та історичні пам'ятки Львова.
Книга-альбом представляє найвидатніші архітектурні пам'ятки Львова через професійні фотографії та тримовні (українською, польською та англійською) описи. Автор розкриває історію знакових будівель міста, їхнє призначення крізь століття та архітектурні особливості. Видання детально висвітлює історію кожної представленої споруди, подаючи цікаві факти про їхніх власників, архітекторів та значення в культурному житті міста.
Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1768 рік. Подокументний опис /упорядники Петренко О.С., Росовецький О.С./
Інша книга серії:
Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1769 – 1770 роки. Подокументний опис
Науковий бестселлер. Третє видання. Третє видання. В книзі публікуються подокументні описи поточної актової книги Вінницького ґродського суду за 1768 р. Містить інформацію про Коліївщину, соціально-економічну та політичну історію Правобережної України і зокрема Брацлавського воєводства, яке займало територію сучасних Вінницької та, частково, Черкаської, Кіровоградської, Одеської, Миколаївської областей України.
Вінницький ґродський суд (він же ґродський суд Брацлавського воєводства) утворено 1566 р. Початково він був кримінальним судом, якому підлягали справи про злочини шляхти і селян, а також ті, в яких вони фігурували з представниками інших станів. В 18 столітті ґродський суд фактично виконував функції як кримінального, так і цивільного суду. Окрім цього до актових книг ґродського суду вписувались декрети, ухвали і рішення підкоморського суду (який не вів окремих актових книг).
За своїм статусом ґродський суд був третім після підкоморського (межового) та земського (цивільного) судів. В 18 столітті він очолювався вінницьким старостою, до складу суду входили також підстароста (заступник) та суддя і писар. На відміну від підкоморського та земського судів, склад яких обирався шляхтою на сеймику, урядники ґродського суду призначались від імені короля. З огляду на незначну кількість шляхти у Брацлавському воєводстві, для усіх трьох повітів (Брацлавського, Вінницького і Звенигородського) було створено лише по одному ґродському, земському і підкоморському суду. Від 1566 р. суди перебували в Брацлаві, а з перенесенням у 1598 р. адміністративного центру воєводства до Вінниці, сюди ж перебралися й шляхетські суди. Після вибуху козацького повстання Хмельницького та подальших пов’язаних з цим подій шляхетські суди Брацлавського воєводства припинили свою діяльність й відновили її лише через півстоліття в 1700 р.
За часи козацьких повстань 16 ст., Хмельниччини ітп загинула більша частина актових книг судів Брацлавського воєводства 16-17 ст. Книгам за 18 століття пощастило більше, вони пережили буремні часи розпаду Речі Посполитої та, переважно, збереглись до наших днів.
Назва: Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1768 рік. Подокументний опис
Автори-упорядники: Петренко О.С., Росовецький О.С.
Ілюстратор: Шаменков С.І.
Видавництво: РВВ (Запоріжжя)
Сторінок: 280
Обкладинка: тверда
Військово-морські сили України 1917-1921 рр. (Ярослав Тинченко)
650 грн.
Книга з серії, присвяченій організації, уніформі та військовим діям збройних сил України доби Визвольної війни. На відміну від інших досліджень, що розглядають історію українського флоту, автор використав низку документів та газетних публікацій того часу, невідомих спеціалістам та широкому загалу.
У книзі також вміщено велику кількість фото, частина з яких публікується вперше.
Розраховане на всіх, хто цікавиться історією України ХХ ст.
Військово-морські сили України 1917-1921 рр.
Автор: Ярослав Тинченко
Ілюстратор: Богдан Піргач
Рік: 2012
Кількість сторінок: 116
Книги схожої тематики:
1. Під зіркою Давида. Єврейські національні формування в Україні в 1917-1920 роках (Ярослав Тинченко)
2. Крила України: військово-повітряні сили України (1917–1920 рр.) Андрій Харук
3. Артилерія Січових Стрільців у боротьбі за Золоті київські ворота. Роман Дашкевич. (Оригінал діаспорного видання 1965 року)
4. Чорні запорожці (Валентин Сім’янцев)
5. ДМИТРО ВІТОВСЬКИЙ. (Біографічний нарис Мирона Заклинського, Ню Йорк 1967 р.)
6. Новітні запорожці. Війська Центральної Ради, березень 1917 – квітень 1918 (Ярослав Тинченко)
7. Символи нескореної держави. Нагороди уряду Української Народної Республіки (Ярослав Тинченко)
Героїди / Публій Овідій Назон / (Видання 2022 року)
230 грн.
Унікальна збірка поетичних листів, що розкриває глибини жіночої душі античного світу.
"Героїди" - новаторський твір Овідія, що створює особливий епістолярно-поетичний жанр. У формі ліричних монологів міфічних героїнь автор майстерно розкриває багатство жіночих емоцій та переживань, пов'язаних з коханням та розлукою. Поема поєднує психологічну глибину грецької трагедії з витонченістю римської поезії, створюючи багатогранну картину людських почуттів на тлі величного античного світу. Видання представляє перший повний український переклад цього визначного твору.
Ревізія Полтавського полку 1732 року /упорядник Мокляк В.О./ (2025)
КНИГА ВИЙШЛА
Довгоочікуваний четвертий том серії "Джерела з історії Полтавського полку" від найкращого дослідника Полтавщини Козацької доби - Володимира Мокляка.
Книга містить один з найповніших переписів Полтавського полку за 1732 рік, що включає списки імен-прізвищ козаків, старшини, міщан, посполитих селян та ін. станів тогочасної Гетьманщини.
На той час Полтавський полк займав територію сходу сучасної Полтавської області та окремі прилеглі території Дніпропетровської (м. Царичанка, м. Китайгород тощо) областей.
Матеріал книги - цінне джерело для дослідників родоводу, краєзнавців та загалом істориків Козаччини.
Книга містить в якості додатку графічні реконструкції вигляду жителів Полтавщини першої половини XVIII ст.
ПРО КОГО РОЗПОВІДАЮТЬ НАЗВИ ВУЛИЦЬ. Київські перейменування 1988-2019 рр. (Дмитро Данильчук)
780 грн.
ПРО КОГО РОЗПОВІДАЮТЬ НАЗВИ ВУЛИЦЬ. Київські перейменування 1988-2019 рр.
Автор: Дмитро Данильчук
Рік: 2020
Кількість сторінок: 304
Обкладинка тверда
«Ким була людина, на честь якої назвали вулицю в Києві? Чим уславилась ця особа?» Такі запитання виникають у киян і гостей міста особливо часто в роки інтенсивних змін топонімії, зумовлених декомунізацією. Ця книга познайомить із понад 290 видатними (але, на жаль, не завжди знаними для широкого загалу) діячами України та світу, імена яких з’явилися на мапі Києва протягом останніх 30 років.
Окремий розділ присвячений розвінчанню «позитивних» міфів тоталітарної пропаганди про осіб, події та явища, характерні для топонімії радянської доби.
Крім того, довідник допоможе знайти потрібну вулицю чи площу столиці за новою або старою назвою, а також розповість багато цікавих фактів з історії київських урбанонімів.
Вбивство у «Східному експресі» /Агата Крісті/ Murder on the Orient Express
350 грн.
Бельгійський детектив Еркюль Пуаро мусить терміново виїхати зі Стамбула до Англії, але вільних місць у «Східному експресі» вже немає. Його виручає давній друг мсьє Бук, власник компанії, якій належить поїзд. Зранку за сніданком детектив помічає, що пасажири експреса — люди різних національностей, які випадково опинилися в одному вагоні. Американець Ретчетт, що видається Пуаро надто підозрілим, просить детектива стати його охоронцем. Але той відмовляється. Уночі Пуаро весь час будять різні звуки й стукіт, та потім настає тиша — через снігові замети поїзд зупинився десь у Югославії, пасажири напружені, а дивний містер Ретчетт лежить мертвий у своєму купе... Детектив Пуаро береться до розслідування.
Вбивство у «Східному експресі»
Авторка А. Крісті
Мова українська
Сторінок 288
Формат 125x170 мм
Вага: 0,220 кг
Гімни і трени / Валерій Шевчук / (Видання 2024 року)
1321 грн.
Унікальна збірка української урочистої та пам'ятної поезії доби Бароко у перекладах Валерія Шевчука.
Видання представляє переклади геральдичних віршів, панегіриків та епітафій XVI-XVIII ст. сучасною українською мовою. Упорядник зібрав і переклав тексти з оригінальних джерел староукраїнською, латинською та старопольською мовами. Поезії присвячені визначним діячам ранньомодерної України та відображають світогляд, цінності та ідеали тогочасної української еліти. Збірка є важливим джерелом для розуміння культурного життя України доби Бароко.
Воїни степів. Гуни на території України. Олеся Жданович
600 грн.
Воїни степів. Гуни на території України
Книга присвячена темі появи та перебування гунів на землях сучасної України у пізньоантичний та ранньосередньовічний період. На основі джерел висвітлюється соціальна організація, життя, побут, звичаї гунського суспільства, матеріальна культура і військове мистецтво гунів. В процесі пересування на захід гуни асимілювались з іншими племенами і в новому вигляді з’явились у європейських степах, створивши у V ст. велике державне об’єднання під проводом Аттіли. Держава гунів стала першим великим племінним об’єднанням кочовиків, cформованим у Східній Європі. Саме гуни заклали основи для об’єднання тюркських етносів. На зміну їм у степи Причорномор’я та Подунав’я зі сходу прийшли сарагури, оногури, уроги, савіри, авари тощо.
Книга супроводжується численними сучасними художньо-історичними реконструкціями.
Тенета пристрасті / Реймон Радіге / (Видання 2023 року)
320 грн.
Геніальні романи про кохання від наймолодшого класика французької літератури.
До збірки увійшли два найвідоміші романи Реймона Радіге - "Диявол у плоті" та "Бал у графа д'Оржеля". Написані автором до його передчасної смерті у 20-річному віці, ці твори стали класикою французької літератури. В них майстерно змальовані історії пристрасного та щирого кохання, сповнені як драматизму, так і тонкого гумору. Вперше українською мовою публікується повне зібрання прози "зачарованого принца французької літератури", як називали Радіге його сучасники.