Новини
Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини)
Оцінено в 5.00 з 5
КНИГА ВИЙШЛА
Унікальний перепис Козацької Доби.
Історія заселення території м. Дніпро та прилеглих до нього лівобережних земель.
У збірнику здійснено археографічну публікацію обліково-статистичних джерел до історії Гетьманщини та Війська Запорозького Низового – відомостей про залінійні поселення, - мережу населених пунктів межиріччя Орілі й Самари та персональний склад їх населення станом на 1761 р. (Старосамарська сотня – 1756 р.).
Документи, що стали об’єктом публікації, детально фіксують розташування і розміри населених пунктів, час оселення у межиріччі Орілі й Самари і походження вихідців з Гетьманщини, Слобожанщини, Правобережної України, Запорожжя та інших регіонів. Описані поселення у 1750-х – 1760-х рр. були переведені під владу Запорозької Січі і в подальшому склали основу Протовчанської, Орільської та Личківської паланок Війська Запорозького Низового (північні райони лівобережної частини сучасної Дніпропетровської області).
Чудовий подарунок для всіх, хто цікавиться історією України Доби Козаччини та дослідженням родоводу.
Книгу супроводжує додаток з художньо-історичними реконструкціями вигляду жителів залінійних поселень Полтавського полку від Сергія Шаменкова.
Назва: «Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів»
Серія: Джерела до вивчення козацтва
Упорядник: Сухомлин О. Д.
Рік: 2023
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 292 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 175×245 мм
Вага: 400 г
ISBN: 978-617-95356-9-7
Фамільяри /Стейсі Голлс/ The Familiars
700 грн.
ХVII сторіччя, Ланкастер, Англія.
Флітвуд Шатлворт мріє подарувати своєму чоловікові Річарду спадкоємця. Але вона вже тричі втрачала дитину, і четверта вагітність дається їй дуже тяжко. До того ж Флітвуд знаходить серед паперів чоловіка листа від свого лікаря. Той попереджає, що пологи вб’ють молоду пані. Чому ж Річард нічого не сказав їй про цю пересторогу? А до всього графством ще й ширяться чутки про фамільярів - духів, що супроводжують злих чаклунок.
Якось у лісі Флітвуд зустрічає Еліс - юну, проте досвідчену повитуху. Трави від неї справді полегшують стан вагітної. Поступово проста дівчина і благородна пані стають майже подругами. Флітвуд сподівається, що знання та досвід Еліс допоможуть їй і дитині вижити. Але селянці дуже небезпечно знатися на травах у часи, коли оголошено полювання на відьом...
Фамільяри
Стейсі Голлс
Сторінок 352
Формат 150x220 мм
Переклад Климчук Наталія Василівна
Вага: 0,380 кг
Історія Бузького козацького війська, 1769 – 1817 рр. Олексій Паталах
710 грн.
Станиці над Бугом. Історія Бузького козацького війська, 1769 - 1817 рр.
Бузьке козацьке військо — одна з численних "білих плям" військової історії України. Пропоноване дослідження створене на підставі автентичних архівних джерел, музейних матеріалів, статистичних даних, свідчень краєзнавців, змальовує героїчну і водночас глибоко драматичну долю Бузького козацтва, якому довелося пережити татарські набіги, війни з Туреччиною та Наполеонівською Францією, сваволю власної старшини й терор російської адміністрації. "Червоною ниткою" крізь сюжет книжки проходить прагнення до свободи і в переважній більшості невідомих героїв, яких не змогли зламати ні царські побоювання нової "мазепинщини", ні самодурство Аракчєєвщини... Книжка містить великий додаток, який становлять документи, що зберігаються в державних архівах Херсонської та Одеської областей. Більшість із них досі не були опубліковані. Пропоноване дослідження — перша в історіографії книжка з історії Бузького козацького війська.
Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею. Мар’яна Верхотурова
Оцінено в 5.00 з 5
Зазвичай книги про історію - це або нудно, або красиво й легко, але примітивно.
Але не в цьому випадку.
Унікальна книга, що поєднує в собі наукову роботу найкращої в Україні спеціалістки з артилерії 14-18 ст. та фотоальбом з професійно зроблених світлин.
І все це про книгу "Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею", яка починає нашу нову серію "Музейний ключ".
Назва: «Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею»
Серія: Музейний ключ
Автор: Мар’яна Верхотурова
Фотограф: Юрій Бащук
Рік: 2023
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 224 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 210×297 мм
Вага: 1340 г
ISBN: 978-617-95356-1-1
Пригоди карпатських гуциків / Богдана Крип’якевич / (Видання 2024 року)
240 грн.
Чарівна казкова історія про маленьких карпатських духів природи - гуциків, які дбають про красу гір та їхніх мешканців.
У цій захопливій книжці юні читачі познайомляться з казковими створіннями - гуциками, які живуть у Карпатських горах. Ці невидимі для людського ока істоти відповідальні за найпрекрасніші явища природи: вони розмальовують крила метеликів, добирають кольори для квітів та осіннього листя, доглядають за дикими тваринами та створюють печери. Книга розвиває уяву дітей та прищеплює любов до природи через яскраві образи добрих і працьовитих карпатських духів.
Лялечка і Мацько / Галина Пагутяк / (Видання 2023 року)
180 грн.
Зворушлива історія про незвичайну дружбу між хлопчиком та лисом від відомої української письменниці Галини Пагутяк.
Книга розповідає історію дивовижної дружби, яка зародилася за незвичайних обставин між хлопчиком на прізвисько Лялечка та лисом Мацьком. Авторка майстерно переплітає реальність із казковими елементами, створюючи теплу розповідь про вірність, взаємодопомогу та справжню дружбу, яка долає всі перешкоди. Друге видання книги отримало нове художнє оформлення від ілюстраторки Оксани Мазур, що додає історії особливої чарівності та привабливості для юних читачів.
Як підкорити полюси Землі… за рік / Аґата Лот-Іґнацюк, Бартоломей Іґнацюк / (Видання 2021 року)
320 грн.
Захоплива історія польського мандрівника, який за один рік підкорив обидва полюси Землі.
Книга розповідає про унікальне досягнення Марека Камінського - підкорення Північного та Південного полюсів протягом одного року (1995), що було занесено до Книги рекордів Гіннеса. Автори детально описують підготовку до експедиції, необхідне спорядження, техніки виживання в екстремальних умовах та особливості орієнтування в льодових пустелях. Видання багато ілюстроване та написане в захопливому стилі, що робить його цікавим як для юних читачів, так і для дорослих шанувальників пригодницької літератури та екстремальних подорожей.
Опівнічний Палац /Карлос Руїс Сафон/ El palacio de la medianoche
450 грн.
У жахливій пожежі, що за незбагненних обставин сталася в Калькутті під час відкриття нової залізничної станції, загинуло кілька сотень дітей. Тоді вогняний привид затято розшукував близнят Бена і Шері. Їх урятував лейтенант Пік ціною власного життя. Минуло шістнадцять років, і демон знову з’явився в місті. Над братом і сестрою нависає смертельна небезпека. Що він таке і що йому від них потрібно? Щоб розгадати цю загадку, близнята мають повернутися до початку. Та спроба розворушити минуле обернеться на жорстоке відкриття, яке приголомшить їх обох, бо книгу життя часом небезпечно гортати у зворотному напрямку…
Про автора:
Іспанський письменник Карлос Руїс Сафон (1964-2020) один із тих авторів, яких найбільше читають і найбільше знають у всьому світі. Його книжки давно стали літературними сенсаціями та здобули шалену популярність. Твори Сафона перекладені 50 мовами світу, вони очолювали практично всі європейські книжкові чарти, а їхніми шанувальниками є мільйони людей на п’яти континентах.
Книги Трилогії Туману:
- Володар Туману
- Опівнічний Палац.
- Вересневі вогні
Опівнічний Палац. Книга 2
Автор К. Р. Сафон
Мовау країнська
Сторінок 304
Формат 135х205 мм
Переклад І. О. Оржицький
Серія Трилогія туману
Вага: 0,290 кг
Українські деревляні церкви (Михайло Драґан)
1200 грн.
Українські деревляні церкви
Автор: Михайло Драґан
Рік: 2016
Кількість сторінок: 450 ст. з іл.
Обкладинка тверда
Перевидання фундаментального двотомовика Михайла Драґана «Українські деревляні церкви» здійснюється вперше від 1937-го року з доповненнями та усуненням неточностей першого видання. Перший том — текстовий, другий — ілюстративний — налічує більше 150 якісних світлин дерев’яних церков Галичини, зроблених у 1920–1930-ті роки. До видання розроблено примітки; удосконалено предметно-географічний покажчик: розташування населених пунктів приведено у відповідність до сучасного адміністративно-територіального поділу, дати побудови церков уточнено.
Відьмак. Час погорди. Книга 4 /Анджей Сапковський/
266 грн.
Згідно з давнім ельфійським пророцтвом, Цірі, Дитя Старшої Крові, мала змінити долю світу. Але поки зеленоока спадкоємиця трону Цінтри прямує під захистом своїх названих батьків до чарівницького острову Танедд, світ уже невпізнавано змінився. Усюди, в усіх серцях війна, ненависть і погорда. Для відьмака Ґеральта настав час заради порятунку Цірі обирати, на чиєму він боці.
Героїчна сага Анджея Сапковського про відьмака Ґеральта посідає четверте місце за накладами у Польщі, нагороджена преміями імені Януша Зайделя, преміями SFinks, а 2010 року автор отримав почесну нагороду Європейського співтовариства наукової фантастики EuroCon «Ґранд Майстер».
Відьмак. Час погорди. Книга 4
Автор: Анджей Сапковський
Сторінок: 320
Час відважних / Євгеній Ролдугін / (Видання 2023 року)
190 грн.
Відверті спогади добровольця про перші роки російсько-української війни та шлях від цивільного життя до захисника України.
У своїй документальній книзі Євгеній Ролдугін розповідає особисту історію про те, як у 2014 р. він, як і багато інших українців, залишив мирне життя та став добровольцем. Автор щиро описує свою трансформацію зі спортсмена у воїна, ділиться фронтовими буднями, де під мінометними обстрілами та кулеметними чергами народжувалося нове покоління захисників України. Книга доповнена кольоровою фотовкладкою, яка візуально документує описані події.
Острів Хортиця на Дніпрі, його природа, історія, старожитності /Я. П. Новицький/ (Наукове видання 2018 року)
500 грн.
Історія Національного заповідника «Хортиця». Праця відомого українського історика, археолога, етнографа, фольклориста, краєзнавця та педагога Якова Павловича Новицького - воістину унікальне видання. Понад тридцять років свого життя Я. Новицький досліджував о. Хортицю, Великий Луг, руїни всіх Запорозьких Січей, крім Олешківської і Кам'янської. На о. Хортиці та в околицях Олександрівська він розкопав більше 100 курганів і створив детальну карту острова, яка увійшла до цього видання.
Зміст
- "Собі так не вірю, як тобі!": Яків Новицький - неперевершений знавець Запорожжя - с. 3
- Остров Хортица на Днепре, его природа, история, древности - с. 13
- Дневник раскопок - с. 42
- Урочища острова Хортицы - с. 60
- Клады острова Хортицы - с. 83
- Рыбы. Время метания икры - с. 92
- Птицы - с. 93
- Коментар - с. 99
Видання зацікить істориків, археологів, археографів, джерелознавців, мистецтвознавців, фольклористів та етнологів.
Назва: Острів Хортиця на Дніпрі, його природа, історія, старожитності.
Автор: Яків Павлович Новицький (1847 — 1925) — відомий український історик, археолог, етнограф, фольклорист, краєзнавець, педагог.
Понад тридцять років Я. П. Новицький досліджував о. Хортицю, Великий Луг, руїни всіх Запорозьких Січей, крім Олешківської та Кам'янської, здійснював тривалі походи по Катеринославщині і ретельно опрацьовував місцеві архіви; зробив статистико-економічний та історико-етнографічний опис сіл Олександрівського повіту. На о. Хортиці та в околицях Олександрівська розкопав більше 100 курганів. Створив детальну карту о. Хортиці, яку використав Д. І. Яворницький у своїх працях.
Новицький Яків Павлович зібрав унікальну колекцію артефактів козацької доби: запорозьких ікон, люльок, картин, інших цінностей, яку згодом передав до музею О. Поля (сьогодні - Дніпропетровський національний історичний музей імені Дмитра Яворницького); зафотографував майже всі церкви Олександрівського повіту, хрести та інші пам'ятки, історичні краєвиди, могили, урочища, Дніпрові скелі, пороги, вікові дуби тощо. 1913 року в приміщенні Олександрівського земства був відкритий історичний музей, засновником якого і першим директором до 1925 року був Я. П. Новицький.
В останні роки життя (1919—1925) Яків Павлович працював також завідувачем створеного ним архіву. Також Новицький зібрав багатий ботанічний та зоологічний матеріал, вів метеорологічні та фенологічні спостереження.
Протягом 1873—1916 рр. Я. Новицький збирав фольклорні матеріали на території колишнього Запорожжя — в Олександрівському та Катеринославському повітах.
Рік: 2018
Сторінок: 111
довжина 21
ширина 14,5
товщина 0,5
Вага: 0,220 кг