Новини
Історія Слобідської України. Багалій Д.І.
900 грн.
Історія Слобідської України.
Автор: Багалій Д.І.
Кількість сторінок: 400
Перевидання знаменитої праці про історію Слобідської України.
Основні розділи:
1. Географічний нарис Слобідської України і початок її заселення;
2. Заселення Слобідської України з другої половини 17 до кінця 18 століття;
3. Боротьба з татарами;
4. Автономія;
5. Соціальний устрій і суспільні стани;
6. Вибори до Катерининської комісії для укладання нового “Уложенія” і накази слобожанських представників;
7. Промисли, ремесла та торгівля
8. Земельна власність;
9. Слобожанський побут;
10. Духовенство, церкви та манастирі;
11. Освіта;
12. Український філософ Григорій Савич Сковорода;
13. Харків яко українське місто;
Подібні книги:
1. Територія, мережа поселень, персональний склад запорозького козацтва середини 1770 – початку 1780-х рр. (перше видання)
2. Сухомлин О.Д. Російська військова присутність на території Запорожжя як виклик для запорозького світу (1734-1775)
3. Архів Коша Нової Запорозької Січі (Томи 1, 2, 3, 4, 5, 8 та опис фондів)
4. Збірка книг з видавничої серії “Джерела до вивчення козацтва”
5. Колекція переписів Полтавщини козацької доби (17-18 ст.)
Двері у Літо /Роберт Гайнлайн/ The Door into Summer
650 грн.
Інженер Ден Девіс перебував на порозі грандіозного успіху. Винайдений ним домашній робот-помічник мав подарувати вченому славу і гроші. Але виявилося, що на механізмах Ден знається набагато краще, ніж на людях.
Друг і наречена зрадили його й відправили туди, звідки немає вороття. Дорога в один кінець? Тільки не для нього. Ден повернеться, бо має врятувати двох - кота, упевненого, що навіть посеред зими знайдуться двері в Літо, і ту, хто завжди чекає на нього.
Автор Роберт Енсон Гайнлайн — один з найвизначніших письменників-фантастів, який суттєво вплинув на розвиток жанру наукової фантастики.
Переклад: Малая Олеся
Сторінок - 288
Формат - 135х205 мм
Вага: 0,315 кг
Пошта Доктора Дуліттла / Х’ю Лофтінг / (Видання 2023 року)
380 грн.
Новий переклад захопливих пригод легендарного Доктора Дуліттла, який вміє розмовляти з тваринами.
У цій книзі знаменитий лікар-ветеринар вирушає в нову подорож, де на нього чекають зустрічі зі старими друзями з Африки та безліч неймовірних пригод. Читачі разом з Доктором Дуліттлом побувають на кориді, стануть свідками коронації, досліджуватимуть морське дно та переживуть чимало інших захопливих моментів. Х'ю Лофтінг створює чарівний світ, де дружба між людьми і тваринами відкриває нові горизонти для пригод та відкриттів.
Українське церковне малярство у Галичині: техніка та технологія XV-XVIII ст. (Лев Скоп)
960 грн.
Щедро проілюстроване дослідження української іконописної традиції.
Автор ставить питання українського мистецтва у європейський та поствізантійський контекст, аналізуючи характерні відмінності національного малярства. У своїх дослідженнях опирається на реставраційний та художній досвід. У науковій праці поетапно розглядається процес створення ікони, на прикладі давніх майстрів, спростовується цілий ряд стереотипів про український іконопис. Окрім техніки та технології книга охоплює широкий спектр мистецтвознавчих проблем. Автор подає короткий огляд історичних етапів розвитку українського мистецтва . Аналізує специфіку церковного малярства та організацію художнього процесу в Галичині. Звертає увагу на світоглядні та естетичні засади творчості галицьких художників.
Попередні дослідники цього питання, взоруючись на російських авторів, не ставили під сумнів однотипність іконопису в Росії та Україні. Тому основи поствізантійського образотворення, досліджені та описані впродовж XIX–XX ст., без змін переносили на українські реалії.
Книга стане чудовим подарунком для всіх, хто цікавиться українським мистецтвом.
Чернігівська переписна книга 1666 року (Подарункове видання)
Подарунковий варіант видання “Чернігівська переписна книга 1666 року” в оправі з синтетичної шкіри.
Для поціновувачів класичного вигляду книги, що стане прикрасою бібліотеки найвимогливішого з бібліофілів.
Ідеальний подарунок для дослідників свого родоводу чи історії своєї малої Батьківщини в межах сучасних Чернігівської області України.
Книга містить картосхему та оригінальні зображення міст і жителів Чернігівщини, географічний та іменний покажчики.
Перше видання книги зайняло в 2013-му році третє місце на Чернігівському обласному конкурсі “Найкраща книга року” в категорії “Наукова література”.
Назва: «Чернігівська переписна книга 1666 року (подарункова оправа)»
Серія: Джерела до вивчення козацтва
Автори: Ситиий І.М., Горобець С.М
Рік: 2022
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 236 з ілюстраціями
Розмір: 175×245 мм
Обкладинка: тверда
Вага: 520 г
ISBN: 978-617-8221-06-5
Кладовище домашніх тварин /Стівен Кінг/ Pet Sematary
560 грн.
Усе почалося з того, що улюбленця родини Луїса Кріда, кота Черча, збила вантажівка. Сусід запропонував йому поховати тварину на старому індіанському кладовищі. За легендами, воно має таємничу силу, яка здатна повертати до життя. І Луїс погодився... Уранці кіт прийшов додому живим. Майже живим...
Про автора:
Стівен Кінг — шалено популярний американський письменник, і майже кожний його твір стає світовим бестселером. За понад 40 років його творчої діяльності світ побачили безліч надзвичайно популярних романів, наклади яких давно перетнули межу в третину мільярда примірників. Він володар великої кількості престижних літературних нагород і має численну армію шанувальників.
Кладовище домашніх тварин
Автор: Стівен Кінг
Переклад: Анатолій Пітик, Катерина Грицайчук
сторінок: 397
вага 0,366 кг
Пригодник. Таємниці Брамура /Яскр/ Велике ілюстроване видання фентезі
Оцінено в 5.00 з 5
Яскраве ілюстроване українське фентезі великого формату.
Четверо пригодників за завданням ратуші міста Брамур вирушають у брудну підземну каналізацію, спокушені видимою простотою та вигодою місії – знищити зграї пацюків та заробити грошенят.
Проте, як це часто трапляється з особами, чиє життя минає під владою нещасливих зірок, за видимою частиною місії ховалась невидима, де вхід не дорівнює виходу.
Простий шлях назад із цих зловісних підземель виявився для героїв закритим, а мандрівка перетворилась на безкінечне ірраціональне блукання з наживанням могутніх ворогів – підземних виродят, таємничих некромантів, злочинних гільдій та корумпованих правителів міста. Але й не меншою проблемою герої стали один для одного: виявилось, що кожен із них несе з собою не лише власні тіні минулого, але й власні плани та амбіції, які створюють не менше проблем, ніж будь-які підземні чудовиська.
Які звитяги повинні звершити герої, щоб віднайти себе та загадковий головний трофей, який щоразу змінюється разом із грою?
Назва: Пригодник. Таємниці Брамура
Автор: Яскр
Сторінок: 268
Ілюстратори: Gurge Feodor, Шаменков С.І., Ангела Бетельгейзе
Видавництво: РВВ (Запоріжжя)
Рік: початок 2025 року
Чорний лебідь /Рафаель Сабатіні/
Оцінено в 5.00 з 5
КНИГА ВИЙШЛА
Класичний пригодницький роман, як втішна їжа в неспокійні часи та перепочинок від сучасного світу.
Вперше українською один з найкращих пригодницьких романів англійського письменника Рафаеля Сабатіні (1875-1950), автора не менш відомої серії про капітана Блада.
Захоплива історія, описана автором в “Чорному лебеді”, відбувається у другій половині XVII століття в Карибському морі. Головний герой роману – колишній буканір, який виконує таємну місію, а водночас намагається врятувати з піратського полону чарівну міс Прісциллу Гаррадайн.
У книзі є все - відчайдушні пригоди, криваві пірати, боротьба за руку прекрасної дами, відчуття моря доби, коли основною рушійною силою кораблів були вітрила та відвага капітанів.
Над перекладом книги працював найкращий в Україні спеціаліст по піратам — Віктор Губарев, а ілюструвала ціла команда художників.
Книгу супроводять півтори сотні фахових коментарів перекладача з поясненнями різноманітних морських термінів.
Назва: «Чорний лебідь»
Серія: Гайстер, Історичні романи
Автор: Рафаель Сабатіні
Переклад: Віктор Губарев
Ілюстратори: Сергій Шаменков, Gurge Feodor, Ганна Михасюк
Рік: 2024
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 264 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда
Розмір: 155*220 мм
Вага: 400 г
ISBN: 978-617-8174-05-7
Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1768 рік. Подокументний опис /упорядники Петренко О.С., Росовецький О.С./
Інша книга серії:
Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1769 – 1770 роки. Подокументний опис
Науковий бестселлер. Третє видання. Третє видання. В книзі публікуються подокументні описи поточної актової книги Вінницького ґродського суду за 1768 р. Містить інформацію про Коліївщину, соціально-економічну та політичну історію Правобережної України і зокрема Брацлавського воєводства, яке займало територію сучасних Вінницької та, частково, Черкаської, Кіровоградської, Одеської, Миколаївської областей України.
Вінницький ґродський суд (він же ґродський суд Брацлавського воєводства) утворено 1566 р. Початково він був кримінальним судом, якому підлягали справи про злочини шляхти і селян, а також ті, в яких вони фігурували з представниками інших станів. В 18 столітті ґродський суд фактично виконував функції як кримінального, так і цивільного суду. Окрім цього до актових книг ґродського суду вписувались декрети, ухвали і рішення підкоморського суду (який не вів окремих актових книг).
За своїм статусом ґродський суд був третім після підкоморського (межового) та земського (цивільного) судів. В 18 столітті він очолювався вінницьким старостою, до складу суду входили також підстароста (заступник) та суддя і писар. На відміну від підкоморського та земського судів, склад яких обирався шляхтою на сеймику, урядники ґродського суду призначались від імені короля. З огляду на незначну кількість шляхти у Брацлавському воєводстві, для усіх трьох повітів (Брацлавського, Вінницького і Звенигородського) було створено лише по одному ґродському, земському і підкоморському суду. Від 1566 р. суди перебували в Брацлаві, а з перенесенням у 1598 р. адміністративного центру воєводства до Вінниці, сюди ж перебралися й шляхетські суди. Після вибуху козацького повстання Хмельницького та подальших пов’язаних з цим подій шляхетські суди Брацлавського воєводства припинили свою діяльність й відновили її лише через півстоліття в 1700 р.
За часи козацьких повстань 16 ст., Хмельниччини ітп загинула більша частина актових книг судів Брацлавського воєводства 16-17 ст. Книгам за 18 століття пощастило більше, вони пережили буремні часи розпаду Речі Посполитої та, переважно, збереглись до наших днів.
Назва: Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1768 рік. Подокументний опис
Автори-упорядники: Петренко О.С., Росовецький О.С.
Ілюстратор: Шаменков С.І.
Видавництво: РВВ (Запоріжжя)
Сторінок: 280
Обкладинка: тверда
Карти на стіл /Аґата Крісті/ Cards on the Table
350 грн.
Легендарний детектив, заплутані справи, небезпечні злочинці.
Багатій містер Шайтана має дивне захоплення: він колекціонує… вбивць. Моторошні злочини, тактика вбивці, логіка злодіяння — його таємна пристрасть. І ще — ризик. Одного разу Шайтана запрошує до себе на вечерю вісьмох гостей: чотирьох детективів, серед яких — знаний Еркюль Пуаро, і чотирьох гаданих убивць. Розмова про нерозкриті вбивства плавно переходить у гру в бридж. Господар покидає гравців, а сам влаштовується в кріслі біля каміну. Та коли гра закінчується, гості знаходять чоловіка мертвим. Хтось встромив містерові Шайтані стилет прямо в серце. І цей хтось — умілий гравець, що чудово блефував увесь цей час…
Карти на стіл
Авторка А. Крісті
Мова українська
Сторінок 320
Формат 125х175 мм
Переклад Л. С. Яким
Серія Агата Крісті. Легендарний Пуаро
Рік видання 2020
Вага: 0,246 кг
Усна історія степової України. Том 4 (Наукове видання 2008 року)
900 грн.
Колекційне історичне видання. Четвертий том "Усної історії степової України" містить у собі матеріали роботи археографічної експедиції Запорізького наукового товариства ім. Я. Новицького та Запорізького відділення Інституту української археографії ім. М. С. Грушевського НАН України у 2002 році в село Біленьке Запорізького району Запорізької області. Під час експедиції усні розповіді жителів цього села було зібрано студентами, аспірантами та викладачами Запорізького державного університету. Село Біленьке - яскравий представник традиційної культури запорозьких плавнів. Винятковість цієї місцини полягала у тому, що старі роди в селі користувалися беззаперечним авторитетом і жодні події XIX-XX століття не могли докорінним чином змінити козацькі традиції, які продовжували зберігатися навіть за 50 років після затоплення плавнів Великого Лугу.
Видання розраховане на істориків, філологів, фольклористів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історичною традицією, віруваннями, уявленнями населення степового краю.
Назва: Усна історія степової України. Том 4.
Автор: Павло Степанович Сохань (1926–2013) - український історик-славіст, джерелознавець, археограф.
Анатолій Васильович Бойко (1960–2010) - український історик, дослідник історичних джерел.
Валерій Кирилович Козирєв (нар. 1952) - український історик, краєзнавець.
Валерій Андрійович Смолій (нар. 1950) – український громадський та політичний діяч, історик, директор Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук, академік НАН України, заслужений діяч науки і техніки України.
Віктор Анатолійович Брехуненко (нар. 1965) - український історик, джерелознавець.
Олександр Олександрович Маврін (нар. 1963) — український історик, джерелознавець, археограф, доктор історичних наук.
Юрій Андрійович Мицик (нар. 1949) — український історик, джерелознавець, археограф, дослідник історії України козацької доби, церковної історії, збирач усних свідчень про Голодомор в Україні 1932—1933 років, публіцист, україніст, священник, доктор історичних наук, професор.
Володимир Іванович Мільчев (нар. 1972) - український історик.
Віктор Григорович Ткаченко (1954–2014) - український історик.
Надія Анатоліївна Бєлік (нар. 1961) - український історик.
Надія Іванівна Швайба (нар. 1980) - український історик.
Рік: 2008
Сторінок: 473
довжина 24,5
ширина 17,5
товщина 2,5
Вага: 0,800 кг
Ревізії Полтавського полку 1723 та 1726 років
Джерела з історії Полтавського полку, том 3
Компути та ревізії Полтавського полку
Ревізії Полтавського полку 1723 та 1726 років
упорядник В.О. Мокляк
Публікація унікальних архівних переписів Полтавського козацького полку за 1720-і роки.
Перший перепис 1723-го року присвячений козакам та їх обліку, в зв'язку з Перською війною 1722-23 років. Також в книзі міститься окрема відомість від 1734-го року про нововписаних 1723-го року козаків та про їх службу за цей (1723-34 рр.) період.
Другий перепис 1726 ширше охоплює стани, окрім козаків в ньому є й міщани та посполиті селяни. Завдяки поглибленій структурі, можна дізнатись про склад цехів містечок Полтавщини, інформацію про наявність шинків тощо.
Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Книга має іменний та географічний покажчики.
Книги схожого змісту:
1. Присяга Лубенського полку 1718 року
2. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
3. Відомості полку Полтавського 1734-го року
4. Генеральне слідство про маєтності Полтавського полку 1729-1730 (Документи 18 століття, книга 2007 року)
5. Компут Полтавського полку 1721 року
6. Місто Полтава в Румянцевському описі 1765-1769 рр. (упорядник Ю. Волошин)
7. Полтавська міська книга, 1668-1740 рр. (Документи 18 століття, книга 2015 року)
8. Ревізія Полтавського полку 1733 року
9. Реєстри Полтавського полку 1654 року
10. Компути Полтавського полку 1649 та 1718 років