Новини
Тридцять перше червня / Джон Бойнтон Прістлі / (Видання 2021 року)
170 грн.
Фентезійна повість, де переплітаються два світи: середньовічний Перадор часів короля Артура та сучасний Лондон.
Іронічний твір про кохання, що долає час і простір, з елементами сатири на сучасний бізнес та технічний прогрес. Події розгортаються одночасно у двох часових вимірах протягом одного дня – 31 червня.
Облога Буші /Михайло Старицький/ Велике ілюстроване видання (2025)
ПОПЕРЕДНІЙ ПРОДАЖ
Класична повість Михайла Петровича Старицького (1840-1904) «Облога Буші» переносить читача в середину XVII-го століття: епоху великих викликів та важких часів для українського народу, які народжували сильних людей, здатних на сильні вчинки.
«Облога Буші» належить до ґрона тих художніх творів, значення яких виходить за рамки суто літературної вартості. Бо ж історична проза та поезія ніколи не були лише чтивом для естетичної насолоди. Зачіпаючи нерв історичної пам’яті, вони працюють на відфільтрування у свідомості читача образів минулого, вкорінюють тональність сприйняття власної історії, змушують переосмислювати під цим
кутом і своє «Я», і сьогодення, і курс у майбутнє.
Крім того, за своїм потенціалом впливу така література здатна залишити далеко позаду суто історичні праці. Адже вона призначена для широкого загалу, а не для вузького кола фахівців та нечисленних поціновувачів сухого наукового слова.
Книга містить два варіанта повісті: сучасний та первісний, який перевидано з дотриманням тогочасних правописних норм «Желехівки».
Давній Путивль (Сухобоков, Юренко)
1400 грн.
Давній Путивль
Автор: Сухобоков Олег, Юренко Світлана
Рік видання: 2019
Мова: українська
Кількість сторінок: 344
«Давній Путивль» - це комплексне історико-археологічне дослідження історії середньовічного Путивля, підсумок багаторічного наукового вивчення літописного міста, основою якого є результати дослідження Лівобережної слов’яно-руської експедиції ІА НАНУ в 1979-1983 рр. під керівництвом
О. В. Сухобокова та С. П. Юренко.
Минуле – то лиш сон / Аксель Сандемусе / (Видання 2024 року)
420 грн.
Психологічний роман про пошуки власної ідентичності та зустріч із минулим на тлі початку Другої світової війни в Норвегії.
Через епістолярну форму автор розкриває історію американсько-норвезького бізнесмена Джона Торсона, який повертається до Норвегії 1939 р. У пошуках давнього кохання герой опиняється у вирі особистих та історичних подій, де переплітаються таємниче вбивство, любовні пристрасті та моральні дилеми.
Звід пам’яток історії та культури України: Полтавська область. Оржицький район.
810 грн.
Звід пам'яток історії та культури України: Полтавська область. Оржицький район.
Випуск присвячений пам'яткам природи, археології, історії, архітектури та техніки, що розташовані на території Оржицького району Полтавської області.
Містить короткий екскурс в історію Оржицького району.
Для краєзнавців, істориків, туристів та всіх, хто хоче більше дізнатись про рідну Полтавщину.
Кількість сторінок: 395
Наодинці з собою / Марк Аврелій / (Видання 2022 року)
250 грн.
Філософський щоденник римського імператора-стоїка.
Унікальний твір, що представляє особисті роздуми імператора Марка Аврелія про сенс життя, людську природу та місце людини у Всесвіті. Книга є зразком стоїчної філософії, де автор, попри своє високе становище правителя Римської імперії, постає як мислитель, що шукає істину та намагається зрозуміти основи буття. У перекладі Ростислава Паранька твір розкриває глибину античної мудрості сучасному читачеві.
Дівчина в Карпатах / Мені Мюріел Дові / (Видання 2020 року)
220 грн.
Незвичайний подорожній щоденник шотландської мандрівниці кінця XIX ст. про її самостійну подорож Карпатами.
Це унікальний погляд іноземки на життя, побут та звичаї гуцулів у 1890 р. Мені Мюріел Дові, молода освічена шотландка, верхи подорожує важкодоступними на той час гірськими територіями Галичини. Вона відвідує Коломию, Делятин, Косів, Космач, Жаб'є (сучасна Верховина) та інші місцевості, долає Чорногірський хребет. Авторка детально описує свої зустрічі з місцевими жителями, їхній побут, звичаї та традиції, роздумує над впливом модернізації на традиційну культуру горян. Книга є цінним етнографічним джерелом про життя Гуцульщини та Покуття наприкінці XIX ст.
Про закони. Про державу. Про природу богів / Марк Туллій Ціцерон / (Видання 2023 року)
460 грн.
Фундаментальні філософсько-політичні трактати Ціцерона про основи державного устрою, право та релігію.
У виданні представлені три ключові праці Ціцерона, що заклали основи європейської політичної та правової думки. "Про державу" розкриває концепцію ідеального державного устрою та принципи управління, "Про закони" присвячений природі права та законодавства, а "Про природу богів" досліджує релігійно-філософські питання. Особливу цінність для сучасного українського читача становлять роздуми автора про взаємозв'язок мови, держави та громадянської свідомості. Переклад Володимира Литвинова забезпечує точне відтворення складної філософської термінології та зберігає стилістичні особливості оригіналу.
Кишеня, повна жита /Агата Крісті/ A POCKET FULL OF RYE
350 грн.
Мотиви таємничих убивств у домі з загадковою назвою "Тисова хатина", виявляється, треба шукати… в дитячій пісеньці про дроздів! І якби не міс Марпл, інспектор Скотленд-Ярду Ніл та вся лондонська поліція ніколи б не збагнули, навіщо злочинець підкладав у кімнату та в їжу відомого бізнесмена мертвих птахів, а отруївши, набив його кишені зернятками жита, навіщо потім "прибрав" його молоду дружину та навіть служницю…
Кишеня, повна жита
Авторка Крісті А.
Мова українська
Сторінок 288
Формат 125x170 мм
Рік видання2023
Вага: 0,225 кг
Тріумфальна арка /Еріх Марія Ремарк/
462 грн.
Франція, 1939 рік. Світ на порозі Другої світової війни. Людвіг — один з тих, хто вже відчув жорстокість нацистів: він пройшов тортури гестапівців, концтабір, утратив кохану. Рятуючись, чоловік тікає до Франції та змінює ім’я. Відтепер він хірург-біженець Равік. Митарства та злидні емігрантської долі лягають на плечі чоловіка. Одного разу він зустрічає Джоан Маду, актрису з Італії. Вона так само, як і Равік, самотня й загублена в цьому холодному світі. Лиха година поєднує їхні душі, а кохання, яке спалахує між ними, стає гірким від сліз…
Тріумфальна арка
Сторінок: 480
Про автора: Еріх Марія Ремарк - один з найвідоміших письменників ХХ століття. Його антивоєнні романи "На Західному фронті без змін", "Три товариші", "Тріумфальна арка" є справжніми світовими сенсаціями, що не втрачають актуальності й донині. Поруч із Гемінґвеєм та Олдінґтоном Ремарк - одна з культових постатей літературної течії "втраченого покоління".
Історія Поділля XVIII століття (збірка книг)
Збірка книг з історії Східного Поділля, в першу чергу - Вінниччини, які охоплюють різні сторони життя краю в 18 столітті, коли ці землі входили в Брацлавське воєводство Речі Посполитої.
В комплект входять:
- Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій.
- Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга. Подокументний опис за 1768 рік;
- Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга. Подокументний опис за 1769-1770 роки.
в розширене додати
Вінницький ґродський суд (він же ґродський суд Брацлавського воєводства) утворено 1566 р. Початково він був кримінальним судом, якому підлягали справи про злочини шляхти і селян, а також ті, в яких вони фігурували з представниками інших станів. В 18 столітті ґродський суд фактично виконував функції як кримінального, так і цивільного суду. Окрім цього до актових книг ґродського суду вписувались декрети, ухвали і рішення підкоморського суду (який не вів окремих актових книг).
За своїм статусом ґродський суд був третім після підкоморського (межового) та земського (цивільного) судів. В 18 столітті він очолювався вінницьким старостою, до складу суду входили також підстароста (заступник) та суддя і писар. На відміну від підкоморського та земського судів, склад яких обирався шляхтою на сеймику, урядники ґродського суду призначались від імені короля. З огляду на незначну кількість шляхти у Брацлавському воєводстві, для усіх трьох повітів (Брацлавського, Вінницького і Звенигородського) було створено лише по одному ґродському, земському і підкоморському суду. Від 1566 р. суди перебували в Брацлаві, а з перенесенням у 1598 р. адміністративного центру воєводства до Вінниці, сюди ж перебралися й шляхетські суди. Після вибуху козацького повстання Хмельницького та подальших пов’язаних з цим подій шляхетські суди Брацлавського воєводства припинили свою діяльність й відновили її лише через півстоліття в 1700 р.
За часи козацьких повстань 16 ст., Хмельниччини ітп загинула більша частина актових книг судів Брацлавського воєводства 16-17 ст. Книгам за 18 століття пощастило більше, вони пережили буремні часи розпаду Речі Посполитої та, переважно, збереглись до наших днів.
Книга "Вінницьке намісництво" структурно складається з двох частин:
1. Дослідження Арсена Зінченка історії Вінницького унійного деканату (Історії парохій та церков, які до нього входили, біографії священників, особливості правового статусу та ін.). Текст подано в авторській редакції.
2. Публікація документів Візитацій — спеціальних інспекторських описів парохій (церков, причту, населення тощо) Вінницького деканату за 1720-90-і роки, підготовлених Олесем Петренком. Подано як польський текст оригіналу, так і переклад на українську мову.
Книга стане корисною всім, хто цікавиться історією Вінниччини та історією українського християнства, а також всім дослідникам родоводів різних суспільних станів того часу (окрім обов’язкових згадок священнослужителів в документах регулярно згадується також і світське населення).
Маруся. Вибрані твори /Марко Вовчок/
336 грн.
…Те, що я розповім вам, діялося давним-давно на Україні, у глухій глуші, і ще й досі по світові не рознеслося. Бабуся, що мені оповідала, упевняла, ніби у глуші є чимало чесних великих подій, все одно як пишних квіток. І оповідала бабуся, — а вона була давня сильно, прожила чимало на білому світі. «Чимало дечого побачила та чимало дечого зазнала, — оповідала вона, що нічого в світі не можна поставити врівень із цими порослими в глуші квітками. Ні з цими, що в глуші укриті, подіями. Віки йдуть, минають, — а все однаково пишні, свіжі квітки ваблять зір своєю розкішшю, а тихі, величні події любо заспокоюють і м’якшать серце людське».
Про автора:
Марко Вовчок — псевдонім української письменниці Марії Вілінської. Тарас Шевченко називав її своєю дочкою, Пантелеймон Куліш - мовчазним божеством, а Віктор Домонтович охрестив моцартом любовних історій. Вона була єдиною в українській літературі жінкою-письменницею наприкінці 50-х років ХІХ століття. Її повість «Маруся» отримала нагороду Французької Академії і була перекладена багатьма мовами. Майже 40 років Марко Вовчок була постійним співробітником журналу «Magasin d’Education et de Recreation», у якому друкувався Жуль Верн.
сторінок: 336
вага 0,3 кг