Новини
Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 5 (Перепис 1756 р.)
900 грн.
П'ятий том містить справу №28 фонду №229 (ЦДІАУК). Публікація буде цікавою, в першу чергу, дослідникам родоводів та українського ономастикону. Адже вона містить іменний реєстр козаків та інших жителів вольностей Війська Запорозького Низового за 1756-й рік та документи, що висвітлюють проведення цього масштабного перепису українського півдня. Книга має розлогий довідковий апарат, в тому числі географічний та іменний покажчики. Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Книги схожої тематики: 1. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 9 2. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 8 3. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 3 4. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 4 5. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 5 (Перепис 1756 р.) 6. Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею. Мар’яна Верхотурова 7. Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини) 8. Кульгавець. Історичний роман з 11 століття (Марія Букрій) 9. Переписна книга Сумського полку 1691 року (Видання друге) 10. Френсіс Дрейк. Життя та неймовірні пригоди королівського корсара. (Віктор Губарев)Острів Хортиця на Дніпрі, його природа, історія, старожитності /Я. П. Новицький/ (Наукове видання 2018 року)
500 грн.
Історія Національного заповідника «Хортиця». Праця відомого українського історика, археолога, етнографа, фольклориста, краєзнавця та педагога Якова Павловича Новицького - воістину унікальне видання. Понад тридцять років свого життя Я. Новицький досліджував о. Хортицю, Великий Луг, руїни всіх Запорозьких Січей, крім Олешківської і Кам'янської. На о. Хортиці та в околицях Олександрівська він розкопав більше 100 курганів і створив детальну карту острова, яка увійшла до цього видання.
Зміст
- "Собі так не вірю, як тобі!": Яків Новицький - неперевершений знавець Запорожжя - с. 3
- Остров Хортица на Днепре, его природа, история, древности - с. 13
- Дневник раскопок - с. 42
- Урочища острова Хортицы - с. 60
- Клады острова Хортицы - с. 83
- Рыбы. Время метания икры - с. 92
- Птицы - с. 93
- Коментар - с. 99
Видання зацікить істориків, археологів, археографів, джерелознавців, мистецтвознавців, фольклористів та етнологів.
Назва: Острів Хортиця на Дніпрі, його природа, історія, старожитності.
Автор: Яків Павлович Новицький (1847 — 1925) — відомий український історик, археолог, етнограф, фольклорист, краєзнавець, педагог.
Понад тридцять років Я. П. Новицький досліджував о. Хортицю, Великий Луг, руїни всіх Запорозьких Січей, крім Олешківської та Кам'янської, здійснював тривалі походи по Катеринославщині і ретельно опрацьовував місцеві архіви; зробив статистико-економічний та історико-етнографічний опис сіл Олександрівського повіту. На о. Хортиці та в околицях Олександрівська розкопав більше 100 курганів. Створив детальну карту о. Хортиці, яку використав Д. І. Яворницький у своїх працях.
Новицький Яків Павлович зібрав унікальну колекцію артефактів козацької доби: запорозьких ікон, люльок, картин, інших цінностей, яку згодом передав до музею О. Поля (сьогодні - Дніпропетровський національний історичний музей імені Дмитра Яворницького); зафотографував майже всі церкви Олександрівського повіту, хрести та інші пам'ятки, історичні краєвиди, могили, урочища, Дніпрові скелі, пороги, вікові дуби тощо. 1913 року в приміщенні Олександрівського земства був відкритий історичний музей, засновником якого і першим директором до 1925 року був Я. П. Новицький.
В останні роки життя (1919—1925) Яків Павлович працював також завідувачем створеного ним архіву. Також Новицький зібрав багатий ботанічний та зоологічний матеріал, вів метеорологічні та фенологічні спостереження.
Протягом 1873—1916 рр. Я. Новицький збирав фольклорні матеріали на території колишнього Запорожжя — в Олександрівському та Катеринославському повітах.
Рік: 2018
Сторінок: 111
довжина 21
ширина 14,5
товщина 0,5
Вага: 0,220 кг
Присяга Лубенського полку 1718 року (Подарункове видання)
Публікація присяжних списків жителів Лубенського полку Гетьманщини за 1718 рік. Книга містить поіменні реєстри різних тогочасних станів — козаків, старшини, посполитих селян, міщан, духовенства.
Це один з найраніших переписів Лубенського полку — військово-адміністративної одиниці з центром в м. Лубни, яка займала величезну територію сучасних Полтавської та Сумської областей України.
Назва: «Присяга Лубенського полку 1718 року (Подарункове видання)»
Серія: Джерела до вивчення козацтва
Упорядник: Різніченко О.С.
Рік: 2022
Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя)
Сторінок: 340 з ілюстраціями
Обкладинка: тверда, синт. шкіра
Розмір: 175×245 мм
Вага: 700 г
ISBN: 978-617-8221-07-2
Сходження Аврори / Емі Кауфман, Джей Крістофф / (Видання 2024 року)
750 грн.
Науково-фантастичний роман про команду курсантів військової академії майбутнього та їхню місію врятувати галактику.
У 2380 р. випускник елітної військової академії "Аврора" Тайлер Джонс мріє про ідеальну команду для своєї першої місії. Натомість через необдуманий героїчний вчинок отримує загін з найпроблемніших курсантів: саркастичну дипломатку, відлюдькувату науковицю зі схильністю до насильства, зухвалого інженера-генія, іншопланетного воїна з проблемами контролю гніву та норовливу пілотесу.
Ситуація драматично ускладнюється, коли Тайлер рятує з міжпросторового виміру Аврору Дзе-Лінь Омеллі, дівчину з минулого, яка провела два століття у кріосні. Її поява може спровокувати міжгалактичний конфлікт, який готувався мільйони років. Тепер лише команда бунтівних невдах стоїть між галактикою та повномасштабною війною.
«Слово і діло». Політичні злочини та політичний розшук в Гетьманщині XVIII ст. Андрій Бовгиря
840 грн.
«Слово і діло». Політичні злочини та політичний розшук в Гетьманщині XVIII ст.
автор: Андрій Бовгиря
кількість сторінок: 256
обкладинка тверда
Історія роботи політичної поліції Російської імперії в Гетьманщині 18 століття.
Що ми знаємо про світ уявлень пересічного українця XVIII ст.? Що відомо про сприйняття сучасних йому політичних подій, процесів, персоналій? Більшість відомих нині джерел не спроможні пролити світло на ці питання.
Богдан Ігор Антонич – дітям / Видання 2021 року
250 грн.
Яскраво ілюстроване та оформлене видання стане не лише гарним подарунком для дітей, але й зацікавить шанувальників і дослідників маловідомих літературних імен. Тому вступна стаття містить цікаві біографічні матеріали, а також ілюстрована документами і фотографіями місць, пов'язаних з життям лемківського поета.
Вперше друкуються прозові вправи автора, більш відомого як поет - уривки з незавершеного роману "На другому березі". Також видання цікаве тим, що упорядники вперше спробували представити Антонича як дитячого автора, вибравши з його творчості тексти, найбільш цікаві для маленьких читачів.
Упорядник Ігор Калинець. Художник Вікторія Ковальчук.
Сміливість творити / Ролло Мей / (Видання 2024 року)
240 грн.
Філософський погляд на природу творчості від класика екзистенційної психології.
Ролло Мей, видатний американський психолог та психотерапевт, досліджує феномен творчості через призму людського досвіду та сміливості. Автор розглядає креативність не лише в контексті мистецтва, але й як універсальну здатність людини до творчого осмислення реальності. Книга розкриває природу творчих імпульсів, показує їх зв'язок з різними аспектами людського життя та пояснює, як вивільнення креативного потенціалу відкриває нові можливості для особистісного розвитку.
Місто Конотоп у матеріалах генерального опису Лівобережної України 1765–1769 років. Книга 1. Козацька старшина та духовенство (2023)
1700 грн.
У виданні вперше публікуються документи генерального опису Лівобережної України 1765–1769 рр. у частині, присвяченій місту Конотоп Конотопської сотні Ніжинського полку (тепер м. Конотоп Сумської області).
Матеріали опису містять цінні відомості про соціально-економічні відносини, господарства, чисельність, вік, походження та родинні зв’язки населення цього мікрорегіону Гетьманщини. до першої книги увійшли документи, що стосуються козацької старшини та духовенства.
Видання розраховане на істориків, краєзнавців, генеалогів та всіх, хто цікавиться історією України.
Місто Конотоп у матеріалах генерального опису Лівобережної України 1765–1769 років.
Книга 1. Козацька старшина та духовенство
Рік: 2023
Сторінок: 904
Динозаври. Новий погляд /Майкл Бентон
469 грн.
За останні двадцять років вивчення динозаврів як наукова дисципліна піднялось на якісно новий рівень. Нові технології розкрили секрети, приховані в доісторичних кістках, які раніше годі було передбачити. Тепер ми можемо визначати колір динозаврів, силу їхнього укусу, максимальну швидкість і навіть те, чи піклувалися вони про дитинчат.
У книзі «Динозаври. Новий погляд» провідний світовий палеонтолог, професор Брістольського університету, Майкл Джеймс Бентон розповідає, як найновіші винаходи змінюють наше уявлення про динозаврів, перетворюючи палеобіологію зі сфери туманних припущень на одну з найточніших біологічних наук. Серед іншого в книзі розповідається про те, як знаходять і розкопують останки динозаврів, і як за скам’янілими рештками реконструюють їхні кольори, зріст, раціон та поведінку. Розповідь Бентона доводить, що динозаври, хоч і давно вимерли, все ще залишаються частиною нашого світу.
Назва: Динозаври. Новий погляд
Серія: «Самотній Джордж»
Автор: Майкл Бентон
Видавництво: Бородатий Тамарин
Сторінок: 386
Формат: 135х210
Вага: 400 г
ISBN: 978-617-95267-3-2
+ ілюстрації та 2 кольорові вклейки
Путивльський краєзнавчий збірник. Випуск 6
650 грн.
Путивльський краєзнавчий збірник. Випуск 6
Збірка статей
Рік: 2010
Мова: українська, російська
Кількість сторінок: 536
Увазі читачів пропонується восьмий випуск «Путивльського краєзнавчого збірника». Наукові статті, опубліковані у виданні, висвітлюють історичне минуле Сіверської землі, особливу увагу приділено Путивлю та його окрузі.
Публікації, подані в збірці, стосуються питань археології, давньої, середньовічної, нової і новітньої історії краю. Низку статей присвячено етнографічній, топонімічній, мистецтвознавчій, музеєзнавчій та природничій тематиці.
Єретики Дюни /Френк Герберт/ Heretics of Dune
686 грн.
Від часу дії попередньої книги циклу, «Бог-Імператор Дюни» минуло кілька тисячоліть. За цей час людство, як і передбачив Бог-Імператор Лето ІІ, званий тепер Тираном, розселилося на незліченні планети. Цей процес дістав назву Розсіяння, а самі мандрівники стали Загубленими.
Та от Загублені почали масово повертатися до Старої Імперії, батьківщини своїх предків. Невже це є свідченням страшної небезпеки, що загрожує людство і яку теж провидів Тиран? Так, принаймні вважають герої книги. Це Тараза й Одраде, очільниці Бене Ґессерит. Вихованець Сестринства і кращий його воєначальник Майлс Теґ. Ще один Дункан Айдаго, наділений здібностями, недоступними усім його попередникам-гхола. І пустельна сирота Шіана, що вміє наказувати гігантським червам.
Усіх їх об’єднує Атрідівський генетичний і ментальний спадок, а також те, що всі вони — Єретики Дюни.
Увазі читача пропонується п’ятий, передостанній роман однієї з найзнаменитіших серій в історії світової фантастики.
Список книг серії Хроніки Дюни:
- Дюна
- Месія Дюни
- Діти Дюни
- Бог-Імператор Дюни
- Єретики Дюни
- Капітула Дюни
Про автора:
Френк Герберт — американський письменник-фантаст, найбільше відомий як творець «Дюни» та її продовжень. Хоча Герберт став відомим як автор наукової фантастики, він також був журналістом, фотографом, новелістом, книжковим рецензентом, екологічним консультантом та лектором. Дві екранізації роману «Дюна» вийшли у 1984 та 2000 роках. Готується новий фільм, режисером якого став Дені Вільньов.
Єретики Дюни
Автор: Френк Герберт
Перекладачі: Н. М. Михаловська
Рік: 2021
Сторінок: 590
150x220 мм
Вага: 0,650 кг
Князі Олельковичі-Слуцькі (Київські князі 15 століття та ін.)
2500 грн.
Князі Олельковичі-Слуцькі
Науково-популярне видання подарункового формату з серії «Еліта», присвячене князівському роду Олельковичів-Слуцьких, носіям київської князівської традиції.
В Києві розпочалася історія цієї княжої родини, тут, у Литовському замку, княжили основоположники роду, в Києві вони померли і були поховані. На надгробках у Києво-Печерській лаврі їх зазначено «спадковими панами землі Київської». Історія роду, починаючи з середини XIV ст., тривала майже 300 років і охоплює 9 поколінь князів, що були творцями історії Великого князівства Литовського і найвизначнішими Гедиміновичами на теренах України
У виданні представлені історичні документи й архівні матеріали з музеїв України, Литви, Польщі й Білорусі
Історичні дослідження проілюстровано майже 400 фотографіями.
Кількість сторінок: 296
Обкладинка тверда
Книги схожого змісту:
1. Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року. (упорядник І.М. Ситий)
2. РУСЬКА (ВОЛИНСЬКА) МЕТРИКА. КНИГА ЗА 1569-1572, 1574 РОКИ. Упорядники Кулаковський П. М., Святець Ю. А.
3. Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею. Мар’яна Верхотурова
4. Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини)
5. Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій. (Зінченко А. Л., Петренко О. С.)
6. Кульгавець. Історичний роман з 11 століття (Марія Букрій)
7. Слов’янська міфологія (оновлене видання) /Александр Гейштор/
8. Чорний лебідь /Рафаель Сабатіні/
9. Френсіс Дрейк. Життя та неймовірні пригоди королівського корсара. (Віктор Губарев)
10. Присяга козацьких полків, що були у поході 1718 року /упорядники Алфьоров, Різніченко/