Новини
Ревізія Полтавського полку 1733 року
Джерела з історії Полтавського полку, том 5
Компути та ревізії Полтавського полку
Ревізія Полтавського полку 1733 року
упорядник В.О. Мокляк
Публікація унікального архівного перепису козаків Полтавського полку за 1733-й рік.
Оригінальна назва першої частини документу - "Вѣденіе Полку Полтавского о козакахъ коннихъ и пѣшихъ".
В 1733-му році почалась війна між претендентами на польский трон, пізніше відома як Війна за польську спадщину. Вона швидко перетворилась на війну коаліцій європейських держав, які збройно підтримували своїх кандидатів. Зрозуміло, що облік мобілізаційного ресурсу в такий час став важливою справою, що й спричинило появу даного перепису.
Другий перепис, що ввійшов в книгу - списки посполитих селян та міщан в форматі відомість про збору грошового податку.
Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Книга має іменний та географічний покажчики.
Книги схожої тематики:
1. Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини)
2. Відомості полку Полтавського 1734-го року
3. Компут Полтавського полку 1721 року
4. Компути Полтавського полку 1649 та 1718 років
5. Ревізії Полтавського полку 1723 та 1726 років
6. Ревізія Полтавського полку 1733 року
7. Список іменний Полтавського полку 1735-го року
8. Реєстри Полтавського полку 1654 року
9. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
10. Присяга Лубенського полку 1718 року
Конотоп і Конотопщина. Доба Козаччини
3600 грн.
Комплект переписів Конотопа і Конотопщини 18 століття
Список книг:
- Ревізії Конотопської сотні 30–40-х рр. XVIII ст
- Місто Конотоп у матеріалах генерального опису Лівобережної України 1765–1769 років. Книга 1. Козацька старшина та духовенство
- Місто Конотоп у матеріалах генерального опису Лівобережної України 1765–1769 років. Книга 2. Рядове козацтво
Видання розраховане на істориків, краєзнавців, генеалогів та всіх, хто цікавиться історією України.
Трагедії / Евріпід / (Видання 2023 року)
560 грн.
Повне зібрання збережених трагедій видатного давньогрецького драматурга.
Видання представляє український переклад трагедій Евріпіда, одного з найвизначніших драматургів античності. Твори Евріпіда вирізняються глибоким психологізмом, філософським осмисленням людського буття та сміливим переосмисленням традиційних міфологічних сюжетів. Автор відомий своїм новаторським підходом до драматургії, критичним поглядом на суспільні норми та увагою до внутрішнього світу персонажів. Його трагедії порушують важливі морально-етичні питання, які залишаються актуальними й сьогодні.
Давній Путивль (Сухобоков, Юренко)
1400 грн.
Давній Путивль
Автор: Сухобоков Олег, Юренко Світлана
Рік видання: 2019
Мова: українська
Кількість сторінок: 344
«Давній Путивль» - це комплексне історико-археологічне дослідження історії середньовічного Путивля, підсумок багаторічного наукового вивчення літописного міста, основою якого є результати дослідження Лівобережної слов’яно-руської експедиції ІА НАНУ в 1979-1983 рр. під керівництвом
О. В. Сухобокова та С. П. Юренко.
Гетьман Сагайдачний – бич господній московитів /Петро Сас/
900 грн.
Темою книжки є значущі бойові звершення запорозького гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного, якими він уславився на морі і на суходолі. Розглянуто очолений ним морський похід запорожців 1616 р., що завершився здобуттям потужної турецької фортеці Кафи. Основну увагу приділено докладному висвітленню бойових дій війська П. Сагайдачного під час польсько-московської війни 1617–1618 рр. Розкрито стратегію і тактику боротьби українських козаків із московитами, зокрема на прикладах масштабних бойових рейдів підрозділів П. Сагайдачного теренами Московського царства, форсування козаками великих водних перешкод, ведення ними облоги ворожих фортець. Простежено перебіг Тугалеськоколоменської операції, а також генеральної битви царських сил із запорожцями під Донським монастирем. Акцентовано на висвітленні подій, пов’язаних із штурмом військами Речі Посполитої столиці Московії.
Гетьман Сагайдачний – бич господній московитів
Автор: Петро Сас
Сторінок:360
Обкладинка тверда
Розміри,см.:
довжина 22
ширина 15
товщина 2
Вага: 0,568 кг
Кобзар. Вибрані твори / Тарас Шевченко / (Видання 2024 року)
400 грн.
Найвідоміша збірка поезій Тараса Шевченка - основоположний текст української літератури, що став духовним дороговказом для багатьох поколінь українців.
Це видання містить найвідоміші твори з "Кобзаря" - збірки, яка стала символом української культури та національної ідентичності. До книги увійшли поеми, балади та ліричні вірші, що розкривають основні теми творчості Шевченка: любов до України, біль за поневолений народ, оспівування героїчного минулого, заклик до боротьби за волю та людську гідність. Видання супроводжується ґрунтовною передмовою та детальними коментарями, які допомагають сучасному читачеві краще зрозуміти історичний контекст, символіку та художні особливості творів. Книга оформлена в традиційному стилі та надрукована на якісному папері, що робить її чудовим подарунковим виданням.
Спадкоємець та донька повітрулі / Надія Марчук / (Видання 2017 року)
90 грн.
Українське фентезі про дітей з надзвичайними здібностями, які рятують свою країну від темних сил.
Друга книга захопливої серії розповідає про нові пригоди Дзвінки та Данилка. Юні герої, які вже врятували своє село, тепер мусять протистояти значно серйознішій загрозі - темному чаклуну пану Війму. У боротьбі зі злом їм допомагають не лише батьки та друзі, але й чарівні створіння з українського фольклору - домовички Тін і Ніта, мавка Ілона та інші незвичайні персонажі. Історія вчить юних читачів важливості дружби, відваги та подолання власних страхів.
Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1768 рік. Подокументний опис /упорядники Петренко О.С., Росовецький О.С./
Інша книга серії:
Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1769 – 1770 роки. Подокументний опис
Науковий бестселлер. Третє видання. Третє видання. В книзі публікуються подокументні описи поточної актової книги Вінницького ґродського суду за 1768 р. Містить інформацію про Коліївщину, соціально-економічну та політичну історію Правобережної України і зокрема Брацлавського воєводства, яке займало територію сучасних Вінницької та, частково, Черкаської, Кіровоградської, Одеської, Миколаївської областей України.
Вінницький ґродський суд (він же ґродський суд Брацлавського воєводства) утворено 1566 р. Початково він був кримінальним судом, якому підлягали справи про злочини шляхти і селян, а також ті, в яких вони фігурували з представниками інших станів. В 18 столітті ґродський суд фактично виконував функції як кримінального, так і цивільного суду. Окрім цього до актових книг ґродського суду вписувались декрети, ухвали і рішення підкоморського суду (який не вів окремих актових книг).
За своїм статусом ґродський суд був третім після підкоморського (межового) та земського (цивільного) судів. В 18 столітті він очолювався вінницьким старостою, до складу суду входили також підстароста (заступник) та суддя і писар. На відміну від підкоморського та земського судів, склад яких обирався шляхтою на сеймику, урядники ґродського суду призначались від імені короля. З огляду на незначну кількість шляхти у Брацлавському воєводстві, для усіх трьох повітів (Брацлавського, Вінницького і Звенигородського) було створено лише по одному ґродському, земському і підкоморському суду. Від 1566 р. суди перебували в Брацлаві, а з перенесенням у 1598 р. адміністративного центру воєводства до Вінниці, сюди ж перебралися й шляхетські суди. Після вибуху козацького повстання Хмельницького та подальших пов’язаних з цим подій шляхетські суди Брацлавського воєводства припинили свою діяльність й відновили її лише через півстоліття в 1700 р.
За часи козацьких повстань 16 ст., Хмельниччини ітп загинула більша частина актових книг судів Брацлавського воєводства 16-17 ст. Книгам за 18 століття пощастило більше, вони пережили буремні часи розпаду Речі Посполитої та, переважно, збереглись до наших днів.
Назва: Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1768 рік. Подокументний опис
Автори-упорядники: Петренко О.С., Росовецький О.С.
Ілюстратор: Шаменков С.І.
Видавництво: РВВ (Запоріжжя)
Сторінок: 280
Обкладинка: тверда
Переслідуваний. Схудлий /Стівен Кінг/ The running man. Thinner
644 грн.
Два культові твори під однією обкладинкою
Заради додаткового прибутку Бен Річардс погоджується взяти участь у реаліті-шоу. Правила прості: гравець повинен протриматися в живих 30 днів, маючи змогу переміщуватися в будь-яку точку США. Головний приз — один мільярд доларів. У чому ж підступ? Його переслідуватимуть Мисливці та правоохоронці, а кожен цивільний отримає від держави грошову винагороду, якщо повідомить місцеперебування гравця. Отож гра на життя і смерть починається. /Переслідуваний/
А що, коли ти успішний адвокат із безліччю зв’язків? То, навіть збивши насмерть людину, думаєш, що можеш уникнути покарання. Принаймні так деякий час вважав Біллі Геллек… допоки не почав безконтрольно худнути. Виявляється, не так просто позбутися циганського прокляття… Чи існує взагалі протидія? Та на що піде безпринципний адвокат, аби врятувати своє життя? /Схудлий/
Про автора:
Стівен Кінг — шалено популярний американський письменник, який може похизуватися тим, що майже кожен його твір стає літературною сенсацією та стовідсотковим бестселером. За майже 50 років творчої діяльності Кінга світ побачило безліч романів, наклади яких давно перетнули межу в третину мільярда примірників. Він володар численних престижних літературних нагород і має чималу армію шанувальників, яка щодня поповнюється.
Переслідуваний. Схудлий
Автор: Стівен Кінг
Переклад: Любенко Олена, Рогоза Анастасія
сторінок: 544
вага 0,458 кг
Мар’їнка: етнокультурний портрет українського селища на Донеччині кінця 1920-х рр. Олена Боряк
800 грн.
Мар'їнка: етнокультурний портрет українського селища на Донеччині кінця 1920-х рр.
Публікація етнографічних та фольклорних записів, зібраних у 1928–1929 рр. студентами педагогічного технікуму, що за тих часів працював у містечку Мар’їнка (Донеччина). Унікальні тексти містять відомості про соціально-економічне життя містечка, описи обрядів життєвого циклу (весілля, народження, смерть), молодіжних зібрань і розваг, дитячих ігор, танців, а також свідчення про побут греків-урумів з навколишніх сіл. Вони є переконливим доказом того, що витоки культурного багатства Донеччини слід шукати в українській етнічній традиції.
Колекція переписів Полтавщини козацької доби (17-18 ст.)
Книги мають іменні та географічні покажчики.
Комплект складається з таких книг:
1. Відомості полку Полтавського 1734-го року
2. Компут Полтавського полку 1721 року
3. Компути Полтавського полку 1649 та 1718 років
4. Ревізії Полтавського полку 1723 та 1726 років
5. Ревізія Полтавського полку 1733 року
6. Список іменний Полтавського полку 1735-го року
Подібні книги:
1. 06. Присяга Лубенського полку 1718 року
2. 07. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
Велика війна 1914 – 1918 рр. і Україна
1400 грн.
Велика війна 1914 - 1918 рр. і Україна
Рік: 2020
Кількість сторінок: 784
Обкладинка тверда
Книга є збіркою тематично згрупованих статей-досліджень українських істориків. Знайомлячись із ними, будь-хто зможе відчути глибину збройних конфліктів, трагічність долі народів, утягнутих у них, незворотні зрушення в психології людей. Масштабність соціальних потрясінь простежується у зруйнуванні звичного способу життя, деструктивних процесах у господарстві, погіршенні матеріального становища населення, голоді та поневіряннях мільйонів людей. Водночас картину доповнюють факти кардинальних змін у свідомості народу, активізації доброчинності, національних рухів, що в українському вимірі каталізували процес формування модерної нації, яка з об’єкта міжнародної політики перетворилася на її безпосередній суб’єкт. Пропонований том складається з нарисів про Першу світову війну в історіографічному вимірі, «українську карту» в міжнародних відносинах, політичні сили українства в 1914–1918 рр. та актуалізацію «українського питання», бойові дії на українських теренах, соціально-економічні, духовні та повсякденні проблеми тогочасного суспільства. Книга розрахована на науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться історією України. Обсяг 784 стор. Обкладинка тверда.