Новини
Собор / Олесь Гончар / (Видання 2023 року)
350 грн.
Знаковий філософський роман про духовність та національну пам'ять українського народу.
Роман-застереження, в центрі якого – величний козацький собор як символ духовної спадщини та національної ідентичності українців. Через долі різних персонажів автор досліджує проблеми збереження історичної пам'яті, конфлікту поколінь, національного нігілізму та відступництва. Твір, що був заборонений радянською владою, розкриває важливі соціальні та моральні питання, які залишаються актуальними й сьогодні: відповідальність перед минулим і майбутнім, протистояння духовності та бездуховності, збереження культурної спадщини народу.
Бельгійський бронедивізіон в Україні. 1916–1918 (Август Тірі)
620 грн.
Елітний бельгійський бронедивізіон АСМ було створено 1 грудня 1914 року і направлено для підтримки Російської імперії в Першій світовій війні. Проте через кардинальні зміни на Східному фронті у результаті розгортання революційних подій у Росії бельгійські юнаки опиняються фактично на периферії Великої війни. Про «маленьких бельгійців, молодих шукачів пригод, загартованих Великою війною, мимовільних мандрівників по світу», про той відтинок їхнього довгого шляху додому, який проліг через Україну, розповідає ця книга.
Розраховане на всіх, хто цікавиться історією України ХХ ст.
На периферії війни. Бельгійський бронедивізіон в Україні. 1916–1918
Автор: Август Тірі
Ілюстратор: Вадим Заяць, Тарас Штик, Ян ван де Вел
Рік: 2010
Кількість сторінок: 128
Список іменний Полтавського полку 1735-го року
Джерела з історії Полтавського полку, том 7
Компути та ревізії Полтавського полку
Список іменний Полтавського полку 1735-го року
упорядник В.О. Мокляк
Публікація унікального архівного перепису козаків Полтавського полку за 1735-й рік.
Закінчувалась Війна за Польську спадщину (1733-35 рр.) та готувалась нова війна з Османською імперією (1735-39 рр.), через що перепис фокусується на фактичній наявності козаків та зайнятості їх в поточних походах, місцевій та прикордонній (форпостній) службі. Тобто цей перепис є фактичним зрізом з повсякдення козацької служби.
Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Книга має іменний та географічний покажчики.
Книги схожої тематики:
1. Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини)
2. Відомості полку Полтавського 1734-го року
3. Компут Полтавського полку 1721 року
4. Компути Полтавського полку 1649 та 1718 років
5. Ревізії Полтавського полку 1723 та 1726 років
6. Ревізія Полтавського полку 1733 року
7. Список іменний Полтавського полку 1735-го року
8. Реєстри Полтавського полку 1654 року
9. Присяга Гадяцького полку 1718 року (Друге видання)
10. Присяга Лубенського полку 1718 року
Полтавська міська книга, 1668-1740 рр. (Документи 18 століття, книга 2015 року)
2600 грн.
Цінне джерело з історії міського і козацького самоврядування.
Книга є збіркою чогось на зразок нотаріальних актів і містить важливу інформацію про соціально-економічний і правовий розвиток України у другій половині XVII — першій половині XVIII ст. У передмові подається загальний огляд історії Полтавщини цього часу та аналіз актової книги. Видання містить додаток про склади полтавських урядів записаних у книзі та науково-довідковий апарат: примітки, іменний і географічний покажчики, словник застарілих і маловживаних слів, список використаних архівних фондів і публікацій та перелік документів. Видання розраховане на всіх, хто цікавиться історією України.
Полтавська міська книга (1668-1740)
Упорядн. Вячеслав Ринсевич
Рік: 2015
Сторінок: 664
На березі часу. Не моє Заполяр’я. У чоботях Марса / Валерій Шевчук / (Видання 2024 року)
500 грн.
Унікальне епістолярне свідчення про армійський період життя видатного українського письменника.
Книга є частиною автобіографічного циклу "На березі часу" і містить листування Валерія Шевчука з дружиною Неонілою Біличенко під час його військової служби в Заполяр'ї у 1963-1964 рр. Це своєрідний епістолярний щоденник молодого письменника, якого у 24-річному віці було призвано до радянської армії. Листи розкривають не лише особисту драму розлуки, але й становлення творчої особистості автора, а також дають яскраву картину культурно-мистецького життя Києва 1960-х рр. Особливу цінність виданню надають сучасні авторські коментарі до кожного листа, що створюють унікальний діалог між минулим і сьогоденням.
Дужим помахом крил / Антін Крушельницький / (Видання 2023 року)
460 грн.
Історичний роман про події Листопадового чину та українсько-польської війни 1918-1919 рр., написаний безпосереднім свідком подій становлення ЗУНР.
Роман є важливим художнім документом епохи становлення української державності в Галичині. Автор, як безпосередній свідок подій, майстерно відтворює атмосферу часу, показуючи контраст між ентузіазмом молоді та військових у боротьбі за незалежність та консервативністю старої австро-угорської бюрократії. Особливу увагу приділено опису боїв за Львів та формуванню Галицької армії, що робить твір цінним джерелом для розуміння цього історичного періоду.
Міста та фортеці вікінгів: від Ірландії до Волги /Бондар О.М./ (2025)
ПОПЕРЕДНІЙ ПРОДАЖ
Є одна сфера діяльності вікінгів, що рідко потрапляє у фокус уваги читачів — це мистецтво фортифікації та містобудування. А дарма, адже саме в цьому вони досягли дуже помітних успіхів і неабияк вплинули на історичні процеси наступних епох. Вікінги прославилися не лише як відважні та жорстокі воїни раннього середньовіччя, їхніми руками були створені сотні укріплених пунктів, частина з яких перетворилася на сучасні великі європейські міста та навіть столиці країн.
Скандинавські воїни та торговці, відомі в різних тогочасних країнах та землях як вікінги, нормани, варяги мали унікальну здатність підлаштовувати свої знання і вміння під будь-яку ситуацію. Ця «еластичність» давала їм змогу обирати найкращі форми укріплень для своїх міст, фортець, тимчасових таборів, як того потребували обставини, на будь-який території, будь-то Ютландський півострів, Англія, Ірландія або Русь.
Для полегшення сприйняття матеріалу читачами, книга максимально ілюстрована різноманітними картами, схемами, планами та малюнками-реконструкціями.
Кобзар/Тарас Шевченко/(Видання 1985 року)
1000 грн.
Поетичні твори українського класика, пройняті гострими соціальними мотивами та ліричними почуттями.
Дане видання Кобзаря може бути цікаве збирачам серії "Вершини світового письменства" (випуск 50) та пошановувачам видань Шевченка з ілюстраціями Народного художника України Володимира Куткіна.
Вступна стаття Олеся Гончара. Примітки шевченкознавиці, к. ф. н. Лариси Кодацької.
Здобути державу Ізраїль. (Володимир Жаботинський)
270 грн.
Збірник праць Володимира Жаботинського, які описують нелегкий шлях Ізраїлю до ствердження власної державної сили.
Один із батьків-засновників сучасної держави Ізраїль Володимир Жаботинський встиг прожити яскраве життя — від відомого журналіста до організатора підпільної самооборони, від оригінального письменника до творця Єврейського легіону, від ідеолога правого сіонізму до всесвітньо відомого політв’язня. Його життєвий шлях цілком можна вважати взірцем служіння власній нації та її державницьким прагненням. Це видання є збірником праць Володимира Жаботинського, які описують нелегкий шлях Ізраїлю до ствердження власної державної сили. Сподіваємось, книга надихне кожного з вас вчитися на успішних прикладах інших народів.
Книги схожої тематики:
1. Френсіс Дрейк. Життя та неймовірні пригоди королівського корсара. (Віктор Губарев)
2. Мої перші бої (Юзеф Пілсудський)
3. Як я опинився на ста доларах (Бенджамін Франклін)
Українське церковне малярство у Галичині: техніка та технологія XV-XVIII ст. (Лев Скоп)
960 грн.
Щедро проілюстроване дослідження української іконописної традиції.
Автор ставить питання українського мистецтва у європейський та поствізантійський контекст, аналізуючи характерні відмінності національного малярства. У своїх дослідженнях опирається на реставраційний та художній досвід. У науковій праці поетапно розглядається процес створення ікони, на прикладі давніх майстрів, спростовується цілий ряд стереотипів про український іконопис. Окрім техніки та технології книга охоплює широкий спектр мистецтвознавчих проблем. Автор подає короткий огляд історичних етапів розвитку українського мистецтва . Аналізує специфіку церковного малярства та організацію художнього процесу в Галичині. Звертає увагу на світоглядні та естетичні засади творчості галицьких художників.
Попередні дослідники цього питання, взоруючись на російських авторів, не ставили під сумнів однотипність іконопису в Росії та Україні. Тому основи поствізантійського образотворення, досліджені та описані впродовж XIX–XX ст., без змін переносили на українські реалії.
Книга стане чудовим подарунком для всіх, хто цікавиться українським мистецтвом.
Путивльський краєзнавчий збірник. Випуск 8
650 грн.
Путивльський краєзнавчий збірник. Випуск 8
Збірка статей
Рік: 2015
Мова: українська, російська
Кількість сторінок: 335
Увазі читачів пропонується восьмий випуск «Путивльського краєзнавчого збірника». Наукові статті, опубліковані у виданні, висвітлюють історичне минуле Сіверської землі, особливу увагу приділено Путивлю та його окрузі.
Публікації, подані в збірці, стосуються питань археології, давньої, середньовічної, нової і новітньої історії краю. Низку статей присвячено етнографічній, топонімічній, мистецтвознавчій, музеєзнавчій та природничій тематиці.
Наставники / Чарльз Персі Сноу / (Видання 2024 року)
480 грн.
Перший український переклад знаменитого британського роману про зіткнення традицій та прогресу в академічному середовищі 1930-х рр.
Витончений роман від видатного науковця та письменника Чарльза Персі Сноу розгортається в стінах вигаданого британського коледжу 1937 р. На тлі виборів нового директора автор майстерно змальовує конфлікт між двома світоглядами: прагматичним науковим підходом, який уособлює Кроуфорд, та традиційним гуманітарним баченням, представленим Полом Джаго. Твір, що став класикою британської літератури та надихнув численні театральні й телевізійні адаптації, глибоко досліджує природу академічного життя та вічне протистояння між консерватизмом і модернізацією.