Новини
Українська армія у 1920 році. Військовий союз з Польщею, війна з Радянською Росією та інтернування. (Ярослав Тинченко)
780 грн.
Книга вийшла з нагоди 100-ліття збройної боротьби Армії Української Народної Республіки спільно з польськими союзниками проти армії Радянської Росії за свободу та незалежність своєї країни. Матеріали для видання збирались 30 років. Особлива увага була присвячена відбору ілюстративного матеріалу - передусім оригінальних речей, які зберігаються у музеях та приватних колекціях. У якості кольорового додатку вміщено унікальні кольорові малюнки сотника Армії УНР, художника Миколи Битинського, виконані у 1930-ті рр., які відображають однострій українських вояків у 1920–1921 рр. Значна частина ілюстрацій публікується вперше.
Книга розрахована на всіх, хто цікавиться історією України ХХ ст.
Українська армія у 1920 році
Автор: Ярослав Тинченко
Ілюстрації Миколи Битинського
Рік: 2020
Кількість сторінок: 244
Книги схожої тематики:
1. Військово-морські сили України 1917-1921 рр. (Ярослав Тинченко)
2. Герої Українського неба. Пілоти визвольної війни 1917–1920 рр.
3. Українська армія у 1920 році. Військовий союз з Польщею, війна з Радянською Росією та інтернування. (Ярослав Тинченко)
4. Бельгійський бронедивізіон в Україні. 1916–1918 (Август Тірі)
5. Війська Ясновельможного Пана Гетьмана. Армія Української держави, травень-грудень 1918 р. (Ярослав Тинченко)
6. Символи нескореної держави. Нагороди уряду Української Народної Республіки (Ярослав Тинченко)
7. Крила України: військово-повітряні сили України (1917–1920 рр.) Андрій Харук.
8. Під зіркою Давида. Єврейські національні формування в Україні в 1917-1920 роках (Ярослав Тинченко)
Комплект з книг “Лицарі другого сорту” та “Присяга охотницьких полків 1718 року”
1610 грн.
Комплект з книг, які присвячені маловідомому складнику українських збройних сил Козацької доби — найманого (охотницького) війська Гетьманщини.
1. “Лицарі другого сорту. Наймане військо Лівобережної Гетьманщини 1669 — 1726 рр. О. Сокирко
Дослідження історії маловідомого складника українських збройних сил Козацької доби — найманого (охотницького) війська. Використавши широкий ряд літератури та архівних джерел, автор розглядає становлення й розвиток українського військового найманства в контексті європейської історії 17 — 18 ст., його вплив на політичну та військову історію Лівобережної Гетьманщини. В центрі уваги роботи — основні організаційні особливості охотницьких полків — структура, комплектування, забезпечення та озброєння, а також їхнє повсякденне життя та участь у воєнних конфліктах.
Книга доповнена численними ілюстраціями.
2. “Присяга охотницьких полків 1718 року”. Упорядник Іван Синяк
Книга є своєрідним каталогом-навігатором по особистостях, які служили в охотницьких полках гетьмана Скоропадського в 1710-20-х роках. Списки, біографії. Для тих, хто досліджує родовід та хоче перейти від загальної історії підрозділів до персоналізації їх учасників.
Книга доповнена ілюстраціями з історичними реконструкціями вигляду вояків цих підрозділів.
Піхота українських гетьманів 17 – поч. 18 ст. Одяг, спорядження, зброя та клейноди (С. Шаменков)
620 грн.
Піхота українських гетьманів 17 – поч. 18 ст.
Одяг, спорядження, зброя та клейноди
Тривалий час історія українського гетьманського війська Козацької доби була обділена науковими дослідженнями. Якщо такі й траплялись в радянські часи, то часто все закінчувалось 1654-м роком або обмежувалось історіями про низовиків, спроба ж Олени Апанович в 1960-х видати книгу про військо Гетьманщини 18-го ст. закінчились її фактичним відлученням від архівів та позбавленням можливості вести повноцінну наукову діяльність.
З дослідженням матеріального світу — одягу, зброї, спорядження було ще гірше. Українським козакам було відведено грати роль персонажів театрально-опереткового вигляду, більше схожих на учасників цирку, ніж на учасників війн 17 — 18 ст.
Здобуття Україною незалежності, зняття обмежень на доступ до архівів, оцифрування вітчизняних та закордонних джерел — все це зробило можливим проведення сучасних досліджень.
Забуте вбивство /Агата Крісті/ Sleeping Murder
350 грн.
Ґвенда була дуже щаслива, коли вони з чоловіком придбали чудовий будиночок у курортному містечку. Такий тихий, затишний і вже рідний. Однак дивні спогади спливають у пам’яті, коли вона ходить своєю оселею, чує скрип сходів. Її охоплює пекельний жах, бо ось там, на підлозі, вона бачила тіло жінки і руки, що її душили! Невже Ґвенда божеволіє? Міс Марпл впевнена, що дівчина не безумна і колись у цьому будинку справді сталося вбивство. Вона радить молодятам не копирсатись у минулому й не накликати на себе небезпеку. Але ж хіба її послухали?..
Аґату Крісті знають у всьому світі як королеву детективу. Продано близько мільярда примірників її творів англійською мовою, ще один мільярд — у перекладі 100 іноземними мовами. Вона — найпопулярніший автор усіх часів. За кількістю перевидань її книжки поступаються лише Біблії та творам Шекспіра.
Забуте вбивство
Авторка А. Крісті
Мова українська
Сторінок 336
Формат 125x170 мм
Рік видання 2023
Вага: 0,225 кг
Червона кімната. Оповідання/Август Стріндберг/(Видання 1983 року)
1000 грн.
Юхан Август Стріндберг вважається засновником жанру критичного реалізму в Швеції.
Окрім роману "Червона кімната" до збірки увійшли оповідання "Ляльковий дім", "Осінь", "Романтик з Роне", "Митний наглядач", "Афінський гурток", "Сократ" та інші.
Дане видання може бути цікаве збирачам серії "Вершини світового письменства", (випуск 44), колекціонерам ілюстрацій художника Олександра Бичко, та пошановувачам відомої української перекладачки Ольги Сенюк.
Владика імператорів / Ґай Ґевріел Кей / (Видання 2022 року)
680 грн.
Епічне фентезі, натхненне історією Візантійської імперії, про інтриги, зради та мистецтво.
Друга частина дилогії "Сарантійська мозаїка" занурює читача у світ, де переплітаються державні змови, релігійні конфлікти та доля геніального митця. Імператор Валерій II намагається втримати владу в столиці, але його ретельно продумані плани опиняються під загрозою через помсту представниці роду Далейнів. На тлі політичних інтриг розгортається історія майстра-мозаїста Кая Криспа, чиє мистецьке бачення та талант можуть або прославити, або знищити його в часи релігійних та суспільних змін.
Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1768 рік. Подокументний опис /упорядники Петренко О.С., Росовецький О.С./
Інша книга серії:
Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1769 – 1770 роки. Подокументний опис
Науковий бестселлер. Третє видання. Третє видання. В книзі публікуються подокументні описи поточної актової книги Вінницького ґродського суду за 1768 р. Містить інформацію про Коліївщину, соціально-економічну та політичну історію Правобережної України і зокрема Брацлавського воєводства, яке займало територію сучасних Вінницької та, частково, Черкаської, Кіровоградської, Одеської, Миколаївської областей України.
Вінницький ґродський суд (він же ґродський суд Брацлавського воєводства) утворено 1566 р. Початково він був кримінальним судом, якому підлягали справи про злочини шляхти і селян, а також ті, в яких вони фігурували з представниками інших станів. В 18 столітті ґродський суд фактично виконував функції як кримінального, так і цивільного суду. Окрім цього до актових книг ґродського суду вписувались декрети, ухвали і рішення підкоморського суду (який не вів окремих актових книг).
За своїм статусом ґродський суд був третім після підкоморського (межового) та земського (цивільного) судів. В 18 столітті він очолювався вінницьким старостою, до складу суду входили також підстароста (заступник) та суддя і писар. На відміну від підкоморського та земського судів, склад яких обирався шляхтою на сеймику, урядники ґродського суду призначались від імені короля. З огляду на незначну кількість шляхти у Брацлавському воєводстві, для усіх трьох повітів (Брацлавського, Вінницького і Звенигородського) було створено лише по одному ґродському, земському і підкоморському суду. Від 1566 р. суди перебували в Брацлаві, а з перенесенням у 1598 р. адміністративного центру воєводства до Вінниці, сюди ж перебралися й шляхетські суди. Після вибуху козацького повстання Хмельницького та подальших пов’язаних з цим подій шляхетські суди Брацлавського воєводства припинили свою діяльність й відновили її лише через півстоліття в 1700 р.
За часи козацьких повстань 16 ст., Хмельниччини ітп загинула більша частина актових книг судів Брацлавського воєводства 16-17 ст. Книгам за 18 століття пощастило більше, вони пережили буремні часи розпаду Речі Посполитої та, переважно, збереглись до наших днів.
Назва: Вінницький ґродський суд. Поточна актова книга за 1768 рік. Подокументний опис
Автори-упорядники: Петренко О.С., Росовецький О.С.
Ілюстратор: Шаменков С.І.
Видавництво: РВВ (Запоріжжя)
Сторінок: 280
Обкладинка: тверда
ДІТИ ТАРГІТАЯ: Військо і війни скіфів VII–ІІІ століть до Р. Х. Артем Папакін
650 грн.
У часи розквіту давньогрецької цивілізації українські степи заселяли кочовики-скіфи, які, за легендою, походили від першої людини, що з’явилась у Скіфії, — Таргітая, сина Зевса. Скіфські вершники тримали під контролем величезні простори, підпорядкували собі різні народи та здійснювали набіги на сусідні землі. Із цієї книжки ви дізнаєтеся, ким були скіфські воїни, як і чим вони воювали, чи справді існували скіфські амазонки та чи були скіфи найдавнішими катафрактаріями — важкою панцирною кіннотою Євразії. У виданні розповідається про скіфську зброю — знамениті акінаки та асиметричні луки, смертоносні стріли й гострі списи, про лускаті панцирі й трофейні шоломи скіфських воїнів. Читаючи цю книжку, ви довідаєтеся про основні кампанії скіфського війська: закавказькі походи, війну з персами та конфлікт з Філіппом Македонським, а також про менш відомі війни скіфської історії.
Видання розраховане на всіх, кому цікава давня історія України, історія зброї і військової справи.
Книга супроводжується численними сучасними художньо-історичними реконструкціями.
Схожі товари:
1. Зі Скандинавії у Причорномор’я. Військове мистецтво готів на теренах України. Олеся Жданович
2. ДІТИ ТАРГІТАЯ: Військо і війни скіфів VII–ІІІ століть до Р. Х. Артем Папакін
3. Авари в Європі: кочовики в системі візантійської дипломатії раннього Середньовіччя. Олеся Жданович
4. Великий Тюркський каганат: кочова імперія євразійських степів. Олеся Жданович
Учень убивці. Assassin 1 /Робін Гобб/
490 грн.
У могутньому краї Шість герцогств живе Фітц — позашлюбний син принца-наступника. Хтось гаряче жадає його смерті, аби хлопчик у жодному разі не отримав право правління та володіння троном. Від смерті його рятує дідусь-монарх. Тепер Фітц у безпеці, він мешкає в королівському палаці. Та несподівано в кімнаті хлопця з’являється таємничий старий, на ймення Чейд. Ця зустріч назавжди змінює життя Фітца. Він стає на шлях асасина — холоднокровного шпигуна-вбивці, для якого смерть — справжнісіньке ремесло. І хлопець майстерно опановує цю науку. Тим часом Шість герцогств страждають від набігів піратів-острів’ян. Ті, хто опиняються в їхньому полоні, назавжди втрачають людяність та інтерес до життя... Щоб захистити свій край, Фітц і Чейд вирушають у небезпечну фантастичну подорож.
Список книг серії:
1. Учень убивці
2. Королівський убивця
3. Мандри убивці
Про авторку:
Робін Гобб — популярна американська письменниця, авторка понад дванадцяти романів у жанрі фентезі. Її твори неодноразово висувалися на здобуття таких престижних премій, як Г’юґо та Неб’юла, вона є володаркою Британської премії фентезі та має мільярди прихильників у всьому світі. Її фентезійними сагами зачитується майстер жанру фентезі, культовий автор циклу «Пісня льоду й полум’я» Джордж Мартін.
Учень убивці. Assassin 1
Авторка Р. Гобб
Сторінок: 416
Формат 135х205 мм
Переклад: Ю. В. Єфремов
Серія Assassin
Рік: 2023
Вага: 0,350 кг
Усна історія степової України. Том 5 (Наукове видання 2009 року)
900 грн.
Колекційне історичне видання. Матеріали, представлені в п'ятому томі "Усної історії степової України" були зібрані в результаті експедиції до села Біленького Запорізького району Запорізької області у червні 2002 року. Команда на чолі з професором А. В. Бойком торувала сільськими вулицями дорогу усноісторичного та етнографічного поля. Членами експедиції було зібрано надзвичайно цікаві історії мешканців Степової України, у яких відобразився історичний досвід кількох поколінь. Зміст спогадів, зафіксованих у Біленькому, кількість людей, яку вдалось охопити за відносно короткий час, виявлені документальні джерела, чисельні фото, етнографічні пам'ятки перетворили цю експедицію для її учасників на знакову.
Видання розраховане на істориків, філологів, фольклористів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історичною традицією, віруваннями, уявленнями населення степового краю.
Назва: Усна історія степової України. Том 5.
Автор: Павло Степанович Сохань (1926–2013) - український історик-славіст, джерелознавець, археограф.
Анатолій Васильович Бойко (1960–2010) - український історик, дослідник історичних джерел.
Валерій Кирилович Козирєв (нар. 1952) - український історик, краєзнавець.
Валерій Андрійович Смолій (нар. 1950) – український громадський та політичний діяч, історик, директор Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук, академік НАН України, заслужений діяч науки і техніки України.
Віктор Анатолійович Брехуненко (нар. 1965) - український історик, джерелознавець.
Олександр Олександрович Маврін (нар. 1963) — український історик, джерелознавець, археограф, доктор історичних наук.
Юрій Андрійович Мицик (нар. 1949) — український історик, джерелознавець, археограф, дослідник історії України козацької доби, церковної історії, збирач усних свідчень про Голодомор в Україні 1932—1933 років, публіцист, україніст, священник, доктор історичних наук, професор.
Володимир Іванович Мільчев (нар. 1972) - український історик.
Віктор Григорович Ткаченко (1954–2014) - український історик.
Надія Анатоліївна Бєлік (нар. 1961) - український історик.
Надія Іванівна Швайба (нар. 1980) - український історик.
Рік: 2009
Українська ідентичність, писана світлом. Полтавщина другої половини XIX – початку XX ст. (фотоальбом)
3000 грн.
Українська ідентичність, писана світлом.
Полтавщина другої половини XIX – початку XX ст. (фотоальбом)
упорядник Євген Аничин
Унікальне зібрання — комплект альбомів з 500 світлин від кінця 1850-х років до 1917-го року за авторством найкращих фотографів Полтавщини тих часів. Справжній фотозріз епохи, що минула.
Фото відзначаються високою майстерністю, достовірністю і, водночас, художньою передачею місцевості, зовнішності та характеру зображених людей.
Книги схожої тематики:
1. Достопримечательности Полтавы. Павел Бодянский (репринт)
2. Краткий биографический словарь ученых и писателей Полтавской губернии с половины XVIII века (репринт)
3. К истории Полтавской епархии. Исторические и бытовые очерки, заметки и переписка. По архивным данным. Павловский И.Ф. (репринт)
4. К истории полтавского дворянства. Павловский И.Ф. (репринт)
5. Исторический очерк Петровского Полтавского кадетского корпуса (1840-1890). Павловский И.Ф. (репринт)
6. Павловский Битва под Полтавой
7. Полтава. Исторический очерк ее, как губернского города в эпоху управления генерал-губернаторами (1802-1856). Павловский И.Ф. (репринт)
8. Полтавцы: Иерархи, государственные и общественные деятели и благотворители. Опыт краткого биографического словаря Полтавской губернии с половины XVIII в. . Павловский И.Ф. (репринт)
9. Записки о Полтаве. В. Є. Бучневич (репринт)
Багряний рейд /Андрій Кокотюха/
550 грн.
Максим Коломієць, колишній радянський міліціонер, потім — в’язень ГУЛАГу та диверсант, волею долі потрапляє у волинські ліси та приєднується до українських повстанців. У цьому романі Коломієць — уже командир відділу УПА на псевдо Східняк. А східнякам в УПА не дуже довіряють. Проте ніхто, крім Коломійця, не може очолити бойову групу, яка вирушає в небезпечний рейд з Волині на Київщину. Тут, у радянському тилу, повстанці мають вести агітацію й готувати диверсії. Не всі дійдуть до місця живими. Не всі виживуть у сутичці з загонами НКВС. А ті, хто вижив, помстяться за смерть побратимів.
Серія історичних детективів про УПА
- Червоний
- Червоний. Без лінії фронту
- Чорний ліс
- Багряний рейд
- Біла ніч
Назва товару Багряний рейд
Автор А. Кокотюха
Сторінок 288
Формат 135х205 мм
Серія Червоний
Рік видання 2019
Вага: 0,270 кг