Видавництво “Видавець Рябцев В. В.”


Книги для тих, хто має предків


Видавничий проект, який почався з особистого зацікавлення членів команди власними родоводами та дослідженнями місцевої історії.


Згадані зацікавлення і визначили основний характер публікованих книг — різноманіття архівних переписів населення України минулих епох та збірки інших документів, які допомагають в відновленні генеалогічного дерева та поглиблюють знання про свою малу Батьківщину.


Книги для тих, хто має предків та хоче про них дізнатись — наш девіз.


Опрацювання старих рукописів для подальшої публікації здійснюється спеціалістами своєї справи — українськими істориками та професійними генеалогами. Робота ця трудомістка, через що вихід кожної книги — подія.

Попри це, наш видавничий проект опублікував найбільше історичних переписів України за всю історію досліджень її минулого.


Прикметною особливістю наших книг є присутність, спеціально замовлених та вивірених під кожне видання, кольорових реконструкцій зовнішнього вигляду жителів і жительок описуваних епох, які унаочнюють та оживляють строгий текст документів.


Окрім книг звичного вигляду, ми випускаємо також варіанти в подарункових оправах — з синтетичної шкіри, для любителів більш строго-класичного вигляду, а також преміальну версію в оправі з натуральної італійської шкіри з друком на особливому папері.


На сьогодні, основною (до 2023-го року вона була єдиною) нашою книжковою серією є “Джерела до вивчення козацтва”. Як видно з назви — до неї входять документи знакової для історії України доби 17 - 18 ст.

Серія розбита на частини за часовим та географічно-тематичним принципом:


Частина І


Публікація поіменних списків жителів Гетьманщини, за присяжними

списками 1718-го року. Для лівобережних полків це перші переписи в 18 столітті зі значним охопленням населення.


Том 1 “Присяга Чернігівського полку 1718 року”


Жителі Чернігівського полку Гетьманщини (старшина, козаки, міщани, посполиті селяни та духовенство). Територія північної частини сучасної Чернігівської області України.


Том 2 “Присяга Стародубського полку 1718 року”


Жителі Стародубського полку Гетьманщини (старшина, козаки, міщани, посполиті селяни та духовенство). Територія частин Чернігівської (схід), Сумської (північ) та Брянської (захід) областей України.


Том 3 “Присяга Гадяцького полку 1718 року”


Жителі Гадяцького полку Гетьманщини (старшина, козаки, міщани, посполиті селяни та духовенство). Територія частини Полтавської та Сумської областей України.


Том 4 “Присяга Охотницьких полків 1718 року”


Списки найманого війська Гетьманщини (прототип регулярної армії). На відміну від територіальних козацьких полків, які були за своєю суттю феодальним ополченням, компанійці та сердюки служили за прямі матеріально-грошові виплати.


Том 5 “Присяга Лубенського полку 1718 року”


Жителі Лубенського полку Гетьманщини (старшина, козаки, міщани, посполиті селяни та духовенство). Територія Полтавської (Лубни, Лохвиця, Чорнухи та Сумської (Глинськ, Ромни) областей України.


Частина ІІ


Перепис посполитих Гетьманщини, проведений в 1666-му році.

Перші частини цього документу починали публікувати видатні історики минулого - Лазаревський в 1900-му та Романовський в 1930-му роках. На жаль, репресії 1930-х зупинили природний розвиток української історичної науки і продовжувати їх роботу довелось мало не за 100 років після.


Том 1 “Чернігівська переписна книга 1666 року”


Жителі північного заходу сучасної Чернігівської області України, також документ містить згадки цілого ряду прилеглих білоруських сіл.


Частина ІІІ


Публікація переписів Чернігівщини та Північної Гетьманщини загалом, які не ввійшли в інші серії.


Том 1 “Ревізія Чернігівського полку 1732 року”

Всеосяжний перепис жителів Чернігівського полку. Територія північної частини сучасної Чернігівської області України.


Том 2 “Переписи Чернігівщини 1638 та 1713 років


Книга складається з Ревізії посполитих Чернігівського полку 1713 року (один з найраніших переписів селян) та Подимного перепису Чернігівського воєводства Речі Посполитої 1638 року (для багатьох сіл — цей документ є першою письмовою згадкою взагалі).


Том 3 “Мазепина книга. Перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року”


Перепис колишніх володінь Івана Мазепи, проведений в 1726 році. Описано понад 70 сіл і містечок та їх жителів (територія сучасних Чернігівської та Сумської областей України).


Частина IV

Публікації переписів Війська Запорозького Низового.

В 18 столітті існувало два утворення зі схожою назвою — Військо Запорозьке, воно ж Гетьманщина та Військо Запорозьке Низове (Січ та територія її вольностей). Ця частина присвячена другому.


Том 1 “Присяга Війська Запорозького Низового 1762 року”

Списки січовиків та жителів підлеглих територій. Імена і прізвища запорожців 18 століття, останніх десятиліть існування Січі.





В 2023-му році ми розширили перелік своїх серій.

Нова книжкова серія “АРХІВНИЙ КЛЮЧ” спеціалізується на публікації архівних джерел та наукових робіт з історії України:


Частина І


Публікація книг Метрики — актових книг Руської (Волинської) канцелярії Речі Посполитої, які велись в 16-17 ст.


Том 1 Руська (Волинська) метрика. Книги за 1569 - 1572, 1574 роки


Офіційні копії виданих канцелярією документів щодо Волині, Київщини та Східного Поділля (в тогочасному розумінні цих термінів — наприклад, тодішня Київщина включала сучасну Черкащину та Полтавщину).

До книги увійшли як видані канцелярією від імені короля документи (привілеї на уряди, маєткові данини, їх підтвердження), так і приватні (угоди, тестаменти), вписування яких до метрики означало публічне засвідчення.




Серед планів на 2023-й рік є нові публікації переписів та нові серії (музейні, науково-популярні, історико-художні).


Авторів робіт на історичну тематику, які зацікавлені в публікації їх робіт просимо звертатись за тел.

+38 095 846-31-08 (вайбер, телеграм, вотсап), або

на мейл rvvbooks@gmail.com