НОВИНКИ КНИГ
Исторія русской литературы XIX вѣка /(Антикварна книга 1911 року)
12000 грн.
Фундаментальна праця з історії літератури, в якій взяли участь найбільші історики і філологи початку ХХ століття: Ф. Д. Батюшков, В. Брюсов, С. А. Венгеров, А. М. Веселовський. Характерною рисою дослідження був «соціологічний» підхід - дослідження історії літератури велося від вивчення соціально-політичного контексту до опису розумового життя суспільства в ту чи іншу епоху, а звідси до зображення літературних явищ (напрямів, шкіл, питань, прийомів) у їхньому історичному розвитку.
Літературна ситуація проілюстрована біографічними нарисами про найбільш значних і характерних письменників.
Багато ілюстроване видання: 121 портрет російських літераторів, виконаний способом фото тинто-гравюри, на 103 окремих аркушах. Редактор видання Дмитро Миколайович Овсянико-Куликовський (1853-1920) – російський психолог, представник психологічного спрямування у літературознавстві та мовознавстві, почесний член Імператорської Академії наук.
Повний комплект у п'яти томах. У гарних видавничих напівшкіряних палітурках.
Родовой бытъ въ настоящемъ, недавнемъ и отдалённомъ прошлом /Максимъ Ковалевскій/ (Антикварна книга 1911 року)
5000 грн.
Академік М. М. Ковалевський - значний російський історик та прогресивний громадський діяч.
У його книзі розглянуті родовий побут арійських народів до початку ХХ століття, материнський рід, ендогамія та екзогамія, класова система спорідненості у австралійців та червоношкірих, питання формування родових порядків, родовий устрій різних народів Росії та багато іншого.
Видано в серії "Библиотека самообразования".
Избирательное право в Европѣ и Россіи /В. В. Водовозовъ/ (Антикварна книга 1906 року)
5000 грн.
Василь Водовозов - економіст та юрист, за поглядами близький до народників; автор більшої частини статей з державного права та політичних рухів у "Словнику Брокгауза та Ефрона". Неодноразово заарештовувався та висилався за свої публікації та політичну діяльність.
Робота "Избирательное право" видана напередодні перших у Російській імперії виборів до Державної думи, призначених після революції 1905 року. Але в багатьох моментах його дослідження не втратило актуальності й по сьогодні.
Цікаво, що, розглядаючи недоліки різних виборчих систем, автор наводив у приклад поліцейський тиск, який 1897 році не дозволив обрати до австро-угорського рейхстагу Івана Франка.
Серія "Библиотека самообразования".
Рабочій вопросъ /А. Нѣдровъ/ (Антикварна книга 1906 року)
5000 грн.
Цікавий зразок громадсько-політичної полеміки передреволюційної епохи.
А. Нєдров - один із псевдонімів економіста Олександра Токарєва, члена «Союза борьбы за освобождение рабочего класса», згодом близького до "синдикалістів" - революційної течії робочого руху, яка не визнавала керівництва політичних партій.
Видано в серії "Библиотека самообразования" за редакції професора Петербурзького політехнічного інституту І. Іванюкова.
Зміст:
Всеобщий рост недовольства и ближайшие причины этого.
От индивидуализма к общественности.
Взаимопомощь, `филантропия` и борьба.
Идеология рабочей борьбы.
Что такое парламентъ? /М. Ковалевскій/ (Антикварна книга 1906 року)
5000 грн.
Академік М. М. Ковалевський - значний російський історик та прогресивний громадський діяч. Його книга "Що таке парламент?" видана напередодні призначених після революції 1905 року перших у Російській імперії виборів до Державної думи, до якої сам Ковалевський також буде обраний. Проте російську виборчу систему Ковалевський критикував за високий майновий ценз, а зразком вважав англійський парламентаризм.
Видано в серії "Библиотека самообразования".
Соціальныя утопіи /А. Фойгт/ (Антикварна книга 1906 року)
5000 грн.
Лекції, прочитані автором у Вільній Вищій Школі у Франкфурті-на-Майні 1905 року. Переклад з німецької.
На думку німецького історика А. Фогта, в утопіях виражені таємниці людського духу і світогляду, які говорять про вічне прагнення до щастя, свободи, справедливості, світу, порядку, самовдосконалення. Яку основу має це прагнення і чому воно знаходить задоволення в утопіях; яке відношення існує між поглядами утопістів та людей, налаштованих песимістично; чи прагнуть утопісти до однієї мети, чи єдиний ідеал держави й суспільства, чи цих ідеалів багато і вони суперечать одне одному - ось питання, на які автор намагається дати відповідь.
Серія "Библиотека самообразования" за редакції професорів П. І. Броунова та В. А. Фаусека.
Міста та фортеці вікінгів: від Ірландії до Волги /Бондар О.М./ (2025)
ПОПЕРЕДНІЙ ПРОДАЖ
Є одна сфера діяльності вікінгів, що рідко потрапляє у фокус уваги читачів — це мистецтво фортифікації та містобудування. А дарма, адже саме в цьому вони досягли дуже помітних успіхів і неабияк вплинули на історичні процеси наступних епох. Вікінги прославилися не лише як відважні та жорстокі воїни раннього середньовіччя, їхніми руками були створені сотні укріплених пунктів, частина з яких перетворилася на сучасні великі європейські міста та навіть столиці країн.
Скандинавські воїни та торговці, відомі в різних тогочасних країнах та землях як вікінги, нормани, варяги мали унікальну здатність підлаштовувати свої знання і вміння під будь-яку ситуацію. Ця «еластичність» давала їм змогу обирати найкращі форми укріплень для своїх міст, фортець, тимчасових таборів, як того потребували обставини, на будь-який території, будь-то Ютландський півострів, Англія, Ірландія або Русь.
Для полегшення сприйняття матеріалу читачами, книга максимально ілюстрована різноманітними картами, схемами, планами та малюнками-реконструкціями.
Капітан Кідд. Реальна історія легендарного пірата /Губарев В.К./ (2025)
ПОПЕРЕДНІЙ ПРОДАЖ
Людина, яка домовляється з могутніми і жадібними «партнерами», робить лише одну помилку — сідає з ними за стіл для підписання угоди. Це — найточніший висновок, до якого спонукає дивовижна історія та трагічна доля капітана Вільяма Кідда, — одного з найвідоміших мореплавців кінця XVII століття.
Нова книга українського дослідника історії піратства Віктора Губарева знайомить читача з темною стороною життя англійських колоній наприкінці XVII століття, розкриваючи взаємовідносини корумпованої влади та «джентельменів удачі».
Книга написана на документальній основі, ілюстрована картинами художників-мариністів, гравюрами та мапами. Адресована широкому колу читачів.
Аграрный вопросъ. Принципы прекраснаго: популярная эстетика /В. П. Туторскій/ (Антикварна книга 1906 року)
5000 грн.
Конволют двох видань Брокгауза-Ефрона.
"Аграрне питання" - зразок злободенних пошуків та дискусій, за якими стояли антагоністичні протиріччя на селі передреволюційних років між поміщиками, які поступово втрачали свої маєтки після реформ 1861 року, позбавленими землі бідними селянами та новонародженим "крупним селянством".
Зокрема, автор полемізує з теоріями Маркса та Енгельса, вважаючи, що Англія, економіку якої вивчав Маркс, є країною з незначною долею сільського господарства, і не може бути основою для виведення економічних законів в аграрній сфері.
Володимир Петрович Туторський - приват-доцент кафедри політекономії Петербурзького університету, директор приватного Комерційного училища, також викладав в інших навчальних закладах.
Видано в серії "Библиотека самообразования" за редакції професорів П. І. Броунова, В. А. Фаусека, І. І. Іванюкова.
У творі чеського теоретика мистецтва Алоїза Студнички "говориться про сутність художньої форми, що виявляється як в ідейній (духовній), так і в природній іпостасях. Показуючи характерні риси і походження природних форм, автор переходить до розгляду основних чинників прекрасних форм. Багато ілюстрована книга буде цікава фахівцям у галузі мистецтвознавства, естетики, філософії, а також широкому колу читачів, які цікавляться мистецтвом. Переклад з французької.
Муниципальный социализмъ и развитіе городской жизни /М. А. Курчинскій/ (Антикварна книга 1907 року)
5000 грн.
Курчинський Михайло Анатолійович - російський економіст, професор, згодом - член державних зборів Естонії. Спеціаліст у галузі економічної історії та економічної теорії, історії місцевого управління. У своїй магістерській дисертації розглянув фінансову історію та особливості системи місцевого управління великих міст Пруссії.
Зміст:
Предисловие
I. Социально-экономические причины роста городов
II. Развитие идеи муниципального социализма
III. Городское самоуправление
IV. Прогрессивные течения в хозяйстве современных городов
V. Заключение
Серія "Библиотека самообразования" за редакції професорів П. І. Броунова, В. А. Фаусека, І. І. Іванюкова.
Народное образованіе на западѣ и у насъ /Г. Генкель/ (Антикварна книга 1911 року)
5000 грн.
Професор Герман Германович Генкель - російський сходознавець та перекладач, чиновник Міністерства освіти та викладач різних навчальних закладів, у перші роки радянської влади - ректор Інституту позашкільної освіти.
У книзі Г. Г. Генкеля розглядається історія народної освіти в Росії та на Заході, а також стан народної освіти та її інститутів на рубежі XIX та XX ст. - не лише в найбільших країнах Європи, але й на Балканах, Туреччині, Єгипті, Японії, Австралії, Америці та Південній Африці.
Дослідження буде цікаве історикам, соціологам, фахівцям, які займаються питаннями філософії та історії освіти.
Серія "Библиотека самообразования" за редакції професорів П. І. Броунова та В. А. Фаусека.
Богдан Хмельницький /Михайло Старицький/ (Антикварна книга 1918 року)
6800 грн.
Друге видання історичної драми корифея українського театру Михайла Старицького. Цікава пам'ятка українського книговидання часів Громадянської війни.
Акціонерне товариство "Час" (1908-1920) було одним з найактивніших видавництв УНР, серед його акціонерів - декілька членів Центральної ради, відомих державних та культурних діячів. "Богданом Хмельницьким" видавництво започаткувало свою драматичну серію у серпні 1918 року.
Миллионъ сновъ: новый и полный сонникъ/(Видання 1990 року)
12000 грн.
Артефакт масового захоплення тлумаченням снів та іншими формами містицизму на початку ХХ століття. Як запевняли видавці, сонник було складено "за вказівками кращих авторів та вчених з давньої та нової філософії та герметики". Також містить поради з гадання на картах, по руках та обличчю людини.
Репринт з дореволюційного московського видання типографії Товариства І. Д. Ситіна 1901 року.
Тонкий человек и другие неизданные произведения /Н. Некрасов/ (Антикварна книга 1928 року)
5000 грн.
Невидані тексти Некрасова підготував до видання дитячий письменник Корній Чуковський.
Вперше публікуються маловідомі твори класика, рукописи яких знайдені Чуковським в особистому архіві академіка Коні та інших архівах. Написану до 1855 року повість "Тонка людина", яка у формі мисливських оповідань зображує стан закріпачених селян, він вважав одним з найбільш цінних прозових текстів Некрасова.
Книга цікава також як зразок продукції видавництва "Федерація" - найбільшого серед кооперативних видавництв 1920-початку 30-х років, що поступалося за обсягами лише державному ГИХЛ.
Учебникъ пчеловодства /Л. А. Потѣхинъ/ (Антикварна книга 1906 року)
12000 грн.
Л. Потєхін, відомий також книгами "Влаштування пасіки на розумних засадах.
Перехід до рамкових вуликів", "Довідковою книгою для бджолярів" та іншими фаховими виданнями, які користувалися попитом і до революції неодноразово перевидавалися.
Автор детально досліджує поведінку та фізіологію бджіл, а також їх роль в екосистемі. Особлива увага приділяється народженню та розвитку нових бджіл, механізмам їхнього природного захисту від шкідників та хвороб.
Книга також описує різні методи бджільництва, включаючи традиційні та сучасні прийоми вмісту бджіл та збору меду. Ці методи включають розведення бджіл, будівництво вуликів і догляд за ними, а також збір меду та його обробку.
Видання багато ілюстроване. Рекомендовано міністерством народної освіти Російської імперії для бібліотек училищ та вчительських семінарій.
“Сын отечества”; Как водить пчёлъ; Канарейка, ея разведеніе, уход и леченіе болезнѣй; О пользѣ пчеловодства; Как выгоднѣе сбывать продукты пчеловодства/(Антикварна книга 1885 року)
12000 грн.
Конволют, що об'єднує газету "Сын отечества" та антикварні видання з бджолярства від типографії Демакова.
"Сын отечества" від 7 серпня 1889 року містить укази імператора та розпорядження різних органів державної влади з приводу судових реформ 1860-1880 років.
Робота "Как водить пчёлъ" належить перу знаменитого хіміка, академіка Бутлерова, який до кінця життя зберігав інтерес до бджолярства та був засновником і редактором "Бджолярського листка", реклама якого також присутня в даному конволюті. Прижиттєве видання 1885 року.
"О пользѣ пчеловодства" - переклад з німецької роботи польського священника та бджоляра Іоганна (Яна) Дзержона. Дослідження Дзержона дозволили глибше висвітлити питання партеногенезу. Також Дзержон винайшов вулик з рухомими рамками, яким досі користуються багато німецьких бджолярів.
Досить рідкісне видання "Как выгоднѣе сбывать продукты пчеловодства" - містить збірку кулінарних рецептів з використанням меду, а також довідкову інформацію про бджолярські товариства та виставки.
Маловідомий посібник "Канарейка, ея разведеніе, уход и леченіе болезнѣй" також є перекладом з німецької та містить інформацію про породи цих птахів, необхідний догляд та правильний устрій кліток, у яких птахи мали б досить простору, а також досвід німецьких птаховодів з виведення гарних співаків.
Историческій матеріализмъ /(Антикварна книга 1919 року)
4000 грн.
Представлені дискусії та роздуми філософів, соціологів та політичних діячів про історичний матеріалізм. Головне місце у книзі займає дискусія, яку відомий німецький історик К. Каутський вів у 1896 р. з англійським соціалістом Е. Бельфорт-Баксом і яка має визначальне значення для з'ясування основних питань матеріалістичного розуміння історії. Інша важлива дискусія, представлена у книзі — відомий публічний диспут про ідеалістичне та матеріалістичне розуміння історії між французькими політичними діячами П. Лафаргом та Ж. Жоресом. Також у збірнику вміщено статті П.Лафарга, Ф.Енгельса, К. Каутського, К. Келлес-Крауза, Я. Штерна, М. Цеттербаума, присвячені філософським та іншим проблемам історичного матеріалізму.
Видання цікаве дореформеним правописом, хоча вийшло вже після мовної реформи 1917-18 років. За старим правописом деякий час продовжували видаватися книги, які почали готуватися до видання раніше, або перевидання дореформених видань.
Присутні помітки минулих власників.
Опальные /В. П. Авенариусъ/ (Антикварна книга 1905 року)
12000 грн.
Василь Петрович Авенаріус - російський письменник, автор творів для дітей та юнацтва.
Історична повість "Опальні" була написана в 1905 році і розповідає про Росію за царювання Олексія Михайловича, яка пережила трагедію бунту Степана Разіна. Цей цікаво написаний твір відкрив нову грань таланту письменника як популяризатора історії.
Чудово збережений екземпляр без втрат, гарно оформлена автентична видавнича палітурка с золотим тисненням стануть прикрасою книжкової колекції.
Присутні печатки неіснуючих бібліотек.
Справочный общедоступный энциклопедическій словарь/(Антикварна книга 1901 року)
4000 грн.
Словник складений на основі якісних тогочасних енциклопедій на різних мовах - Брокгауза, Ларусса, Кюршнера та інших. Містить короткі пояснення переважно іноземних термінів, назв та імен.
Укладачі ставили перед собою завдання задовольнити широку потребу в довідквій інформації, що зростала разом з розвитком суспільства початку ХХ століття.
За редакції Олександра Чудінова - філолога, педагога та видавця, відомого також як автор Словника іноземних слів.
Календар Альманах українського голосу 1910-1960/(Видання 1960 року)
3800 грн.
Цікавий і досить рідкий за межами канадської діаспори зразок "тамвидаву" - української еміграційної періодики.
Упорядники альманаху постаралися дати картину життя трьох поколінь української еміграції в Канаді, показати розвиток українського життя в цій країні. Містить біографічні нариси, історію Греко-Католицької церкви в Канаді, церковний календар, політичні статті, огляд еміграційної преси та інші матеріали, що можуть бути дуже корисними дослідникам української діаспори.