НОВИНКИ КНИГ
Кіевъ съ древнѣйшимъ его училищемъ Академіею. В. Аскоченскій (Антикварна книга 1856 року)
«Почтительно кланяясь всѣмъ просвѣщеннымъ читателямъ моимъ, усерднѣйше прошу сообщать мнѣ всевозможныя свѣдѣнія о лицахъ, когда либо воспитывавшихся въ Кіевской Академіи и стяжавшихъ себѣ вѣчную память дѣлами, касающимися Церкви православной, отечества и просвѣщенія народнаго. Грустно подумать, какъ мало мы знаемъ о людяхъ, ознаменовавшихъ жизнь свою христіанскими, многополезными дѣяніями. Былъ такой-то, умеръ тамъ-то — вотъ и все! Грѣхъ передъ Богомъ и передъ Отечествомъ за такую холодность нашу къ тѣмъ, которые подвигомъ добрымъ подвизались и теченіе свое скончали во св. Вѣрѣ и прекрасной дѣятельности!...»
Українська ідентичність, писана світлом. Полтавщина другої половини XIX – початку XX ст. (фотоальбом)
03 Присяга Чернігівського полку 1718 року (Подарункова оправа)
05. Чернігово-Сіверщина у складі Речі Посполитої 1618-1648 рр. Петро Кулаковський
Колекція переписів Полтавщини козацької доби (17-18 ст.)
Полтавщина козацька: від Люблінської унії до Коломацької ради (1569-1687)
Компути Полтавського полку 1649 та 1718 років
Компут Полтавського полку 1721 року
Ревізії Полтавського полку 1723 та 1726 років
Ревізія Полтавського полку 1733 року
Список іменний Полтавського полку 1735-го року
Відомості полку Полтавського 1734-го року
05. Присяга Війська Запорозького Низового 1762 року (Друге видання)
Присяга Війська Запорозького Низового 1762 року Упорядник Іван Синяк
Публікація писемної пам'ятки середини 18-го століття — присяги Війська Запорозького Низового, проведеної в 1762-му році. Текст документа складається з поіменних списків запорізьких козаків з розділенням по куренях, духівництва, служителів канцелярій. Фактично це своєрідний перепис тогочасних жителів українського півдня. Книга містить оригінальні ілюстрації, іменний та географічний покажчики. Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Назва: «Присяга Війська Запорозького Низового 1762 року (Друге видання)» Серія: Джерела до вивчення козацтва Упорядник: Синяк І.Л. Рік: 2022 Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя) Сторінок: 416 з ілюстраціями Обкладинка: тверда Розмір: 175×245 мм Вага: 460 г ISBN: 978-617-8221-08-904. Чернігівська переписна книга 1666 року (Друге видання)
Публікація пам'ятки 17-го століття — Чернігівської переписної книги 1666-го року. Оригінал документа знаходиться в Російському державному архіві давніх актів (м. Москва). Перепис охопив значну частину сучасної Чернігівської області та прилеглу частину Білорусі. Включає в себе як поіменні згадки людей, так і опис їх тяглового господарства, зазначено розмір оподаткування та інші статистичні дані. Книга містить картосхему та оригінальні зображення міст і жителів Чернігівщини, географічний та іменний покажчики. Перше видання зайняло в 2013-му році третє місце на Чернігівському обласному конкурсі "Найкраща книга року" в категорії "Наукова література"
Назва: «Чернігівська переписна книга 1666 року» Серія: Джерела до вивчення козацтва Упорядники: Ситиий І.М., Горобець С.М Рік: 2022 (друге видання) Видавництво: РВВ (м. Запоріжжя) Сторінок: 236 з ілюстраціями Обкладинка: тверда Розмір: 175×245 мм Вага: 460 г ISBN: 978-617-8221-06-5Сухомлин О.Д. Російська військова присутність на території Запорожжя як виклик для запорозького світу (1734-1775)
Олександр Дмитрович Сухомлин Російська військова присутність на території Запорожжя як виклик для запорозького світу (1734-1775)
Публікація докторської дисертації українського історика Олександра Дмитровича Сухомлина. В книзі описано різнобічні сторони історії існування російських фортець на землях Війська Запорозького Низового доби Нової (Підпільненської) Січі, взаємини залог російських фортець та запорозьких козаків тощо. Увагу сфокусовано на періоді російсько-турецьких війн 1735-39 та 1768-74 років. Окремим розділом висвітлено участь лівобережного козацтва (Гетьманщини) в формуванні гарнізонів російських фортець.
Псковская лѣтопись. уп. М. Погодинъ (Антикварна книга 1837 року)
Псковський літопис, упорядник Михайло Петрович Погодін
Книга є публікацією літописних текстів, що велись в Псковській республіці до періоду загарбання її Великим князівством московським в 16-му столітті та продовжувались ще століття (до 1648 р.) вже в залежному Пскові. Літописи переказують попередні події, відомі з Повісті минулих літ, а далі ведуть власну оповідь, зосереджуючи увагу на подіях в Псковській, Новгородській та сусідніх земель, освітлюючи події цього регіону з немосковської (а інколи й з антимосковської) позиції. Книга містить новинку того часу — алфавітний географічний та іменний покажчики, що спрощує роботу з літописним текстом. Книга є букіністичною рідкістю.
Книга видана в 1837-му році в м. Москва.
Книга реставрована, комплектна, оправлена в французьку палітурку з італійської шкіри. Ручна робота по технології 18-19 ст., дизайнерський папір на форзацах, індивідуальне оформлення. Додано лясе.
П.Т. Викторовский. Западно-русскія дворянскія фамиліи (Антикварна книга 1912 року)
П.Т. Вікторовський. Західно-руські дворянські роди, які відійшли від православ'я в кінці 16 та в 17 ст.
Публікація дослідження історій родів (переважно князівських), які в 16-17 ст. перейшли з православ'я до католицтва чи інших конфесій. Під західно-руськими автор розумів українські та білоруські землі, тому книга є фактичним генеалогічним нарисом української еліти раннього Нового часу. Книга містить генеалогічні таблиці. Книга є букіністичною рідкістю.
Книга видана в 1912-му році в м. Київ у типографії “Петръ Барскій въ Кіевѣ” на вул.Хрещатик-40.
Книга реставрована, комплектна, оправлена в французьку палітурку з італійської шкіри. Ручна робота по технології 18-19 ст., дизайнерський папір на форзацах, індивідуальне оформлення. Додано лясе.
ЛЮБЕЧЪ Черниговской губерніи Городницкаго уѣзда. Сочиненіе Г.А. Милорадовича (Антикварна книга 1871-го року).
Любеч Чернігівської губернії Городнянського повіту. Г.О. Милорадович.
Історико-краєзнавчий нарис з використанням широкого кола документів за авторством знаного історика і генеалога 19-го століття графа Григорія Олександровича Милорадовича. В нарисі описується історія Любеча (зараз в Чернігівській області) — одного з найдавніших міст України від самого його виникнення до доби, сучасної автору. В якості додатка вміщено життєопис уроженця Любеча преподобного Антонія Печерського, а також актові записи та частину Генерального опису 1767 року.
Книга видана в 1871-му році.
Книга реставрована, комплектна, оправлена в французьку палітурку з італійської шкіри. Ручна робота по технології 18-19 ст., дизайнерський папір на форзацах, індивідуальне оформлення. Додано лясе.
На першій сторінці антикварної книги міститься підпис, що засвічує належність даного примірника до бібліотеки Дмитра Івановича Багалія (1857-1932), відомого дослідника історії України, зокрема Слобожанщини.
Труды Херсонскаго губернскаго статистическаго комитета (Антикварна книга 1863-го року)
Труди Херсонського губернського статистичного комітету.
Фундаментальна статистична збірка в двох томах, що описує всі сторони функціонування Херсонської губернії - адміністративної одиниці, яка займала в середині 19-го століття територію сучасних Херсонської, Миколаївської, Одеської, Кіровоградської областей, а також частину Молдови (Тираспольський повіт). Бібліографічна рідкість.
Книга видана в 1863-му році в Херсоні.
Книга реставрована, комплектна, оправлена в французьку палітурку з італійської шкіри. Ручна робота по технології 18-19 ст., дизайнерський папір на форзацах, індивідуальне оформлення. Додано лясе.
На першій сторінці антикварної книги міститься відбиток екслібриса: Собственная ЕГО ИМПЕРАТ. ВЕЛИЧ. БИБЛИОТЕКА АНИЧКОВА ДВОРЦА. Аничків палац — палацова будівля в Санкт-Петербурзі, яка, на час видання книги, належала імператору Олександру ІІ, після нього Олександру ІІІ, після смерті якого - його вдові імператриці Марії Федорівні.