- 1. Історія
- 2. Етнографія
- 3. Місце видання
- 4. Книги з автографом чи екслібрисом
- 5. Антикварні книги
- 6. Сучасні видання
- 7. Діаспоріана
- 8. Література для дітей
- 9. Художня література
- 10. Кулінарна історія
- 11. Сільське господарство та промисловість
- 12. Книги Видавництва РВВ
Антикварні книги на подарунок
Топ продажів
Сибірські літописи. (Букіністика)
4200 грн.
Сибірські літописи
(букіністика)
Рік видання: 1987
Видавництво: Наука
Сибірські літописи, частина 1
група Єсипівських літописів
Румянцевський літописець
Єсипівський літопис
Погодинський літописець
Сибірський літописний звід
Синодик Єрмаковим козакам
36-й том збірки "Полное собрание Русских летописей"
Радзивиловская летопись. (Букіністика)
4200 грн.
Радзивиловская летопись
Рік видання: 1989
Видавництво: Наука
Радзивілівський літопис - писемна пам'ятка, ймовірно, початку 13 століття, яка зберіглась в двох копіях 15 століття - власне Радзивилівській та Московсько-Академічній.
Представляє собою "Повість врем'яних літ", продовжену до 1205 року.
38-й том збірки "Полное собрание Русских летописей"
Книги схожої тематики:
1. Никаноровская летопись. Сокращенные летописные своды конца XV века (Букіністика)
2. Холмогорская летопись. Двинской летописец. (Букіністика)
3. Устюжские и Вологодские летописи XVI – XVIII вв. (Букіністика)
4. Сибірські літописи. (Букіністика)
5. Киевская летопись. Состав и источники в лингвистическом освещении. В.Ю. Франчук (Наукова книга 1986 року)
6. Древняя Русь и Киев в летописных преданиях и легендах. Н.Ф. Котляр (Науково-популярне видання 1986 року)
7. Иоасафовская летопись. (Букіністика)
Кіевъ съ древнѣйшимъ его училищемъ Академіею. В. Аскоченскій (Антикварна книга 1856 року)
89000 грн.
В. Аскоченський. Київ та його древнє училище — Академія.
В двох томах.
Формально, за назвою, цю антикварну збірку присвячено історії Києво-Могилянської академії, освітньому закладу, що існував в Києві в 17-19 ст. і дав Україні цілу плеяду видатних діячів. Проте, за змістом, робота охоплює значно ширші теми — оповідь починається ґрунтовною передісторією — від початку християнства в Києві та учбових закладів княжої доби, продовжується до першої половини 17 ст., даючи фонову панораму доби заснування академії. Одночасно подається історія Київської православної митрополії, що нерозривно пов'язана з виникненням цього учбового закладу. Також описуються католицькі опоненти.
Тобто ці антикварні книги - це подорож в минуле, знайомство з людьми і освітніми практиками в Україні від Середніх віків до Нового часу.
Книги є букіністичною рідкістю і є чудовим подарунком для всіх, хто цікавиться історією української освіти.
П.Т. Викторовский. Западно-русскія дворянскія фамиліи (Антикварна книга 1912 року)
58000 грн.
П.Т. Вікторовський. Західно-руські дворянські роди, які відійшли від православ'я в кінці 16 та в 17 ст.
Публікація дослідження історій родів (переважно князівських), які в 16-17 ст. перейшли з православ'я до католицтва чи інших конфесій. Під західно-руськими автор розумів українські та білоруські землі, тому книга є фактичним генеалогічним нарисом української еліти раннього Нового часу. Книга містить генеалогічні таблиці. Книга є букіністичною рідкістю.
Книга видана в 1912-му році в м. Київ у типографії “Петръ Барскій въ Кіевѣ” на вул.Хрещатик-40.
Книга реставрована, комплектна, оправлена в французьку палітурку з італійської шкіри. Ручна робота по технології 18-19 ст., дизайнерський папір на форзацах, індивідуальне оформлення. Додано лясе.
Архивъ Юго-Западной Россіи. ч.8, т.IV. “Акты о землевладѣніи въ Юго-Западной Россіи XV-XVIII вв.” (Антикварна книга 1907-го року)
92000 грн.
Архів Південно-Західної Росії, ч.8, т.IV. Акти про землеволодіння в Південно-Західній Росії Том містить два великі розділи — наукову статтю про церковні маєтності в Україні 16-го століття та блок з документами, який висвітлює різні аспекти землеволодіння в Україні в 15 та 16 століттях як світського (різноманітні дарчі, купчі, роздільні, мирові акти тощо), так і церковного (зокрема — опублікована велика збірка документів Київського Микільського монастиря). Видання містить географічний та іменний покажчики. Книга є бібліографічною рідкістю.
Архивъ Юго-Западной Россіи. ч.1, т.ІХ. “Лиѳосъ или камень, кинутый съ пращи истинны…” (Антикварна книга 1893-го року)
92000 грн.
Архів Південно-Західної Росії, ч.1, т.ІХ. Том містить перевидання видатної пам'ятки української літератури 17-го століття - книги "Ліфос або камінь, кинутий з пращі істини...”, видання 1644-го року Петра Могили, яка є збіркою полемічних текстів доби активного протистояння православної та унійної церков та опонує прокатолицькій праці іншого відомого богослова того часу Касіана Саковича - “Перспектива чи пояснення оман, єресей та забобонів в греко-руській церкві...”. Окрім публікації тексту пам'ятки, том містить велику статтю, що розкриває історичний фон, умови створення та ін. Видання містить географічний та іменний покажчики. Книга є бібліографічною рідкістю.
Архивъ Юго-Западной Россіи. ч.6, т.I. “Акты объ экономическихъ и юридическихъ отношеніяхъ крестьянъ въ XVI-XVIII вѣкѣ” (Антикварна книга 1876-го року)
92000 грн.
Архів Південно-Західної Росії, ч.6, т.І. Акти про економічні та юридичні відносини селян в 16-18 ст. Том містить документи, які висвітлюють найрізноманітніші сторони життя українського селянства в 16-18 ст. Окрім іншого, публікація містить такі цікаві документи як інвентар міста Житомира та околиць, опис Брацлавського замка з околицями, Радомишля та інвентарі цілого ряду менш відомих поселень. Видання містить географічний та іменний покажчики. Книга є бібліографічною рідкістю.
Архивъ Юго-Западной Россіи. ч.4, т.І. “Акты о происхожденіи шляхетскихъ родовъ въ Юго-Западной Россіи” (Антикварна книга 1867-го року)
92000 грн.
Том містить документи, які висвітлюють історію давніх шляхетних родин України. На момент публікації в 19 ст., невеликі ще в 16 столітті, сім'ї вже мали численних нащадків, що розселились по всій Україні як з гілками заможних землевласників, так і обіднівших представників, що вели напівселянське життя. Найбільше уваги приділено висвітленню історії родів, що заселяли територію сучасних північно-західних областей України, зокрема Житомирської та Київської області — так званої, околичної шляхти. Багато нащадків цих родів проживають в Україні і понині. Видання містить географічний та іменний покажчики. Книга є бібліографічною рідкістю.
Г. А. Максимовичъ. Выборы и наказы въ Малороссіи въ Законодательную Комиссію 1767 г. (Антикварна книга 1917-го року)
51000 грн.
Георгій Максимович. Вибори та наказив Малоросії в Законодавчу Комісію 1767-го року
В книзі опубліковане дослідження важливої події в житті України 18-го століття — Законодавчої комісії 1767-68 років, яка мала провести кодифікацію законів. Для подання пропозицій проводилась процедура вибору депутатів. Через надмір демократичних та автономістських ідей, роботу комісії Катериною Другою було призупинено. Пропозиції не були реалізовані, але зібрані матеріали залишились яскравим свідченням уявлень українців минулої епохи про зразковий державний устрій. Праця автора складається декількох глав, які висвітлюють процедуру підготовки до виборів представників, вибори і складання наказів від міст. Книга є докторською дисертацією автора, не перевидавалась і є бібліографічною рідкістю. Додаткової унікальності виданню дає місце і рік видання — повітовий Ніжин Чернігівської губернії в буремний 1917-й рік.
Павло Смірнов. Волзький шлях і стародавні руси. (Антикварна книга 1928-го року)
48000 грн.
Оригінальне видання 1928-го року
Павло Смірнов. Волзький шлях і стародавні руси. Нариси з руської історії VI-IX вв. Публікація професора історії Смірнова Павла Петровича, що присвячена поволзькій історії русів-варягів, колонізаційним процесам під їх керівництвом, торгово-економічним зв'язкам та ін. Висуваються теорії про зв'язок поволзьких поселень русів з наступними їх державними утвореннями в Новгороді та Києві. Єдина праця Смірнова, що видана українською мовою. Бібліографічна рідкість.
Александръ Лазаревскій. Описаніе Старой Малороссіи. Полкъ Нѣжинскій. (Антикварна книга 1893-го року)
120000 грн.
Оригінальне видання 1893-го року
Олександр Лазаревський. Опис Старої Малоросії. Полк Ніжинський. Публікація авторства знаного дослідника періоду козацтва, що присвячена одній з військово-адміністративних одиниць Гетьманщини — Ніжинському полку, який охоплював величезну територію, що включала частини сучасних Чернігівської та Сумської областей. Праця є фактичним описом історії міст і сіл та біографій очільників (старшини) Ніжинського полку за період його існування в 17-18-х століттях, з фокусуванням на історії землеволодіння. Дослідження проведене на широкому архівно-джерельному ґрунті і в своїй царині досі не перевершене та, загалом, не втратило актуальності.
Документы, объясняющіе исторію Западно-Русскаго края и его отношенія къ Россіи и къ Польшѣ (Антикварна книга 1865-го року)
72000 грн.
Документи, що пояснюють історію Західно-Руського краю та його відношення до Росії та до Польщі. Упорядник Михайло Коялович
Книга є збіркою документів із історії Білорусі та України 15-18 століть. Історія збірки цікава сама по собі. Видана після чергового визвольного польського повстання, вона мала доводити історичну спорідненість, приєднаних в кінці 18-го століття до Російської імперії, українських та білоруських земель Речі Посполитої. При чому доводити не стільки для внутрішнього читача, як для закордонного — для цього текст, включаючи текст документів (рідкисний випадок!), було перекладено на французьку мову — основну міжнародну мову тієї доби. Так як упорядник спеціалізувався на історії релігії, то і документи фокусуються в першу чергу на релігійному протистоянні в Речі Посполитій. І хоча збірка не є об'єктивною підбіркою фактів для висвітлення історії, проте містить оригінальні матеріали і є пам'яткою епохи. В книзі вміщено ряд карт, в тому числі карта розселення українців середини 19 ст. Книга є бібліографічною рідкістю.