Антикварні книги на подарунок
Топ продажів
Полное собраніе сочиненій К. М. Станюковича. Изданіе второе. Приложеніе къ журналу „Нива” на 1907 г. / (Антикварне видання 1907 року)
16000 грн.
Літературний доробок відомого російського письменника-мариніста в багатотомному виданні, що відображає різні грані його творчості.
Це друге видання повного зібрання творів Костянтина Михайловича Станюковича (1843-1903), видане як додаток до популярного ілюстрованого журналу "Нива" на 1907 р. Видання здійснене під редакцією літературознавця П.В. Бикова, який також підготував біографічний нарис про письменника. До зібрання додається портрет К.М. Станюковича.
За представленим змістом видно, що зібрання включає різні за жанрами твори автора: романи ("Омут", "Равнодушные"), повісті, оповідання, п'єси. Особливу цінність становлять знамениті "Морські оповідання" (XII том), які принесли Станюковичу найбільшу популярність і славу письменника-мариніста. У них автор правдиво та яскраво змальовує життя і побут російських моряків, передає романтику морських подорожей та суворі будні флотської служби. Серед найвідоміших морських оповідань – "Беспокойный адмирал", "Первогодок", "Дуэль в океане", "Берег и море" та ін.
Зібрання демонструє Станюковича не лише як мариніста, але й як побутописця, майстра соціально-психологічної прози, який звертався до актуальних тем своєї доби, змальовував різні типи тогочасного суспільства. Твори "Петербургские карьеры", "Омут", п'єси "На то и щука в море, чтобы карась не дремал" відображають критичне ставлення автора до суспільних вад та несправедливостей.
Ежемѣсячныя литературныя и популярно-научныя приложенія къ журналу „НИВА“ на 1912 г. / (Антикварне видання 1912 року)
10000 грн.
Повне річне зібрання додатків до популярного ілюстрованого журналу з художніми творами, критичними статтями та публіцистикою поч. XX ст.
Видання представляє собою комплект щомісячних літературно-наукових додатків до журналу "Нива" за 1912 р., що вміщує різноманітні матеріали: художні твори (оповідання, повісті), поезію, публіцистичні та критичні статті, біографічні нариси про видатних діячів культури. Серед авторів - відомі літератори того часу: Борис Муйжель, Володимир Нарбут, І. Ясінський, Ів. Бунін, М. Брешко-Брешковський та ін.
Особливу цінність становлять публікації біографічного характеру, зокрема матеріали І.Є. Рєпіна про композитора Валентина Сєрова, критичні огляди та літературознавчі статті, як-от "Поезія Фета" П.О. Лернера. У додатках значна увага приділяється біографіям і творчості відомих діячів мистецтва та літератури, висвітленню культурного життя поч. ХХ ст.
Кожний випуск додатків містить бібліографічний розділ із оглядами нових видань, що є важливим джерелом для дослідження літературного процесу та книговидавничої справи поч. ХХ ст. Цікавим є розділ "Суміш", де подаються різноманітні цікаві факти, а також традиційні для "Ниви" розділи з шахами, шашками, задачами та ребусами.
У 1912 р., напередодні 100-річчя війни з Наполеоном, у додатках до "Ниви" з'являються матеріали, присвячені цій темі, що відображає зростання патріотичних настроїв у тогочасному російському суспільстві.
Ежемѣсячныя литературныя и популярно-научныя приложенія къ журналу „НИВА“ на 1915 г. / (Антикварне видання 1915 року)
10000 грн.
Річне зібрання літературно-публіцистичного додатку до популярного російського журналу "Нива", що містить художні твори, поезію та науково-популярні статті періоду Першої світової війни.
Видання 1915 р. представляє собою комплект із 12 номерів щомісячних додатків до журналу "Нива", які формують два томи літературного та науково-популярного змісту. Перший том охоплює січень-квітень, другий - травень-грудень. Додатки містять різноманітні художні твори (оповідання, повісті, романи з продовженням), поезію, аналітичні статті та публіцистичні нариси, що відображають суспільно-політичні настрої та літературні тенденції Російської імперії в роки Першої світової війни.
Серед авторів видання - відомі російські літератори та публіцисти: П. Гнєдич, О. Ремізов, І. Потапенко, М. Брешко-Брешковський, С. Городецький, К. Бальмонт та інші. Характерною рисою видання 1915 р. є значна кількість матеріалів, пов'язаних з воєнною тематикою: нариси про бойові дії, патріотичні вірші, оповідання про героїзм солдатів, аналітичні статті про противника. Окрему увагу приділено темі шпигунства (як-от роман М. Брешка-Брешковського "Шпіони і герої", що друкувався з продовженням), а також публікаціям про Галичину, яка на той час була театром воєнних дій.
Кожен номер додатку завершується бібліографічним розділом та різноманітними розважальними матеріалами, серед яких задачі з шахів та шашок, загадки й ребуси.
Діярій гетьмана Пилипа Орлика /Пилип Орлик/ (Антикварна книга 1936 року)
60000 грн.
Наукове видання щоденника гетьмана Пилипа Орлика за 1720-1723 роки, що зберігся в архіві Міністерства закордонних справ Франції. Ілюстроване факсимільними відтвореннями сторінок рукопису. Щоденник був написаний польською, і друкується мовою оригіналу. Вступна стаття - українською мовою.
"Праці Українського наукового інституту у Варшаві", т. XVII, Серія історична, книга 3.
Опрацював для друку та написав передмову князь Ян Токаржевський-Карашевич - колишній посол УНР у Туреччині та заступник міністра закордонних справ в екзилі.
Редактор - професор Роман Смаль-Стоцький, колишній посол УНР у Німеччині та голова Української Селянської партії.
Титульний аркуш та зміст дубльовані польською, українською та французькою мовами.
У власницькій шкіряній палітурці з золотим орнаментально-шрифтовим тисненням.
Стан: недавня професійна реставрація.
Кобзарь /Т. Г. Шевченко/ (Антикварна книга 1884 року)
82000 грн.
Пам'ятка українського книговидання "ярижкою" часів дії Емського указу, що забороняв друк українською орфографією. Тому тексти набрані російськими літерами.
Увійшли поетичні твори Шевченка та драма "Назар Стодоля". Твори розташовані у хронологічному порядку за часом їх написання (у змісті подані за алфавітом).
На другій сторінці - дозвіл цензури та видавнича марка типографії Балашева.
У власницькій художній палітурці у стилі модерн, з золотим та кольоровим орнаментально-шрифтовим тисненням. З портретом автора.
Стан: недавня професійна реставрація зі збереженням оригінального дизайну палітурки. На передньому форзаці марка реставраційної майстерні.
Кобзарь /Тарас Шевченко/ (Антикварна книга 1884 року)
120000 грн.
Кобзар в перекладі російською письменника та викладача Першої московської гімназії Н. А. Чмирєва.
Увійшли деякі вірші Шевченка та поеми "Мар'яна", "Неофіти", "Гайдамаки", "Невільник", "Княжна", "Москалева криниця".
У власницькій художній палітурці з золотим орнаментально-шрифтовим тисненням. З портретом автора.
Стан: недавня професійна реставрація зі збереженням оригінального дизайну палітурки. На передньому форзаці марка реставраційної майстерні.
Историческіе дѣятели Юго-западной Россіи. Выпускъ первый/В. Б. Антоновичъ, В. А. Бецъ/ (Антикварна книга 1885 року)
72000 грн.
Колекція поміщика В. В. Тарнавського, зібрана в його маєтку Качановка, стала основою Чернігівського обласного музею, який нині носить його ім'я. У виданні наведені портрети гетьманів з цієї колекції, а також факсиміле гетьманів Петра Дорошенка, Многогрішного, Брюховецького, Ханенка. Їх біографії написані В. Б. Антоновичем, деканом історико-філологічного факультету Київського університету, засновником школи істориків-українофілів.
У власницькій художній палітурці з золотим орнаментально-шрифтовим тисненням.
Стан: недавня професійна реставрація. На передньому форзаці марка реставраційної майстерні.
Т. Шевченко в литературѣ и искусствѣ /М. Комаровъ/ (Антикварна книга 1903 року)
60000 грн.
Комаров Михайло Федорович (1844-1913) - український письменник, бібліограф, критик, фольклорист, перекладач і лексикограф. Був першим бібліографом творів Т. Г. Шевченка та праць про нього.
Містить переліки творів Шевченка на українській та російській мовах, у тому числі приватних листів; перекладів на інші мови, публікацій у журналах, музичних, художніх та скульптурних творів, присвячених Шевченку та його творчості, статей про Шевченко та його творчість; сценічних адаптацій творів Шевченка; об'єктів, що носили ім'я Шевченка на той час.
Шевченкознавець В. Доманицький так відгукнувся на появу покажчика: "кожен читач, що дорожить ім'ям великого нашого поета, скаже автору велике спасибі - відтепер не доведеться йому більше блукати в темряві, збираючи необхідну літературу. Маючи тепер цю цінну книгу, хочеться помріяти, що наукова розробка питань, пов'язаних з ім'ям Шевченка та його творами, а на першому місці - критичне наукове видання його поезії, вступить в нову фазу".
У художній коленкоровій палітурці з золотим орнаментально-шрифтовим тисненням.
Стан: недавня професійна реставрація зі збереженням оригінального дизайну палітурки. На передньому форзаці марка реставраційної майстерні.
Архивные отрывки для исторіи Полтавской епархіи /А. М. Лазаревский/(Антикварна книга 1887 року)
60000 грн.
Акти та документи з Румянцевського опису Малоросії, оригінали якого нині втрачено, що робить видання Лазаревського особливо цінним.
Олександр Матвійович Лазаревський - український історик, чиновник Археографічної комісії.
У власницькій художній палітурці з золотим орнаментально-шрифтовим тисненням.
Стан: недавня професійна реставрація. На передньому форзаці марка реставраційної майстерні.
Кобзарь /Тарас Шевченко/ (Антикварна книга 1899 року)
80000 грн.
Київські видання Кобзаря є рідкісними, бо проходили більш жорстку цензуру, ніж у Москві та Петербурзі.
Пам'ятка українського книговидання "ярижкою" часів дії Емського указу, що забороняв друк українською орфографією. Тому тексти набрані російськими літерами.
Увійшли поетичні, деякі прозові та драматичні тексти Шевченка.
У художній коленкоровій палітурці у стилі модерн, з золотим та кольоровим орнаментально-шрифтовим тисненням. Ляссе. З портретом автора.
Стан: недавня професійна реставрація зі збереженням оригінального дизайну палітурки. На передньому форзаці марка реставраційної майстерні.
Кобзарь /Тарас Шевченко/ (Антикварна книга 1894 року)
80000 грн.
Київські видання Кобзаря є рідкісними, бо проходили більш жорстку цензуру, ніж у Москві та Петербурзі. Лише 1889 Франц Іогансон року випустив перше у Києві видання Кобзаря. 1894 року вийшло вже друге видання Іогансона.
Пам'ятка українського книговидання "ярижкою" часів дії Емського указу, що забороняв друк українською орфографією. Тому тексти набрані російськими літерами.
Увійшли поетичні, деякі прозові та драматичні тексти Шевченка.
У художній коленкоровій палітурці у стилі модерн, з золотим та кольоровим орнаментально-шрифтовим тисненням. З портретом автора.
Стан: недавня професійна реставрація зі збереженням оригінального дизайну палітурки. На задній кришці палітурки тиснення видавничої марки Ф. А Іогансона. На передньому форзаці марка реставраційної майстерні.
Кобзар /Тарас Шевченко/ (Антикварна книга 1893 року)
400000 грн.
Упорядники ставили за мету створити максимально повне академічне видання творів Шевченка, придатне для наукових досліджень його творчості.
До першого та другого томів увійшли поетичні твори Кобзаря.
Том 3 - щоденник Шевченка в українському перекладі та автобіографічна повість "Художник". Переклад з російської - письменника Олександра Кониського.
Том 4 - повісті "Наймичка", "Безщасний", "Капитанша", "Музика", "Княгиня", "Варнак".
Редакція, біографічна та вступна статті та примітки Омеляна Огоновського, академіка Польської академії та голови "Просвіти".
Історичні примітки видатного київського історика Володимира Антоновича.
Повний комплект.