- 1. Історія
- 2. Етнографія
- 3. Місце видання
- 4. Книги з автографом чи екслібрисом
- 5. Антикварні книги
- 6. Сучасні видання
- 7. Діаспоріана
- 8. Література для дітей
- 9. Художня література
- 10. Кулінарна історія
- 11. Сільське господарство та промисловість
- 12. Книги Видавництва РВВ
Антикварні книги на подарунок
Топ продажів
З ранніх весен. Зореслав /Степан Сабол/ (Діаспорне видання 1963 року. Накладом Карпатського союзу)
1750 грн.
".. вийшовши із мішаних уже мовно меж країни, входить у загальнонаціональну літературу, пов'язуючи своєю творчістю свою вужчу батьківщину в одно із іншими землями й областями, стверджуючи своїм поетичним словом їх етнічну, культурну і мовну одність і соборність...
.. народжений на найдальших окраїнах землі української на західній межі українського Закарпаття, в українсько-словацькому Пряшеві, в мішаній українсько-словацькій родині..."
Поетична збірка автора з україно-словацького етнічного пограниччя о. Севастіяна-Степана Сабола, священника УГКЦ, надрукована на еміграції в США в 1963-му році.
Книга стане чудовим подарунком для всіх, хто цікавиться діаспорним книговиданням та поезією України 20 ст.
З ранніх весен. (Вибране)
Автор: Зореслав (о. Севастіян, Степан Михайлович Сабол, 1909-2003)
літературна редакція та вступна стаття Богдана Кравцева
Накладом "Карпатського союзу"
Нью-Йорк 1963
113 сторінок
Гомін Полісся (поезії). І. Хміль (Діаспорне видання 1959 року)
3600 грн.
Збірка поезії Івана Хмеля (справжнє ім'я - Василь Лагодюк-Бойтік, народився на Берестейщині наприкінці 19 століття (тепер Брестська область Білорусі). В міжвоєнний час - член "Просвіти", займався етнографічними дослідженнями, був арештований польскою владою, в часи Другої світової - воював в складі УПА, далі еміграція в Західну Європу, а згодом в США).
"Моє прохання до критиків та читачів
Не шукайте в мене високої освіти, стиля та художньої мови, гарних висловів, великого та широкого лету фантазій і, глибокого світогляду. - Писав так, як диктувала мені, хоч і вбога, але українська рідна Муза під шум Поліських Пущ і Борів, під казку моєї прекрасної та співучої Матері, під спів жайворона в полі весною, під крики та концерти журавлів на галях, під подихи хвилюючого жита на лану, під свист і виття шрапнелів і гранат своїх і ворожих, під рев гармат і пропелєрів, - під марші повстанчих загонів УПА, під лопіт Синьо-Жовтих прапорів, під заграви і дими пожеж, під скрегіт і злобу окупантів - Варшави, Москви і Берліна, під гомін радісних дзвонів Воскресаючої УКРАЇНИ, під крики "Осанна" мого збудженого зі сну Народу, під німу мову карих очей і биття чулого жіногоч серця і, - під леґенди мого прекрасного, але занедбанного усіма Полісся - перлини у віку діядеми Нашої Поневоленої Батьківщини - України ..." (І. Хміль)
"Поезії І. Хмеля, несені з рідної хати в душі та серці й на шматках паперу з далекого Полісся, почерез бурхливі дні другої світової війни та країн Европи, у країну свободи слова - Америку. Тепер поетові вже не грозить фізична ліквідація, що в умовах тяжкого режиму знищила багато надійних таланів, і тому він із повною силою та найглибшим почуванням передає нам свій світ думок, вражінь і почувань. Ми віримо, що критика скаже своє слово про ці рядки і поведе поета на вищі щаблі його творчости.
"Гомін Полісся" ще і тим цінне, що сам автор тяжко працює фізично і за свої ощаджені гроші видав цю збірку, бо нікому йому допомогти. Цей факт свідчить, що ми вступили в тяжку добу шуму моторів і не дочуваємо слів голосу наших поетів і письменників, що в усіх часах будили і вели народ до вершин буття. Коли автори самі пишуть свої твори, самі їх видають, а ми їх книжки не купуємо, або за неї не платимо, то тим робимо велику шкоду нашій культурі та не допомагаємо нашим таланам належно розвиватися. Мудра критика веде автора й вдосконалює його, а численні читачі підтримують на духових силах і немов тим вимагають від нього всебічно глибоких творів.
Віримо, що "Гомін Полісся" широко гомонітиме в країнах нашого поселення та звелить Бог, що гомін цей долине й в Україну, а наші читачі ці поезії приймуть із повною повагою до своїх хат." (Р. Сосна, від редакції)
Чудовий подарунок для всіх, хто цікавиться українською поезією та діаспорним книговиданням.
Гомін Полісся (Поезії)
Бібліотека літопису Волині.
Автор: Іван Хміль (Василь Лагодюк-Бойтік, 1897-1974)
Вінніпег, Канада - 1960
Накладом автора
Сторінок: 244
Смолоскип у темряві. Наталія Кобринська й український жіночий рух. авт. Ірена Книш (Діаспорне видання 1957 року)
6800 грн.
"Цінна, солідно опрацьована й цікаво написана праця про піонерку й першу провідницю українського жіночого руху а водночас і першу талановиту письменницю Галицької землі - Наталію з роду Озаркевичів Кобринську.
Книжка, яку оце передає авторка українському громадянству, опрацьована на підставі всебічно використаних, мало кому знаних і доступних праць і публікацій різних поважних українських авторів, та на підставі мало а то й зовсім незнаних ширшому загалові, бо досі не опублікованих, листів, родинних документів та спогадів визначних у культурному житті Галичини родин Озаркевичів - Окуневських - Кобринських. До того авторка вихіснувала спогади й матеріяли переселеної до Канади рідні та близьких людей як не самій Кобринській, то тим часам, в яких вона жила.
Завдяки цьому постала перша джерельна праця, що дає незвичайно вартісну характеристику не тільки великої української національної й культурної діячки, - але також тої епохи, в якій вона жила, творила й змагалась. Авторка наче справжнім смолоскипом кидає світло на той незвичайно важкий шлях і ті тверді умовини, в яких Кобринській та її послідовницям приходилось пробивати нові шляхи жіноцтву й кликати його до нового життя." (1953 р., Олена Киселівська)
Чудовий подарунок для всіх, хто цікавиться українським жіночим рухом та українськими діаспорними виданнями.
Смолоскип у темряві. Наталія Кобринська й український жіночий рух.
Авторка: Ірена Книш (1909-2006)
Рік: 1957, Канада, Вінніпег
302 сторінки
Квітка і Куліш основоположники української новели. О. Сулима-Блохин (Діаспорне видання 1969 року)
2800 грн.
Літературознавча праця з дослідження творчості українських письменників 19-го століття Квітки-Основ'яненка та Куліша.
Авторка дослідження - Олександра Парфенівна Сулима (у шлюбі Сулима-Блохина) народилась в священницькій родині поблизу м. Охтирка (тепер Сумська обл.), закінчила Харківський університет, мігрувала в 1940-х за кордон, де викладала в тамтешніх учбових закладах. Була головою Об'єднання українських жінок Німеччини.
За дослідження "Квітка і Куліш" отримала ступінь доктора наук.
Книга складається з чотирьох основних розділів:
1. Загальні теоретичні питання новелістичного жанру.
2. Критична аналіза української прози Квітки-Основ'яненка.
3. Критична аналіза новель П. Куліша.
4. Квітка і куліш як новелісти у стильовому зіставленні.
Книга стане чудовим подарунком для всіх, хто цікавиться діаспорним книговиданням та діаспорними літературознавчими дослідженнями.
На книзі є власницький підпис M. H. Haydak 1969 - Гайдак Микола Григорович* (1898-1970), уродженець Маріупольщини, доброволець армії УНР, емігрант, фахівець з бджільництва, член низки американських наукових товариств.
"Квітка і Куліш
основоположники української новелі
Мюнхен 1969
Український технічно-господарський інститут
104 стр.
Багаття. Лірика. Микола Щербак (Діаспорне видання 1959 року)
3400 грн.
Збірка ліричних віршів Миколи Щербака (1914-2010), об'єднаних в тематичні розділи: Чар-Зілля, Пам'ять, Київ, Синові, Крим, Вірші Віри.
Автор - уроженець Черкащини, в роки Другої світової війни потрапив в німецький полон, після звільнення мігрував до США.
Чудовий подарунок для всіх, хто цікавиться діаспорним книговиданням та поезією України 20 століття.
Багаття. Лірика
Автор: Микола Щербак
Видання ООЧСУ
Ню Йорк - 1959
64 стр.
Пропамятна книга ТРИ ЮВІЛЕЇ. Українська православна парафія Св. Володимира (Діаспорне видання 1966 року)
1900 грн.
"Цю Пропам'ятну Книгу видаємо в 20-ліття існування нашої Української Православної Парафії, св. Володимира, в м. Лос Ангелес, Каліфорнія, 1946-1966. Не можемо пройти мовчанкою й два другі ювілеї, тісно пов'язані з життям нашої Парафії, а саме: 45-літний Ювілей Відродження Української Автокефальної Православної Церкви в Україні, 1921 р., на засадах якої зорганізувалась й наша Парафія і весь час провадила своє життя, та 45-літній Ювілей священства настоятеля нашої Парафії - Веч. о. Петра Маєвського, що працює в ній від засновання її, цебто 20 літ.
...
Ми подали тут велику кількість фото-світлин, що доповнюють відомости в цій книзі. Може не всі світлини є виразні, але це не з нашої вини, бо такі оригінали світлин ми мали.
...
Можемо з певністю твердити, що книга ця включає в собі дуже цінні матеріяли, які колись будуть важливими для історика, що писатиме Історію Української Автокефальної Православної Церкви. Матеріялами для 20-ліття Парафії послужили: 4 великі книги (скрепбукс) з різними обіжниками-листами до парафіян, Протоколи засідань Управи Парафії й Загальних Зборів членів Парафії, фінансові книги, документи й інше листування."
...
Щоб зробити цю книгу приступною й для тих, що українською мовою не володіють, видаємо її рівнобіжно й в англійській мові.
...
Редакційна колегія"
Книга присвячена нарисам з історії УАПЦ, чудовий подарунок для всіх, хто цікавиться церковною історією України та українців на еміграції та історією діаспорного книговидання.
Пропамятна книга ТРИ ЮВІЛЕЇ. Українська православна парафія Св. Володимира
Друк. Друкарня "Українських вістей", Новий Ульм, Німеччина
1966 рік
Сторінок: 240
Мови: українська, англійська
Повстанський записник. Михайло Данилюк (Діаспорне видання 1968 року)
7000 грн.
"Моїй дорогій Волині, що в пожежах і крові дала початок Українській Повстанській Армії; незабутнім Повстанцям, що впали за Націю й її Волю; бойовим Друзям усіх політичних формацій, що поклали свої голови за ідею Незалежної Української Держави ...
...
Південна Волинь з її Крем'янеччиною та Дубенщиною, що стала темою цього "Записника" - це лише один із численних прикладів, як виростала доба. Обмеження опису подій лише одним закутком нашої землі дає рельєфнішу картину того, що саме "Записник" має на увазі подати. Вслід за цим обмеженням території приходить також і обмеження опису періоду боротьби, який в основному стосується початків повстанського руху в 1942-43 роках, бо в той час судила мені доля бути живим свідком фактів і подій.
Якщо ця картина південної Волині, як приклад загального духу епохи нашої боротьби в останній війні та творення УПА, допоможе читачеві вчутися в національну стихію нашого народу в ті часи - тоді можна уважати завдання цього "Записника" сповненим.
Михайло Данилюк, 17 березня 1967 р."
Книга є публікацією спогадів автора з часів його перебування в УПА та нарисів історії боротьби УПА на Південній Волині (Кременець-Дубно). Видана вже на еміграції в США.
Чудовий подарунок для всіх, хто цікавиться історією України 20-го століття, українським повстанським рухом та діаспорним книговиданням.
Повстанський записник.
автор: доктор Данилюк Михайло Якович (1919-1981)
Видавництво "Свобода"
Ню Йорк - Джерзі Ситі
1968 рік
Без ілюзій. Коментарі. Мирослав Малецький (Діаспорне видання 1981 року)
2600 грн.
Збірка діаспорних публіцистичних творів Мирослава Малецького на різні теми. Книга має наступні розділи:
1. Громада, партії, СКВУ
2. Дивізія, комбатанти
3. На церковні теми
4. Замість рецензій
5. Правозахисники
6. Проблеми нашого часу
7. Зовнішня політика
«На протязі віків людина потрапила дослідити й збагнути деякі таємниці природи й заставити їх покращувати своє життя. Одначе конфліктів не вдалосся зліквідувати; не вдалося також виелімінувати «арґументу сили» при їх полагоджуванні.
Від непам’ятних часів кращі уми людства старалися розв’язувати проблеми співжиття між людьми. Вони намагалися створити — в теорії і на практиці — кращі умовини для співжитят, запевнити місце в громаді не тільки для сильніших, признати право на життя кожному й кожному вможливити задовільне заспокоєння своїх потреб.
....
Роки й історичний досвід навчив сусідні народи Росії обережно сприймати гасла людської доброти, зокрема, як вони виходять з уст росіян. Треба надіятися, що цим разом історія не повториться, а на Сході Европи людина знову переживатиме свій тріюмф в колі свої вільних народів (Грудень 1980 р.)
Юність Василя Шеремети. Книга 1. Улас Самчук (Діаспорне видання 1946 року. Першодрук твору)
6000 грн.
"Ця книга порушує невелику частину проблєми нашого українського сектору. Це низка питань з середовища молоді перших років після першої світової війни одної з наших провінцій. Я хотів насвітлити їх такими, якими бачили їх мої очі, і, якими чула їх, моя душа. Без особливих окрас, без спеціяльних "виховних тенденцій", без "за" і без "проти".
Єдиною моєю тенденцією було - бачити все, навіть моїх незначних героїв з далекого провінціяльного мстечка, співтворцями їх епохи. Я хотів показати людей, які пізніше творили зміст того, що ми недавно пережили, в їх первопочатку. Не змушую читача і критиака "бути вдоволеним". Мені імпонувалоб більше "бути правдивим".
Улас Самчук. Офенбах, 21 березня 1946 року.
Унікальний першодрук знаменитого роману Уласа Самчука (1905-1987). Перша частина книги.
Чудовий подарунок для всіх, хто цікавиться українськими діаспорними виданнями та українською літературою 20 століття.
Юність Василя Шеремети. Книга 1.
Автор: Улас Самчук
Видавництво "Прометей"
Редактор: проф. Б. Подоляк
Обкладинка - В. Залуцький
Друкарня Слюсарчука в Мюнхені.
1946 рік
Воля ціни не має. Ярослав Гайвас (Діаспорне видання 1971 року)
6800 грн.
"Книжка несе нас в епоху, коли Ярослав Гайвас, її автор, один з тодішньої молоді, повним келихом пив з її щастя, але й ділив її недолю. А коли кінчаємо її читати - на далекому горизонті може ще не бачимо, але відчуваємо народини нової сили, що приходить нам на зміну. Нової, великої, моральної сили, єдиної покищо сили українського народу, якої один етап зростання так чітко і гарно малює нам автор у своїй книжці - "Воля ціни не має" (Зиновій Книш)
Книга видана на еміграції в 1971 році в м. Торонто (Канада) і є спогадами автора про період 1938-1939 рр., - бої за Карпатську Україну та перше знайомство з радянськими військами в 1939 році.
Чудовий подарунок для всіх, хто цікавиться діаспорним книговиданням та історією України 20 століття, зокрема ОУН(М).
Розвідки про міста і міщанство на Українї-Руси в XV-XVIII вв. (Антикварні книги 1903 та 1904 років)
40000 грн.
Антикварна збірка з історичними розвідками на тему історії міст та їх жителів в Україні 15-18 ст.
Чудовий подарунок для всіх поціновувачів історії України, зокрема економічно-господарської.
В збірці надруковані роботи від видатних українських істориків того часу:
1. Нїмецьке право в Польщі й Литві - М. Владімірський-Буданов
2. Українські міста - В. Антонович
3. Маґдебурське право на Лївобічній Українї - Д. Багалій
Руська історична біблїотека
видає Наукове товариство імени Шевченка
том XXIII, XXIV
Розвідки про міста і міщанство на Українї-Руси в XV-XVIII вв.
У Львові, 1903, 1904
Накладом Наукового товариства імени Шевченка
З друкарнї Наукового Товариства ім. Шевченка під зарядом К. Беднарского
Поеми. Левко Ромен. (Діаспорне видання 1956 року, обкладинка Бітинського)
3800 грн.
Збірка поетичних творів Левка Ромена (1893-1981), уроженця м. Ромни (сучасна Сумська область), який брав участь у визвольних змаганнях доби УНР (1917-20). З 1920-х жив на еміграції.
Книга видрукувана в Канаді в 1950-х роках.
Автором обкладинки став Микола Бітинський (1893-1972), уроженець Поділля, учасник війни за незалежність в 1917-20, видатний український митець, дослідник і розробник емблематики та уніформології для УНР.
Книга містить дарчий підпис з автографом автора: "Велимишановному маестрові М. Голинському з нагоди ювилею - на добру згадку. Левко Ромен. 9-XII-56"
"М. Голинський" - це Михайло Теодорович Голинський (1890, Вербівці, нині — Івано-Франківська область — 1973, Едмонтон, Канада) — український оперний та камерний співак, героїчний тенор. Його ім'я стоїть поруч з такими постатями видатних співаків, як Олександ Мишуга, Соломія Крушельницька, Орест Руснак, Модест Менцинський.
Чудовий подарунок для поціновувачів поетичного слова та духу національно-визвольної боротьби українців 20 століття.
Поеми
Автор: Левко Ромен (справжнє ім'я Степан Ковальський)
Видавництво "Євшан-зілля"
Торонто, 1956
Сторінок: 72