- 1. Історія
- 2. Етнографія
- 3. Місце видання
- 4. Книги з автографом чи екслібрисом
- 5. Антикварні книги
- 6. Сучасні видання
- 7. Діаспоріана
- 8. Література для дітей
- 9. Художня література
- 10. Кулінарна історія
- 11. Сільське господарство та промисловість
- 12. Книги Видавництва РВВ
Антикварні книги на подарунок
Топ продажів
Українсько-руський архів. Том XI. (Антикварне видання 1925 року)
7800 грн.
Класичне фольклорне видання. У одинадцятому томі серії "Українсько-руського архіву" містяться "Матеріяли до історії української пісні і вірші. III " Михайла Возняка. Книгу було видано історично-філософською секцією Наукового товариства імені Шевченка.
Книга сподобається історикам, зокрема тим, хто цікавиться історією української пісні, поезією та фольклором.
У виданні є печатки Бібліотеки НКЗС УРСР, Державної публічної бібліотеки УРСР
Назва: Українсько-руський архів. Том XI.
Автор: Михайло Степанович Возняк (1881 - 1954) — український літературознавець і фольклорист, академік АН УРСР за спеціальністю літературознавство, депутат Верховної Ради УРСР 1-го скликання. Був дійсним членом філологічної секції НТШ.
Рік: 1925
У Львові, накладом Наукового Товариства ім. Шевченка.
Сторінок: -
Розміри,см.:
довжина 24
ширина 16
товщина 0,5 см.
Вага: 0,130 кг
багато нерозрізаних сторінок
Українсько-руський архів. Том II. (Антикварне видання 1907 року)
7800 грн.
Українсько-руський архів. Том II. (Антикварне видання 1907 року)
Класика української археографії. У другому томі серії "Українсько-руського архіву" міститься збірка документів і розвідка Івана Франка під назвою "Громадські шпіхлїрі в Галичинї 1784 - 1840 р". Книгу було видано історично-філософською секцією Наукового товариства імені Шевченка. На початку книги І. Франко майстерно описав актуальність теми "громадськіх шпіхлїрів і шпіхлїрового фонду у Галичині 1784 - 1840 рр". на той час, надав стислу характеристику своєї розвідки, а також зазначив використані джерела.
Книга сподобається історикам і поціновувачам творів І. Я. Франка, а також усім читачам, які цікавляться історією Галичини та антикварними виданнями.
У виданні є печатка Державної публічної бібліотеки УРСР.
Назва: Українсько-руський архів. Том II.
Автор: Іван Якович Франко (1856 - 1916) — видатний український поет, прозаїк, драматург, літературний критик, публіцист, перекладач, науковець, громадський і політичний діяч. Був доктором філософії, доктором габілітованим, а також дійсним членом Наукового товариства імені Шевченка, почесним доктором Харківського університету, членом Всеукраїнського Товариства «Просвіта». Його творчий доробок, за приблизними оцінками, налічує кілька тисяч творів загальним обсягом понад 100 томів. Усього за життя Франка окремими книгами і брошурами вийшло понад 220 видань, у тому числі понад 60 збірок його оригінальних і перекладних творів різних жанрів.
Рік: 1907
У Львові, накладом Наукового Товариства імени Шевченка
Сторінок: 168
Розміри,см.:
довжина 24,5
ширина 15,5
товщина 1,5 см.
Вага: 0,351 кг
багато не розрізаних сторінок.
Українсько-руський архив. Том III. (Антикварне видання 1907 року)
7800 грн.
Класика української археографії. У третьому томі серії "Українсько-руського архіву" розміщені "Матеріяли й замітки до історії національного відродження Галицької Руси в 1830 – 1840 рр.". Книгу було видано історично-філософською секцією Наукового товариства імені Шевченка. Документи зі вступною статтею до видання підготував Михайло Тершаковець. У книзі, окрім матеріалів з історії національного відродження Галицької Русі та історії москвофільства в Угорській Русі, є також короткий огляд національних та політично-суспільних течій в Галицькій та Угорській Русі.
Книга сподобається історикам, а також усім читачам, які цікавляться історією західноукраїнських земель першої половини XIX століття та антикварними виданнями.
Видання містить такі екс-лібриси: "Українське наукове ТОВАРИСТВО В КИЇВІ", "Державна Публічна БІБЛІОТЕКА УРСР", "БІБЛІОТЕКА Академії Наук УРСР".
Назва: Українсько-руський архив. Том III.
Автор: Михайло Іванович Тершаковець (1883 — 1978) — український історик літератури і педагог. Племінник громадського та політичного діяча Г. А. Тершаковця, двоюрідний брат воїна УПА З. Г. Тершаковця. Був дійсним і почесним членом НТШ.
Рік: 1907
У Львові, накладом Наукового товариства імени Шевченка.
Сторінок: 304
Розміри,см.:
довжина 22,5
ширина 15,5
товщина 2 см.
Вага: 0,503 кг
Пам’ятки української мови і літератури. Том VIII. (Антикварна книга 1930 року)
16500 грн.
Класика української драматичної літератури. Останній VIII том серії "Пам’ятки української мови і літератури" було видано у 1930 році археографічною комісією Наукового товариства імені Шевченка за поданням Ярослава Гординського. У книгу війшли ще невідомі на той час тексти творів української драматичної літератури ХVІІ—ХVІІІ ст. із замітками, а також дослідження про українські інтермедії.
Книга сподобається театральним діячам, філологам, історикам, а також усім читачам, які цікавляться українською драматургією та антикварними виданнями.
Назва: Пам'ятки української мови і літератури. Том VIII.
Автор: Ярослав Антонович Гординський - (криптоніми – Я.А.Г., Яр.Горд., Г-й, Я.Г., 1882 – 1939) – літературознавець, письменник, перекладач, педагог, доктор філософії, дійсний член НТШ.
Рік: 1930
У Львові, накладом Наукового товариства імени Шевченка
Матеріяли до української бібліоґрафії. Том ІІ. (Антикварна книга 1910 року)
17500 грн.
Антикварний довідник. У другому томі бібліографічного довідника "Українська біблїоґрафія Австро-Угорщини за роки 1887-1900" викладені відомості про всі публікації українською мовою, видані в Австро-Угорщині у період з 1890 року по 1891 рік, а також усі твори українців-уроженців Галичини, видані в будь-якій країні. Довідник уклав бібліограф І. О. Левицький. Праця була видана Бібліографічною комісією Наукового товариства ім. Шевченка - науковим підрозділ осередку, який здійснював опрацювання проблем національної бібліографії, історії української книги, бібліотекознавства та публікації бібліографічних праць.
Книга сподобається історикам, а також усім читачам, які цікавляться українською бібліографією та антикварними виданнями.
Видання містить формуляр і печатки, зокрема, штампи бібліотеки Українського наукового інституту книгознавства, бібліотеки Науково-методичного кабінету бібліотекознавства НКО УРСР
Назва: Матеріяли до української бібліоґрафії. Том ІІ.
Автор: Іван Омелянович Левицький (псевдонім — Іван з Берліг, 1850 - 1913) — український галицький бібліограф, письменник і публіцист. Працював над бібліографією західноукраїнських видань.
Рік: 1910
У Львові, накладом Наукового товариства імени Шевченка
Сторінок: 262
Розміри,см.:
довжина 25
ширина 17
товщина 1,7 см.
Вага: 0,548 кг
Матеріяли до української бібліоґрафії. Том І. (Антикварна книга 1909 року)
17500 грн.
Антикварний довідник. У першому томі бібліографічного довідника "Українська біблїоґрафія Австро-Угорщини за роки 1887-1900" викладені відомості про всі публікації українською мовою, видані в Австро-Угорщині з 1887 року по 1889 рік , а також усі твори українців-уроженців Галичини, видані в будь-якій країні. Довідник уклав бібліограф І. О. Левицький. Праця була видана Бібліографічною комісією Наукового товариства ім. Шевченка - науковим підрозділ осередку, який здійснював опрацювання проблем національної бібліографії, історії української книги, бібліотекознавства та публікації бібліографічних праць.
Книга сподобається історикам, а також усім читачам, які цікавляться українською бібліографією та антикварними виданнями.
Видання містить печатки, зокрема, штамп "Wołyńskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk".
Назва: Матеріяли до української бібліоґрафії. Том І.
Автор: Іван Омелянович Левицький (псевдонім — Іван з Берліг, 1850 - 1913) — український галицький бібліограф, письменник і публіцист. Працював над бібліографією західноукраїнських видань.
Рік: 1909
У Львові, накладом Наукового товариства імени Шевченка
Сторінок: 290
Розміри,см.:
довжина 23,5
ширина 15,5
товщина 1,5 см.
Вага: 0,278 кг
Твори. Том десятий /І. С. Нечуй-Левицький/ (Українська класика видання 1931 року)
5400 грн.
Класична українська література. Видання творів українського класика І. С. Нечуя-Левицького за редакцією Ю. Меженка. Книга входить до серії "Бібліотека Українських клясиків".
У цей том війшли такі твори Івана Семеновича:
Драматичні твори
- Маруся Богуславка (оперета на 4 дії)
- На кожум'яках
- Голодному й опеньки м'ясо
- Попались
- В диму та в полум'ї
Статті про театр і музику
- З Кишинева
- У концерті
- Марія Заньковецька, українська артистка
Видання містить штампи бібліотеки Українського інституту марксизму-ленінізму, Державної публічної бібліотеки УРСР та інші. Також у книзі є печатки з назвою "Курси перепідготовки пропагандистів та газет. робітників при ЦК КП(б)У. Бібліотека Інв. №49600".
Назва: Твори. Том десятий
Автор: Іван Семенович Нечуй-Левицький (справжнє прізвище - Левицький, 1838 - 1918) - український письменник і перекладач.
Рік: 1931
Державне видавництво "Література й мистецтво" Харків - Київ
Сторінок: 258
Розміри,см.:
довжина 21,7
ширина 15,5
товщина 2 см.
Вага: 0,323 кг
Исторія Украйны и ея народа. / Ефименко А. Я./ (Антикварна науково-популярна книга 1907 року)
18000 грн.
Класичне історичне дослідження. Видатна праця «Історія українського народу», у якій висвітлено історичний процес в Україні від найдавніших часів до XIX ст.
Мова, стиль і структура книги характерні для другої половини ХІХ ст. Перший розділ присвячений доісторичній епосі та слов'янським племенам, які населяли береги Дніпра в давнину, історії Київської Русі та періоду феодальної роздробленості. Другий – становищу українських земель у складі Великого князівства Литовського. У третьому розділі висвітлено період в історії України під владою шляхетської Польщі, а у четвертому - період Руїни. П'ятий розділ - це реконструкція розвитку українських земель у XVIII ст., а шостий розділ - про становище в Україні у XIX ст. Автор О. Я. Єфименко майстерно розкрила найважливіші віхи історичного процесу на українських землях від найдавніших часів та до середини ХІХ ст. Головна перевага книги - у систематичному, послідовному викладі матеріалу в межах певних історичних періодів. У доступній, науково-популярній формі висвітлено складні питання економічного розвитку, поєднання політичних подій та ключові проблеми етнокультурної ситуації в Україні.
Видання добре проілюстроване.
Книга сподобається історикам, етнографам, суспільствознавцям і представникам інших гуманітарних дисциплін, а також усім читачам, які цікавляться історією України.
Исторични монографіи Миколы Костомарова Том 1(Видання 1886 року)
12000 грн.
Праці видатного українського історика Миколи Костомарова
Видання містить праці видатного українського історика Миколи Костомарова присвячені історії Київської Русі. Видання входило до складу "Руської історично бібліотеки", яка друкувалась під редакцією О. Барвінського.
Зміст:
- Дві Руські Народності;
- Думки про федеративні засновини на стародавный Русі;
- Нариси народної Українсько-російської історії;
- Абетковий показник.
«Исторични монографіи Миколы Костомарова» Том 1.
Автор: Микола Костомаров.
Видавництво: З друк. Іосифа Павловського, Тернопіль, 1886
Мова: українська
Сторінок: 231
Розміри,см.:
довжина 23,5
ширина 15,5
товщина 1,2 см.
Вага: 0,347 кг
Приязнь розмова оповідання /Леся Українка/ (Діаспорне видання)
7900 грн.
Твори Лесі Українки. Діаспорне видання.
Книга містить повість «Приязнь» відомої поетеси, письменниці, перекладачки, драматурга і культурної діячки Лесі. Письменниця визначала свій твір як «оповідання з життя волинського Полісся». За жанрово-змістовними ознаками "Приязнь" можна назвати «повістю виховання». Це твір про шляхи, методи й наслідки виховання двох подруг-ровесниць - селянської дівчини Дарки й панночки Юзі - дочки поміщиків. Повість було видано в 1905 році як окремий відбиток з журналу «Киевская старина». Також, до книги увійшло оповідання «Розмова» – сповідь колишньої примадонни, талановитої актриси, про своє драматичне життя, про велике кохання і велику любов до театру.
«Леся Українка. Приязнь/Розмова (оповідання)».
Автор: Леся Українка (справжнє ім’я - Лариса Косач; 1871-1913) — українська письменниця, перекладач, культурний діяч. Народилася 25 лютого 1871 в місті Новограді-Волинському. (Мати – Олена Пчілка, Батько — високоосвічений поміщик, дядько – Михайло Драгоманов). У будинку Косачів часто збиралися письменники, художники і музиканти, влаштовувалися вечори і домашні концерти. Вчилася у приватних учителів. У 6 років почала вчитися вишивати. 1881 рік став початком захворювання на туберкульоз. Тяжко хвора Леся вивчає класичні мови (грецьку і латинську). Восени 1883 року Лесі зроблено операцію на лівій руці, видалили кістки, уражені туберкульозом. У грудні Леся повертається з Києва до Колодяжного, стан здоров’я поліпшується, з допомогою матері Леся вивчає французьку і німецьку мови. Починаючи з 1884 року Леся активно пише вірші («Конвалія», «Сафо», «Літо краснеє минуло» і ін.) і публікує їх у часописі «Зоря» . Саме цього року з’явився псевдонім «Леся Українка». Про рівень її освіти може свідчити факт, що у 19-літньому віці написала для своїх сестер підручник «Стародавня історія східних народів». 1894 рік — навчання в художній школі М. І. Мурашка в Києві. У травні поетеса вирушає за кордон до дядька М. Драгоманова. Вимушені потребою лікування подорожі до Німеччини, Австро-Угорщини, Італії, Єгипту, кількаразові перебування на Кавказі, в Криму збагатили її враження та сприяли розширенню кругозору письменниці. 7 серпня 1907 р. Леся Українка та Климент Квітка офіційно оформили шлюб у церкві, живуть в Криму. Поетеса завершує драматичну поему «Кассандра». Жандармами вчинено обшук на квартирі Косачів, конфісковано 121 книжку. Л. Українку разом із сестрою Ольгою заарештовано. У 1908 році Леся Українка перебувала в Ялті, Києві, Одесі, Євпаторії, Батумі, Тбілісі. їздила до Берліна на консультацію з професором щодо операції на нирках. Останні роки життя Л. Косач-Квітки пройшли в подорожах на лікування до Єгипту й на Кавказ. Померла 1 серпня 1913 року в Сурамі у віці 42 років.
Видавництво: Українська накладня, Лейпциґ, Німеччина.
Мова: українська
Сторінок: 107
Розміри,см.:
довжина 17,5
ширина 12
товщина 1 см.
Вага: 0,097 кг
Боротьба за Свободу Сумління на Україні (Діаспорне видання 1930 року)
6200 грн.
Книга релігійної тематики. Релігійний рух на Україні. Діаспорне видання.
«В цій книжочці читачі знайдуть думки про боротьбу за свободу релігії на Україні наших визнатніших людей. Ще перед реформацією появились обурення проти старої православної церкви на Україні, але вони гасли скоро під обухом поліції та уряду. Рух цей виразніше зазначився з появою реформації на Заході. Моєю цілею є дати читачам короткий огляд про цей рух на Україні і що за люди ширили його.» (Від автора).
«Боротьба за Свободу Сумління на Україні».
Автор: ВОБ.
Видавництво: Українське Євангельське Видавниче товариство в Канаді, Вінніпеґ, Канада, 1930
Мова: українська
Сторінок: 63
Розміри,см.:
довжина 14,5
ширина 10,5
товщина 0,5 см.
Вага: 0,245 кг
Коцюбинський. Критично-біографічний нарис. Том І /Єфремов/ (Видання 1922 року)
8000 грн.
Твори М.Коцюбинського під редакцією та переднім словом академіка Сергія Єфремова.
Том перший містить критично-біографічний нарис з додатком автобіографії М.Коцюбинського та вибрані твори письменника.
Зміст І-го тому:
- Гармонійний талант. Стаття акад. С. Єфремова.
- На віру.
- П'ятизлотник.
- Ціпов'яз.
- Помстився.
- Xo.
- На крилах пісні.
«Коцюбинський. Критично-біографічний нарис. Том І».
Упорядник: Акад. С.Єфремов
Видавництво: Державне видавництво, Київ, 1922
Мова: українська
Сторінок: 224
Розміри,см.:
довжина 16,5
ширина 12
товщина 2,5 см.
Вага: 0,245 кг