Антикварні книги на подарунок
Топ продажів
Зимівля бджіл/Нестероводський В. А./(Антикварна книга 1938 року)
12000 грн.
Василь Антонович Нестерводський (1882 – 1977) – кандидат сільськогосподарських наук, доцент, кафедрою бджільництва Київського сільськогосподарського інституту. Талановитий вчений і практик, ветеран українського бджільництва, досвідчений педагог. Всебічно розробив теоретичні і практичні питання зимівлі бджіл, комплекс прийомів щодо підвищення їх льотної діяльності, створив похідну лабораторію для визначення паді в меду, рекомендував виробництву ефективні способи кочівлі бджіл на медозбір.
Дане видання є досить рідкісним і маловідомим - характерно, що навіть в "Енциклопедії сучасної України" та інших біографічних джерелах першим виданням "Зимівлі бджіл" вказано 1952. Саме видання 1938 року слід вважати першим.
Запорізьке козацтво/Володимир Голобуцький/(Видання 1994 року)
3000 грн.
Друге видання класичної праці відомого українського професора, лауреата Державної премії Володимира Голобуцького. Перше вийшло в Держполітвидаві УРСР 1957 року незначним накладом і швидко стало бібліографічною рідкістю. Друге видання збагачене новими матеріалами і джерелами, що з'явились за минулі тридцять років. Охоплює період до часів "Нової січі", яким автор присвятив окрему книгу.
Рекомендовано Міністерством освіти України для використання в навчальному процесі.
Ежемѣсячныя литературныя приложенія къ журналу “Нива” на 1895 г. за май, іюнь, іюль и августъ/(Антикварна книга 1895 року)
8000 грн.
В додатки до "Ниви" увійшли оповідання Д. Мережковського "Княжна Диспина", вірші К. Фофанова, С. Сафонова та інших поетів Срібного віку, стаття Володимира Соловйова з моральної філософії, науково-популярні нариси з економіки, історії та землеробства, дорожні нотатки з плавання до Японії, переклади французьких та німецьких авторів.
Постійні рубрики - дайджест цікавих фактів, літературно-критичні нариси, огляд новинок художньої та наукової літератури. Шахову сторінку вів найсильніший шахіст Російської імперії та автор популярного підручника Е. Шифферс.
Журнал "Нива", популярний серед дореволюційної інтелігенції, дає уявлення про суспільні настрої, дискусії та інтереси кінця XIX-початку ХХ століття. Літературні додатки до "Ниви" здійснили перші публікації багатьох класичних творів.
Смерть Павла Перваго/Шиманъ и Брикнеръ/(Антикварна книга 1909 року)
12000 грн.
Збірка складається із статті професора Берлінського університету Теодора Шимана, та більш об'ємної роботи професора Дерптського університету Олександра Брікнера, спеціаліста с історії XVIII століття. Оскільки вбивство імператора Павла до скасування цензури в Російській Імперії належало до заборонених тем, за життя автора (помер 1896 року) ця монографія не видавалася, а вперше була видана анонімно і німецькою мовою.
Переклад з німецької. Видання багато ілюстроване репродукціями портретів історичних осіб. Добре збережений екземпляр, власницька палітурка із збереженням оригінального заголовка з паперової видавничої обкладинки.
Жизнь животныхъ/Бремъ/(Антикварна книга 1914 року)
16000 грн.
Четверте видання класичної праці, яка досі зберігає популярність.
«Життя тварин» Брема книжкове товариство "Дѣятель" планувало випустити в 13 томах, як розширене продовження дуже популярного на той час тритомного видання видавництва «Освіта». Але в 1914 р. почалася Перша світова війна, видавництво закрилося, і з 13 томів встигли випустити лише 7.
Видання багато ілюстроване кольоровими та чорно-білими малюнками, картами та фотографіями. Авторизований переклад під редакцією професора Н. М. Кніповича.
Чудово зберігся шкіряний корінець із золотим тисненням заголовку.
Рання Українська драма/(Антикварна книга 1927 року)
8000 грн.
Дуже цікавий зразок недержавного українського книговидавництва часів НЕПу.
За редакцією та з вступною статтею професора Петра Руліна - українського театрознавця та політв`язня.
У статті П. І. Руліна "Іван Котляревський та театр його часу" розглянуто історію написання п’єс «Наталка Полтавка» й «Москаль-чарівник», проаналізовано їх вплив на подальший розвиток української драми.
Зміст:
Ів. Котляревський. Полтавка
Ів. Котляревський. Москаль-чарівник
В. Гоголь. Простак або хитрощі жінки, перехитрені москалем
Я. Кухаренко. Чорноморці
К. Тополя. Чари або кілька сцен з народніх бувальщин та оповідань українських
Має помітки минулих власників.
Изъ моей жизни (мемуары)/Августъ Бебель/(Антикварна книга 1919 року)
2000 грн.
Конволют, що об'єднує другий і третій томи мемуарів лідера німецької соціал-демократичної партії, депутата Рейхстагу Августа Бебеля. Його спогади є цінним джерелом історії робітничого руху та політичної боротьби за часів Другого Рейху в Германії.
Під редакцією академіка Д. Рязанова, згодом репресованого.
Видання цікаве старою орфографією, хоча вийшло вже після мовної реформи 1917-1918 років. В такому вигляді виходили книги, робота над якими була розпочата ще до впровадження реформи.
Избранное/И. Бабель/(Сучасна книга 1966 року)
2000 грн.
Церковныя вѣдомости/(Антикварна книга 1894 року)
5000 грн.
Церковныя вѣдомости - тижневик, що видавався Святійшим Урядуючим Синодом.
Підшивка за друге півріччя 1894 року. Містить здебільшого офіційні розпорядження та накази імператора, Синоду та Обер-Прокурора Синоду, інших органів, що мали відношення до управління церквою. Містить цікаві історичні фотографії релігійних об'єктів та служителів.
Одне з небагатьох прикладів використання у видавництві дореформеної букви ѵ (іжиця), яка майже не використовувалась навіть до реформи орфографії 1918 року, але присутня в церковних термінах грецького походження, зокрема Сѵнодъ та похідні від нього форми.
Історія України в документах і матеріалах. Том III/(Антикварна книга 1941 року)
6000 грн.
Цей том „Історії України в документах і матеріалах" охоплює період 1569-1654 років, тобто час від Люблінської унії до приєднання України до Росії.
В томі подані джерела не лише видруковані, а й архівні, як „Государственного архива феодально крепостнической эпохи" (ГАФКЭ) в Москві, „Київського архіву давніх актів", „Відділу рукописів Бібліотеки Академії Наук УРСР".
В тих випадках, коли джерело було видруковане не зовсім точно (як „Львівський руський літопис", промова Л. Деревинського), воно подається за оригіналом.
Укладачі - ленінградський історик В. К. Путілов та член-кореспондент АН УРСР, Микола Неонович Петровський, видатний український археограф та медієвіст.
У вратъ царства / Кнутъ Тамсунъ / (Антикварна книга 1909 року)
3000 грн.
Драма відомого норвезького письменника Кнута Гамсуна про складні людські взаємини та протистояння особистості й суспільства.
"У врат царства" - чотириактна драма, що відображає типові для творчості К. Гамсуна теми: конфлікт індивідуальності з колективом, трагічне протистояння героя і суспільства, любов до природи та її величі. Видання супроводжується ґрунтовною вступною статтею професора К. Жакова, який розкриває основні мотиви творчості письменника та особливості північної літературної традиції. Автор статті змальовує Кнута Гамсуна як "оригінальнішого північного письменника", "найбільшого імпресіоніста за манерою зображення", "песиміста-індивідуаліста за основними мотивами творчості".
Русскій паломникъ. Иллюстрированный еженедѣльный журналъ / (Антикварна книга 1905 року)
6000 грн.
Популярне православне періодичне видання початку XX ст., присвячене релігійним та моральним питанням.
"Російський паломник" був одним із найпопулярніших православних журналів Російської імперії, орієнтованим на широке коло читачів. Видання містило різноманітні матеріали релігійно-просвітницького характеру: статті з історії церкви, життєписи святих, розповіді про православні святині та паломництва, морально-повчальні оповідання, вірші на релігійну тематику, а також численні ілюстрації.
Представлені в журналі матеріали включають статті "Літо Господнє благоприятне", "Явлення Богоматері преп. Серафиму Саровському", а також ілюстрації імператорської родини у традиційному російському вбранні – імператора Миколи II, імператриці Олександри Федорівни та спадкоємця престолу. В номері 22 за 1905 рік надрукована стаття про царя Івана Грозного в Успенському соборі та вірш "Другу" авторства Віктора Козловського. Випуск 44 містить статтю "Отця заблудшого" та ілюстрації християнських святинь в Ефесі: купелі св. Іоанна Богослова та гробниці св. євангеліста Луки. Особливу цінність представляє також зображення старовинного російського лубка з православними духовними настановами та зображенням хреста.