Антикварні книги на подарунок
Топ продажів
Тернистим шляхом. П.Кибкало (Діаспорне видання 1961 року
2000 грн.
Спогади уродженця Полтавщини про своє минуле. Перша половина 20 століття - падіння Російської імперії, життя в СРСР 1920-30-х, еміграція в Америку.
Зміст:
- Від автора
- Війна і революція
- Підпільна організація
- Споживча кооперація та колективізація
- Мій арешт
- Праця в колгоспі після арешту
- Як я відбув операцію і репатріацію
- Табір та еміграція до Америки
“Прошу свого читача вибачити, що я не майстер пера, а звичайний селянин, і може бути неправдивий вираз деяких слів. Я маю нижчу освіту, закінчив чотири кляси народної школи. Прикрашувати мистецьки я не можу, а пишу щиро й правдиво, так, я воно відбувалося на ділі. Особи, яких я згадую в цьому нарисі, правдиві, за вийнятком деяких, що з відомих причин підібрані, події теж правдиві і вірні. Одне може бути не точне, це дати, деякі з них беру приблизно. Мови української літературної я не вчив, бо тоді, коли ходив до школи (1903-07 рр.) української мови не вчили, а тільки російської. Отож, у цих споминах я пишу мовою, яку я засвоїв від своїх батьків та від прочитаних мною українських книжок.
***
Я народився в 1896 році на Полтавщині, хутір Галущина Гребля, Кустолівської волості, Кобиляцького повіту, в селянські родині. Батьки мали 8,5 десятин землі і займалися сільським господарством. Закінчивши чотири кляси народної школи, я не зміг продовжувати навчання, бо для цього потрібні були гроші, яких батько не мав, а тому й займався сільським господарством, яке дуже любив. Дитинство провів добре, спокійно, до 1914 року, до вибуху першої світової війни.
Дякуючи своїм батькам, я взнав, що Україна була вільна Козацька держава, а потім стала колонією Москви. Коли я ще був малим, то батько розказував уривки з “Кобзаря”, які так легко мені залишалися в пам’яті, а коли підріс, то це була улюблена моя книжка, яку я знав майже всю напам'ять. В 1915 році, 7-го серпня ст.ст., коли я мав усього 18 років і чотири місяці, мене покликано, вірніше мобілізовано до військової служби.
....
(П. Кибкало)
«Тернистим шляхом»
Автор: Полікарп Кибкало
Видано накладом автора. Буенос-Айрес – Рочестер 1961
Мова українська
Сторінок 168
Хроніка з літописців стародавніх. Феодосій Софонович (Наукове видання 1992 року)
3200 грн.
«Хроніка» визначного культурного діяча України XVII ст. Ф. Софоновича — одна з перших узагальнюючих праць з історії України з найдавніших часів до 1673 р. Вона складається з трьох частин-хронік: про Русь, початок і назву Литви, про землю Польську. У першій частині висвітлюється історія Київської Русі, другій і третій — історія України XIV—XVII ст. на фоні історії Литви та Польщі. Для істориків, філологів, викладачів та студентів, всіх, хто цікавиться вітчизняною історією.
"Хроніка з літописців стародавніх". Пам'ятки українського літописання
Автор: Феодосій Софонович
Наукове видання. Видавництво Наукова думка 1992
Мова українська
Сторінок 336
Книги схожого змісту:
1. Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року. (упорядник І.М. Ситий)
2. РУСЬКА (ВОЛИНСЬКА) МЕТРИКА. КНИГА ЗА 1569-1572, 1574 РОКИ. Упорядники Кулаковський П. М., Святець Ю. А.
3. Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею. Мар’яна Верхотурова
4. Відомість про залінійні поселення Полтавського полку 1762 року: збірник документів /Сухомлин О. Д./ (Дніпропетровська обл. часів Гетьманщини)
5. Вінницьке намісництво (деканат) Русько-Католицької Церкви у XVIII ст.: дослідження, публікація актів візитацій. (Зінченко А. Л., Петренко О. С.)
6. Кульгавець. Історичний роман з 11 століття (Марія Букрій)
7. Слов’янська міфологія (оновлене видання) /Александр Гейштор/
8. Чорний лебідь /Рафаель Сабатіні/
9. Френсіс Дрейк. Життя та неймовірні пригоди королівського корсара. (Віктор Губарев)
10. Присяга козацьких полків, що були у поході 1718 року /упорядники Алфьоров, Різніченко/
Нарис ранньої історії Руси-України. Степан Мішко (Діаспорне видання 1981 року)
2800 грн.
Оригінальне діаспорне видання 1981 року "Українського історичного товариства", що містить нарис ранньої історії України за авторством Степана Мішка з такими розділами:
1. Слов'яни, їх кількісна перевага, прабатьківщина, назва, поділ
2. Два світи: культурний і "варварський"
3. Анти: етногенеза й назва
4. Народи північного Причорномор'я й Приозів'я. Доба Геродотової Скитії й пізніших століть
5. Війна ґотів з антами, її значення й наслідки
6. Виникнення й організація антської держави
7. Антсько-візантійські взаємовідносини. Балканські війни
8. Антсько-словенські взаємовідносини
9. Пра- й ранньоісторичні передумови виникнення антського союзу
10. Київ столицею антської держави
11. Розпад союзу антських племен
12. Полянська Земля зі столичним Києвом - продовження антської державності
Нарис ранньої історії Руси-України
Автор: Степан Мішко
Видано в США 1981 року
Сторінок: 230
Особливості: Деякі примірники книги мають дефект в вигляді тріщин на корінці.
Українське козацтво – родоначальник кінного війська Московії-Росії. Нестор Король (Діаспорне видання 1963 року)
1200 грн.
Історико-публіцистична розвідка, яка стверджує, що коріння значної, як не більшої частини кінних полків Російської Імператорської армії тягнеться з реформованих в другі половині 18 століття українських козацьких підрозділів.
Книга видана в США в 1963-му році накладом Наукового товариства імені Шевченка в Ню Йорку.
Українське козацтво - родоначальник кінного війська Московії-Росії.
Автор: Нестор Едуардович Король (1897-1887)
Ню Йорк, ЗДА
Рік 1963
Сторінок: 104
ДМИТРО ВІТОВСЬКИЙ. (Біографічний нарис Мирона Заклинського, Ню Йорк 1967 р.)
1200 грн.
Оригінальна книга 1967 року, видана в місті Нью-Йорк (США) видавництвом "Червона Калина".
Містить нарис біографії видатного українського громадсько-військового діяча, сотника Легіону Українських Січових Стрільців та полковника Української галицької армії, державного секретаря військових справ ЗОУНР Дмитра Вітовського (1887-1919), життя якого припало на бурхливу епоху змін початку 20-го століття.
Непересічна людина на тлі непересічної епохи.
ДМИТРО ВІТОВСЬКИЙ.
Громадський діяч. Стрілецький ідеолог. Вождь Листопадового зриву. Секретар військових справ ЗОУНР
Видавництво "Червона Калина"
Ню Йорк - 1967
Сторінок: 128
Інший варіант цієї книги:
ДМИТРО ВІТОВСЬКИЙ. (Біографічний нарис Мирона Заклинського, Ню Йорк 1967 р., з печаткою)
Українські діти – наше майбутнє. Збірник виховних матеріялів і антологія: Діти та молодь в українській літературі (Діаспорне видання 1979 року)
1800 грн.
"Сьогодні діти не мають багато приятелів. Новітні орди: нелюдяні політичні системи, війни, зматеріялізоване суспільство, упадок моралі, наркотики й порнографія, альколізм, жорстокого топчуть долю сучасних дітей, зокрема дітей нашого роду. Часто проти дітей виступають навіть рідні матері.
У висліді тієї неписаної змови проти дітей маліє природний приріст, а умовини виховання з кожним днем стаються важчі. 50 років тому самовбивства дітей не існували, сьогодні вони є на денному порядку, кримінальні проступки нелітніх в тому ж часі траплялися виїмково, тепер це буденщина.
До чого дійде цей моральний упадок молодого покоління - важко передбачити. Але одне є певне: посіяний вітер завжди приносить бурю.
Наша книжка хоче протиставитися походові проти дітей і в міру своїх сил стати в їх обороні підкресленням деяких проблем, справ і завдань зв'язаних з вихованням молодого покоління.
Перше і найпильніше завдання, на нашу думку, це привернути родині її давню виховну ролю. Чимало труднощів постає із занедбання виховних обов'язків родини.
У книжці підкреслено також вагу друкованого слова у вихованні, зокрема виховну ролю казки, моральну шкідливість телевідійних передач, незадовільну виховну ролю школи, важливість дошкільного виховання, і вагу релігійного виховання." (з оригінальної передмови).
Українські діти - наше майбутнє. Збірник виховних матеріялів і антологія: Діти та молодь в українській літературі
Редактор: Ярослав Чумак. Співробітники і співавтори: Володимир Барагура, Марія Завадівська, Христя Ґрейнджер, о. П. Івахів, Олександра Копач, Богдан Федчук, Євгенія Чайко і Рома Чумак.
Українське видавництво "Добра Книжка".
Торонто 1979 Канада
Сторінок: 300
Український націоналізм. Критика і оборона. Тома Лапичак. (Діаспорне видання 1962 року)
3200 грн.
"Праця доктора Томи Лапичака - це нова спроба ревізії віри і дієвих метод одного покоління післявоєнного українства. Та віра і ті методи зродились на базі сучасного націоналізму, а їх відблиски і тіні ще досі помітні в нашому житті. Своєю ревізіоністичною скерованістю ця праця логічно включається в нашу серію книжок "Життя і Мислі", якої завданням є з'ясування, провірка і переоцінка думок, світосприйнмання і життєвих постав сучасної української людини" (з оригінальної передмови).
Український націоналізм. Критика і оборона.
Автор: Тома Лапичак (1914, смт Нижанковичі — 1975, США) — український лікар, журналіст, визначний громадсько-політичний діяч. Провідник Крайової Екзекутиви ОУНм у 1941-42 роках.
Рік: 1962
Видавництво Ключі, Нью Йорк
Сторінок: 144
Св. Петро й Рим. Петристичні претенсії Римської церкви. Ч.1 На основі Св. Письма. Михайло Стечишин. (Діаспорне видання 1963 року)
1800 грн.
Дослідження справи відношення між апостолом Петром і Римом на матеріалах Святого Письма, в яких автор заперечує правомірність римсько-католицьких претензій на "римське церковне головство".
Св. Петро й Рим. Петристичні претенсії Римської церкви.
Ч.1 На основі Св. Письма.
Атвор: Михайло Стечишин (1888- 1964)
Рік: 1963
Сторінок: 266
Про автора:
Стечишин Михайло (1888- 1964) – прозаїк, поет, байкар, публіцист, громадський діяч. Псевдонім – М. Осьмомисл. Народ. 1 березня 1888 р. у с. Глещаві Теребовлянського повіту. У 1905 р. емігрував до Канади. Здобув педагогічну освіту в Манітобі (1910), учителював. Потім студіював право в Саскачеванському університеті (1919). Мав адвокатську практику в Йорктоні. Був призначений першим суддею в Саскачевані, потім королівським радником. Один із співзасновників Інституту ім. П. - Могили. Помер 13 березня 1964 р. у Саскатуні, похований у Вінніпезі.
Автор віршів, байок, оповідань, публіцистичних творів. (УКРАЇНСЬКА ДІАСПОРА: літературні постаті, твори, біобібліографічні відомості).
Діяння Ватиканського Собору (Діаспорне видання 1966 року)
3200 грн.
В книзі серії "Українська духовна бібліотека" подана хронологія подій Другого Ватиканського Собору Римо-Католицької Церкви, що відбувався в 1962-1965 роках. Для католиків найпомітнішими наслідками собору стали зміни в літургічній практиці церкви, зокрема, впровадження богослужіння національними мовами разом із латинською мовою та нова, відкритіша, позиція у стосунках із некатоликами. Українську греко-католицьку церкву на соборі представляв патріарх Йосиф Сліпий.
В деталях висвітлюються всі основні етапи - ухвалення рішення про проведення, підготовка, скликання, відкриття, учасники, сесії, промови.
Для всіх, хто цікавиться історією церкви та діаспорними виданнями.
Додаткової унікальності книзі додає друк в Італії, поза основними центрами діаспорного українського книговидавництва.
Діяння Ватиканського собору
Видавництво ОО. Василіян
Рим 1966 Італія
Сторінок: 320
Хто з ким і проти кого? Відкритий лист-відповідь Юрію Смоличу /Василь Гришко/ (Діаспорне видання 1958 року).
1200 грн.
Відкритий лист-відповідь діаспорного діяча Василя Гришка на адресу радянського письменника та громадського діяча Юрія Смолича і його закликів на адресу еміграційних кіл до співпраці з Радянським Союзом та до "Повернення на Батьківщину" в СРСР.
Унікальна пам'ятка публіцистики 1950-х років.
Хто з ким і проти кого? Відкритий лист-відповідь Юрію Смоличу
Автор: Гришко Василь Іванович (1914, м. Дубно — 2008, Флорида, США) — український письменник, публіцист, редактор, політичний діяч, учасник підпілля ОУН в роки німецької окупації, на еміграції один з керівників УРДП (Українська Революційно-Демократична Партія). Псевдонім — Віктор Гринько, В. Віго, Гривас, В. Г. та ін.
Рік: 1958, Новий Ульм, Німеччина
Друкарня "Українських вістей"
Сторінок: 42
Мої зустрічі з Україною або як розвіювалися ілюзії … Іван М. Яремко (Діаспорне видання 1975 року).
1800 грн.
Автобіографічні спогади діаспорного автора про свій шлях, що почався з дистанційного замилування Радянським Союзом, що не пережило зіткнення з радянською реальністю, яку він зміг спостерігати під час відвідувань СРСР в 1960-70-х роках.
Мої зустрічі з Україною або як розвіювалися ілюзії ...
Автор: Іван М. Яремко
Відбитка з газети "Український голос за 1975 рік
Вінніпеґ 1975 Канада
Сторінок: 125
Очерки, замѣтки и документы по исторіи Малороссіи. Ал. Лазаревскаго. Томъ I, II, III, IV, V (Комплект антикварних книг 1890-х років)
400000 грн.
Унікальна збірка статей з історії України від відомого історика Олександра Лазаревського. Книги цієї серії виходили тиражами 125 екземплярів, тому кожен примірник, що дожив до нашого часу в цілості, має надзвичайну цінність.
Чудовий подарунок для всіх, хто цікавиться українською історією, зокрема історією Гетьманщини.
Назва: Очерки, замѣтки и документы по исторіи Малороссіи, том 1, 2, 3, 4, 5
Автор: Олександр Матвійович Лазаревський (1834 — 1902), видатний український історик, що спеціалізувався на дослідженні минувшини Гетьманщини, з козаків та старшини якої походили і його предки.
Видання 1890-х років
Кіевъ, типографія "Корчакъ-Новицкаго", Михайловская улица, домъ №4
Книги комплектні, реставровані, додано лясе.
На сторінках книг міститься відбиток печатки "Библіотека Лейбъ Гвардіи Московскаго полка".