Антикварні книги на подарунок
Топ продажів
Сочинения. Том I – IІІ /И. В. Мичурин/ (Антикварні видання 1939, 1940 року)
12000 грн.
Раритетні природознавчі видання. "Сочинения" у трьох томах - це праці І. В. Мічуріна, в яких усі матеріали систематизовані за тематичним принципом і всередині кожних тематичних розділів розміщені в хронологічному порядку.
У перший том "Сочинений" увійшли основні праці І. В. Мічуріна, присвячені принципам та методам його роботи. Окрім того, в цей том увійшла передмова академіка Т. Д. Лисенка, яка характеризує творчість Мічуріна, а також вступна стаття академіка І. І. Презена і біографічний нарис, який написав особистий секретар І. В. Мічуріна. Авторський текст відтворено з найбільш достовірних джерел без редакційних змін, за винятком деяких окремих випадків, про які йдеться в підрядкових примітках.
У другому томі "Сочинений" містяться помологічні описи виведених І. В. Мічуріним сортів. Помологічні описи розкривають суть загальнобіологічного вчення І. В. Мічуріна про створення нового сорту, про управління розвитку організму за допомогою мічурінських методів: застосування суміші пилку, попереднє вегатитивне зближення, посередник, ментор. Читач зможе прослідкувати за всім довготривалим процесом створення та вирощування багаторічної плодової рослини від моменту схрещування початкових батьківських форм до декількох років плодоношення гібрида, коли він вже перетворюється у сорт. Перший розділ тому - це помологічні описи сортів плодово-ягідних рослин, які були виведені І. В. Мічуріним. У другому розділі містяться статті на помологічну тематику, які були опубліковані І. В. Мічуріним у різний час у періодиці й окремих збірниках.
У третьому томі "Сочинений" опубліковані робочі щоденники, окремі узагальнення, замітки, теми та начерки статтей - все те, що в процесі своєї творчості І. В. Мічурін записував в робочих зошитах. У виданні міститься додатковий документальний матеріал для вивчення історії творчої спадщини, яку залишив І. Мічурін. У першу частину тому увійшли спостереження за життям рослин, фенологічні спостереження, експерименти. У другій частині тому містяться записи, присвячені питанням створення нових форм і сортів рослин, а також методичні та помологічні нотатки. У третій частині тому - теми статтей і різні начерки. У четвертій частині зібрані записи, які стосуються актинідій.
У книгах є чорно-білі та кольорові ілюстрації.
Попри наявність радянської пропаганди у текстах видань, праці І. В. Мічуріна містять багатий фактичний та ілюстративний матеріал, який може бути корисним для дослідників природознавства та усіх, хто цікавиться історією біологічної науки двадцятого століття.
Назва: Сочинения. Том I - IІІ.
Автор: Іван Володимирович Мічурін (1855 — 1935) - біолог і селекціонер-помолог, автор багатьох сортів плодово-ягідних культур. Розробив методи селекції плодово-ягодних рослин, головним чином — метод віддаленої гібридизації (підбір батьківських пар, подолання несхрещуваності та ін.).
Рік: 1939, 1940
Москва
ОГИЗ
СЕЛЬХОЗГИЗ
Сторінок: 400,551,655
довжина 26
ширина 17,5
товщина 12
Вага: 3,830 кг
Присутні відбитки печаток неіснуючих бібліотек.
Основи біології цукрових буряків /М. І. Орловський/ (Антикварне видання 1937 року)
2800 грн.
Раритетне видання з рослинництва. У книзі "Основи біології цукрових буряків" українського вченого-селекціонера М. І. Орловського містяться матеріали про життєві процеси, що відбуваються в буряковій рослині, та з будовою її окремих органів. Також у своїй праці автор описав значення окремих агротехнічних заходів, спрямованих на підвищення врожайності цукрових буряків. Тому, М. І. Орловський старався пов'язати висвітлення окремих біологічних і фізіологічних процесів з роллю відповідних агротехнічних заходів, що впливають на підвищення продуктивності цукробурякової рослини. Поданий матеріал побудований, зокрема, на результатах дослідної рооти автора.
Видання буде цікавим для дослідників сільського господарства двадцятого століття.
Назва: Основи біології цукрових буряків.
Автор: Микола Іванович Орловський (1900 — 1974) — український вчений-селекціонер, бурякознавець, доктор сільськогосподарських наук, професор Київського сільськогосподарського інституту, заслужений діяч наук УРСР.
Рік: 1937
Київ, Харків
Державне видавництво колгоспної і радгоспної літератури УРСР
Сторінок: 160
довжина 22,5
ширина 15
товщина 1
Вага: 0,220 кг
Присутні відбитки печаток неіснуючих бібліотек.
Краткий очерк теории Дарвина /К. А. Тимирязев/ (Антикварне видання 1939 року)
1200 грн.
Раритетне видання про теорію Дарвіна. "Краткий очерк теории Дарвина" природознавця-дарвініста К. А. Тимірязєва - це один із розділів його книги "Чарлз Дарвін та його вчення".
Зміст
- Предисловие. Академик В. Л. Комаров - с. 3
- 1. Основной строй органического мира - с. 7
- 2. Понятие о виде - с. 20
- 3. Искусственній отбор - с. 46
- 4. Естественній отбор - с. 60
- 5. Выводы и доводы в пользу учения Дарвина - с. 85
- 6. Последующие исследования Дарвина, подкрепляющие его учение - с. 112
- Пояснение к тексту - с. 138
- Перечень работ К. А. Тимирязева по вопросам дарвинизма - с. 143
Книга буде цікавою для дослідників теорії Дарвіна.
Назва: Краткий очерк теории Дарвина.
Автор: Климент Аркадійович Тимірязєв (1843 — 1920) — природознавець-дарвініст, біолог, фізіолог, один із основоположників школи фізіологів рослин.
Рік: 1939
Москва
Государственное издательство колхозной и совхозной литературы "СЕЛЬХОЗГИЗ"
Сторінок: 142
довжина 20,5
ширина 13,5
товщина 1
Вага: 0,170 кг
Присутні відбитки печаток неіснуючих бібліотек.
О наследовании в популяциях и чистых линиях /Вильгельм Людвиг Иоганнсен/ (Антикварне видання 1935 року)
2000 грн.
Унікальне видання про спадковість у рослинному світі. Книга "О наследовании в популяциях и чистых линиях" данського біолога і професора Вільгельма Людвіга Йогансена містить унікальні матеріали про селекцію та спадковість.
Зміст
- Принцип чистых линий в теории и практике - с. 5
- Вильгельм Людвиг Иоганнсен (Биографический очерк) - с. 15
О наследовании в популяции и чистых линиях
- Введение - с. 25
- Цель исследования - с. 25
- Первая серия исследований - с. 33
- Величина семян бобов - с. 33
- Вторая серия исследований - с. 53
- Относительная ширина бобов - с. 53
- Треться серия исследований - с. 63
- Череззерница у ячменя - с. 63
- Общий обзор и итоги - с. 67
- Библиография - с. 75
Книга буде цікавою для дослідників біологічної науки.
Назва: О наследовании в популяциях и чистых линиях.
Автор: Вільгельм Людвіг Йогансен (1857 — 1927) — данський біолог, професор Інституту фізіології рослин Копенгагенського університету, член швецької Академії наук. Навчався на фармацевта, проте особливо цікавився фізіологією рослин. Дослідами над ячменем і квасолею доводив неефективність відбору у рослин, що самозапилюються, створив на цій основі закон "Про чисті лінії" і спростовував закони Ф. Гальтона про часткове успадкування набутих ознак. У книзі "Про успадкування в популяціях і чистих лініях" ввів термін "популяція". У праці "Елементи точного вчення спадковості" ввів терміни: "ген", "генотип" і "фенотип".
Рік: 1935
Москва, Ленинград
ОГИЗ-СЕЛЬХОЗГИЗ
Сторінок: 77
довжина 26
ширина 18
товщина 0,5
Вага: 0,200 кг
Присутні відбитки печаток неіснуючих бібліотек.
Бактериозы растений /А. А. Ячевский/ (Антикварне видання 1935 року)
4800 грн.
Раритетне видання про бактеріальні захворювання рослин. Книга професора А. А. Ячевського "Бактериозы растений" містить у собі зведення про бактеріальні захворювання рослин. Окрім фактичного матеріалу, у виданні є багато методичних вказівок із вивчення бактеріальних хвороб і фітопатогенних бактерій. У довідковій частині книги міститься порівняльна таблиця морфологічних і біохімічних властивостей бактерій, а також бібліографічний покажчик робіт про бактеріоз болгарською та іншими іноземними мовами.
Книга зацікавить ботаніків та усіх любителів цінних рідкісних антикварних видань.
Назва: Бактериозы растений.
Автор: Артур Артурович Ячевський (1863 — 1932) — міколог, ботанік і фітопатолог. А. А. Ячевський видав понад 500 наукових праць, серед яких чимало фундаментальних монографій, обсяг деяких із них доходить до 1000 сторінок.
Рік: 1935
Москва, Ленинград
ОГИЗ
Государственное издательство колхозной и совхозной литературы
Мова: латинська, болгарська, російська
Сторінок: 709
довжина 26
ширина 18
товщина 4,5
Вага: 1,130 кг
Присутні відбитки печаток неіснуючих бібліотек.
Жизнь растения /К. А. Тимирязев/ (Антикварне видання 1936 року)
3600 грн.
Базова раритетна книга з фізіології рослин. Праця "Жизнь растения" природознавця-дарвініста К. А. Тимірязєва містить у собі основи фізіології рослин. Книга написана у наково-популярному стилі, де автор розглянув питання фізіології рослин, зокрема детально охарактеризував зовнішню та внутрішню будову рослин, клітинку, насіння, корінь, листок, стебло, ріст, квітку та плід. К. А. Тимірязєв цікаво розповів про різницю між рослинами та тваринами і описав значення рослин у природі.
Книга буде цікавою для дослідників ботанічної науки.
Назва: Жизнь растения.
Автор: Климент Аркадійович Тимірязєв (1843 — 1920) — природознавець-дарвініст, біолог, фізіолог, один із основоположників школи фізіологів рослин.
Рік: 1936
Москва, Ленинград
ОГИЗ - СЕЛЬХОЗГИЗ
Сторінок: 335
довжина 26
ширина 18,5
товщина 2
Вага: 0,660 кг
Присутні відбитки печаток неіснуючих бібліотек.
Флора УССР. Том 1 (Антикварне видання 1938 року)
3200 грн.
Довідкове видання з ботаніки. У першому томі "Флори УССР" міститься точний опис усіх диких, натуралізованих і адвентивних рослин, які використовувалися у промисловості, сільському господарстві та зеленому будівництві у двадцятому столітті. Окрім відомостей про географічне поширення окремих видів рослин, у виданні є оцінка їх харчових якостей, кормової значимості, а також висвітлено їх негативні особливості. Особлива увага була приділена з'ясуванню умов місцевиростання і подана еколого-фітоценологічна коротка характеристика видів. Усі діагнози видів, різновидностей і форм перекладені латинською мовою. У виданні є багато ілюстрацій, більшість із них - оригінали з натури.
Книга зацікавить ботаніків та усіх любителів цінних рідкісних антикварних видань.
Назва: Флора УССР. Том 1.
Рік: 1938
Київ
Видавництво Академіх наук УРСР
Мова: українська, латинська
Сторінок: 200
довжина 26
ширина 18
товщина 1,5
Вага: 0,500 кг
Присутні відбитки печаток неіснуючих бібліотек.
Флора УСРР. Частина перша (Антикварне видання 1935 року)
4200 грн.
Довідкове видання з ботаніки. У першій частині "Флори УРСР" вміщено унікальні матеріали про вищі спорові, голонасінні та покритонасінні односім'ядольні рослини.
Зміст
- Передмова - с. 3
- Скорочення - с. 7
- Ботаніко-географічне районування - с. 9
- Як користуватися таблицями для визначення рослин - с. 15
- Загальні таблиці для визначення відділів і родин квіткових та вищих спорових рослин УСРР - с. 20
- Відділ I. Pteridophyta. Папоротеподібні - с. 51
- „ ІІ. Gymnospermae. Голонасінні - с. 80
- „ ІІІ. Angiospermae. Вкритонасінні - с. 97
- Показники латинських та українських назв рослин - с. 345
Книга зацікавить ботаніків та усіх любителів рідкісних антикварних видань.
Назва: Флора УСРР. Частина перша.
Рік: 1935
Київ
Державне видавництво колгоспної і радгоспної літератури УСРР
Мова: українська, латинська
Сторінок: 467
довжина 27
ширина 19
товщина 2
Вага: 0,800 кг
Присутні відбитки печаток неіснуючих бібліотек.
Флора УРСР. Том XII (Наукове видання 1965 року)
4200 грн.
Довідкове видання з ботаніки. У XII томі "Флори УРСР" вміщено опис родини складноцвітих (Compositae) від роду крупина (Crupina L.) до роду нечуйвітер (Hieracium L.). Усього в цьому томі описано 40 родів і 354 види, включно з 15 новими для науки на той час. Том ілюстровано 152 рисунками, виготовленими художниками С. С. Янчуком, О. В. Стекленєвим та М. А. Волинцем.
Зміст
- Передмова - с. 3
- Родина Складноцвіті - Compositae - с. 5
- Додаток Х. Діагнози нових видів рослин, описаних в ХІІ томі "Флори УРСР" - с. 560
- Покажчик українських назв до ХІІ тома "Флори УРСР" - с. 571
- Покажчик латинських назв і синонімів до ХІІ тома "Флори УРСР" - с. 575
Книга зацікавить ботаніків та усіх любителів рідкісних антикварних видань.
Назва: Флора УРСР. Том XII.
Рік: 1965
Київ
Наукова думка
Мова: українська, латинська
Сторінок: 587
довжина 26
ширина 18
товщина 3,5
Вага: 0,960 кг
Присутні відбитки печаток неіснуючих бібліотек.
География растений /А. Гумбольдт/ (Антикварне видання 1936 року)
3800 грн.
Класичне видання з геоботаніки. У виданні "География растений" відомого науковця-енциклопедиста Александера фон Гумбольдта розкриті його цікаві ідеї про географію та фізіономічність рослин. У своїй праці А. Гумбольдт пояснив як географічно розподіляються рослини відповідно до температури та висоти гір, а також розповів про закономірності, які він спостерігав у розповсюдженні рослин.
Видання містить ілюстрації.
Книга зацікавить геоботаніків, ботаніків, географів, краєзнавців та усіх любителів рідкісних антикварних видань.
Назва: География растений.
Автор: Фрідріх Вільгельм Генріх Александер фон Гумбольдт (1769 — 1859) — німецький барон, науковець-енциклопедист, фізик, метеоролог, географ, ботанік, зоолог, мандрівник. Член Берлінської, Прусської і Баварської академій наук; почесний член Петербурзької академії наук. Наукові інтереси Гумбольдта були надзвичайно різноманітними. Своїм основним завданням він вважав «збагнення природи як цілого й збір свідчень про взаємодію природних сил». За широту наукових інтересів сучасники називали його «Арістотелем XIX століття». Виходячи із загальних принципів і застосовуючи порівняльний метод, він створив такі наукові дисципліни, як фізична географія, ландшафтознавство, екологічна географія рослин. Завдяки його дослідженням було закладено наукові основи геомагнетизму. Приділяв велику увагу вивченню клімату, розробив метод ізотерм, склав карту їхнього розподілу і фактично дав обґрунтування кліматології як науки. Детально описав континентальний і приморський типи клімату.
Рік: 1936
Москва, Ленинград
ОГИЗ
СЕЛЬХОЗГИЗ
Сторінок: 228
довжина 26
ширина 18
товщина 1,5
Вага: 0,470 кг
Присутні відбитки печаток неіснуючих бібліотек.
Природні кормові вгіддя УСРР /М. В. Куксін/ (Антикварне видання 1935 року)
2000 грн.
Класика сільськогосподарської літератури. Праця вченого-агронома М. В. Куксіна "Природні кормові вгіддя УСРР" є наслідком інвентаризації природних кормових угідь України. Загальні площі природних кормових угідь (сінокосів і пасовищ), подані в тексті та в доданих таблицях, взяті з даних Управління землевпорядження за станом земельного балансу УСРР на 1932 рік. Попри радянську пропаганду в тексті, видання надзвичайно цінне унікальним матеріалом. Читач зможе дізнатися, які були типи природних кормових угідь в Україні в тридцяті роки двадцятого століття, а також зрозуміти, які заходи запроваджувалися для поліпшення кормових угідь у той час.
Видання розраховане на істориків, фахівців геоботаніків-типологів, лукознавців, агрономів та любителів унікальних раритетних видань.
Назва: Природні кормові вгіддя УСРР.
Автор: Микита Васильович Куксін (1904 – 1984) – вчений-агроном, доктор сільськогосподарських наук, професор. Вивчав рослинний покрив природних кормових угідь України, розробляв агротехнічні прийоми вирощування кормових культур на орних землях. Обґрунтував методику обстеження та номенклатуру типів природних кормових угідь України, агротехнічні основи побудови лучних сівозмін.
Рік: 1935
Харків
Держсільгоспвидав
Сторінок: 171
довжина 23
ширина 15
товщина 1
Вага: 0,170 кг
Присутні відбитки печаток неіснуючих бібліотек.
Географія рослин /В. В. Альохін/ (Антикварне видання 1939 року)
2800 грн.
Класичне раритетне видання з ботаніки. Книга "Географія рослин" відомого геоботаніка В. В. Альохіна є унікальним посібником з географії рослин, екології і фітоценології. У цьому виданні автор приділив особливо багато уваги питанням фітоценології та екології. Виклад матеріалу в книзі чіткий, ілюстрації підібрані дуже вдало, малюнки - оригінальні. Читач має змогу познайомитися із ученнями про ареал, екологічні фактори та фітоценози. Також у виданні цікаво описані основні типи рослинного покрову та флористичні області.
Видання зацікавить геоботаніків, ботаніків, географів, краєзнавців та усіх любителів рідкісних антикварних видань.
Назва: Географія рослин.
Автор: Василь Васильович Альохін (1882 — 1946) — геоботанік, фітоценолог, професор.
Рік: 1939
Київ
Видавництво "Радянська школа"
Сторінок: 311
довжина 23
ширина 15
товщина 2,5
Вага: 0,400 кг
Присутні відбитки печаток неіснуючих бібліотек.