Антикварні книги на подарунок
Топ продажів
Русская группа Международнаго союза криминалистовъ/ (Антикварна книга 1909 року)
6900 грн.
Містить доклади конференції 1909 року, а також Статут і список членів російської секції Міжнародного союзу криміналістів.
Серед авторів: професор карного права В. Д. Набоков - голова Російської секції, батько письменника В. Набокова, майбутній керуючий справами Тимчасового уряду; професор Харківського університету, майбутній міністр Української Держави М. П. Чубинський - син автора українського гімну П. Чубинського; професор та сенатор П. І. Люблінський, В. В. Пржевальський - адвокат, племінник мандрівника Пржевальського; І. В. Гессен - головний редактор газети "Право", депутат ІІ Державної Думи; Кулішер Є. М. - професор Київського університету, в еміграції консультант Управління стратегічних служб США; адвокат та редактор журналу "Вісник права" І. С. Урисон, майбутній науковий консультант Наркомюсту, репресований 1938 року; професор Н. М. Жданов; професор Н. Н. Полянський; завідувач Кримінального музею при Московському університеті М. Н. Гернет.
Добре збережений екземпляр стане прикрасою тематичної бібліотеки або колекції.
Присутні печатки неіснуючих бібліотек.
Историко-литературныя изслѣдованія и матеріалы. Томъ 1, часть 2 /В. Н. Перетцъ/(Антикварна книга 1900 року)
7200 грн.
Академік Володимир Миколайович Перетц - видатний фольклорист та історик. Іван Франко у своїй рецензії характеризував його "Материалы
для истории песни в России" як "незвичайно цінні" та "капітальну річ для історика літератури".
Частина друга першого тому "Досліджень та матеріалів" містить вірші зі стародрукованих видань XVI-XVII століть, українські пісні з рукописів XVIII століття, а також вперше здійснений науковий опис збірок народних псалмів, старообрядських "душекорисних віршів" та співів із зібрань Академії Наук, Синодального архіву, наукових та приватних бібліотек. Автор приділяв особливу увагу українським текстам, бо, за його словами, "пам'яток малоруської світської поезії XVIII століття відомо небагато", тому у додатках представлені всі знайдені автором тексти. Зокрема, вперше надруковані раніш невідомі вірші Феофана Прокоповича.
Надруковано за ухвалою Історико-філологічного факультету Санкт-Петербурзького університету.
Присутні печатки неіснуючих бібліотек.
Сторінки минулого. Частина перша /О. Лотоцький/ (Антикварна книга 1932 року)
9600 грн.
Спогади професора Лотоцького цікаві його знайомством з Б. Антоновичем, Грушевським, Кониським, М. Лисенко, Старицьким, та є цінним джерелом до їх біографій і всієї картини наукового, культурного та громадського життя у дореволюційному Києві. Автор наприкінці життя ставить метою задокументувати для нащадків маловідомі сторінки українського життя до 1905 року, які були "непублічними і навіть нелегальними".
О. І. Лотоцький - член Наукового товариства ім. Шевченка (НТШ), Товариства українських поступовців (ТУП), Партії Соціалістів-федералістів. Генеральний писар Центральної ради та міністр віросповідань УНР. В еміграції - засновник та директор Українського інституту у Варшаві.
Титул та зміст дублюються французькою і польською мовою.
На задній сторінці обкладинки - реклама видань Українського інституту у Варшаві, член уряду УНР у вигнанні.
Экономическое завоеваніе Германіей финляндскаго рынка /В. И. Денисовъ/ (Антикварна книга 1911 року)
5700 грн.
Василь Іліч Денисов - російський поміщик та політичний діяч, шталмейстер, член Державної ради Російської імперії, автор праць з економіки.
Його дослідження грунтується на німецькій та російській статистиці й економічних оглядах.
Денисов був ідеологом проведення активної експортної політики для захисту внутрішнього ринку та пошуку нових ринків та шляхів збуту вітчизняної продукції.
Як голову Експортної палати, Денисова хвилював вихід Німеччини на провідні позиції у світовій економіці та перетворення на серйозного конкурента не лише Росії, а й усіх країн Західної Європи та США. Денисов доводив необхідність надання допомоги російським підприємцям боротьби з німецьким протекціонізмом та перегляду торгових договорів із Німеччиною.
Добре збережений екземпляр, золоте тиснення заголовка на корінці.
Присутні печатки неіснуючих бібліотек.
Сочиненія /Филаретъ, митрополитъ Московскій и Коломенскій/ (Антикварна книга 1873 року)
7500 грн.
Митрополит Філарет був не лише церковним діячем та талановитим проповідником, а й впливовим радником царів Олександра I, Миколи I, Олександра II.
Хоча проповіді Філарета видавалися за його життя кілька разів - видання, здійснене через кілька років після смерті митрополита, цінне тим, що укладачі зібрали з приватних колекцій рукописи раніше не опублікованих його проповідей та виступів, які тут друкуються вперше (розділ 3).
Том 1 містить тексти публічних виступів, виголошених на початку його кар'єри, в 1803-1821 роках, у тому числі пов'язані з історичними подіями, як виступ на похованні фельдмаршала М. І. Кутузова, та Слово на згадку війни 1812 року.
З послужним списком та портретом автора.
Присутні помітки минулих власників.
Приватні листи XVIII століття / (Наукове видання 1987 року)
2800 грн.
Пам’ятки епістолярного жанру, що увійшли до цієї книги, відображають ділове, господарське, культурне, побутове життя різних шарів українського суспільства XVIII ст. Містять багатий матеріал для порівняльного вивчення староукраїнської літературно-писемної і живої народної мови у хронологічному, територіальному і соціальному аспектах, для дослідження процесу переходу до нової української літературної мови в кінці XVIII ст. Листи публікуються вперше. Книга складається із вступу, текстів листів, покажчиків географічних і особових назв, словника малозрозумілих слів та слів-скорочень.
Серія "Пам'ятки української мови". Підготував до видання к. ф. н., доцент Віталій Передерієнко. Редактор - д. ф. н., професор Михайло Андрійович Жовтобрюх. Затверджено до друку Вченою радою Інституту Мовознавства АН УРСР.
Екземпляр в чудовому стані. Залишки невеликого накладу в 1350 примірників вже зараз є бібліографічною рідкістю.
Ключ розуміння /Іоаникій Галятовський/ (Наукове видання 1985 року)
3200 грн.
У книзі зібрані твори українського письменника, культурного діяча другої половини XVII ст., вихованця, викладача і ректоpa Києво-Могилянської колегії, автора першого на Україні курсу риторики, архімандрита Іоаникiя Галятовського. Містить винятковий матеріал для дослідження історії української мови другої половини XVII ст. і розвитку її функціональних стилів, передусім наукового, ораторського, публіцистичного. Складається з вступної частини, текстів з коментарями, словника малозрозумілих слів.
З потретом автора та репродукціями сторінок видань XVII століття.
Серія "Пам'ятки української мови". Редактор - д. ф. н., професор, член-кореспондент НАН України В. В. Німчук. Підготувала до видання к. ф. н., старший науковий співробітник Інституту мовознавства ім. Потебні І. П. Чепіга.
Екземпляр в чудовому стані. Залишки невеликого накладу в 1280 примірників вже зараз є бібліографічною рідкістю.
Ежемѣсячныя литературныя приложенія къ журналу Нива на 1897 г. / (Антикварна книга 1897 року)
8000 грн.
Додатки до журналу "Нива" містять твори відомих класиків свого часу: вірші К. Бальмонта, Мірри Лохвицької, Б. Ніконова, С. Сафонова та інших поетів Срібного віку, переклад оповідання Конан-Дойля про Шерлока Холмса, оповідання Маміна-Сибіряка "Клад Кучума", нарис німецького мандрівника та зоолога А. Брема про пустелю, нариси професора Ф. Ерісмана про санітарно-гігієнічний вплив вентиляції, освітлення і опалення, рецензія на нову книгу філософа В. Соловйова.
Постійні рубрики - бібліографічний огляд новинок художньої та наукової літератури та шахова сторінка, яку вів найсильніший шахіст Російської імперії та автор популярного підручника Е. Шифферс.
Журнал "Нива", популярний серед дореволюційної інтелігенції, дає уявлення про суспільні настрої, дискусії та інтереси початку ХХ століття.
Руководство къ плодоводству. Томъ I /Н. Гоше/ (Антикварна книга 1899 року)
20000 грн.
Класична праця, присвячена питанням промислового та аматорського плодівництва. Н. Гоше (1846-1911) – німецький садівник-практик, директор приватної школи садівництва у Штутгарті та редактор журналу «Der praktische Obstbaumzüchter», автор численних праць із садівництва.
У виданні докладно представлені загальні основи плодівництва: морфологія та фізіологія багаторічних плодових рослин, розглянуто закономірності їх росту та плодоношення, надано аналіз різних способів розмноження, вирощування здорового посадкового матеріалу, рекомендації фахівців щодо вибору місця під сад, обробки ґрунту, зрошення, добрива.
Переклад з німецької зі змінами та доповненнями щодо Росії було виконано за загальною редакцією професора О. Ф. Рудського.
Друге російське видання, багато ілюстроване, корінець з золотим тисненням.
Исторія русской литературы XIX вѣка /(Антикварна книга 1911 року)
12000 грн.
Фундаментальна праця з історії літератури, в якій взяли участь найбільші історики і філологи початку ХХ століття: Ф. Д. Батюшков, В. Брюсов, С. А. Венгеров, А. М. Веселовський. Характерною рисою дослідження був «соціологічний» підхід - дослідження історії літератури велося від вивчення соціально-політичного контексту до опису розумового життя суспільства в ту чи іншу епоху, а звідси до зображення літературних явищ (напрямів, шкіл, питань, прийомів) у їхньому історичному розвитку.
Літературна ситуація проілюстрована біографічними нарисами про найбільш значних і характерних письменників.
Багато ілюстроване видання: 121 портрет російських літераторів, виконаний способом фото тинто-гравюри, на 103 окремих аркушах. Редактор видання Дмитро Миколайович Овсянико-Куликовський (1853-1920) – російський психолог, представник психологічного спрямування у літературознавстві та мовознавстві, почесний член Імператорської Академії наук.
Повний комплект у п'яти томах. У гарних видавничих напівшкіряних палітурках.
Родовой бытъ въ настоящемъ, недавнемъ и отдалённомъ прошлом /Максимъ Ковалевскій/ (Антикварна книга 1911 року)
5000 грн.
Академік М. М. Ковалевський - значний російський історик та прогресивний громадський діяч.
У його книзі розглянуті родовий побут арійських народів до початку ХХ століття, материнський рід, ендогамія та екзогамія, класова система спорідненості у австралійців та червоношкірих, питання формування родових порядків, родовий устрій різних народів Росії та багато іншого.
Видано в серії "Библиотека самообразования".
Избирательное право в Европѣ и Россіи /В. В. Водовозовъ/ (Антикварна книга 1906 року)
5000 грн.
Василь Водовозов - економіст та юрист, за поглядами близький до народників; автор більшої частини статей з державного права та політичних рухів у "Словнику Брокгауза та Ефрона". Неодноразово заарештовувався та висилався за свої публікації та політичну діяльність.
Робота "Избирательное право" видана напередодні перших у Російській імперії виборів до Державної думи, призначених після революції 1905 року. Але в багатьох моментах його дослідження не втратило актуальності й по сьогодні.
Цікаво, що, розглядаючи недоліки різних виборчих систем, автор наводив у приклад поліцейський тиск, який 1897 році не дозволив обрати до австро-угорського рейхстагу Івана Франка.
Серія "Библиотека самообразования".