Антикварні книги на подарунок
Топ продажів
Производство бумаги и исследование ее / М. И. Кузнецов / (Антикварна книга 1922 року)
4500 грн.
Книга про виробництво паперу та дослідження його властивостей.
Це фундаментальний підручник з технології виробництва паперу, написаний інженером-технологом і професором Харківського технологічного інституту М.І. Кузнєцовим. Друге видання книги містить детальний огляд процесів отримання напівфабрикатів: деревної і солом'яної маси та целюлози. Автор докладно описує історію паперового виробництва, волокнисті матеріали та їх обробку, хімічні процеси, механічне обладнання, технологію приготування паперової маси та формування паперового листа. Особлива увага приділяється хімічним аспектам паперового виробництва та методам дослідження якості паперу.
Присутні печатки неіснуючих бібліотек.
Земельное обложеніе / С. И. Шидловскіи / (Антикварна книга 1904 року)
5700 грн.
Книга про земельне оподаткування в Російській імперії початку XX ст.
Це збірник праць місцевих комітетів про потреби сільськогосподарської промисловості, укладений С.І. Шидловським.
Видання містить узагальнені матеріали комітетів із 49 губерній Європейської Росії щодо земельного оподаткування. У книзі аналізується тягар прямого оподаткування для сільськогосподарського населення, розглядаються державний поземельний податок, викупні платежі, земські повинності, мирські й натуральні повинності. Автор систематизує інформацію про тогочасний стан справ, пропозиції щодо покращення ситуації та висновки, прийняті комітетами.
Присутні печатки неіснуючих бібліотек.
Исторія классическаго періода греческой литературы / Дж. П. Магаффи / (Антикварна книга 1882 року)
Ціна за запитом
Книга про історію класичної грецької літератури від професора Дублінського університету.
Це фундаментальна праця Дж. П. Магаффі, присвячена розвитку грецької літератури класичного періоду. Перший том охоплює поезію — від найдавніших її форм до комедійного жанру. Автор детально аналізує епічну традицію, особливу увагу приділяючи поемам Гомера, розглядає дискусії щодо їхнього авторства та історичного значення. Книга містить глибокий аналіз давньогрецької трагедії та комедії, характеризує творчість визначних драматургів (Есхіла, Софокла, Евріпіда, Арістофана). Видання доповнене статтею професора Сейса про поеми Гомера.
Присутні печатки неіснуючих бібліотек.
Каталогъ одесской городской публичной библіотеки. Томъ ІІ /(Антикварна книга 1903 року)
8400 грн.
До другого тому увійшли книги давніми та іноземними мовами. Каталог згрупований за темами і містить праці з богословських наук, літератури, історії, природознавства, медицини, військових та морських наук, математики, сільського господарства, техніки, мистецтв, а також періодичні видання.
Буде цікавим одеським краєзнавцям та історикам, а також дослідникам бібліотечної справи, історії книговидання та колекціонерам.
Присутні печатки неіснуючих бібліотек.
Багато нерозрізаних сторінок.
Курсъ артиллеріи. Четвертая часть /С. Будаевскій/ (Антикварна книга 1899 року)
8400 грн.
У книзі детально розглядаються основні аспекти артилерійської справи, такі як організація артилерійського бою, стрільба з гармат різних калібрів, принципи наведення та спостереження за вогнем, а також тактика застосування різних видів артилерії - польової, осадної, гірської, фортечної та берегової.
Видання ілюстроване схемами та малюнками для наочного уявлення.
С. А. Будаєвський - генерал від артилерії, військовий педагог, автор багатьох підручників. За "Курс артилерії" отримав Михайлівську премію від Михайлівської військової артлилерійської академії; згодом його курс був затверджений військовим міністром для військових училищ.
На другій сторінці - дозвіл до друку Головного Артилерійського управління.
Прижиттєве видання.
В тексті та на полях є власницькі помітки олівцем.
Присутні печатки неіснуючих бібліотек.
Нариси з соціяльної історії мистецтва /В. М. Фріче/ (Антикварна книга 1931 року)
6900 грн.
Розглядається розвиток живопису в Російській імперії XIX-початку ХХ століття - протистояння придворного "академічного" мистецтва та перших кроків реалізму, його вплив на різні жанри - пейзаж, баталістику, релігійне мистецтво, портретний та історичний живопис; діяльність художників-переїзників, вплив розвитку буржуазних відносин на мистецтво, поява модернізму та інших новітніх течій.
Академік Володимир Миколайович Фріче - російський літературознавець, мистецтвознавець та перекладач.
Переклад його праці з російської виконав український письменник П. Дерід.
Видана невеликим накладом 3000 екземплярів, зараз вона стала бібліографічною рідкістю.
Ілюстрована чорно-білими репродукціями класичних картин та гравюр.
Книга цікава як зразок короткочасного книговидання наукової літератури українським правописом 1928 року ("скрипниківкою").
Исторія новой философіи /Рихардъ Фалькенбергъ/ (Антикварна книга 1910 року)
6600 грн.
Третє російське видання класичного посібника з історії філософії відрізняється новим якісним перекладом за редакції приват-доцента Московського університету Давіда Вікторова.
Переклад зроблений з пізніх німецьких видань, бо Фалькенберг, професор Ерлангенського університету, доповнював та покращував свою фундаментальну працю протягом багатьох років, тож видання різного часу можуть суттєво різнитися за змістом та обсягом.
Зі словником філософських термінів.
Передмова Давіда Вікторова.
Добре збережений екземпляр з логотипом видавництва на задній кришці палітурки.
Присутні печатки неіснуючих бібліотек.
В. О. Ключевскій. Характеристики и воспоминанія / (Антикварна книга 1912 року)
5400 грн.
Збірка спогадів про видатного історика. Серед авторів - відомі вчені та громадські діячі дореволюційного часу, учні та колеги Ключевського: знаменитий адвокат А. Ф. Коні, лідер партії кадетів та майбутній міністр Тимчасового уряду П. Н. Мілюков, депутат Першої Державної Думи та голова Російського історичного товариства в еміграції А. А. Кізеветтер, академік А. С. Лаппо-Данилевський та інші.
Містить фотографії В. О. Ключевського різних років. Збережена м'яка видавнича палітурка з тисненим заголовком та фото Ключевського.
Присутні печатки неіснуючих бібліотек.
Русская группа Международнаго союза криминалистовъ/ (Антикварна книга 1909 року)
6900 грн.
Містить доклади конференції 1909 року, а також Статут і список членів російської секції Міжнародного союзу криміналістів.
Серед авторів: професор карного права В. Д. Набоков - голова Російської секції, батько письменника В. Набокова, майбутній керуючий справами Тимчасового уряду; професор Харківського університету, майбутній міністр Української Держави М. П. Чубинський - син автора українського гімну П. Чубинського; професор та сенатор П. І. Люблінський, В. В. Пржевальський - адвокат, племінник мандрівника Пржевальського; І. В. Гессен - головний редактор газети "Право", депутат ІІ Державної Думи; Кулішер Є. М. - професор Київського університету, в еміграції консультант Управління стратегічних служб США; адвокат та редактор журналу "Вісник права" І. С. Урисон, майбутній науковий консультант Наркомюсту, репресований 1938 року; професор Н. М. Жданов; професор Н. Н. Полянський; завідувач Кримінального музею при Московському університеті М. Н. Гернет.
Добре збережений екземпляр стане прикрасою тематичної бібліотеки або колекції.
Присутні печатки неіснуючих бібліотек.
Историко-литературныя изслѣдованія и матеріалы. Томъ 1, часть 2 /В. Н. Перетцъ/(Антикварна книга 1900 року)
7200 грн.
Академік Володимир Миколайович Перетц - видатний фольклорист та історик. Іван Франко у своїй рецензії характеризував його "Материалы
для истории песни в России" як "незвичайно цінні" та "капітальну річ для історика літератури".
Частина друга першого тому "Досліджень та матеріалів" містить вірші зі стародрукованих видань XVI-XVII століть, українські пісні з рукописів XVIII століття, а також вперше здійснений науковий опис збірок народних псалмів, старообрядських "душекорисних віршів" та співів із зібрань Академії Наук, Синодального архіву, наукових та приватних бібліотек. Автор приділяв особливу увагу українським текстам, бо, за його словами, "пам'яток малоруської світської поезії XVIII століття відомо небагато", тому у додатках представлені всі знайдені автором тексти. Зокрема, вперше надруковані раніш невідомі вірші Феофана Прокоповича.
Надруковано за ухвалою Історико-філологічного факультету Санкт-Петербурзького університету.
Присутні печатки неіснуючих бібліотек.
Сторінки минулого. Частина перша /О. Лотоцький/ (Антикварна книга 1932 року)
9600 грн.
Спогади професора Лотоцького цікаві його знайомством з Б. Антоновичем, Грушевським, Кониським, М. Лисенко, Старицьким, та є цінним джерелом до їх біографій і всієї картини наукового, культурного та громадського життя у дореволюційному Києві. Автор наприкінці життя ставить метою задокументувати для нащадків маловідомі сторінки українського життя до 1905 року, які були "непублічними і навіть нелегальними".
О. І. Лотоцький - член Наукового товариства ім. Шевченка (НТШ), Товариства українських поступовців (ТУП), Партії Соціалістів-федералістів. Генеральний писар Центральної ради та міністр віросповідань УНР. В еміграції - засновник та директор Українського інституту у Варшаві.
Титул та зміст дублюються французькою і польською мовою.
На задній сторінці обкладинки - реклама видань Українського інституту у Варшаві, член уряду УНР у вигнанні.
Экономическое завоеваніе Германіей финляндскаго рынка /В. И. Денисовъ/ (Антикварна книга 1911 року)
5700 грн.
Василь Іліч Денисов - російський поміщик та політичний діяч, шталмейстер, член Державної ради Російської імперії, автор праць з економіки.
Його дослідження грунтується на німецькій та російській статистиці й економічних оглядах.
Денисов був ідеологом проведення активної експортної політики для захисту внутрішнього ринку та пошуку нових ринків та шляхів збуту вітчизняної продукції.
Як голову Експортної палати, Денисова хвилював вихід Німеччини на провідні позиції у світовій економіці та перетворення на серйозного конкурента не лише Росії, а й усіх країн Західної Європи та США. Денисов доводив необхідність надання допомоги російським підприємцям боротьби з німецьким протекціонізмом та перегляду торгових договорів із Німеччиною.
Добре збережений екземпляр, золоте тиснення заголовка на корінці.
Присутні печатки неіснуючих бібліотек.