Антикварні книги на подарунок
Топ продажів
Г. А. Максимовичъ. Выборы и наказы въ Малороссіи въ Законодательную Комиссію 1767 г. (Антикварна книга 1917-го року)
Георгій Максимович. Вибори та наказив Малоросії в Законодавчу Комісію 1767-го року
В книзі опубліковане дослідження важливої події в житті України 18-го століття — Законодавчої комісії 1767-68 років, яка мала провести кодифікацію законів. Для подання пропозицій проводилась процедура вибору депутатів. Через надмір демократичних та автономістських ідей, роботу комісії Катериною Другою було призупинено. Пропозиції не були реалізовані, але зібрані матеріали залишились яскравим свідченням уявлень українців минулої епохи про зразковий державний устрій. Праця автора складається декількох глав, які висвітлюють процедуру підготовки до виборів представників, вибори і складання наказів від міст. Книга є докторською дисертацією автора, не перевидавалась і є бібліографічною рідкістю. Додаткової унікальності виданню дає місце і рік видання — повітовий Ніжин Чернігівської губернії в буремний 1917-й рік.
Павло Смірнов. Волзький шлях і стародавні руси. (Антикварна книга 1928-го року)
Оригінальне видання 1928-го року
Павло Смірнов. Волзький шлях і стародавні руси. Нариси з руської історії VI-IX вв. Публікація професора історії Смірнова Павла Петровича, що присвячена поволзькій історії русів-варягів, колонізаційним процесам під їх керівництвом, торгово-економічним зв'язкам та ін. Висуваються теорії про зв'язок поволзьких поселень русів з наступними їх державними утвореннями в Новгороді та Києві. Єдина праця Смірнова, що видана українською мовою. Бібліографічна рідкість.
И.С. Бѣляевъ. Практическій курсъ изученія древней русской скорописи для чтенія рукописей XV-XVIII столѣтій. (Антикварна книга 1907-го року)
Іван Степанович Бєляєв. Практичний курс вивчення давнього руського скоропису для читання рукописів 15-18 столітть.
Книга є посібником для істориків, що починають свої архівні дослідження з безпосереднього вивчення рукописних оригіналів документів минулих епох. Графічні системи рукописного письма безперервно змінювались і вже за 100-150 років стають утрудненими для читання нових поколінь, - допомогти подолати цей розрив і слугує дана праця. Окрім огляду скорописних систем, що були в ходу в Московському царстві, автор розмістив також розділи, що присвячені “білоруському письму”, цим терміном в Московії називали скоропис, що був у вжитку на землях України і Білорусії і відрізнявся від московського досить суттєво (була, навіть, практика вибіркового переписування канцеляристами вхідної кореспонденції з України на московське письмо для кращого розуміння). Книга проілюстрована документами зі зразками скоропису з подальшим його розшифруванням, в тому числі документами, написаними в Україні. Праця автора залишається актуальною і понині. Книга є бібліографічною рідкістю.
Реестра всего войска Запорожскаго послѣ Зборовскаго договора. Бодянскій О.М. (Антикварна книга 1875-го року)
Оригінальне видання 1875-го року
Реєстри всього Війська Запорозького після Зборівського договору, упорядник Осип Бодянський Книга є першою публікацією 40 тисячного списку козаків, що був створений як додаток до Зборівського договору, укладеного після перемоги Хмельницького в Битві під Зборовом в 1649-му році. Договір легітимізував зазначену кількість козацького війська як законний елемент устрою Речі Посполитої. Реєстр є одним з перших масштабних поіменних переписів населення України і слугує невичерпним джерелом як для дослідників родоводу, так джерелом української ономастики 17-го століття. Книга є бібліографічною рідкістю.
Архивъ Юго-Западной Россіи. (Антикварна збірка 1867-1907 рр.)
Коронованіе Ихъ Императорскихъ Величествъ Александра Александровича и Маріи Ѳеодоровны. (Антикварна книга 1883-го року)
Оригінальне видання 1883-го року
Коронування Їх Імператорських Величностей Олександра Олександровича та Марії Федорівни. Книга представляє собою публікацію детально ілюстрованої хроніки важливої державної події — коронації в 1883-му році нового імператора Олександра Третього, який вступив на престол в 1881-му році після вбивства свого батька членами організації “Земля і воля” (серед яких були в тому числі вихідці з України). Цікава пам'ятка ілстративного мистецтва та свідоцтво з історії державно-протокольної служби. Книга є бібліографічною рідкістю.
Александръ Лазаревскій. Описаніе Старой Малороссіи. Полкъ Нѣжинскій. (Антикварна книга 1893-го року)
Оригінальне видання 1893-го року
Олександр Лазаревський. Опис Старої Малоросії. Полк Ніжинський. Публікація авторства знаного дослідника періоду козацтва, що присвячена одній з військово-адміністративних одиниць Гетьманщини — Ніжинському полку, який охоплював величезну територію, що включала частини сучасних Чернігівської та Сумської областей. Праця є фактичним описом історії міст і сіл та біографій очільників (старшини) Ніжинського полку за період його існування в 17-18-х століттях, з фокусуванням на історії землеволодіння. Дослідження проведене на широкому архівно-джерельному ґрунті і в своїй царині досі не перевершене та, загалом, не втратило актуальності.
Календарь, справочная и адресная книга г. Кіева на 1909 г. (Антикварна книга 1909-го року)
Календар, довідкова та адресна книга м. Києва на 1909 рік. Фундаментальне довідкове видання про Київ початку 20-го століття. Містить календар важливих подій як світських так і церковних (з окремими розділами для різних конфесій), статистичні відомості, довідкові дані про тогочасні установи зв'язку (пошта-телефон-телеграф), транспорту, судочинства, медицини, самоуправління, заклади освіти, громадські об'єднання, музеї, бібліотеки, періодичні видання, торгові та промислові підприємства та приватних підприємців (“лица свободныхъ прфессій” - агрономи, лісоводи, адвокати, акушерки, архітектори, лікарі, гідротехніки, землеміри, інженери, композитори, літератори та журналісти, масажисти, віспощеплювачі, викладачі музики, фельдшери, художники, лікарі) Окрім цього книга включає список вулиць і садиб Києва та передмість з 12-ма невеликими планами, а також алфавітний покажчик прізвищ жителів Києва. Весь прибуток від видання мав надійти на допомогу Товариству швидкої медичної допомоги в Києві. Містить зразки тогочасної реклами. Книга є бібліографічною рідкістю.
Документы, объясняющіе исторію Западно-Русскаго края и его отношенія къ Россіи и къ Польшѣ (Антикварна книга 1865-го року)
Документи, що пояснюють історію Західно-Руського краю та його відношення до Росії та до Польщі. Упорядник Михайло Коялович
Книга є збіркою документів із історії Білорусі та України 15-18 століть. Історія збірки цікава сама по собі. Видана після чергового визвольного польського повстання, вона мала доводити історичну спорідненість, приєднаних в кінці 18-го століття до Російської імперії, українських та білоруських земель Речі Посполитої. При чому доводити не стільки для внутрішнього читача, як для закордонного — для цього текст, включаючи текст документів (рідкисний випадок!), було перекладено на французьку мову — основну міжнародну мову тієї доби. Так як упорядник спеціалізувався на історії релігії, то і документи фокусуються в першу чергу на релігійному протистоянні в Речі Посполитій. І хоча збірка не є об'єктивною підбіркою фактів для висвітлення історії, проте містить оригінальні матеріали і є пам'яткою епохи. В книзі вміщено ряд карт, в тому числі карта розселення українців середини 19 ст. Книга є бібліографічною рідкістю.
Сказанія князя Курбскаго (Антикварна книга 1842-го року)
Оригінальне видання 1842-го року
Сказання князя Курбського, упорядник Микола Устрялов Публікація історико-публіцистичної спадщини відомого військового і політичного діяча Східної Європи - князя Андрія Михайловича Курбського. Наближений до царя Івана Грозного, обіймав вищі державні посади в Московському царстві, через суперечності перейшов на службу до польського короля Сигізмунда Августа, оселившись на Волині. В подальшому брав участь у Лівонській війні на боці противників Москви. В книзі вміщено історико-біографічну працю Курбського про життя і добу Івана Грозного, а також його численне листування Андрія Михайловича з сучасниками, - відомими постатями 16-го століття, серед яких і славетний князь Костянтин Острозький, з друкарні якого вийшла Острозька Біблія — перший повний переклад Біблії церковнослов'янською мовою. Книга є другим виданням, суттєво доповненим. Вже в 1868-му році, в передмові до наступного третього видання, упорядник зазначав про його бібліографічну рідкість. Ілюстрована гравюрами, містить родовідну схему князів Курбських.
Народные пѣсни Галицкой и Угорской Руси собранныя Я. Ѳ. Головацкимъ (Антикварна книга 1878-го року)
(Оригінальне видання 1878-го року)
Народні пісні Галицької та Угорської Русі, зібрані Яковом Федоровичем Головацьким. Фундаментальна кількотомна історико-етнографічна праця XIX-го століття, в якій зібрано й структуровано усну народну творчість українців Галичини, Буковини та Закарпаття. Автор додатково виконав географічно-статистичний та історико-етнографічний опис цих земель. Видання є безцінною пам'яткою національної минувшини, значну частину з якої, втрачено в вирі сучасних глобалізаційних процесів. Книга проілюстрована численними гравюрами з зображеннями тогочасного народного одягу різних описуваних етногруп. За цю роботу автор отримав Уварівську премію Імператорської академії наук. Прижиттєве видання, бібліографічна рідкість.
Игорь Грабарь. Исторія русскаго искусства. (Оригінальне видання початку XX-го століття)
Ігор Грабар, Історія російського мистецтва. Багатотомне видання містить детальну історію російського мистецтва, з розбиттям на розділи, які відповідають за архітектуру, скульптуру, живопис від доби Русі до сучасного автору. Один з томів присвячено, в тому числі, українському мистецтву як виокремленому напрямку, інформацію про це, навіть, винесено в назву другого тому (варто зазначити, що за термінологією тодішнього російсько-імперського канцеляриту термін “російський” відповідав сучасному терміну “східні слов'яни”, а для виокремлення українського і російського, в сучасному смислі слова, використовувались терміни “малоросійський” та “великоросійський”, втім, сам Грабар для розподілу використовує терміни “Москва” та “Украина”). Книга вийшла в добу, коли фотографія почала займати місце в книгах, яке раніше належало гравюрі, завдяки чому, публікація містить унікальний зображувальний матеріал — мистецький фотозріз початку 20-го століття, доби останнього існування численних, втрачених на сьогодні, пам'яток. В комплект входить шість томів, включаючи надзвичайно рідкісний четвертий, більша частина тиража якого була знищена. Книга є бібліографічною рідкістю.