Антикварні книги на подарунок
Топ продажів
Изъ моей жизни (мемуары)/Августъ Бебель/(Антикварна книга 1919 року)
2000 грн.
Конволют, що об'єднує другий і третій томи мемуарів лідера німецької соціал-демократичної партії, депутата Рейхстагу Августа Бебеля. Його спогади є цінним джерелом історії робітничого руху та політичної боротьби за часів Другого Рейху в Германії.
Під редакцією академіка Д. Рязанова, згодом репресованого.
Видання цікаве старою орфографією, хоча вийшло вже після мовної реформи 1917-1918 років. В такому вигляді виходили книги, робота над якими була розпочата ще до впровадження реформи.
Избранное/И. Бабель/(Сучасна книга 1966 року)
2000 грн.
Церковныя вѣдомости/(Антикварна книга 1894 року)
5000 грн.
Церковныя вѣдомости - тижневик, що видавався Святійшим Урядуючим Синодом.
Підшивка за друге півріччя 1894 року. Містить здебільшого офіційні розпорядження та накази імператора, Синоду та Обер-Прокурора Синоду, інших органів, що мали відношення до управління церквою. Містить цікаві історичні фотографії релігійних об'єктів та служителів.
Одне з небагатьох прикладів використання у видавництві дореформеної букви ѵ (іжиця), яка майже не використовувалась навіть до реформи орфографії 1918 року, але присутня в церковних термінах грецького походження, зокрема Сѵнодъ та похідні від нього форми.
Історія України в документах і матеріалах. Том III/(Антикварна книга 1941 року)
6000 грн.
Цей том „Історії України в документах і матеріалах" охоплює період 1569-1654 років, тобто час від Люблінської унії до приєднання України до Росії.
В томі подані джерела не лише видруковані, а й архівні, як „Государственного архива феодально крепостнической эпохи" (ГАФКЭ) в Москві, „Київського архіву давніх актів", „Відділу рукописів Бібліотеки Академії Наук УРСР".
В тих випадках, коли джерело було видруковане не зовсім точно (як „Львівський руський літопис", промова Л. Деревинського), воно подається за оригіналом.
Укладачі - ленінградський історик В. К. Путілов та член-кореспондент АН УРСР, Микола Неонович Петровський, видатний український археограф та медієвіст.
У вратъ царства / Кнутъ Тамсунъ / (Антикварна книга 1909 року)
3000 грн.
Драма відомого норвезького письменника Кнута Гамсуна про складні людські взаємини та протистояння особистості й суспільства.
"У врат царства" - чотириактна драма, що відображає типові для творчості К. Гамсуна теми: конфлікт індивідуальності з колективом, трагічне протистояння героя і суспільства, любов до природи та її величі. Видання супроводжується ґрунтовною вступною статтею професора К. Жакова, який розкриває основні мотиви творчості письменника та особливості північної літературної традиції. Автор статті змальовує Кнута Гамсуна як "оригінальнішого північного письменника", "найбільшого імпресіоніста за манерою зображення", "песиміста-індивідуаліста за основними мотивами творчості".
Русскій паломникъ. Иллюстрированный еженедѣльный журналъ / (Антикварна книга 1905 року)
6000 грн.
Популярне православне періодичне видання початку XX ст., присвячене релігійним та моральним питанням.
"Російський паломник" був одним із найпопулярніших православних журналів Російської імперії, орієнтованим на широке коло читачів. Видання містило різноманітні матеріали релігійно-просвітницького характеру: статті з історії церкви, життєписи святих, розповіді про православні святині та паломництва, морально-повчальні оповідання, вірші на релігійну тематику, а також численні ілюстрації.
Представлені в журналі матеріали включають статті "Літо Господнє благоприятне", "Явлення Богоматері преп. Серафиму Саровському", а також ілюстрації імператорської родини у традиційному російському вбранні – імператора Миколи II, імператриці Олександри Федорівни та спадкоємця престолу. В номері 22 за 1905 рік надрукована стаття про царя Івана Грозного в Успенському соборі та вірш "Другу" авторства Віктора Козловського. Випуск 44 містить статтю "Отця заблудшого" та ілюстрації християнських святинь в Ефесі: купелі св. Іоанна Богослова та гробниці св. євангеліста Луки. Особливу цінність представляє також зображення старовинного російського лубка з православними духовними настановами та зображенням хреста.
Канунъ освобожденія 1855—1861 / Н. Котляревскій / (Антикварна книга 1916 року)
6000 грн.
Дослідження суспільно-політичних настроїв та ідей російських радикальних кіл напередодні скасування кріпацтва.
Книга присвячена аналізу ідеологічних течій та суспільних настроїв у радикальному середовищі Російської імперії напередодні реформи 1861 р. Автор підкреслює, що радикальна думка та настрої не були головними рушійними силами реформаторських процесів того часу, але становили виключне за своєю новизною явище, що мало серйозні наслідки для подальшої історії країни.
Нестор Котляревський детально аналізує еволюцію радикалізму, його психологічну та соціальну природу, складні взаємини радикалів з іншими суспільними групами. Особлива увага приділяється їхньому принциповому запереченню минулого та вірі в силу "нової" особистості. Автор розглядає труднощі становища радикалів, їхнє ставлення до релігійних, філософських і політичних питань. Окремий розділ присвячено постаті О. І. Герцена як тимчасового союзника радикального руху.
Полное собраніе сочіненій. Томъ восьмой / И. А. Гончаров / (Антикварна книга 1912 року)
2000 грн.
Збірка літературно-критичних праць класика російської літератури XIX ст.
Восьмий том повного зібрання творів Івана Олександровича Гончарова (1812-1891) містить важливі літературно-критичні статті та нариси письменника. До тому увійшли твори: "Літературний вечір", "Мільйон терзань", "Нотатки про особистість Бєлінського" та програмна стаття "Краще пізно, ніж ніколи", в якій автор розкриває власну творчу лабораторію та пояснює задуми своїх найвідоміших романів.
Особливе місце в томі займає стаття "Мільйон терзань", присвячена аналізу комедії О. С. Грибоєдова "Лихо з розуму" - один із найвидатніших зразків російської літературної критики. Також значний інтерес становлять спогади письменника про видатного критика В. Г. Бєлінського, з яким Гончаров був особисто знайомий.
Видання прикрашене портретом автора, гравірованим академіком І. П. Пожалостіним, та факсиміле рукопису письменника, що підвищує його колекційну та культурно-історичну цінність.
Присутні печатки неіснуючих бібліотек.
Въ лесахъ. Ромаиъ въ четырехъ частяхъ. Часть 1-ая. Часть 2-ая. Томъ ІІ / А. Печерский / (Антикварна книга 1909 року)
7000 грн.
Класичний роман про життя старообрядців Поволжя XIX ст.
Роман "У лісах" - один із найвідоміших творів Павла Івановича Мельникова (1818-1883), який писав під псевдонімом Андрій Печерський. Книга є першою частиною дилогії, що продовжується романом "На горах". Автор, який служив чиновником з особливих доручень при нижньогородському губернаторі та займався справами старообрядців, майстерно змалював життя, побут, звичаї та вірування заволзьких старовірів.
Дія роману розгортається у лісовому Заволжі, де мешкали старообрядницькі громади, які зберігали давні традиції та уникали впливу офіційної церкви. Твір вирізняється етнографічною точністю, глибоким знанням народних звичаїв, обрядів та особливостей старообрядницького побуту. Мельников-Печерський створив яскраві образи купців, промисловців, селян та ченців, показав їхні характери, взаємини, вірування та господарську діяльність.
Видання є частиною повного зібрання творів письменника і містить критико-біографічний нарис А. А. Ізмайлова та портрет автора.
Присутні печатки неіснуючих бібліотек.
Стихи философа / М. Гюйо / (Антикварна книга 1901 року)
3000 грн.
Філософська поезія відомого французького мислителя та естетика кінця XIX ст.
Збірка віршів Жана-Марі Гюйо, французького філософа, поета і теоретика мистецтва, представляє його поетичну творчість, тісно пов'язану з філософськими поглядами автора. У передмові до видання Гюйо розмірковує про дві школи в поезії: одна прагне до правдивості думки і щирості почуттів, для неї немає поезії без реально пережитих емоцій; інша розглядає поезію як гру уяви і стилю, де глибина змісту є другорядною.
Автор виступає проти другої теорії, стверджуючи, що вона позбавляє мистецтво серйозності. На його думку, поезія повинна прагнути до істини, як і наука, але в іншій формі. Гюйо вважає, що поезія іноді може бути навіть більш філософською, ніж сама філософія. Це видання є важливим джерелом для розуміння естетичних поглядів Гюйо та взаємозв'язку між його філософією та поетичною творчістю.
Полное собраніе сочіненій. Томъ шестой / Н.Г. Гаринъ / (Антикварна книга 1916 року)
2000 грн.
Воєнні спогади очевидця російсько-японської війни початку XX ст.
Видання представляє собою опубліковані щоденникові записи Н. Г. Гаріна (справжнє ім'я - Микола Георгійович Михайловський), зроблені під час російсько-японської війни 1904-1905 рр. Автор, який перебував у центрі бойових дій, ставить перед собою завдання правдиво передати читачам власні враження та переживання від війни. Щоденник містить яскраві описи бойових зіткнень, психологічного стану солдатів та офіцерів, а також рефлексії щодо впливу війни на людську свідомість.
Особливу цінність становлять описи безпосередніх сутичок з японськими військами, зокрема епізод першого бойового зіткнення з японським роз'їздом та пережиті автором емоції під час бою. Гарін детально аналізує психологічні зміни, що відбуваються з людиною в екстремальних умовах війни, коли виникає "неумолимая жажда: убить, разстрѣлять". Твір є важливим історичним та психологічним документом епохи.
Въ лесахъ. Ромаиъ въ четырехъ частяхъ. Часть 3-я / А. Печерский / (Антикварна книга 1909 року)
2000 грн.
Класичний роман про життя старообрядців Поволжя XIX ст.
Книга "У лісах" є одним із найвідоміших творів письменника Андрія Печерського (справжнє ім'я - Павло Іванович Мельников), присвячених життю старообрядців Заволжя. Третя частина роману продовжує розповідь про купецьку родину Чапуріних та їхнє оточення. У творі майстерно переплітаються етнографічні описи давніх народних звичаїв, весняних гулянь, хороводів із драматичною історією втечі дочки головного героя Патапа Максимича з обраним нею нареченим.
Автор з великою увагою змальовує побут, вірування та обряди старовірів, відтворюючи колоритні діалоги, описи природи та народних святкувань. У романі відображено патріархальний устрій старообрядницьких громад, складні родинні взаємини та традиційні обряди прощення після самовільного шлюбу ("самокрутки"). Твір є цінним джерелом для розуміння народної культури та релігійного життя російського Поволжя середини XIX ст.