Антикварні книги на подарунок
Топ продажів
Къ вопросу объ Археологическихъ изслъдованіяхъ въ южной Россіи. І. Етнографія/ А. А. МатвѢевъ / (Антикварна книга 1884 року)
8700 грн.
Книга про археологічні дослідження на півдні України кінця XIX ст.
Ця праця є важливим джерелом з історії археологічних та етнографічних досліджень на території південної України. Автор висвітлює актуальні питання археології та етнографії регіону, що на той час входив до складу російської імперії. Книга містить цінні відомості про методи досліджень, основні знахідки та наукові гіпотези кінця XIX ст. Видання було підготовлене до VI Археологічного з'їзду в Одесі, що свідчить про його наукову значущість та актуальність для тогочасної наукової спільноти.
Присутні печатки неіснуючих бібліотек.
Великое историческое строительство завершено/ С. Янтаров / (Антикварна книга 1935 року)
8700 грн.
Книга про завершення будівництва Дніпровської ГЕС.
Ця праця описує один з найбільших індустріальних проектів раннього радянського періоду - будівництво Дніпровської гідроелектростанції. Автор детально розповідає про технічні досягнення, труднощі та героїзм робітників під час спорудження цього грандіозного об'єкту. Книга містить багато фактичного матеріалу про будівництво та введення в експлуатацію ДніпроГЕС, а також відображає дух індустріалізації 1930-х рр.
Присутні печатки неіснуючих бібліотек.
Архивъ историческихъ и практическихъ свѢдѢній относящихся до Россіи. Книга пятая/ Н. Калачовымъ / (Антикварна книга 1863 року)
8700 грн.
Збірник історичних досліджень, що включає монографію про історію Пскова.
Книга містить монографію князя М. М. Голіцина "Історія Пскова (862-1510)". Автор ставить за мету створити повну картину державного життя Пскова в період його самостійності. Дослідження базується на широкому колі джерел, включаючи усні, письмові та матеріальні пам'ятки. М. Голіцин підкреслює історичну роль Пскова в давньоруській державі, його самобутній устрій та протистояння з німцями. Автор також порівнює славне минуле міста з його сучасним станом занепаду.
Обзоръ рукописей библіотеки Императорскаго Университета Св. Владиміра/ С. И. Масловъ / (Антикварна книга 1910 року)
10000 грн.
Каталог рукописного фонду університетської бібліотеки.
Книга представляє огляд рукописної колекції бібліотеки Київського університету. Автор описує історію формування зібрання, яке бере початок з 1834 р. і включає матеріали з бібліотек колишніх польських навчальних закладів. Огляд охоплює широкий спектр рукописів: від богословських текстів до наукових праць з різних галузей знань. Особлива увага приділяється історичним документам, зокрема Румянцевському опису Малоросії та архіву фортеці св. Єлисавети.
Присутні печатки неіснуючих бібліотек.
М. Коцюбинський. Твори. Том ІІІ / М. Коцюбинський / (Антикварна книга 1928 року)
6200 грн.
Третій том зібрання творів видатного українського письменника.
Видання містить кілька оповідань Михайла Коцюбинського, включаючи "В путах шайтана", "По-людському", "Лялечка" та "Дорогою ціною". Книга також включає літературознавчу статтю "Коцюбинський і Чехов", що досліджує зв'язки між творчістю двох письменників. Редакцію тексту та варіанти підготував Ан. Лебідь. У кінці тому подано примітки та варіанти текстів.
Присутні печатки неіснуючих бібліотек.
О древнихъ сельскихъ общинахъ въ югозападной Россіи / Н. Иванишева / (Антикварна книга 1863 року)
8200 грн.
Дослідження общинного устрою на українських землях у складі Речі Посполитої.
Книга базується на документах, виданих Київською Археографічною Комісією, і розкриває значення общинного устрою в історії Русі. Автор досліджує існування общинно-вічових судів у XV-XVII ст., коли українські землі перебували під польським пануванням. Праця висвітлює боротьбу місцевого населення за збереження традиційних форм самоврядування всупереч польській шляхетській системі. Видання містить додаткові матеріали автора і передмову головного редактора В. Антоновича.
Книга для чтенія по исторіи Середнихъ вѢковъ. Выпускъ третій/ П.Г. Виноградов / (Антикварна книга 1899 року)
5800 грн.
Збірник статей з історії держав Західної Європи та слов'янських народів у Середньовіччі.
Третій випуск "Книги для читання з історії Середніх віків" під редакцією П.Г. Виноградова присвячений формуванню державності в Західній Європі та історії слов'янських народів. Це видання було підготовлене в рамках конкурсу на здобуття премій Петра Великого.
Особливістю збірника є значна увага до історії слов'янських народів, що було рідкістю для тогочасних загальних історичних праць. До книги увійшли статті чеських вчених - докторів К. Гибля та В. Новотного, що додає цінності виданню з точки зору міжнародної наукової співпраці.
Збірник містить різноманітні матеріали, зокрема статтю С.П. Анциферова про Жанну д'Арк, яка була додана в кінці книги через пізнє надходження.
Це видання є цінним джерелом для вивчення середньовічної історії Європи, особливо для дослідників, які цікавляться історією слов'янських народів. Книга може бути корисною для істориків, студентів історичних факультетів та всіх, хто цікавиться європейською історією Середньовіччя.
Присутні печатки неіснуючих бібліотек.
Временникъ дьяка Ивана ТимоѲеева/ Иван ТимоѲеев / (Антикварна книга 1907 року)
10000 грн.
Публікація важливого історичного джерела початку XVII ст.
Це видання представляє собою публікацію "Временника" - історичного твору початку XVII ст., написаного дяком Іваном Тимофієвим. Книга видана Імператорською Археографічною комісією як окремий відбиток з XIII тому "Русской Исторической Библиотеки".
"Временник" є цінним джерелом з історії Московського царства кінця XVI - початку XVII ст., періоду Смути. Текст пам'ятки подано за рукописом, знайденим П.М. Строєвим у бібліотеці Флорищевої пустині. Рукопис датується серединою XVII ст. і містить численні авторські правки та доповнення.
Видання супроводжується детальним археографічним описом рукопису, що включає інформацію про особливості почерків, папір та структуру тексту. Це дослідження є важливим для розуміння історії створення та побутування пам'ятки.
Книга становить значний інтерес для істориків, філологів, джерелознавців та всіх, хто цікавиться історією Східної Європи раннього модерного часу.
Присутні печатки неіснуючих бібліотек.
Записки Історико-філологічного відділу. Кн. ХХІ-ХХІІ / (Антикварна книга 1929 року)
8200 грн.
Збірник наукових праць з історії та філології Всеукраїнської Академії Наук.
Це видання є важливою збіркою наукових праць Історико-філологічного відділу Всеукраїнської Академії Наук за редакцією видатного українського сходознавця та мовознавця Агатангела Кримського. Збірник містить ґрунтовні дослідження з різних галузей гуманітарних наук, зокрема мовознавства та історії.
Серед статей збірника:
- "Слов'янські етимології" (присвячена академіку В. М. Перетцу)
- "Український наголос у „Лексиконі П. Беринди""
Книга є цінним джерелом для дослідників української мови, літератури та історії, що відображає стан розвитку української науки кінця 1920-х рр. Видання становить значний інтерес для філологів, істориків та всіх, хто цікавиться розвитком української гуманітаристики першої третини XX ст.
“ОСНОВЫ ФАРМАКОЛОГІИ” / “О.ШМИДЕБЕРГ / (Антикварна книга 1908 року)
12000 грн.
Освальд Шмідеберг був видатним спеціалістом у галузі фармакології, його роботи заклали основи сучасної фармакологічної науки. Книга є важливим джерелом для розуміння історичного розвитку фармакології та еволюції підходів до вивчення лікарських засобів. Книга охоплює основи фармакології, включаючи властивості лікарських засобів, їх дію на організм, метаболізм і механізми дії. Вона також може містити інформацію про різні класи лікарських препаратів та їх використання в медицині. Переклад з четвертого німецького видання Доктора медицини П.І.Брацлавського під редакцією професора Ю.П.Лауденбаха.
Присутні печатки неіснуючих бібліотек.
«Цѣль настоящей книги облегчить студенту пріобрѣтеніе фармакологическихъ знаній и сдѣлать доступными для врача, уже знакомаго съ фармакологіей, всѣ новѣйшія пріобрѣтенія науки въ этой области медицины. ….
Насколько, съ одной стороны, ясно и опредѣленно обощначенъ путь, по которому должно идти строго-научное фармакологическое изслѣдованіе для успѣшнаго разрѣшенія поставленныхъ ему задач, настолько, съ другой стороны, трудно достижима цѣль содѣйствовать усвоенію фармакологическихъ знаній для практическихъ нуждъ. Мы, фармакологи, сталкиваемся съ этими затрудненіями уже въ аудиторіи при выборѣ столь богатаго и разнообразнаго матеріала, при группировкѣ его и наглядномъ воспроизведеніи фактовъ путемъ демонстрацій и опытовъ. Но еще труднѣе составить учебникъ фармакологіи… существуетъ цѣлый рядъ учебниковъ, излагающихъ фармакологію съ клинической точки зрѣнія, иначе обстоитъ дѣло, когда имѣется въ виду дать краткій, но полный и понятный даже для неспеціалиста обзоръ фармакологическихъ фактовъ...»
“РУКОВОДСТВО ПО ГИГИЕНЕ И ОБЩЕСТВЕННОМУ ЗДОРОВЬЮ. ТОМ1” / АЛЬБЕРТ БЕК / (Антикварна книга 1880 року)
12000 грн.
Видано Албертом Беком, видавцем англійського перекладу Цимсеновського керівництва практичної медицини, викладачем вушних хвороб у нью-йоркській колегії лікарів і хірургів. Книга містить малюнки І представляє всебічний аналіз питань охорони здоров'я, включаючи профілактику захворювань, санітарні норми, а також соціально-економічні фактори, що впливають на здоров'я населення.
“ЧАРЛЬЗ ДАРВИН И ЕГО УЧЕНІЕ” / КЛІМЕНТ ТИМІРЯЗЄВ / (Антикварна книга 1894 року)
16000 грн.
Тимірязєв Клімент Аркадійович (1843 – 1920) – видатний російський учений-революціонер, провідний ботанік-фізіолог, популяризатор еволюційного вчення Дарвіна.Ще будучи студентом, Тимірязєв опублікував у журналі «Вітчизняні записки» короткий виклад теорії Дарвіна, який згодом вийшов окремою книгою під назвою «Чарльз Дарвін і його вчення». Ця книга багаторазово перевидавалася і залишається актуальною й сьогодні. Дослідження Тимірязєва відіграло значну роль у поширенні дарвінізму.
Видання 3, з додатком “ Наши антидарвинисты” . Книгу видано у Москві. Типо-Літографія Д.А. Бонч-Бруєвича, 1894 рік.