Антикварні книги на подарунок
Топ продажів
Очерки современнаго Китая /М. И. Венюковъ/(Антикварна книга 1874 року)
8700 грн.
З 1869 по 1871 р. за відрядженням військового міністерства автор, відомий географ та мандрівник, подорожує Японією та Китаєм. Написана на основі цих подорожей книга перейнята гарячим співчуттям до китайського народу та його боротьби проти гнобителів. Містить цікаві дані щодо китайських піратів, еміграції, торгівлі, промислових асоціацій, військових установ, складу населення та іншим темам.
Титульна сторінка не зберіглася, автор і назва вписані від руки.
Книга перейнята гарячим співчуттям до китайського народу та його боротьби проти гнобителів. Містить цікаві дані щодо китайських піратів, еміграції, торгівлі, промислових асоціацій, військових установ, складу населення.
Присутні печатки неіснуючих бібліотек.
Русская исторія в очеркахъ и статьяхъ. Том I/(Антикварне видання 1909 року)
8600 грн.
Перший том присвячений давньоруському періоду, а також сусіднім державам і народам: литовцям, фінам, булгарам, хазарам, татарам та іншому степовому населенню, Візантії.
Видання грунтувалося на доволі прогресивних для свого часу методологічних принципах: кожний розділ писався спеціалістом саме з цієї галузі історії, редакція намагалася не втручатися у роботу та висновки авторів, але ввести читача в курс дискусійних історичних питань.
Видання багато ілюстроване. Під редакцією професора М. В. Довнар-Запольського.
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
Исторія русской словесности, Часть 2 /И. Порфирьевъ/ (Антикварна книга 1884 року)
6200 грн.
Том II обіймає час царювання Катерини II і поділений на шість відділів: 1) Напрям та загальний характер літератури в Катерининську епоху; 2) твори Катерини II; 3) головні літературні діячі в Катерининську епоху; 4) масонство; Духовна література.
Говорячи про значних письменників, автор досить докладно викладає зміст найвидатніших їх творів, навіть робить значні цитати.
Сучасник автора, відомий професор Галахов, писав про "Історію" так:
"Хоча книга м. Порфир'єва - праця компілятивна, але це - хороша компіляція. Треба віддати їй ту справедливість, що основні факти літературної історії обійманого часу представлені у цікавому і зручно розподіленому викладі, що може бути з користю, хоч і з критикою, використано для вивчення літератури".
Присутні печатки неіснуючих бібліотек.
Антропометричні досліди українського населення Галичини, Буковини й Угорщини /Хведір Вовк/(Антикварна книга 1908 року)
12000 грн.
Матеріали дослідження, яке проводилося видатним українським етнографом Ф. К. Вовком 1903 року за дорученням НТУ ім. Шевченка та Паризького Антопологічного товариства. З фотоілюстраціями, антропометричними таблицями та картою.
Саме польові дослідження Вовка вивіли українську етнографію та антропологію на європейський рівень, а зібраний ним матеріал та його наукові висновни не втратили актуальності й понині.
Присутні печатки неіснуючих бібліотек
Про переселення на Амур та в Усурійський край /О. Мицюк/ (Антикварне видання 1908 року)
2800 грн.
Полемічна брошура, спрямована проти участі у "столипінській" колонізації далекосхідних земель початку ХХ століття, може бути цікава дослідникам історії суспільної думки - тим паче, що О. К. Мицюк, діяч української партії есерів, згодом займав пост міністра внутрішніх справ Директорії. Автор лякає читачів "нікчемним місцем та поганими землями" і "гіркою долею, яка їх там неминуче спіткає".
Полное собрание сочинений П. И. Мельникова. Том пятый /П. И. Мельников (Андрей Печерский)/ Антикварне видання 1897 року
7000 грн.
Лапландія и лапландцы /В. И. Немировичъ-Данченко/(Антикварна книга 1876 року)
12000 грн.
Василь Іванович Немирович-Данченко – письменник, журналіст, старший брат театрального діяча Володимира Івановича Немировича-Данченка – значну частину свого життя присвятив подорожам, у тому числі й по Півночі Росії. Враження від поїздок відбилися у його книгах, нарисах та статтях. Його дорожні нотатки відрізняються уважністю до вдач і побуту місцевих жителів; читач завжди зможе знайти у них цікаві етнографічні та географічні відомості.
Представлене видання містить тексти публічних лекцій, прочитаних 1875 року у Санкт-Петербурзі. Присвячено вони поїздкам автора Лапландією. Як він сам зазначає на самому початку: "Гірська, лісова та приозерна глуш Лапландії давно манила мене у свої невідомі пустелі". З великою увагою Василь Іванович поставився до опису озер, річок, водоспадів, гір, лісів і лугів, особливостей пір року, побуту саамів, їхнього полювання та звичаїв. Матеріал різноманітний, захоплюючий і відрізняється простотою, але водночас поетичністю викладу.
Книга містить 4 розділи: "Країна та подорожні зустрічі", "З поїздки по Варангер-фіорду", "Два оповідання з подорожі Лапландією", "Північна Норвегія та її промисли". Видання призначене для широкого кола читачів.
Видання містить тексти публічних лекцій, прочитаних 1875 року у Санкт-Петербурзі.
“ОЧЕРКИ ПО ИСТОРИИ РУССКОЙ КУЛЬТУРЫ. ЧАСТЬ ПЕРВАЯ” / ПАВЛО МИКОЛАЙОВИЧ МІЛЮКОВ / (Антикварна книга 1896 року)
7600 грн.
У своїх «Очерках» Мілюков підкреслює важливу роль держави в формуванні російського суспільства, стверджуючи, що Росія, попри свої особливості, розвивалася в європейському напрямку. Він також навів аргументи на користь того, що російський «національний тип» здатний адаптуватися до запозичених суспільних інститутів. Мілюков вважав, що «існує ряд основних закономірних еволюцій різних аспектів соціального життя» і не вважав можливим пояснювати історичний процес лише розвитком виробництва чи «духовним початком». Він прагнув розглядати історію як сукупність взаємопов'язаних, але окремих історій: політичної, військової, культурної та інших. Перший том - населення, економічний і державний устрій, станова структура. Тут викладено «загальні поняття» про історію, її завдання та методи наукового пізнання, визначено теоретичні підходи автора до аналізу історичного матеріалу, а також представлені огляди про населення, економічний, державний і соціальний устрої. Видання редакції журналу “ Мир Божий”, типографія І.Н.Скороходова, Санкт-Петербург.
“ROMANSE HISTORICZNE WALTER-SKOTTA.KWENTYN DURWARD” / WALTER SKOTT / (Антиквана книга 1875 року)
6800 грн.
«Квентін Дарвард» — історичний роман Вальтера Скотта, шотландського романіста, поета і історика. Це один з найвидатніших творів європейської романтичної літератури, вперше опублікований у 1823 році. Історія стосується шотландського стрільця з лука на службі у французького короля Людовіка XI (1423–1483), який відіграє визначну роль у оповіді. У XIX столітті творчість Скотта користувалася великою популярністю в Європі, і його твори були перекладені багатьма мовами, зокрема й польською. Даний екземпляр - переклад Міхала Грубецького (Michał Grubecki), виданий у Варшаві в Drukarnia Emila Skiwskiego у 1875 році.
“СИСТЕМАТИЧЕСКІЙ КАТАЛОГ РУССКИХ КНИГ ЗА 1875 И 1876 ГОДЫ” / В. И. МЕЖОВ / (Антикварна книга 1877 року)
14600 грн.
Представлена книга- систематичний каталог російських книг за 1875 і 1876 роки, що продаються в книжковому магазині Якова Олексійовича Ісакова з вказанням перекладів, критичних статей, рецензій і бібліографічних нотаток, составлений Володимиром Ізмаїловичем Межовим. Я. Ісаков створив свій книжковий магазин, де продавав книги іноземних авторів, а потім почав продавати і російські книги. Василь Іванович Межов був відомим російським бібліографом і літературознавцем XIX століття. Він спеціалізувався на укладанні бібліографічних покажчиків і каталогів, які були важливими для систематизації та популяризації літератури.
“СОБРАНІЕ СОЧИНЕНІЙ С.Т.АКСАКОВА.” / ИЗДАНІЕ А.А.КАСПАРИ. / (Антикварна книга)
4800 грн.
"Собрание сочинений С. Т. Аксакова" — це багатотомне видання творів Сергія Тимофійовича Аксакова, відомого російського письменника, літературного критика та мемуариста XIX століття. Це видання було підготовлене та опубліковане видавцем А. А. Каспарі.
Сергій Аксаков був активним критиком і підтримував багатьох письменників і драматургів свого часу. Його статті та рецензії внесли значний внесок у розвиток російської літератури. Його найвідоміші твори включають "Семейная хроника", "Детские годы Багрова-внука" та "Записки об ужении рыбы", а також казка “Аленький цветочек”.
“ПРОИСХОЖДЕНІЕ СОВРЕМЕННОЙ ФРАНЦІИ” / ІППОЛІТ ТЕН / (Антикварна книга 1907 року)
14000 грн.
"Происхождение современной Франции" (оригінальна назва французькою мовою: "Les Origines de la France contemporaine") — це масштабний історичний твір французького історика Іпполіта Тена (Hippolyte Taine). Ця праця складається з декількох томів, і охоплює період від падіння Старого порядку до становлення сучасної Франції після Французької революції.Четвертий том “Революціонное правительство” цієї серії зосереджується на аналізі періоду, що слідує за Французькою революцією, зокрема етапу Консульства і початку Першої імперії під керівництвом Наполеона Бонапарта. Таїн детально досліджує соціальні, політичні та культурні зміни, які відбулися в цей період. Переклад книги з французької мови під редакцією Я.Швирова.