Антикварні книги на подарунок
Топ продажів
Безплатное приложеніе къ журналу “Нива” на 1908 г. Ежемѣсячныя литературныя и популярно-научныя приложенія. № 12. Декабрь. 1908 / (Антикварне видання 1908 року)
2000 грн.
Грудневий випуск літературного журналу з оповіданнями, поезією та науково-популярними статтями.
Це останній номер безкоштовного додатку до журналу "Нива" за 1908 р. У виданні представлені художні твори відомих письменників та поетів, зокрема К. Фофанова, К. Бальмонта, П'єра Лоті. Науково-популярна частина містить цікаві нариси про дитяче малювання та самоврядування. Особливу увагу привертає критична стаття К. Чуковського про творчість Ібсена. У бібліографічному розділі подано огляд нових видань, серед яких праці з природознавства, психології та педагогіки. Завершують випуск традиційні рубрики з шахів, шашок та розважальних завдань.
Безплатное приложеніе къ журналу “Нива” на 1908 г. Ежемѣсячныя литературныя и популярно-научныя приложенія. № 4. Апрѣль. 1908 / (Антикварне видання 1908 року)
2000 грн.
Літературний журнал з науково-популярними статтями, художніми творами та оглядом книжкових новинок початку XX ст.
Це квітневий випуск безкоштовного додатку до популярного журналу "Нива" за 1908 р. Видання містить історичну монографію В. Тихонова, художні твори (оповідання та вірші) відомих авторів, серед яких К. Фофанов та К. Чуковський, науково-популярні нариси про дитячі хвороби та історію квітів. Особливу цінність має публікація Т. Щепкіної-Куперник про життя Франческо Бернардоне з Ассізі. Журнал також включає бібліографічний розділ з оглядом нових книг та традиційні рубрики, присвячені шахам, шашкам та розважальним завданням.
Безплатное приложеніе къ журналу “Нива” на 1908 г. Ежемѣсячныя литературныя и популярно-научныя приложенія. № 3. Мартъ. 1908 / (Антикварне видання 1908 року)
2000 грн.
Літературний журнал з науково-популярними статтями, оповіданнями та віршами початку XX ст.
Це березневий випуск безкоштовного додатку до популярного журналу "Нива" за 1908 р. Видання містить художні твори (оповідання та вірші) тогочасних письменників, науково-популярні нариси про ритм у народному житті та вечірні школи в Америці, а також бібліографічний розділ з оглядом нових книг. Окремі рубрики присвячені шахам, шашкам та розважальним завданням (загадки, ребуси). Журнал представляє цінність для дослідників літературного процесу початку XX ст. та історії періодичних видань Російської імперії.
Здоровье, его сохраненіе, разстройства и возтановленіе. Томъ I,ІІ / P. Коссманъ, Ю. Вейссъ / (Антикварне видання 1908-1909 року)
20000 грн.
Медичний довідник німецьких лікарів, перекладений російською мовою для використання в сім'ї.
Том I (друга половина, 1908):
Детальний опис захворювань різних систем організму. Том починається з розділу про хвороби опорно-рухового апарату (кістки, суглоби, м'язи), далі розглядаються захворювання серцево-судинної та дихальної систем. Значна увага приділяється хворобам органів травлення та ендокринної системи. Завершується том великим розділом про венеричні захворювання, який доповнено статтею російського лікаря П.Є. Обозненка про проституцію. Текст супроводжується 3 кольоровими та 2 чорно-білими таблицями, а також 62 ілюстраціями в тексті.
Том II (перша половина, 1909):
Том присвячений жіночому здоров'ю, акушерству та педіатрії, а також неврології та психіатрії. Детально розглядаються жіночі хвороби, питання вагітності, пологів та післяпологового періоду. Окремий великий розділ присвячено здоров'ю немовлят та дітей старшого віку, включаючи питання грудного вигодовування. Завершується том ґрунтовними розділами про захворювання нервової системи та психічні розлади. Матеріал ілюструється 2 кольоровими та 2 чорно-білими таблицями і 56 рисунками в тексті.
Обидва томи відзначаються системним підходом до викладу матеріалу, залученням провідних фахівців з кожної галузі медицини та орієнтацією на практичне використання в сімейному колі. Технічне оформлення (ілюстрації, таблиці) відповідає найвищим стандартам видавництва Брокгауз-Ефрон.
Зоря №12(48) за грудень 1928 та №2-3(50-51) та за лютий-березень 1929/ (Антикварне видання 1928-1929 року)
12000 грн.
Два номери популярного дніпропетровського часопису кінця 1920-х рр.
№12(48), грудень 1928:
Грудневий номер представляє збалансоване поєднання художньої літератури та публіцистики. Серед поетичних творів виділяються вірші А. Михайленка "В дорозі" та В. Чаплі "Поспів'я". Проза представлена оповіданнями М. Мінька "Перед боєм" та А. Бабільчука "Мати". Особливий інтерес становить стаття "Батько української повісти" та дослідження Г. Новополіна про боротьбу з гетьманщиною. Культурознавчий блок містить статтю В.Ч. про український архітектурний стиль та огляд А. Ирія про сучасних українських драматургів. Номер завершується традиційними рубриками культурної хроніки, науково-технічних новин та розважального контенту.
№2-3(50-51), лютий-березень 1929:
Здвоєний весняний номер має потужну поетичну складову, зокрема публікацію уривків з поеми "Ковалі" Петра Голоти та добірку віршів різних авторів. Прозова частина включає оповідання Є. Гиндуся "З кривавого поля" та переклад з єврейської Л. Різника "Постарілий тесляр". Привертає увагу аналітична стаття І. Ткачука про українську художню літературу за 1928 рік та огляд Б. Вєлічка про окружну художню виставку. Науково-популярна частина представлена матеріалом М. Чацького про оживлення мертвого серця та репортажем про пошуки метеорита в тайзі.
В обох номерах помітне прагнення редакції поєднати місцевий літературний процес із загальноукраїнським контекстом та світовими культурними тенденціями.
Наука и демократия / К. Тимирязєв / (Антикварна книга 1920 року)
16000 грн.
Збірка публіцистичних праць видатного російського вченого-природознавця про взаємозв'язок науки та демократії.
Книга містить статті та виступи Климента Тимірязєва періоду 1904-1919 рр., присвячені ролі науки в суспільстві, академічній свободі, реформі вищої освіти та видатним науковцям свого часу. Особливу увагу приділено постатям Чарльза Дарвіна, Марселена Бертло, Іллі Мечникова. Збірник демонструє еволюцію поглядів автора від ліберального демократа до прихильника соціалізму. Видання містить присвяту батькам автора та 33 статті різної тематики.
Брати Моуглі / Р. Кіплінґ / (Антикварна книга 1920 року)
9200 грн.
Український переклад всесвітньо відомої збірки оповідань Редьярда Кіплінга про хлопчика, вихованого вовками.
Друге видання українського перекладу "Книги джунглів", здійснене Юрієм Сірим (справжнє ім'я - Юрій Тищенко). Книга містить сім оповідань про Мауглі та дві пісні, розділені на дві частини. Особливістю видання є те, що воно вийшло у період Української революції 1917-1921 років у видавництві "Дзвін", яке діяло у Києві та Відні. Це одне з перших видань світової дитячої класики українською мовою.
Вибрані твори. Том 1 / Г. Квітка-Основ’яненко / (Антикварна книга 1928 року)
7800 грн.
Перший том вибраних творів класика української літератури з ґрунтовною літературознавчою передмовою.
Видання містить ключові твори Григорія Квітки-Основ'яненка: "Супліка до пана іздателя", "Салдатський патрет", "Маруся" та "Конотопська відьма". Книгу відкриває велика вступна стаття Агапія Шамрая (62 сторінки римською нумерацією) про творчий шлях письменника, де особлива увага приділяється харківському періоду його життя та чинникам, що вплинули на формування Квітки як українського прозаїка. Видання також містить науковий апарат у вигляді приміток.
Хортиця в героїці і легендах / Киценко М. / (Видання 1967 року)
1200 грн.
Книга про історію острова Хортиця та створення на ньому державного історико-культурного заповідника.
Краєзнавче дослідження присвячене історії легендарного острова Хортиця від найдавніших часів до середини XX ст. Особлива увага приділяється козацькому періоду та створенню на острові державного історико-культурного заповідника згідно з постановою Ради Міністрів УРСР від 18 вересня 1965 р. Автор розповідає про історичні події, пов'язані з островом, наводить народні легенди та перекази, описує природу Хортиці та плани щодо розвитку заповідника.
Присутні позначки минулих власників.
Курсъ оперативной хирургіи и хирургической анатоміи / А. А. Бобров / (Антикварна книга 1887 року)
12000 грн.
Літографований конспект лекцій з оперативної хірургії та хірургічної анатомії відомого московського хірурга.
Видання містить курс лекцій з оперативної хірургії та хірургічної анатомії, які читав професор Олександр Бобров у Московському університеті. Лекції записані та видані студентом 5-го курсу М.А. Соколовим. Такі літографовані видання лекцій були поширеною практикою в університетах того часу, оскільки дозволяли студентам отримати структурований навчальний матеріал. Професор Бобров був одним із зачинателів антисептики в Російській імперії та автором кількох важливих хірургічних інновацій.
Присутні позначки минулих власників.
Полное собраніе сочиненій 0. М. Достоевскаго. Томъ седьмой. Часть первая. Бѣсы. Романъ въ трехъ частяхъ / 0. М. Достоевскій / (Антикварна книга 1895 року)
7000 грн.
Знаменитий роман Федора Достоєвського про нігілістів та революціонерів у російській провінції.
Один із найвідоміших романів письменника, в якому через історію провінційного міста та його мешканців розкривається тема руйнівного впливу радикальних ідей на суспільство. Роман написано під враженням від реальної справи Сергія Нечаєва. Епіграфами до твору слугують вірш Пушкіна "Біси" та уривок з Євангелія від Луки, що задають основні метафоричні рамки оповіді. Це перше видання роману в складі повного зібрання творів письменника, що виходило як додаток до журналу "Нива".
Присутні печатки неіснуючих бібліотек.
Очерки по истории Галицко-Волынской Руси / В. Т. Пашуто / (Антикварна книга 1950 року)
5200 грн.
Ґрунтовне дослідження Галицько-Волинського літопису та історії південно-західних руських земель XIII ст. Перша частина праці присвячена джерелознавчому аналізу складу Галицько-Волинського літопису. У другій частині автор розглядає історичні процеси в Галицько-Волинській державі XIII ст., її відносини із сусідніми державами, зокрема Золотою Ордою. Дослідник переглядає поширену на той час думку про економічний та політичний занепад цих земель у другій половині XIII ст., а також вносить уточнення щодо порядку розподілу князівських столів.
Присутні печатки неіснуючих бібліотек.