Антикварні книги на подарунок
Топ продажів
Труды сѣти коллективныхъ опытовъ съ минеральными удобреніями въ Екатеринославской губерніи. Часть 2-я /М. М. Вольфъ/ (Антикварне видання 1910 року)
2000 грн.
Унікальне антикварне видання з сільського господарства. У перший випуск другої частини видання "Труды сѣти коллективныхъ опытовъ съ минеральными удобреніями въ Екатеринославской губерніи" увійшли таблиці обліку хлібних врожаїв, метеорологічні дані, відомості про вологість ґрунтів, а також інформація про хімічний та механічний аналіз орного шару ґрунтів. Цікаві досліди з озиминою та яровими зразками рослин теж присутні в цьому виданні. Укладач унікальної публікації - господарський діяч Мойсей Михайлович Вольф.
Видання зацікавить істориків, працівників сільського господарства та любителів унікальних антикварних видань.
Назва: Труды сѣти коллективныхъ опытовъ съ минеральными удобреніями въ Екатеринославской губерніи. Часть 2-я.
Автор: Мойсей Михайлович Вольф (1880 — 1933) — господарський діяч, заступник народного комісара зернових та тваринницьких радгоспів СРСР. Впровадив плановість та методологію наукового експерименту для сільського господарства, і досі використовується так званий «сніп Вольфа». Також є автором близько півтори сотні публікацій на тему сільського господарства. Засуджений кривавим сталінським режимом за звинуваченням у контрреволюційній, шпигунській та шкідницькій діяльності у сільському господарстві. Розстріляний 1933 року. Реабілітований посмертно 1957 року.
Рік: 1910
Харковъ. Типографія "Печатное Дѣло". Клещевскій пер., № 3.
Сторінок: 15
довжина 26,5
ширина 17,5
товщина 0,3
Вага: 0,038 кг
Присутні відбитки печаток неіснуючих бібліотек.
Московщина /Ю. А. Вудка/ (Діаспорне видання 1978 року)
3200 грн.
Діаспорний мемуарний есей. "Московщина" Юрія Ар'є Вудки - це мемуарний есей про російські концтабори та систему, що їх породила. У цій книзі, автор, на основі власних переживань, тонких спостережень і глибинного осмислення подій, розкрив широку картину не лише становища в імперії у різних ділянках життя, але й провів глибокий аналіз історичного явища, що його окреслює одним словом — московщина. Більшовицька система, з усіма її жахіттями та мільйонними людськими жертвами, не випливала лише із неприродних суспільно-економічних теорій Маркса, але, передусім, вона коренилася в самій сутності московського народу, який, не знайшовши власного сильного природного ґрунту для нормального життя та розвитку, пішов на знищення сусідніх народів. Та й тепер московія є загрозою для цілого світу.
Спомини Ю. Вудки не є хронологічною реєстрацією пережитих ним днів ув’язнення. Описувані ним картини в’язничного чи концтабірного життя, окремих людей по обидвох боках барикади — це лиш по-мистецькому вирізьблені різнокольорові плиточки, потрібні для мозаїчного образу творива, що йому на ім’я московська імперія. Збагнути її суть, розпізнати сили, на котрих вона держиться, а теж її слабості — є провідною ідеєю твору. Рівнобіжно з тим автор розглянув і проаналізував протиставні до імперії сили, особливо духовність, культуру та політично-державницькі стремління поневолених народів.
Книга надзвичайно сильна та актуальна у наш час. Для широкого кола небайдужих читачів.
Видання містить суперобкладинку.
Назва: Московщина.
Автор: Юрій Ар’є Вудка (нар. 1947) – громадський діяч. Виготовляв і розповсюджував літературу самвидаву. 1969 року заарештований і засуджений за сіоністську діяльність до 7 років таборів суворого режиму. Покарання відбував у Мордовії. Від березня до липня 1976 перебував у таборі № 36, де вивчив напам’ять вірші українських поетів-політв’язнів (С. Караванський, З. Красівський, М. Луцик, М. Масютко, В. Мороз, М. Осадчий, О. Різників, Є. Сверстюк, І. Світличний, І. Сеник, В. Стус, С. Шабатура, О. Невідомий). 1978 у Мюнхені вийшла книга «Поезія з-за колючих дротів», основу якої склали вірші, вивезені Вудкою, але без згадки про нього. Того ж року в Лондоні вийшов мемуарний есей "Московщина", в якому Ю. Вудка гостро критикував ідеологію й практику російського імперіалізму. Автор філософських есеїв "Нитка Аріядни", "Приховане світло". Сьогодні проживає в Ізраїлі, викладає в школі іврит і вчення про Біблію.
Рік: 1978
Лондон
Українська видавнича спілка
Сторінок: 298
довжина 21,5
ширина 15
товщина 2,5
Вага: 0,620 кг
Яка краса відродження країни. Альманах. (Діаспорне видання 1979 року)
4200 грн.
Унікальне діаспорне періодичне видання. Альманах Українського Братського Союзу "Яка краса відродження країни" 1979 року під редакцією українського письменника та журналіста Івана Смолія приурочено до 60-річчя Української національної революції. У виданні містяться тексти українського та американських гімнів, твори ввідомих українських письменників, патріотичні спогади українських державних діячів та документи з історії України початку XX століття, а також статті українських педагогів, журналістів та суспільно-політичних діячів.
На обкладинці видання - робота українського митця-маляра Едварда Козака.
Альманах сподобається усім, хто цікавиться виданнями української діаспори, історією України та усім небайдужим українцям.
Назва: Яка краса відродження країни. Альманах.
Автор: редактор: Іван Смолій (1915 — 1984) — український письменник і журналіст, редактор, член ОУП «Слово».
Рік: 1979
Скрентон, Па
Видавництво "Народна воля"
Мова: українська, англійська
Сторінок: 319
довжина 23
ширина 16
товщина 1,5
Вага: 0,400 кг
Історія України-Руси. Том VII /М. С. Грушевський/ (Антикварне видання 1909 року)
60000 грн.
У томі VII висвітлено ключові події першої чверті XVII століття, участь козаків у релігійній боротьбі, Хотинська війна та відновлення православної ієрархії 1620 — 1621 роках, морські походи та військові дії гетьмана Сагайдачного проти турок і татар. У виданні описано зв’язки козацтва з київським тогочасним культурно-громадським рухом, який очолювали митрополити Йов Борецький і Петро Могила.
Книга розрахована на істориків, археологів, етнографів, філологів та всіх, хто цікавиться історичним минулим України та унікальними антикварними виданнями.
Унікальне раритетне історичне видання. "Історія України-Руси" - це відома десятитомна монографія Михайла Грушевського, найголовніша праця його життя. Видання містять виклад історії України від прадавніх часів до другої половини XVII століття. М. Грушевський писав десять томів із перервами протягом 1895 — 1933 років. Сьомий том "Історія України-Руси" присвячено козацьким часам. У ньому розповідається про початки козацтва від кінця XV століття до початку XVII століття, коли воно перетворюється з чисто побутового явища у суспільно-політичний стан, стає на чолі національно-визвольних змагань українського народу.
Книга комплектна, реставрована.
Назва: Історія України-Руси. Том VII.
Автор: Михайло Сергі́йович Грушевський (1866 — 1934) — український історик, громадський і політичний діяч, голова Центральної Ради Української Народної Республіки, член Історичного товариства ім. Нестора-Літописця, член Чеської АН, почесний член Київського товариства старожитностей і мистецтв, академік ВУАН та АН СРСР, багаторічний голова НТШ у Львові, завідувач кафедри історії Львівського університету, автор понад 2000 наукових праць.
Рік: 1909
Київ-Львів
Друкарня П. Барського, Київ, Хрещатик 40
Сторінок: 447
довжина 23,5
ширина 16
товщина 3
Вага: 0,700 кг
Історія української літератури. Том III (частини першої книга третя) /М. С. Грушевський/ (Антикварне видання 1923 року)
16000 грн.
Унікальне раритетне філологічне видання. Академік М. С. Грушевський - український історик, громадський і політичний діяч, був також і видатним дослідником історії української літератури. За життя він видав п’ять томів "Історії української літератури", шостий зберігся в рукописі. У третьому томі (частини першої книги третьої) описано історію книжної словесності та оригінального письменства XII - XIII століть. Вміщено, зокрема, дружинні повісті про Ізяслава, про погром Києва 1169 року, про вбивство князя Ігоря та інші. В окремих розділах розглянуто релігійну літературу цієї доби (зокрема, творчість Клима Смолятича, Кирила Туровського й інших анонімних авторів). Проаналізовано історію створення та зміст "Галицько-Волинського літопису", "Слова о погибелі Руської землі", "Моління Данила" тощо.
Видання розраховано на філологів, істориків та усіх, хто цікавиться українською культурою, джерелами духовності українського народу й унікальними антикварними виданнями.
Назва: Історія української літератури. Том III (частини першої книга третя).
Автор: Михайло Сергі́йович Грушевський (1866 — 1934) — український історик, громадський і політичний діяч, голова Центральної Ради Української Народної Республіки, член Історичного товариства ім. Нестора-Літописця, член Чеської АН, почесний член Київського товариства старожитностей і мистецтв, академік ВУАН та АН СРСР, багаторічний голова НТШ у Львові, завідувач кафедри історії Львівського університету, автор понад 2000 наукових праць.
Рік: 1923
Київ-Львів
З друкарнї Наукового товариства імени Шевченка
Сторінок: 295
довжина 22
ширина 16
товщина 1,7
Вага: 0,400 кг
Присутні відбитки печаток неіснуючих бібліотек
Історія української літератури. Том III (частини першої книга третя) /М. С. Грушевський/ (Антикварне видання 1923 року)
16000 грн.
Унікальне раритетне філологічне видання. Академік М. С. Грушевський - український історик, громадський і політичний діяч, був також і видатним дослідником історії української літератури. За життя він видав п’ять томів "Історії української літератури", шостий зберігся в рукописі. У третьому томі (частини першої книги третьої) описано історію книжної словесності та оригінального письменства XII - XIII століть. Вміщено, зокрема, дружинні повісті про Ізяслава, про погром Києва 1169 року, про вбивство князя Ігоря та інші. В окремих розділах розглянуто релігійну літературу цієї доби (зокрема, творчість Клима Смолятича, Кирила Туровського й інших анонімних авторів). Проаналізовано історію створення та зміст "Галицько-Волинського літопису", "Слова о погибелі Руської землі", "Моління Данила" тощо.
Видання розраховано на філологів, істориків та усіх, хто цікавиться українською культурою, джерелами духовності українського народу й унікальними антикварними виданнями.
Назва: Історія української літератури. Том III (частини першої книга третя).
Автор: Михайло Сергі́йович Грушевський (1866 — 1934) — український історик, громадський і політичний діяч, голова Центральної Ради Української Народної Республіки, член Історичного товариства ім. Нестора-Літописця, член Чеської АН, почесний член Київського товариства старожитностей і мистецтв, академік ВУАН та АН СРСР, багаторічний голова НТШ у Львові, завідувач кафедри історії Львівського університету, автор понад 2000 наукових праць.
Рік: 1923
Київ-Львів
З друкарнї Наукового товариства імени Шевченка
Сторінок: 295
довжина 24
ширина 16
товщина 1,2
Вага: 0,310 кг
Є нерозрізани сторінки
Присутні відбитки печаток неіснуючих бібліотек.
Історія України-Руси. Том I /М. С. Грушевський/ (Антикварне видання 1904 року)
60000 грн.
У першому (розширеному) томі "Історії України-Руси" висвітлено соціально-економічні, політичні та культурні процеси, що відбувалися на території України з найдавніших часів до початку XI ст. (часи створення держави перших наших князів з центром в Києві).
"Історія України-Руси" - це відома десятитомна монографія Михайла Грушевського, найголовніша праця його життя. Видання містять виклад історії України від прадавніх часів до другої половини XVII століття. М. Грушевський писав десять томів із перервами протягом 1895 — 1933 років. "Історія України-Руси" мала великий вплив на формування української історіографії новітнього часу.
Книга комплектна, реставрована, додано лясе.
У виданні містяться мапи.
Назва: Історія України-Руси. Том I.
Автор: Михайло Сергійович Грушевський (1866 — 1934) — український історик, громадський і політичний діяч, голова Центральної Ради Української Народної Республіки, член Історичного товариства ім. Нестора-Літописця, член Чеської АН, почесний член Київського товариства старожитностей і мистецтв, академік ВУАН та АН СРСР, багаторічний голова НТШ у Львові, завідувач кафедри історії Львівського університету, автор понад 2000 наукових праць.
Рік: 1904
У Львові
Накладом автора
З друкарнї Наукового Товариства імени Шевченка під зарядом К. Беднарского
Сторінок: 627
довжина 22,5
ширина 16
товщина 4,5
Вага: 1,140 кг
Історія України-Руси. Том II /М. С. Грушевський/ (Антикварне видання 1905 року)
60000 грн.
У другому (розширеному) томі проаналізовано міжнародне становище, політичний та економічний розвиток Київської Держави, зокрема окремих її земель — Київської, Турово-Пінської, Чернігівської, Переяславської, Волині, Побужжя, Галичини, Угорської Русі, а також Степу в XI—XIII столітті.
Унікальне раритетне історичне видання. "Історія України-Руси" - це відома десятитомна монографія Михайла Грушевського, найголовніша праця його життя. Видання містять виклад історії України від прадавніх часів до другої половини XVII століття. М. Грушевський писав десять томів із перервами протягом 1895 — 1933 років. "Історія України-Руси" мала великий вплив на формування української історіографії новітнього часу.
Книга комплектна, реставрована, додано лясе.
Назва: Історія України-Руси. Том II.
Автор: Михайло Сергі́йович Грушевський (1866 — 1934) — український історик, громадський і політичний діяч, голова Центральної Ради Української Народної Республіки, член Історичного товариства ім. Нестора-Літописця, член Чеської АН, почесний член Київського товариства старожитностей і мистецтв, академік ВУАН та АН СРСР, багаторічний голова НТШ у Львові, завідувач кафедри історії Львівського університету, автор понад 2000 наукових праць.
Рік: 1905
У Львові
Накладом автора
З друкарнї Наукового Товариства імени Шевченка під зарядом К. Беднарского
Сторінок: 587
довжина 24
ширина 17
товщина 4,5
Вага: 1,160 кг
Історія України-Руси. Том VIII, частина перша /М. С. Грушевський/ (Антикварне видання 1922 року)
60000 грн.
Унікальне раритетне історичне видання. "Історія України-Руси" - це відома десятитомна монографія Михайла Грушевського, найголовніша праця його життя. Видання містять виклад історії України від прадавніх часів до другої половини XVII століття. М. Грушевський писав десять томів із перервами протягом 1895 — 1933 років. "Історія України-Руси" мала великий вплив на формування української історіографії новітнього часу. Восьмий том "Історії України-Руси" М. Грушевського присвячений другій чверті XVII століття та складається з трьох частин. Перша частина — охоплює період із 1626 по 1638 рік - від Куруківської кампанії, що не виправдала планів і надій козаків перших десятиліть цього століття, до поразки під Кумейками.
Видання розраховане на істориків, археологів, етнографів, філологів та всіх, хто цікавиться історичним минулим України та унікальними антикварними виданнями.
Назва: Історія України-Руси. Том VIII, частина перша.
Автор: Михайло Сергі́йович Грушевський (1866 — 1934) — український історик, громадський і політичний діяч, голова Центральної Ради Української Народної Республіки, член Історичного товариства ім. Нестора-Літописця, член Чеської АН, почесний член Київського товариства старожитностей і мистецтв, академік ВУАН та АН СРСР, багаторічний голова НТШ у Львові, завідувач кафедри історії Львівського університету, автор понад 2000 наукових праць.
Рік: 1922
Київ-Львів
З друкарнї Наукового товариства імени Шевченка
Сторінок: 330
довжина 24
ширина 16
товщина 1,5
Вага: 0,380 кг
Є нерозрізані сторінки
Твори. Том шостий /І. Тобілевич/ (Антикварне видання 1931 року
5100 грн.
Класика української літератури. У шостому томі "Творів" Івана Карпенка-Карого (справжнє прізвище — Тобілевич) міститься його біографія, бібліографія, критика й архівні матеріали письменника.
Зміст
- 1. Од редактора - с. 3
- 2. С. Тобілевич - Життя І. Тобілевича - с. 5
- 3. Я. Мамонтов - Драматургія І. Тобілевича - с. 143
- 4. П. Тиховський - Бібліографія І. Тобілевича - с. 253
- 5. Архівні матеріали: - с. 275
Записки до з'їзду театральних діячів - с. 277
З листів І. Тобілевича - с. 285
Послужний список І. Тобілевича - с. 289
У виданні є чорно-білі портрети Івана Тобілевича та його родини.
Книга сподобається усім філологам, любителям української класики та унікального антикваріату.
Назва: Твори. Том шостий.
Автор: Іван Карпенко-Карий (справжнє прізвище — Тобілевич; 1845 — 1907) — український письменник, драматург, актор, ерудит, один з корифеїв українського побутового театру.
Рік: 1931
Харків, Київ
Державне видавництво "Література і мистецтво"
Сторінок: 290
довжина 19
ширина 13
товщина 1,5
Вага: 0,290 кг
Присутні відбитки печаток неіснуючих бібліотек.
Полное собрание русских летописей. Тома 9-10, тома 11-12, том 13 (Репринтні видання 1965 року)
16000 грн.
Унікальні видання руських літописних джерел. У "Полное собрание русских летописей. Тома 9 - 10, тома 11 - 12, том 13" входить Патріарший або Никонівський літопис. Цей літопис написано невідомим автором у другій половині XVI століття та він містить у собі безперервний опис подій до 1559 року.
Том 9 було відтворено з тексту дев'ятого тому видання 1862 року, а том 10 - це репринт із видання 1885 року. У дев'ятому томі подано події до 1177 року - до моменту вступу на руський престол князя Всеволода ІІІ Юрійовича. 10 том "Полного собрания русских летописей" містить опис подій від 1176 року до вступу на московський престол в 1362 році князя Дмитра Івановича Донського.
Том 11 було відтворено з тексту одинадцятого тому видання 1897 року, а том 12 - репринт із видання 1901 року. В одинадцятому томі описано події від 1362 до 1424 року, тобто, правління князів московських Дмитра Івановича Донського і Василя Дмитровича. Дванадцятий том містить опис подій від 1425 до 1505 року, тобто період правління князів московських Василя Васильовича Темного та його сина Івана Васильовича.
Том 13 - репринт видання 1904 року - містить опис подій від 1505 до 1558 року, тобто, період правління князя Василя Івановича і початок царювання його сина Івана Васильовича Грозного.
Колекція руських літописів - для усіх, хто цікавиться давньоруською історією, а також цінує унікальні репринтні видання.
Назва: Полное собрание русских летописей. Тома 9-10, тома 11-12, том 13.
Рік: репринт 1965 року з видань 1862, 1885, 1897, 1901 і 1904 років.
Москва
Издательство "Наука"
Главная редакция восточной литературы.
Сторінок: 531+500+506
довжина 30
ширина 23
товщина 12
Вага: 4,600 кг
Менделизмъ /Р. К. Пённеттъ/ (Антикварне видання 1913 року)
16000 грн.
Класичне видання з генетики. У книзі "Менделизмъ" відомий англійський біолог Р. Пеннет, автор терміну "менделізм", розповідає про закономірності спадковості.
Зміст
- Глава І. Задача изслѣдованія - с. 1
- Глава ІІ. Историческій очеркъ - с. 8
- Глава ІІІ. Работы Менделя - с. 17
- Глава ІV. Теорія присутствія и отсутствія факторовъ - с. 30
- Глава V. Взаимодѣйствіе факторовъ - с. 44
- Глава VI. Возвратъ къ дикимъ формамъ - с. 61
- Глава VII. Доминированіе признаковъ - с. 70
- Глава VIII. Дикія формы и домашнія породы - с. 81
- Глава IX. Взаимное отталкиваніе и сочетаніе факторовъ - с. 90
- Глава Х. Полъ - с. 102
- Глава ХI. Полъ (продолженіе) - с. 118
- Глава ХIІ. Промежуточныя формы - с. 128
- Глава ХIІІ. Варіація и эволюція - с. 138
- Глава XIV - Практическое значеніе законовъ Менделя - с. 155
- Глава XV - Человѣкъ - с. 172
- Добавленіе - с. 188
- Указатель - с. 191
Назва: Менделизмъ.
Автор: Реджінальд Кранделл Паннет (1875 - 1967) - англійський біолог, один із основоположників генетики. Паннет був автором таблиці поєднання батьківських алелів («решітки Паннета»), вперше опублікованої ним у співавторстві з Вільямом Бейтсоном.
Рік: 1913
Москва
Типографія П. П. Рябушанскаго, Страстной бульв., соб домъ.
Сторінок: 190
довжина 20
ширина 15
товщина 1,5
Вага: 0,350 кг
Присутні відбитки печаток неіснуючих бібліотек.