Антикварні книги на подарунок
Топ продажів
Пам’ятки української мови і літератури. Том VIII. (Антикварна книга 1930 року)
16500 грн.
Класика української драматичної літератури. Останній VIII том серії "Пам’ятки української мови і літератури" було видано у 1930 році археографічною комісією Наукового товариства імені Шевченка за поданням Ярослава Гординського. У книгу війшли ще невідомі на той час тексти творів української драматичної літератури ХVІІ—ХVІІІ ст. із замітками, а також дослідження про українські інтермедії.
Книга сподобається театральним діячам, філологам, історикам, а також усім читачам, які цікавляться українською драматургією та антикварними виданнями.
Назва: Пам'ятки української мови і літератури. Том VIII.
Автор: Ярослав Антонович Гординський - (криптоніми – Я.А.Г., Яр.Горд., Г-й, Я.Г., 1882 – 1939) – літературознавець, письменник, перекладач, педагог, доктор філософії, дійсний член НТШ.
Рік: 1930
У Львові, накладом Наукового товариства імени Шевченка
Матеріяли до української бібліоґрафії. Том ІІ. (Антикварна книга 1910 року)
17500 грн.
Антикварний довідник. У другому томі бібліографічного довідника "Українська біблїоґрафія Австро-Угорщини за роки 1887-1900" викладені відомості про всі публікації українською мовою, видані в Австро-Угорщині у період з 1890 року по 1891 рік, а також усі твори українців-уроженців Галичини, видані в будь-якій країні. Довідник уклав бібліограф І. О. Левицький. Праця була видана Бібліографічною комісією Наукового товариства ім. Шевченка - науковим підрозділ осередку, який здійснював опрацювання проблем національної бібліографії, історії української книги, бібліотекознавства та публікації бібліографічних праць.
Книга сподобається історикам, а також усім читачам, які цікавляться українською бібліографією та антикварними виданнями.
Видання містить формуляр і печатки, зокрема, штампи бібліотеки Українського наукового інституту книгознавства, бібліотеки Науково-методичного кабінету бібліотекознавства НКО УРСР
Назва: Матеріяли до української бібліоґрафії. Том ІІ.
Автор: Іван Омелянович Левицький (псевдонім — Іван з Берліг, 1850 - 1913) — український галицький бібліограф, письменник і публіцист. Працював над бібліографією західноукраїнських видань.
Рік: 1910
У Львові, накладом Наукового товариства імени Шевченка
Сторінок: 262
Розміри,см.:
довжина 25
ширина 17
товщина 1,7 см.
Вага: 0,548 кг
Матеріяли до української бібліоґрафії. Том І. (Антикварна книга 1909 року)
17500 грн.
Антикварний довідник. У першому томі бібліографічного довідника "Українська біблїоґрафія Австро-Угорщини за роки 1887-1900" викладені відомості про всі публікації українською мовою, видані в Австро-Угорщині з 1887 року по 1889 рік , а також усі твори українців-уроженців Галичини, видані в будь-якій країні. Довідник уклав бібліограф І. О. Левицький. Праця була видана Бібліографічною комісією Наукового товариства ім. Шевченка - науковим підрозділ осередку, який здійснював опрацювання проблем національної бібліографії, історії української книги, бібліотекознавства та публікації бібліографічних праць.
Книга сподобається історикам, а також усім читачам, які цікавляться українською бібліографією та антикварними виданнями.
Видання містить печатки, зокрема, штамп "Wołyńskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk".
Назва: Матеріяли до української бібліоґрафії. Том І.
Автор: Іван Омелянович Левицький (псевдонім — Іван з Берліг, 1850 - 1913) — український галицький бібліограф, письменник і публіцист. Працював над бібліографією західноукраїнських видань.
Рік: 1909
У Львові, накладом Наукового товариства імени Шевченка
Сторінок: 290
Розміри,см.:
довжина 23,5
ширина 15,5
товщина 1,5 см.
Вага: 0,278 кг
Чад /Косач Ю./ (Українська класика видання 1937 року)
12000 грн.
Класична українська література. Унікальне видання повісті українського класика Юрія Косача було видане у бібліотеці газети “Діло” в 1937 році. У повісті йдеться про діяльність української політичної організації - її нелегального осередку в Парижі. Усі герої книжки опиняються ніби на краю. За сюжетом - завтра має постати новий прекрасний світ, а герої в повісті - лише проміжне покоління, яке приречене втратити свої обриси в чаді, опісля якого розпочнеться нове життя. У цьому творі автор зобразив покоління людей діяльних, які усвідомлюють своє призначення, однак також розуміють, що вони є незначними, але, водночас, цінними на дорозі до потенційно чудового «завтра».
Цікавий факт щодо цієї книги - від 1937 року твір "Чад" не перевидавався ні за життя, ні після смерті автора. Це видання - рідкісне та унікальне.
У книзі є екс-лібрис "Biblioteka Fundacji Ternopilska" та лясе.
Назва: Чад
Автор: Юрій Миколайович Косач (1908-1990) - український поет, прозаїк, драматург, журналіст, есеїст, редактор, небіж Лесі Українки та онук Олени Пчілки. Половину свого життя Юрій Косач прожив у США.
Рік: 1937
Бібліотека "Діла", Ч. 20.
Львів, Ринок 10.
Сторінок: 162
Розміри,см.:
довжина 20
ширина 14
товщина 1,2 см.
Вага: 0,247 кг
Ископаемыя растенія. /Готан В./ (Антикварна наукова книга 1914 року)
7200 грн.
Класика фітопалеонтології. Нарис рослинного світу минулих геологічних епох німецького приват-доцента та доктора Вальтера Готана. Видання перекладене та доповнене доктором ботаніки та приват-доцентом А. Г. Генкелем та входить до серії "Естественно-историческая библіотека-природа".
Унікальна праця з палеоботаніки - цінна рідкість серед видань природознавчого напрямку.
Книга добре пролюстрована.
Зміст
Предисловіе автора. - 3
Предисловіе переводчика. - 4
Геологическія формаціи. - 5
1. Предварительныя замѣчанія. - 8
2. Типы растительныхъ ископаемыхъ. - 14
3. Мнимыя ископаемыя растительнаго происхожденія. - 31
4. Первобытная исторія водорослей, грибовъ и мховъ. - 42
5. - - - папоротникообразныхъ. - 56
6. - - - хвощевидныхъ. - 101
7. - - - плауновыхъ. - 111
8. - - - саговниковыхъ. - 128
9. - - - гингковидныхъ. - 143
10. - - - хвойныхъ (шишконосныхъ). - 156
11. - - - покрытосѣменныхъ. - 173
12. Выводы и заключенія
Обзоръ литературы. - 221
У книзі є екс-лібриси, зокрема, штамп бібліотеки Херсонського земського сільскогосподарського училища.
Назва: Ископаемыя растенія.
Автор: Вальтер Готан (1879-1954) - німецький палеоботанік, відомий своїми дослідженнями вуглецевої флори. Отримав звання почесного професора Берлінського університету.
Олександр Германович Генкель (1872-1927) - перекладач, доктор ботаніки, приват-доцент Імператорського Санкт-Петербурзького університету
Рік: 1914
Издательство "ПРИРОДА". Москва.
Сторінок: 220
Розміри,см.:
довжина 21
ширина 14
товщина 1,2 см.
Вага: 0,262 кг
Твори. Том десятий /І. С. Нечуй-Левицький/ (Українська класика видання 1931 року)
5400 грн.
Класична українська література. Видання творів українського класика І. С. Нечуя-Левицького за редакцією Ю. Меженка. Книга входить до серії "Бібліотека Українських клясиків".
У цей том війшли такі твори Івана Семеновича:
Драматичні твори
- Маруся Богуславка (оперета на 4 дії)
- На кожум'яках
- Голодному й опеньки м'ясо
- Попались
- В диму та в полум'ї
Статті про театр і музику
- З Кишинева
- У концерті
- Марія Заньковецька, українська артистка
Видання містить штампи бібліотеки Українського інституту марксизму-ленінізму, Державної публічної бібліотеки УРСР та інші. Також у книзі є печатки з назвою "Курси перепідготовки пропагандистів та газет. робітників при ЦК КП(б)У. Бібліотека Інв. №49600".
Назва: Твори. Том десятий
Автор: Іван Семенович Нечуй-Левицький (справжнє прізвище - Левицький, 1838 - 1918) - український письменник і перекладач.
Рік: 1931
Державне видавництво "Література й мистецтво" Харків - Київ
Сторінок: 258
Розміри,см.:
довжина 21,7
ширина 15,5
товщина 2 см.
Вага: 0,323 кг
Исторія Украйны и ея народа. / Ефименко А. Я./ (Антикварна науково-популярна книга 1907 року)
18000 грн.
Класичне історичне дослідження. Видатна праця «Історія українського народу», у якій висвітлено історичний процес в Україні від найдавніших часів до XIX ст.
Мова, стиль і структура книги характерні для другої половини ХІХ ст. Перший розділ присвячений доісторичній епосі та слов'янським племенам, які населяли береги Дніпра в давнину, історії Київської Русі та періоду феодальної роздробленості. Другий – становищу українських земель у складі Великого князівства Литовського. У третьому розділі висвітлено період в історії України під владою шляхетської Польщі, а у четвертому - період Руїни. П'ятий розділ - це реконструкція розвитку українських земель у XVIII ст., а шостий розділ - про становище в Україні у XIX ст. Автор О. Я. Єфименко майстерно розкрила найважливіші віхи історичного процесу на українських землях від найдавніших часів та до середини ХІХ ст. Головна перевага книги - у систематичному, послідовному викладі матеріалу в межах певних історичних періодів. У доступній, науково-популярній формі висвітлено складні питання економічного розвитку, поєднання політичних подій та ключові проблеми етнокультурної ситуації в Україні.
Видання добре проілюстроване.
Книга сподобається історикам, етнографам, суспільствознавцям і представникам інших гуманітарних дисциплін, а також усім читачам, які цікавляться історією України.
Ключь или алфавитный указатель къ исторіи государства Россійскаго, Н.М. Карамзина (антикварна книга 1844 року)
18500 грн.
Антикварний довідник. Це унікальне видання є алфавітним покажчиком до "Історії держави Російської" М. Карамзіна. Книга упорядкована істориком та археографом П. М. Строєвим. Праця складається з трьох покажчиків. У першому можна знайти імена історичних особистостей: царів, князів, бояр тощо. У другому містяться географічні назви, а в третьому - назви предметів древніх князівств Русі. Також у цьому виданні Карамзіним та Строєвим розписані п'ятнадцять родоводів (князів усіх повітів) у двадцяти чотирьох таблицях. Видання І. Ф. Ейнерлінга - письменника-педагога та книжкового видавця пер. пол. XIX століття.
Книга сподобається усім, хто цікавиться історією Східної Європи, генеалогією князівських родин, топонімікою та археографією.
Зміст
1. Вступленіе
2. Указатель именъ личныхъ
3. Указатель географическій
4. Указатель предметовъ
5. Родословныя владѣтельныхъ князей россійскихъ (составленныя Карамзинымъ)
6. Родословныя росписи князей владѣтельныхъ (составленныя Строевымъ)
7. Сокращенія
На титульному аркуші книги є екслібрис фундаментальної бібліотеки Київської жіночої гімназії.
Назва: Ключь или алфавитный указатель къ исторіи государства Россійскаго, Н.М. Карамзина, составленный и нынѣ дополненный, исправленный и приспособленный къ пятому ея изданію П. Строевымъ, и двадцать четыре составленныя Карамзинымъ и Строевымъ родословныя таблицы князей россійскихъ.
Автор: Павло Михайлович Строєв (1796 — 1876) — історик та археограф, академік Петербурзької академії наук.
Микола Михайлович Карамзін (1766 — 1826) — історик, письменник, поет, почесний член Петербурзької Академії наук.
Рік: 1844
СанктПетербургъ, въ типографіи Эдуарда Праца
Сторінок: 495+45
Розміри,см.:
довжина 26,5
ширина 17,5
товщина 2
Вага: 0,540 кг
Исторични монографіи Миколы Костомарова Том 1(Видання 1886 року)
12000 грн.
Праці видатного українського історика Миколи Костомарова
Видання містить праці видатного українського історика Миколи Костомарова присвячені історії Київської Русі. Видання входило до складу "Руської історично бібліотеки", яка друкувалась під редакцією О. Барвінського.
Зміст:
- Дві Руські Народності;
- Думки про федеративні засновини на стародавный Русі;
- Нариси народної Українсько-російської історії;
- Абетковий показник.
«Исторични монографіи Миколы Костомарова» Том 1.
Автор: Микола Костомаров.
Видавництво: З друк. Іосифа Павловського, Тернопіль, 1886
Мова: українська
Сторінок: 231
Розміри,см.:
довжина 23,5
ширина 15,5
товщина 1,2 см.
Вага: 0,347 кг
Очерки первобытнаго міра / Г.Н.Гетчинсон /(Видання 1899 року)
24000 грн.
Прижиттєвий переклад. Книга Генрі Гетчинсона (Hutchinson, Henry Neville), (1856-1927) - американського палеонтолога, автора книг «Вимерлі чудовиська», «Тварини минулих геологічних епох», «Автобіографія землі» та «Нариси первісного світу». Переклад з англійської З.М.Журавської. З додатком бібліографічного покажчика книг та статей з історії світобудови.
«Книга ця призначається для всіх, а не тільки для фахівців-геологів або археологів. Правда, й останні можуть знайти тут звіт про нові пошуки, але книга написана не для них. Мета її - представити в простому викладі найцікавіші результати, досягнуті за останні роки зусиллями двох армій трудівників, які старанно працювали на теренах досліджень і абстрактного мислення. Автор цих рядків зробив спробу постати перед публікою в якості тлумача, а не браміна, що говорить мовою, невідомою народу.» (З передмови автора).
«Очерки первобытнаго міра».
Автор: Гетчинсон Г.Н.
Видавництво: Изданіе Спб. Акціонерн. Общества печ. дела «Издатель», С.-Петербург, 1899
Мова: дореформена російська
Сторінок: 326
Розміри,см.:
довжина 22,5
ширина 16
товщина 2 см.
Вага: 0,530 кг
Камінна душя / Гнат Хоткевич/ (Видання 1911 року)
22000 грн.
Художня повість.
Перше видання повісті Гната Хоткевича «Камінна душя» було опубліковане 1911 року. «Камінна душя» — це історія про те, як кохання може не просто змінювати, а визначати долі людей. Хтось отримує можливість виправити свої помилки, зроблені під його впливом, а когось воно приводить до фатального кінця; хтось кохає щиро і віддано, а хтось лише грається чужими почуттями; хтось готовий померти заради свого кохання, а хтось — убити.
«Камінна душя» Повість.
Автор: Гнат Хоткевич.
Видавництво: З друкарні «Руска Рада», Чернівці, 1911
Мова: українська
Сторінок: 375
Розміри,см.:
довжина 23,5
ширина 17
товщина 2 см.
Вага: 0,693 кг
Почвоведеніе 2-е издание / Проф. К.Д.Глинка /(Видання 1915 року)
32000 грн.
Раритетна сільськогосподарська книга.
У книзі висвітлено питання ґрунтоутворення та загальні властивості ґрунтів, наводиться характеристика ґрунтових типів та географія ґрунтів. Достатньо повно описуються ґрунтові зони Росії та її окремих областей.
«Почвоведеніе 2-е издание».
Автор: Проф. К.Д.Глінка
Видавництво: Изданіе А.Ф. Девріена, Петроград, 1915
Мова: дореформена російська
Сторінок: 708
Розміри,см.:
довжина 24,5
ширина 17
товщина 4 см.
Вага: 1,297 кг