Антикварні книги на подарунок
Топ продажів
Календар Альманах українського голосу 1910-1960/(Видання 1960 року)
3800 грн.
Цікавий і досить рідкий за межами канадської діаспори зразок "тамвидаву" - української еміграційної періодики.
Упорядники альманаху постаралися дати картину життя трьох поколінь української еміграції в Канаді, показати розвиток українського життя в цій країні. Містить біографічні нариси, історію Греко-Католицької церкви в Канаді, церковний календар, політичні статті, огляд еміграційної преси та інші матеріали, що можуть бути дуже корисними дослідникам української діаспори.
Полное собраніе сочиненій, т. 3, 4/Шекспиръ/(Антикварна книга 1903 року)
12000 грн.
Конволют, що об'єднує два томи з чотиритомного зібрання творів.
З ілюстраціями Джона Гільберта у тексті, гравюрами відомих європейських художників Ф. Пілоті, А. Менцеля, Е. Грюцнера та інших.
Зміст:
Т. 3: Король Іоанн; Життя і смерть короля Річарда II; Король Генріх IV; Король Генріх V; Король Генріх VI; Король Річард III; Король Генріх VIII.
Т. 4: Коріолан; Юлій Цезар; Антоній та Клеопатра; Троїл та Кресіда; Тіт Андронік; Тімон Афінський; Перикл, принц Тирський; міра за міру; Царювання Едварда III; Два шляхетних родичі; Йоркширська трагедія; Сонети; Венера та Адоніс; Пристрасний пілігрим; Лукреція; Скарги коханої; Фенікс та голубка; Заповіт.
Українські народні приказки/Хвиля Андрій Ананійович (упорядник)/(Антикварна книга 1936 року)
3800 грн.
У видання увійшли як раніше опубліковані приказки з зібрань І. Франка, Б. Грінченка, П. Чубинського, М. Закревського та інших, так і неопубліковані із рукописів Бібліотеки АН УРСР та фольклорних матеріалів Інституту історії матеріальної культури АН УРСР.
Екземпляр цікавий стертим на титульному аркуші та під передмовою прізвищем упорядника - заступника Наркома освіти УРСР, члена Оргбюро ЦК КП(б)У Андрія Хвилі, який вже в листопаді 1936 року буде заарештований та у 1938 році розстріляний.
Чѣмъ, когда и какимъ образомъ нужно кормить пчёлъ в разныхъ случаяхъ: собраніе болѣе 350 рецептовъ подкормокъ/С. В. Морибель/(Антикварна книга 1905 року)
8000 грн.
Книга, написана досвідченим бджоляром-практиком більш ста років назад, досі не втратила своєї практичної цінності.
Будучи господарем невеликої пасіки, автор, С. В. Морібель, працював також на експериментальній Ізмайлівській пасіці для поповнення своєї бджолярської освіти. Зробив свою пасіку центром поширення знань про бджільництво, сприяв поширенню рамкового вулика серед селян і перетворенню колодних пасік в пасіки рамкових вуликів.
У цій книзі Сергій Вікторович Морібель зібрав 350 рецептів для бджіл, а також описав результати своїх експериментів щодо їх використання. Окрім звичайного меду, пилку та цукрового сиропу для годування бджіл, автор використовував досить незвичайні компоненти, наприклад, куряче м'ясо.
Екземпляр в гарному стані, власницька палітурка.
Збірник творів. Нариси й оповідання/Данило Ярош/(Антикварна книга року)
5000 грн.
Дуже рідкісний зразок українського провінційного книговидавництва часів Громадянської війни 1917-1921 рр. Книги українських катеринославських видавництв швидко стали рідкістю навіть серед букіністів Катеринослава-Дніпропетровська-Дніпра.
Про автора відомо лише те, що 1909 року він звертався за дозволом на видання газети "малоросійською мовою", але отримав відмову як політично неблагонадійний.
Єдиний збережений екземпляр його творів зараз зберігається у відділі рідкісних книг Вінницької ОУНБ.
Зміст: Весняні мрії; Серед степу широкого; Хто вона?; Перше сватання; За віщо?; Щоденник гімназистки; Непорозуміння; Поминки; Безбатченко; Невгомонні.
Святочные разсказы/Н. Позняковъ/(Антикварна книга 1891 року)
6800 грн.
Гарно ілюстроване видання, збережена оригінальна видавнича палітурка 1891 року.
Святочні оповідання Познякова написані з безперечною щирістю і намагаються пробудити у маленьких читачах добрі почуття. Оповідання присвячені життю бідного люду, хворих або бездомних дітей, всі пройняті вірою в рятівну силу любові і тому, при всій нескладності і навіть грубуватості вживаних автором прийомів, зворушать серця тих, кому доступні наївні і прості настрої, що збуджуються нехитрими розповідями про жалісливих і байдужих людей.
Видання Познякова були схвалені Міністерством освіти для бібліотек навчальних закладів, і на них зростало не одне покоління дореволюційних читачів.
Зимівля бджіл/Нестероводський В. А./(Антикварна книга 1938 року)
12000 грн.
Василь Антонович Нестерводський (1882 – 1977) – кандидат сільськогосподарських наук, доцент, кафедрою бджільництва Київського сільськогосподарського інституту. Талановитий вчений і практик, ветеран українського бджільництва, досвідчений педагог. Всебічно розробив теоретичні і практичні питання зимівлі бджіл, комплекс прийомів щодо підвищення їх льотної діяльності, створив похідну лабораторію для визначення паді в меду, рекомендував виробництву ефективні способи кочівлі бджіл на медозбір.
Дане видання є досить рідкісним і маловідомим - характерно, що навіть в "Енциклопедії сучасної України" та інших біографічних джерелах першим виданням "Зимівлі бджіл" вказано 1952. Саме видання 1938 року слід вважати першим.
Запорізьке козацтво/Володимир Голобуцький/(Видання 1994 року)
3000 грн.
Друге видання класичної праці відомого українського професора, лауреата Державної премії Володимира Голобуцького. Перше вийшло в Держполітвидаві УРСР 1957 року незначним накладом і швидко стало бібліографічною рідкістю. Друге видання збагачене новими матеріалами і джерелами, що з'явились за минулі тридцять років. Охоплює період до часів "Нової січі", яким автор присвятив окрему книгу.
Рекомендовано Міністерством освіти України для використання в навчальному процесі.
Ежемѣсячныя литературныя приложенія къ журналу “Нива” на 1895 г. за май, іюнь, іюль и августъ/(Антикварна книга 1895 року)
8000 грн.
В додатки до "Ниви" увійшли оповідання Д. Мережковського "Княжна Диспина", вірші К. Фофанова, С. Сафонова та інших поетів Срібного віку, стаття Володимира Соловйова з моральної філософії, науково-популярні нариси з економіки, історії та землеробства, дорожні нотатки з плавання до Японії, переклади французьких та німецьких авторів.
Постійні рубрики - дайджест цікавих фактів, літературно-критичні нариси, огляд новинок художньої та наукової літератури. Шахову сторінку вів найсильніший шахіст Російської імперії та автор популярного підручника Е. Шифферс.
Журнал "Нива", популярний серед дореволюційної інтелігенції, дає уявлення про суспільні настрої, дискусії та інтереси кінця XIX-початку ХХ століття. Літературні додатки до "Ниви" здійснили перші публікації багатьох класичних творів.
Смерть Павла Перваго/Шиманъ и Брикнеръ/(Антикварна книга 1909 року)
12000 грн.
Збірка складається із статті професора Берлінського університету Теодора Шимана, та більш об'ємної роботи професора Дерптського університету Олександра Брікнера, спеціаліста с історії XVIII століття. Оскільки вбивство імператора Павла до скасування цензури в Російській Імперії належало до заборонених тем, за життя автора (помер 1896 року) ця монографія не видавалася, а вперше була видана анонімно і німецькою мовою.
Переклад з німецької. Видання багато ілюстроване репродукціями портретів історичних осіб. Добре збережений екземпляр, власницька палітурка із збереженням оригінального заголовка з паперової видавничої обкладинки.
Жизнь животныхъ/Бремъ/(Антикварна книга 1914 року)
16000 грн.
Четверте видання класичної праці, яка досі зберігає популярність.
«Життя тварин» Брема книжкове товариство "Дѣятель" планувало випустити в 13 томах, як розширене продовження дуже популярного на той час тритомного видання видавництва «Освіта». Але в 1914 р. почалася Перша світова війна, видавництво закрилося, і з 13 томів встигли випустити лише 7.
Видання багато ілюстроване кольоровими та чорно-білими малюнками, картами та фотографіями. Авторизований переклад під редакцією професора Н. М. Кніповича.
Чудово зберігся шкіряний корінець із золотим тисненням заголовку.
Рання Українська драма/(Антикварна книга 1927 року)
8000 грн.
Дуже цікавий зразок недержавного українського книговидавництва часів НЕПу.
За редакцією та з вступною статтею професора Петра Руліна - українського театрознавця та політв`язня.
У статті П. І. Руліна "Іван Котляревський та театр його часу" розглянуто історію написання п’єс «Наталка Полтавка» й «Москаль-чарівник», проаналізовано їх вплив на подальший розвиток української драми.
Зміст:
Ів. Котляревський. Полтавка
Ів. Котляревський. Москаль-чарівник
В. Гоголь. Простак або хитрощі жінки, перехитрені москалем
Я. Кухаренко. Чорноморці
К. Тополя. Чари або кілька сцен з народніх бувальщин та оповідань українських
Має помітки минулих власників.