НОВИНКИ КНИГ
05. Чернігово-Сіверщина у складі Речі Посполитої 1618-1648 рр. Петро Кулаковський
Колекція переписів Полтавщини козацької доби (17-18 ст.)
Звід пам’яток історії та культури України: Полтавська область. Семенівський район.
Полтавщина козацька: від Люблінської унії до Коломацької ради (1569-1687)
Вінницький гродський суд. Поточна актова книга за 1768 рік. Подокументний опис (Подарунковий варіант книги)
Вінницький гродський суд. Поточна актова книга за 1768 рік. Подокументний опис
Компути Полтавського полку 1649 та 1718 років
Компут Полтавського полку 1721 року
Ревізії Полтавського полку 1723 та 1726 років
Ревізія Полтавського полку 1733 року
Список іменний Полтавського полку 1735-го року
Відомості полку Полтавського 1734-го року
05. Присяга Війська Запорозького Низового 1762 року (Друге видання)
Присяга Війська Запорозького Низового 1762 року Упорядник Іван Синяк
Публікація писемної пам'ятки середини 18-го століття — присяги Війська Запорозького Низового, проведеної в 1762-му році. Текст документа складається з поіменних списків запорізьких козаків з розділенням по куренях, духівництва, служителів канцелярій. Фактично це своєрідний перепис тогочасних жителів українського півдня. Книга містить оригінальні ілюстрації, іменний та географічний покажчики. Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
04. Чернігівська переписна книга 1666 року (Друге видання)
Публікація пам'ятки 17-го століття — Чернігівської переписної книги 1666-го року. Оригінал документа знаходиться в Російському державному архіві давніх актів (м. Москва). Перепис охопив значну частину сучасної Чернігівської області та прилеглу частину Білорусі. Включає в себе як поіменні згадки людей, так і опис їх тяглового господарства, зазначено розмір оподаткування та інші статистичні дані. Книга містить картосхему та оригінальні зображення міст і жителів Чернігівщини, географічний та іменний покажчики. Перше видання зайняло в 2013-му році третє місце на Чернігівському обласному конкурсі "Найкраща книга року" в категорії "Наукова література".
Сухомлин О.Д. Російська військова присутність на території Запорожжя як виклик для запорозького світу (1734-1775)
Олександр Дмитрович Сухомлин Російська військова присутність на території Запорожжя як виклик для запорозького світу (1734-1775)
Публікація докторської дисертації українського історика Олександра Дмитровича Сухомлина. В книзі описано різнобічні сторони історії існування російських фортець на землях Війська Запорозького Низового доби Нової (Підпільненської) Січі, взаємини залог російських фортець та запорозьких козаків тощо. Увагу сфокусовано на періоді російсько-турецьких війн 1735-39 та 1768-74 років. Окремим розділом висвітлено участь лівобережного козацтва (Гетьманщини) в формуванні гарнізонів російських фортець.
П.Т. Викторовский. Западно-русскія дворянскія фамиліи (Антикварна книга 1912 року)
П.Т. Вікторовський. Західно-руські дворянські роди, які відійшли від православ'я в кінці 16 та в 17 ст.
Публікація дослідження історій родів (переважно князівських), які в 16-17 ст. перейшли з православ'я до католицтва чи інших конфесій. Під західно-руськими автор розумів українські та білоруські землі, тому книга є фактичним генеалогічним нарисом української еліти раннього Нового часу. Книга містить генеалогічні таблиці. Книга є букіністичною рідкістю.
Книга видана в 1912-му році в м. Київ у типографії “Петръ Барскій въ Кіевѣ” на вул.Хрещатик-40.
Книга реставрована, комплектна, оправлена в французьку палітурку з італійської шкіри. Ручна робота по технології 18-19 ст., дизайнерський папір на форзацах, індивідуальне оформлення. Додано лясе.
Переписи Чернігівщини 1638 та 1713 років (Подарункове видання)
03. Присяга Чернігівського полку 1718 року (Друге видання 2022 року)
Присяга Стародубського полку 1718 року (Подарункова оправа)
Присяга Стародубського полку 1718 року Упорядники Сергій Горобець, Ігор Ситий
Публікація писемної пам'ятки першої чверті 18-го століття — присяжних списків Стародубського полка, створених в 1718-му році. Оригінал документа знаходиться в Російському державному архіві давніх актів (м. Москва). Текст складається з поіменних списків населення (козаки, старшина, духовенство, міщани, посполиті селяни) однієї з військово-адміністративних одиниць Гетьманщини — Стародубського полка, який, на той час, охоплював територію частин сучасної Чернігівської, Сумської та Брянської областей. Книга містить картосхему Стародубського полку та оригінальні ілюстрації, географічний та іменний покажчики. Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Присяга Гадяцького полку 1718 року (Подарункова оправа)
Публікація писемної пам'ятки першої чверті 18-го століття — присяжних списків Гадяцького полка, створених в 1718-му році. Оригінал документа знаходиться в Російському державному архіві давніх актів (м. Москва). Текст складається з поіменних списків населення (козаки, старшина, духовенство, міщани, посполиті селяни) однієї з військово-адміністративних одиниць Гетьманщини — Гадяцького полка, який, на той час, охоплював територію частин сучасної Полтавської та Сумської областей. Книга містить картосхему Гадяцького полку та оригінальні ілюстрації, іменний та географічний покажчики. Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Жерела до історії України-Руси (Антикварна книга 1895-1924 рр.)
Михайло Грушевський. Історія України-Руси (Антикварна книга кн.19 – перш.пол.20 ст.)
Класична багатотомна фундаментальна робота від найвідомішого українського історика. Над нею Михайло Грушевський (1866-1934) працював протягом усього свого життя, через що, її публікація розтягнулась в часі, майже, на півстоліття. Перші томи були надруковані в кінці 1890-х, останній вже після смерті автора. В радянські часи книга була під забороною. Це, безперечно, найбажаніше видання для бібліотеки любителя історії України.
Архивъ Юго-Западной Россіи. ч.8, т.IV. “Акты о землевладѣніи въ Юго-Западной Россіи XV-XVIII вв.” (Антикварна книга 1907-го року)
Архів Південно-Західної Росії, ч.8, т.IV. Акти про землеволодіння в Південно-Західній Росії Том містить два великі розділи — наукову статтю про церковні маєтності в Україні 16-го століття та блок з документами, який висвітлює різні аспекти землеволодіння в Україні в 15 та 16 століттях як світського (різноманітні дарчі, купчі, роздільні, мирові акти тощо), так і церковного (зокрема — опублікована велика збірка документів Київського Микільського монастиря). Видання містить географічний та іменний покажчики. Книга є бібліографічною рідкістю.
Архивъ Юго-Западной Россіи. ч.1, т.ІХ. “Лиѳосъ или камень, кинутый съ пращи истинны…” (Антикварна книга 1893-го року)
Архів Південно-Західної Росії, ч.1, т.ІХ. Том містить перевидання видатної пам'ятки української літератури 17-го століття - книги "Ліфос або камінь, кинутий з пращі істини...”, видання 1644-го року Петра Могили, яка є збіркою полемічних текстів доби активного протистояння православної та унійної церков та опонує прокатолицькій праці іншого відомого богослова того часу Касіана Саковича - “Перспектива чи пояснення оман, єресей та забобонів в греко-руській церкві...”. Окрім публікації тексту пам'ятки, том містить велику статтю, що розкриває історичний фон, умови створення та ін. Видання містить географічний та іменний покажчики. Книга є бібліографічною рідкістю.
Архивъ Юго-Западной Россіи. ч.6, т.I. “Акты объ экономическихъ и юридическихъ отношеніяхъ крестьянъ въ XVI-XVIII вѣкѣ” (Антикварна книга 1876-го року)
Архів Південно-Західної Росії, ч.6, т.І. Акти про економічні та юридичні відносини селян в 16-18 ст. Том містить документи, які висвітлюють найрізноманітніші сторони життя українського селянства в 16-18 ст. Окрім іншого, публікація містить такі цікаві документи як інвентар міста Житомира та околиць, опис Брацлавського замка з околицями, Радомишля та інвентарі цілого ряду менш відомих поселень. Видання містить географічний та іменний покажчики. Книга є бібліографічною рідкістю.
ПОПУЛЯРНІ КНИГИ

- 6.5. Класична література
- 6.1. Українські видання
- 6.1.1. серія "Джерела до вивчення козацтва"
- 6.1.2. серія "Архів Коша Нової Запорозької Січі"
- 6.1.3. серія "Архів ранньомодерної Української Держави"
- 6.1.4. Джерела з історії Полтавщини
- 6.1.5. серія "Звід пам'яток історії та культури України"
- 6.1.6. серія "Археологія України"
- 6.1.7. серія "Краєзнавство. Історія міст і сіл"
- 6.1.8. Історія (букіністика)
- 6.1.9. серія "Архівний ключ"
- 6.1.10. серія морської літератури "Мартин"
- 6.3 Подарункові обкладинки

Різне
Про нас
“Будинок, в якому немає книг, подібний до тіла, позбавленого душі” Цицерон
Ви на сторінці українського магазину антикварної книги для подарунка. Наша спеціалізація — дорого оправлені антикварні книги історичної тематики, які мають як внутрішній зміст, так і зовнішній вигляд, достойний для знаходження на полицях серед найкращих колекцій.

