НОВИНКИ КНИГ
Архивъ Юго-Западной Россіи. (Антикварна збірка 1867-1907 рр.)
Коронованіе Ихъ Императорскихъ Величествъ Александра Александровича и Маріи Ѳеодоровны. (Антикварна книга 1883-го року)
Оригінальне видання 1883-го року
Коронування Їх Імператорських Величностей Олександра Олександровича та Марії Федорівни. Книга представляє собою публікацію детально ілюстрованої хроніки важливої державної події — коронації в 1883-му році нового імператора Олександра Третього, який вступив на престол в 1881-му році після вбивства свого батька членами організації “Земля і воля” (серед яких були в тому числі вихідці з України). Цікава пам'ятка ілстративного мистецтва та свідоцтво з історії державно-протокольної служби. Книга є бібліографічною рідкістю.
Сказанія князя Курбскаго (Антикварна книга 1868-го року)
Оригінальне видання 1868-го року
Сказання князя Курбського, упорядник Микола Устрялов Публікація історико-публіцистичної спадщини відомого військового і політичного діяча Східної Європи - князя Андрія Михайловича Курбського. Наближений до царя Івана Грозного, обіймав вищі державні посади в Московському царстві, через суперечності перейшов на службу до польського короля Сигізмунда Августа, оселившись на Волині. В подальшому брав участь у Лівонській війні на боці противників Москви. В книзі вміщено історико-біографічну працю Курбського про життя і добу Івана Грозного, а також численне листування Андрія Михайловича з сучасниками, - відомими постатями 16-го століття, серед яких і славетний князь Костянтин Острозький, з друкарні якого вийшла Острозька Біблія — перший повний переклад Біблії церковнослов'янською мовою. Книга є третім виданням, доповненим упорядником. Бібліографічна рідкість. Ілюстрована гравюрами, містить родовідну схему князів Курбських.
Александръ Лазаревскій. Описаніе Старой Малороссіи. Полкъ Нѣжинскій. (Антикварна книга 1893-го року)
Оригінальне видання 1893-го року
Олександр Лазаревський. Опис Старої Малоросії. Полк Ніжинський. Публікація авторства знаного дослідника періоду козацтва, що присвячена одній з військово-адміністративних одиниць Гетьманщини — Ніжинському полку, який охоплював величезну територію, що включала частини сучасних Чернігівської та Сумської областей. Праця є фактичним описом історії міст і сіл та біографій очільників (старшини) Ніжинського полку за період його існування в 17-18-х століттях, з фокусуванням на історії землеволодіння. Дослідження проведене на широкому архівно-джерельному ґрунті і в своїй царині досі не перевершене та, загалом, не втратило актуальності.
Документы, объясняющіе исторію Западно-Русскаго края и его отношенія къ Россіи и къ Польшѣ (Антикварна книга 1865-го року)
Документи, що пояснюють історію Західно-Руського краю та його відношення до Росії та до Польщі. Упорядник Михайло Коялович
Книга є збіркою документів із історії Білорусі та України 15-18 століть. Історія збірки цікава сама по собі. Видана після чергового визвольного польського повстання, вона мала доводити історичну спорідненість, приєднаних в кінці 18-го століття до Російської імперії, українських та білоруських земель Речі Посполитої. При чому доводити не стільки для внутрішнього читача, як для закордонного — для цього текст, включаючи текст документів (рідкисний випадок!), було перекладено на французьку мову — основну міжнародну мову тієї доби. Так як упорядник спеціалізувався на історії релігії, то і документи фокусуються в першу чергу на релігійному протистоянні в Речі Посполитій. І хоча збірка не є об'єктивною підбіркою фактів для висвітлення історії, проте містить оригінальні матеріали і є пам'яткою епохи. В книзі вміщено ряд карт, в тому числі карта розселення українців середини 19 ст. Книга є бібліографічною рідкістю.
Народные пѣсни Галицкой и Угорской Руси собранныя Я. Ѳ. Головацкимъ (Антикварна книга 1878-го року)
(Оригінальне видання 1878-го року)
Народні пісні Галицької та Угорської Русі, зібрані Яковом Федоровичем Головацьким. Фундаментальна кількотомна історико-етнографічна праця XIX-го століття, в якій зібрано й структуровано усну народну творчість українців Галичини, Буковини та Закарпаття. Автор додатково виконав географічно-статистичний та історико-етнографічний опис цих земель. Видання є безцінною пам'яткою національної минувшини, значну частину з якої, втрачено в вирі сучасних глобалізаційних процесів. Книга проілюстрована численними гравюрами з зображеннями тогочасного народного одягу різних описуваних етногруп. За цю роботу автор отримав Уварівську премію Імператорської академії наук. Прижиттєве видання, бібліографічна рідкість.
Игорь Грабарь. Исторія русскаго искусства. (Оригінальне видання початку XX-го століття)
Ігор Грабар, Історія російського мистецтва. Багатотомне видання містить детальну історію російського мистецтва, з розбиттям на розділи, які відповідають за архітектуру, скульптуру, живопис від доби Русі до сучасного автору. Один з томів присвячено, в тому числі, українському мистецтву як виокремленому напрямку, інформацію про це, навіть, винесено в назву другого тому (варто зазначити, що за термінологією тодішнього російсько-імперського канцеляриту термін “російський” відповідав сучасному терміну “східні слов'яни”, а для виокремлення українського і російського, в сучасному смислі слова, використовувались терміни “малоросійський” та “великоросійський”, втім, сам Грабар для розподілу використовує терміни “Москва” та “Украина”). Книга вийшла в добу, коли фотографія почала займати місце в книгах, яке раніше належало гравюрі, завдяки чому, публікація містить унікальний зображувальний матеріал — мистецький фотозріз початку 20-го століття, доби останнього існування численних, втрачених на сьогодні, пам'яток. В комплект входить шість томів, включаючи надзвичайно рідкісний четвертий, більша частина тиража якого була знищена. Книга є бібліографічною рідкістю.
Бантышъ-Каменскій, Исторія Малой Россіи въ 3-хъ частяхъ, изданіе четвертое (Антикварна книга 1903-го року)
Оригінальне видання 1903-го року
Дмитро Бантиш-Каменський, Історія Малої Росії від утвердження в цьому краї слов'ян до знищення Гетьманства. З 19-ма портретами, 5-ма малюнками, 25-розфарбованими зображеннями малоросіян та малоросіянок в старовинному одязі, планом Битви під Берестечком, копіями підписів різних гетьманів та козацьких отаманів, з картою, яка зображає Малоросію під володіням Польским на початку 17 ст.
Книга являє собою видання однієї з перших наукових історій України. Автор використав багатий документальний матеріал — архіви державних установ в Москві (в яких, в свій час, працював його батько) та Чернігові (тогочасне місце зберігання екс-столичних глухівських документів), рукописи з приватних колекцій (значна частина неопубліковані на той час, а на сьогодні втрачені) та численні друковані видання. Праця складається з трьох частин — перша присвячена періоду від ранніх слов'ян до середини 17 ст (Повстання Хмельницького, Переяславська рада 1654 р.), Друга частина розповідає про події другої половини 17-го століття до початку правління гетьмана Мазепи. Третя висвітлює період від гетьманування Мазепи до знищення Гетьманщини в кінці 18-го століття. Книга є бібліографічною рідкістю.
Н. А. Максимейко. Опыт Критическаго изследованія Русской Правды. (Антикварна книга 1914-го року)
Оригінальне видання 1914-го року.
Микола Максимейко Досвід критичного дослідження Руської правди.
Публікація узагальнюючого аналітичного дослідження видатної пам'ятки української історії та юриспруденції доби Київської Русі - Руської Правди. Книга містить ряд окремих розділів, в яких автор послідовно викладає та коментує висновки щодо правового застосування норм, викладених у Руській Правді, різниці між різними її редакціями, часу їх виникнення, впливу римського права та позиціонує Руську Правду як один з націотворчих чинників, що сприяв консолідації держави. Книга є бібліографічною рідкістю.
Н. А. Максимейко. Сеймы Литовско-русскаго государства до Люблинской уніи 1569 г. (Антикварна книга 1902-го року)
Оригінальне видання 1902-го року
Микола Максимейко Сейми Литовсько-руської держави до Люблінської унії 1569 р.
Публікація праці видатного дослідника права про історію сеймів Великого князівства Литовського (повна назва - Велике князівство Литовське, Руське, Жемойтське) — з'їздів середньовічного парламенту держави, що охоплювала території сучасної Білорусі, України, Литви, частково Польщі та РФ. Описуваний період охоплює 15-16 століття до моменту об'єднання князівства з польським королівством в Річ Посполиту. Книга поряд з науковими розвідками автора містить публікації документів (актів сеймів). Книга є бібліографічною рідкістю.
Самійло Величко, Сказаніе о войнѣ козацкой з Поляками (Антикварна книга 1926-го року)
Оригінальне видання 1926-го року
Самійло Величко, Сказання про війну козацьку з поляками Пам'ятки українського письменства Публікація твору українського історика 17-18 століть Самійла Величка про події доби повстання Богдана Хмельницького та створення, під його керівництвом, української козацької держави (1648-1659 рр.) з екскурсами в події, що передували цьому. Є складовою частиною праці, яку прийнято називати “Літопис Самійла Величка”. Це перше наукове видання праці Величка з дотриманням археографічних правил щодо точності передачі мови старих рукописів та перша публікація документів української історії з їх використанням (попередні видання 19-го століття адаптували текст до тогочасної російської мови), через що книга є цінною не тільки як пам'ятка історичної думки, а і як джерело староукраїнської мови 17-18 століть. Книга містить численні ілюстрації (гравюри з портретами тогочасних державних діячів, фотокопії використаних документів). Книга є бібліографічною рідкістю.
С.Н. Шубинский. Исторические очерки и разсказы. Третье изданіе дополненное и исправленное, съ 52 портретами и иллюстраціями. (Антикварна книга 1893-го року)
Оригінальне видання 1893-го року.
Сергій Шубинський, Історичні нариси та оповідання
Збірка нарисів та оповідань відомого популяризатора історії Сергія Шубинського. Переважна більшість історій стосується 18-го століття. Одна з них описує відомий український козацький рід Розумовських, до якого належав останній гетьман — Кирило Розумовський. Також зображено ряд подій з історії Півдня України, зокрема діяльність Григорія Потьомкіна. В якості численних ілюстрацій використано гравюри з виглядами міст та портретів державних діячів минулих епох (в тому числі згаданого гетьмана Розумовського).
Книга є бібліографічною рідкістю.
А.Н. Куропаткинъ. Кашгария, историко-географическій очеркъ страны, ея военныя силы, промышленность и торговля. (Антикварна книга 1879-го року.)
Оригінальне видання 1879-го року.
Олексій Куропаткін, Кашгарія, історико-географічний нарис країни, її військові сили, промисловість та торгівля.
Класичний історико-географічний опис Кашгарії (тепер одна з північно-західних провінцій КНР) в форматі розширених подорожньо-розвідувальних замальовок, опублікований в кінці 19-го століття за авторством, тоді ще полковника генерального штабу, Олексія Куропаткіна під егідою Імператорського географічного товариства. Містить екскурс в минуле краю, але головне завдання, яке поставив і реалізував автор — опис сучасного йому стану Кашгарії в політичній, економічній, військовій та інших сферах. Окрему увагу приділено особі і діяльності видатного тогочасного правителя Кашгарії Якуб-хана.
Книга є бібліографічною рідкістю.
Вадим Модзалевський. Гути на Чернігівщині (Антикварна книга 1926-го року)
Оригінальне видання 1926-го року Вадим Модзалевський. Гути на Чернігівщині
за редакцією та з передмовою академіка М. Біляшівського Узагальнююча робота видатного українського історика старої школи Вадима Модзалевського про промисловість з виробництва продукції зі скла та кришталю в 17-19 ст. на Чернігівщині, під якою, на час написання праці, розуміли територію Чернігівської губернії (охоплювала сучасні Чернігівську та частини Київської, Сумської, Брянської областей). Робота представлена автором в 1918-му році, але опублікована вже після смерті.
Книга має географічний та іменний покажчики, карту. Також вміщено родовідні розписи гутницьких сімей. Особливо варто відзначити спеціальний покажчик скляних виробів - своєрідний перелік номенклатури 17-19 ст. Книга є бібліографічною рідкістю.
В.Е. Романовскій. Очерки изъ исторіи Грузіи (Антикварна книга 1902-го року)
В. Романовський. Нариси з історії Грузії Нарис історії Грузії від дослідника Василя Євграфовича Романовського, виданий в Тіфлісі (тепер Тбілісі) на початку 20-го століття. Праця охоплює період від утвердження християнства в Грузії до 19-го століття, фокусуючи увагу на діяльності її видатних правителів, таких як цариця Тамара, цар Вахтанг Шостий, а також зовнішніх відносинах держави, зокрема з Росією. Окремий розділ присвячено економіко-географічному та етнографічному опису тогочасної Грузії. На момент написання книги, автор працював училищним інспектором, тому не міг обійти свою професійну тему — в якості додатка книга містить статтю про розвиток освіти на Кавказі в 19 ст. Книга є бібліографічною рідкістю.
02. Присяжні книги 1654 р. Білоцерківський та Ніжинський полки
Упорядники Ю. Мицик, М. Кравець
Публікація писемної пам'ятки середини 17-го століття — присяжних книг Білоцерківського та Ніжинського полків. Оригінал документа зберігається в Російському державному архіві давніх актів (м. Москва). Текст містить іменні списки жителів двох з найважливіших військово-адміністративних одиниць Гетьманщини, які займали території сучасних Київської, Чернігівської та Сумської областей. Окрім, власне, перепису населення було також зроблено короткий опис важливих поселень. Для багатьох згаданих сіл цей документ є першою писемною згадкою. Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 3
Третій том містить справи №16-20 фонду №229 (ЦДІАУК). Документи стосуються відносин Запоріжжя з Гетьманщиною, Османською імперією (в тому числі Кримським ханством), розшуку втікачів (селян та солдат-дезертирів) на Запоріжжя, справи про гайдамаків. Книга має розлогий довідковий апарат, в тому числі географічний та іменний покажчики. Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 4
Четвертий том містить справи №21-27 фонду №229 (ЦДІАУК). Документи стосуються, переважно, зовнішньої розвідки Запоріжжя на теритрії сусідніх держав (Річ Посполита та Османська імперія), відносин з сусідами — жителями Полтавського полку та вирішенню конфліктних ситуацій з Донецьким Успенським монастирем (сучасна Свято-Успенська Святогірська лавра). А також традиційні справи про гайдамаків. Книга має розлогий довідковий апарат, в тому числі географічний та іменний покажчики. Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 5 (Перепис 1756 р.)
П'ятий том містить справу №28 фонду №229 (ЦДІАУК). Публікація буде цікавою, в першу чергу, дослідникам родоводів та українського ономастикону. Адже вона містить іменний реєстр козаків та інших жителів вольностей Війська Запорозького Низового за 1756-й рік та документи, що висвітлюють проведення цього масштабного перепису українського півдня. Книга має розлогий довідковий апарат, в тому числі географічний та іменний покажчики. Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 8
Восьмий том містить справи №29-34 фонду №229 (ЦДІАУК). Архівні справи традиційно висвітлюють взаємовідносини Запоріжжя з сусідами (Османською імперією, в тому числі Кримським ханством, Гетьманщиною (в першу чергу, її прикордонним Полтавським полком) та роботу Комісії по опису запорозьких земель та розмежуванні її з Новослобідським козацьким полком (полковий центр — фортеця Святої Єлизавети — сучасне місто Кропивницький). Книга має розлогий довідковий апарат, в тому числі географічний та іменний покажчики. Для істориків, краєзнавців, дослідників родоводу.
ПОПУЛЯРНІ КНИГИ

- 6.1. Українські видання
- 6.1.1. серія "Джерела до вивчення козацтва"
- 6.1.2. серія "Архів Коша Нової Запорозької Січі"
- 6.1.3. серія "Архів ранньомодерної Української Держави"
- 6.1.4. Джерела з історії Полтавщини
- 6.1.5. серія "Звід пам'яток історії та культури України"
- 6.1.6. серія "Археологія України"
- 6.1.7. серія "Краєзнавство. Історія міст і сіл"
- 6.1.8. Історія (букіністика)
- 6.1.9. серія "Архівний ключ"
- 6.3 Подарункові обкладинки
- 6.5. Класична література
Про нас
“Будинок, в якому немає книг, подібний до тіла, позбавленого душі” Цицерон
Ви на сторінці українського магазину антикварної книги для подарунка. Наша спеціалізація — дорого оправлені антикварні книги історичної тематики, які мають як внутрішній зміст, так і зовнішній вигляд, достойний для знаходження на полицях серед найкращих колекцій.

