- 1. Історія
- 2. Етнографія
- 3. Місце видання
- 4. Книги з автографом чи екслібрисом
- 5. Антикварні книги
- 6. Сучасні видання
- 7. Діаспоріана
- 8. Література для дітей
- 9. Художня література
- 10. Кулінарна історія
- 11. Сільське господарство та промисловість
- 12. Книги Видавництва РВВ
НОВИНКИ КНИГ
Carpaccio (Шедеври мистецтва: №105 – Карпаччо, франзуцьке видання 1968 року)
4200 грн.
Альбом робіт французького живописця
Альбом серії «Шедеври мистецтва великих живописців» присвячений роботам венеціанського художника епохи Відродження Карпаччо. Карпаччо народився у Венеції прибл. 1460; зазнав впливу Джованні та Джентіле Белліні, а також Антонелло да Мессіни, Джорджоне та Андреа Мантеньї. Працював головним чином у Венеції. Найбільші твори художника — кілька циклів картин, створених ним для венеціанських релігійних братств, із зображенням сцен із житій їхніх святих покровителів. Ці роботи дають уявлення про церемоніальний бік життя Венеції того часу. З 1490 по 1495 Карпаччо написав для Скуоли ді Сант Орсола серію картин, що ілюструють легенду про св. Урсулі (нині у галереї Академії у Венеції). Згідно з припущенням Т. Піньятті (1958), Карпаччо був сином П'єро Скарпацца, торговця шкірами, який вважав за краще змінити своє ім'я на ім'я Карпаччо. Творчість художника займає важливе місце в історії венеціанського живопису XV ст.
«Chefs-d'oeuvre de l'art grands peintres n°105: Carpaccio» (Шедеври мистецтва великих живописців: №105 - Карпаччо, Альбом)
Видавництво: Hachette, Франція, 1968
Мова: французька
Philippe de Champaigne (Шедеври мистецтва: №114 – Філіпп де Шампень, франзуцьке видання 1968 року)
4200 грн.
Альбом робіт французького живописця
Альбом серії «Шедеври мистецтва великих живописців» присвячений французькому живописцю та граверу Філіппу де Шампень. Філіпп де Шампень (фр. Philippe de Champaigne, (1602 — 1674) — художник Франції доби бароко. Малював релігійні композиції,натюрморти, працював декоратором. Уславився своїми реалістичними, досить правдивими і точними портретами сучасників.
«Chefs-d'oeuvre de l'art grands peintres: n°114 - Philippe de Champaigne» Album (Шедеври мистецтва великих живописців: №114 - Філіпп де Шампень, Альбом)
Видавництво: Hachette, Франція, 1968
Мова: французька
Андрей Рублев /В.Н. Лазарев/ (Видання 1960 року)
2800 грн.
Альбом російського іконопису
Для альбому, крім оригінальних зйомок, були використані негативи, що зберігаються у фототеках музею Андрія Рубльова та музею Архітектури академії будівництва та Архітектури СРСР.
«Андрей Рублев». Альбом
Автор: В.Н.Лазарев
Видавництво: «Советский художник», 1960
Мова: російська
Избранные произведения 2 тома /А.Ф.Кони/ (Видання 1959 року)
2200 грн.
Вибрані твори та спогади російського юриста 19-поч. 20 ст.
Друге видання містить, подібно до опублікованого в 1956 році, статті та нотатки, судові промови, спогади. Однак ця збірка є доповненою і для зручності користування публікується у двох томах. Том перший «Статьи и заметки. Судебные речи» містить статті та нотатки Анатолія Федовича Коні та його судові промови. До нього входять найвідоміші твори, що представляють інтерес у теоретичному плані, які не втратили свого значення і зараз. Другий том «Воспоминания» містить спогади А.Ф.Коні. У цей том поряд із опублікованими в 1956 році також є спогади про Ф.М.Достоєвського, А.П.Чехова, В.Г.Короленка.
«А.Ф.Кони. Избранные произведения». 2 тома
Автор: Анатолій Федорович Коні (1844-1927) — російський юрист, суддя, державний і громадський діяч, літератор, судовий оратор, дійсний таємний консультант, член Національної ради Російської імперії. Почесний академік Санкт-Петербурзької академії наук із розряду витонченої словесності, доктор кримінального права Харківського університету, професор Петроградського університету. Автор творів «На життєвому шляху», «Субільні промови», «Будівництво і дітей судовоїєктори», біографічного почерку «Федор Петрович Гааз», численних спогадів про колег і діячів російської культури. 1878 року суд розпорядком А.Ф.Коні виніс виправданий суд у справі Вери Засув. Керував розслідуванням багатьох кримінальних справ (наприклад, про руйнування авторського потяга, про загибель влітку 1894 року лайнера «Владимир»).
Видавництво: «Государственное издательство юридической литературы», 1959
Мова: російська
Поєдинок з диявлом. У 2- томах /О. Гай-Головко/ (Діаспорне видання 1950 року)
4200 грн.
Біографічна книга. Діаспорне видання.
У книзі письменник описує свої поневіряння в період війни. Наприкінці Другої світової війни О.Гай-Головко перебував у Австрії, потім у таборах для «переміщених осіб» у Німеччині.
«Серед невгасимої туги за Рідним краєм і журби за його долю, у гірких злигоднях життя на чужині, розкинуті по всіх закутках світу українці все ж непохитно бережуть і розбудовують найбільшу цінність, яку принесли з собою на чужину, українську культуру. Бо ж усі ми свідомі, що тільки тут, поза засягом задушливого зашморгу сталінської петлі, може розвиватися вільна непідфальшована Москвою українська культура. Завдяки цій свідомості і невтомній праці українська давня і нова еміграція здобула в тій ділянці успіхи, які не рідко викликають захоплення й подив чужинців. Творчості й виступам наших мистців, письменників і науковців світова преса присвячує раз- у-раз більше уваги, а вслід за цим і питанням української культури взагалі, історії України та боротьби українського народу за власну державність. Тимто культурна праця українців поза межами Рідного краю, поруч з політичною діяльністю, є безперечно важливим допомічним чинником для визвольної боротьби в Україні.» (Від видавництва)
«Поєдинок з дияволом. Фільми наших днів». У 2-х томах.
Автор: О.Гай-Головко
Видавництво Івана Тиктора: Вінніпеґ, 1950
Мова: українська
Передвісники і творці листопадового зриву /Степан Волинець/ (Діаспорне видання 1955 року)
3200 грн.
Хто робив листопадову національно-демократичну революцію в Галичині 1918. Діаспорне видання.
«В цій книжці, ми подали сильветки лише тих діячів, що вже відійшли у вічність. Поручаємо лектуру тих сильветок, що поміщені в цій книжці, в першу чергу нашій молоді. З тієї лектури вона могтиме багато дечого корисного для себе навчитись тим більше, що наближуємося до днів, в яких відмічуватимемо 50-pizza проголошення української держави над Дніпром і над Дністром. Варт при тій нагоді пригадати собі, тіні наших забутих предків", наших визнатніших громадських діячів, що своєю працею підготовляли те, що ми сьогодні називаємо нашим «Великим Зривом». (Від редакції)
«Передвісники і творці листопадового зриву. Західньо-Українські громадські і політичні діячі».
Автор: Степан Волинець
Видавництво: «Видавнича спілка Тризуб», Вінніпеґ, Канада, 1955
Сторінок: 323
Історія запорозьких козаків в 3 т. /Д.І.Яворницький/ (Наукове видання 1990 року)
3200 грн.
Неперевершена праця про історію запорозьких козаків.
Книга є найповнішим історичним дослідженням запорозького козацтва, яке охоплює період від 1471 до 1734 рр., надрукована в 1892-1897 рр., є однією з найцінніших пам'яток вітчизняної дореволюційної історіографії, важливим джерелом для вивчення історії українського козацтва. На багатому документальному матеріалі в популярній формі всебічно висвітлюється життя запорізького козацтва. В першому томі висвітлюються питання соціально-економічної історії, суспільного устрою, життя та побуту запорозького козацтва, описані територія та кордони, природні умови Запорозької Січі. У другому томі висвітлюється історія запорозького козацтва від його виникнення в кінці ХV ст. до 1686 р. Описуються походження козаків, їхня боротьба проти грабіжницьких навал на Україну орд кримських -а турецьких феодалів. Значну увагу приділено дослідженню участі запорожців в народних повстаннях проти шляхетської Польщі, визвольній війні під проводом Богдана Хмельницького 1648-1654 рр. Третій том містить хронологічний виклад історії запорізького козацтва від 1686 до 1734 р. Охоплює кримські й азовські походи, історію Петрика, діяльність гетьмана Мазепи і його політику щодо запорожців, Північну війну. Висвітлює політику російського царизму щодо України, перехід козаків на чолі з Мазепою і Гордієнком на бік шведів і їхнє життя під владою Криму аж до повернення в Україну. Крім того, дана праця не написана в 1992 році, а просто перевидана на сучасній українській мові.
«Історія запорозьких козаків». У 3-х томах
Автор: Дмитро Іванович Яворницький (1855-1940), видатний український історик, етнограф і фольклорист, археолог, письменник, лексикограф, академік АН УРСР
Видавництво: «Наукова думка», Київ, 1990
Мова: українська та російська
Книги схожої тематики:
1. Архів Коша Нової Запорозької Січі, том 9
2. 05. Присяга Війська Запорозького Низового 1762 року (Друге видання)
3. Слов’янська міфологія (оновлене видання) /Александр Гейштор
4. Присяга козацьких полків, що були у поході 1718 року /упорядники Алфьоров, Різніченко
5. Артилерія XIV–XVIII століть з фондів Львівського історичного музею. Мар’яна Верхотурова
6. Мазепина книга, перепис маєтностей ясновельможного пана гетьмана 1726 року. (упорядник І.М. Ситий)
7. Переписна книга Сумського полку 1691 року (Видання друге)
8. 06. Присяга Лубенського полку 1718 року
9. Переписи Чернігівщини 1638 та 1713 років (Оновлене друге видання)
10. Присяга Чернігівського полку 1718 року (Подарункова оправа)
Два процеси як наслідок діяльності української військової організації в 1924 році /Зиновій Книш/ (Діаспорне видання)
2800 грн.
Перебіг судового процесу проти Станіслава Штайґера. Діаспорне видання.
«Однією з подій, що мали глибший вплив на українсько-жидівські стосунки в Галичині, був процес проти Станіслава Штайґера. що припадково попав під суд за атентат на президента Польщі, Станіслава Войцеховского, виконаний з доручення Української Військової Організації. Розпалив він дрімаючі пристрасті, роз'ятрив старі рани. Але і потвердив старі правди, що про них дехто може й хотів забути.»
«Два процеси як наслідок діяльності української військової організації в 1924 році»
Автор: Зиновій Книш
Видавництво: «Срібна Сурма», Торонто
Мова: українська
Сторінок: 94
З блакиті неба і скорботи душі /Іванна Чорнобривець/ (Діаспорне видання 1959 року)
1660 грн.
Поезії. Діаспорне видання.
«Вірші Іванни Чорнобривець не ламають традицій української літератури. Строфічна будова нашої авторки є дуже різноманітна. Поетеса уживає побіч такої клясичної форми, як сонет, також тріолету і ронделю. Це вказує на її творчі шукання. Це добре. Однак, з другого боку, чи не доцільніше було б їй присвоїти собі якусь вибрану форму і держатися її? Постає питання, чи властивість поетичного таланту Іванни Чорнобривець лежать більше в площині чистої лірики, чи переважає ліро-епічний струм? Вчитуючися в баляду «Морський коник» і в ліричні мініятюри, ми давали б перевагу останнім.»
Зміст:
- Передмова
- Присвята
- Похід
- Сонет
- Еміграційне
- Новітньому Колюмбові присвячую
- Мотив з народньої пісні
- О, Фльоренціє
- Синьою платою
- Дитинство, вернися
- Грушки цвітуть
- Згадки і мрії
- Так плакав вчора
- Рондель
- Сiре небо, сipe місто
- Тріолет
- Тихо на вулицях
- Морський Коник
«З блакиті неба і скорботи душі»
Автор: Іванна Чорнобривець
Видавництво: Накладом Авторки, Кооперативна друкарня “Ціцеро”, Мюнхен, 1959
Мова: українська
Сторінок: 45
Хресне знамення /Митрополит Іларіон (Огієнко)/ (Діаспорне видання 1955 року)
1800 грн.
«Хресне Знамення чи Хресний Знак це зображення на собі, чи на кому іншому або навіть на якійсь речі знака Хреста. Христова Церква перші три віки свого існування не мала волі, і була сильно переслідувана, через що мусіла ховатися з своєю Вірою, а тому повставали різні символічні знаки, як ознаки християнина. Так повстав і Знак Хресний чи Хресне знамення, як видима ознака кожного християнина, цебто кожного, хто вірує в Ісуса Христа, як Бога нашого.»
«Хресне знамення» Богословсько-історична студія
Автор: Митрополит Іларіон (1882-1972), український вчений, єпископ ППЦ, митрополит УАПЦ, предстоятель УГПЦК, політичний, громадський і церковний діяч, мовознавець, лексикограф, історик церкви, педагог.
Видавництво: Українське Наукове Православне Богословське Товариство, Вінніпеґ, Канада,1955
Мова: українська
Сторінок: 151
Один рік у Червоній Армії /Іван Яцишин/ (Діаспорне видання 1982 року)
2200 грн.
Біографічна книга. Діаспорне видання.
«У цій книжечці списані переживання і спостереження одного з українців, покликаного до совєтської армії після того, як зайняла вона Західню Україну восени 1939 року, на дев'ять місяців перед тим, заки почалася німецько-совєтська війна в червні 1941 року. Перед нашими очима пересувається життя в казармах під всевидючим оком політруків, суматоха після вибуху війни, роззброєння "західняків", праця в робочих батальйонах на Кримі, божевільно жорстока і предурна поведінка німців з полоненими Червоної Армії, дивні пригоди цього українського вояка, аж доки не добився він додому. Розповідь проста, щира, цікава, подекуди переплітана гумором. Перечитаєте її з задоволенням. А коли попаде вона в руки інших українців, колишніх червоноармійців, то може заохотить кого з них розказати про своє життя та доповнити цей образ.
Книга містить відбиток екс-лібрису «V.Rev.F.Kowalenko»
«Один рік у Червоній Армії. Спогади в розповіді Івана Яцишина. Літературний запис Зиновія Книша»
Автор: Іван Ящишин
Видавництво: "Срібна Сурма", Торонто, 1982
Мова: українська
Сторінок: 127
Олександр Тарасевич. Становлення української школи гравюри на металі /Дмитро Степовик/ (Видання 1975 року)
2200 грн.
Становлення української школи гравюри на металі
Книга присвячена огляду життя і творчої діяльності українського мідеритника та офортиста Олександра Тарасевича. Він був ченцем і настоятелем Києво-Печерської лаври з 1688 року. Олександр Тарасевич – видатний діяч українського образотворчого мистецтва XVII ст., один із предтеч української реалістичної графіки. Він працював однаково успішно і в книжковій і в станковій гравюрі. В межах кожного з цих двох видів він був першорядним майстром, митцем невтомного пошуку, новатором. У добу панування в мистецтві релігійної тематики Тарасевич по-земному трактував євангельські легенди, вкладаючи в них актуальний для свого часу зміст, він не обминав і соціальних моментів, відображав соціальну нерівність, відтворював сцени з життя селян. Тарасевич вписав яскраву сторінку в історію взаємин українського мистецтва із світовими художніми набутками.
«Олександр Тарасевич. Становлення української школи гравюри на металі»
Автор: Дмитро Степовик
Видавництво: «Мистецтво», 1975
Мова: українська та російська
Сторінок: 135
Михайлівське поселення /Лагодовська О.Ф./ (Видання 1962 року)
2700 грн.
Книга присвячена унікальній пам'ятці епохи раннього металу - поселенню середини III - початку II тис. до н. е. на нижньому Дніпрі, біля с. Михайлівки, Херсонської області. В ній дається характеристика планування поселення, виробничих, житлових і побутових комплексів, висвітлюється характер господарства, культури і побуту його мешканців, їх зв'язки з навколишнім населенням та племенами більш віддалених територій, а також загальні питання історії стародавнього населення. Розрахована на спеціалістів археологів, істориків, а також всіх тих, хто цікавиться стародавньою історією нашої Батьківщини.
«Михайлівське поселення»
Автор: Лагодовська О.Ф.
Видавництво: АН Української РСР, Київ, 1962
Мова: українська
Сторінок: 245
Назви жителів в українській мові /Горпинич В.О./ (Видання 1979 року)
2200 грн.
Моделі і засоби творення назв жителів
Книга є логічним завершенням написаних раніше автором праць («Теоретичні питання відтопонімного словотвору східнослов'янських мов»; «Відтопонімні прикметники в українській мові») з розробки проблеми відтопонімного словотвору. У ній автор в історичному плані розглядає моделі і засоби творення назв жителів, досліджує сучасні тенденції і закономірності словотвору та словживання катойконімів, їх наголошення, причини словотворчих варіантів, стилістичну диференціацію у відтопонімному словотворі, принципи укладання нормативного словника, назв жителів основні правила творення катойконімів. Розрахована на мовознавців, краєзнавців, працівників преси, телебачення і радіо, літераторів і всіх, хто зв'язаний з культурою усної та писемної мови.
«Назви жителів в українській мові (питання словотвору, слововживання та нормування)».
Автор: Горпинич В.О.
Видавництво: «Вища школа», Київ, 1979
Мова: українська
Сторінок: 146
Древнейшие государства Кавказа и Средней Азии /Кошеленко Г./ (Наукове видання 1985 року)
2800 грн.
Історія народів закавказького та середньоазіатського регіонів
Цей том «Археології СРСР» охоплює два регіони: закавказький та середньоазіатський. Вже сама назва вказує на ті найважливіші особливості, які відрізняють матеріали, представлені тут, від попередніх томів видання: ми вперше вступаємо в епоху, коли народи, які є об'єктом нашого дослідження, піднімаються на щабель класового суспільства та державності. Цей етап історій означає ускладнення структури суспільства, його економічного життя, політичної організації, наявність класових протиріч, своєрідність ідеології, посилення та ускладнення контактів різних політичних та етнічних об'єднань. Народжуються нові явища, зазвичай, не властиві, первіснообщинної стадії розвитку, — писемність, монета тощо. Через це змінюється роль археологічних джерел. У книзі дається узагальнююче дослідження з археології Закавказзя та Середньої Азії в І тис. до н. е. та на початку І тис. н. е. Розглядаються проблеми розвитку ремесла та сільського господарства, типів поселень, різних сфер культури, досліджується соціально-економічна та політична структура цих суспільств, місце їх у загальній еволюції людського суспільства.
«Древнейшие государства Кавказа и Средней Азии»
Автор: Кошеленко Г.А.
Видавництво: «Наука», 1985
Мова: російська
Сторінок: 493
Описи Лівобережної України (Наукове видання 1997 року)
2700 грн.
Документи з описово-статистичними даними про життя регіону
Видання продовжує серію публікацій описово-статистичних джерел, започатковану випуском описів Київського та Харківського намісництв. Уперше публікують ся історично-географічні, топографічні, статистичні документи, описи Малоросійської губернії, заснованої 1796 р., Чернігівської та Полтавської губерній, утворених 1802 р. Рукописні пам'ятки, що публікуються вперше, містять інформацію про політичний устрій і врядування, флору й фауну Лівобережної України. Особливий інтерес становлять Топографічні описи Малоросійської губернії, заснованої 1796 р., а також Чернігівської та Полтавської губерній, утворе них 1802 р. внаслідок поділу Малоросійської губернії. У документах читач знайде описово-статистичні дані про економічне життя регіону, етнічну структуру населення, його культуру. Текстову частину видання органічно доповнює цікавий ілюстративний матеріал. Для істориків, етнографів, економістів, біологів, усіх, хто цікавиться історичним минулим України.
«Описи Лівобережної України кінця XVIII-початку XIX ст.»
НАН України, Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського
Видавництво: «Наукова думка», Київ, 1997
Мова: українська та російська
Сторінок: 320
Книги схожого змісту:
Описи Київського намісництва 70-80 років XVIII ст. (Букіністика)
Описи Харківського намісництва кінця XVIII ст.
Нариси з історії костюмів /Стамеров К.К./ (Видання 1978 року)
5800 грн.
Історія костюмів народів світу
До цього видання увійшли нариси історії костюмів низки країн із давніх часів та здебільшого до кінця ХVІІІ ст. Перша частина присвячена розгляду костюмів Стародавнього Єгипту, Ассирії, Стародавнього Ірану, Стародавньої Греції та Риму, так званих варварських племен і народностей, Візантії, західноєвропейських країн (V-XV ст.), Стародавньої Русі (Х-ХІІІ ст.), російських (ХІV-ХVІІ ст.), українських (XV-XVII ст.), арабських (VII-XVI ст.), індійських (VII-XVII ст.). китайських (VII-початку ХХ ст.) та японських (VII-XIX ст.). До другої частини включені нариси про костюми західноєвропейських країн, зокрема Італії, Англії, Франції, Німеччини, Іспанії тощо з ХV до кінця XVIII ст.
«Нариси з історії костюмів». У двох частинах.
Автор: Стамеров К.К.
Видавництво: «Мистецтво», Київ, 1978
Мова: українська
Михайло Коцюбинський. Повість /Смілянський Л./ (Видання 1941 року)
2200 грн.
Книга для шкільної бібліотеки
Історико-біографічна тема, починаючи від повісті «Михайло Коцюбинський» (1940), була для письменника своєрідним прихистом, певним відходом од немилосердної сучасності. Л.Смілянського привабили найбільші постаті в українському письменстві — Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка, Михайло Коцюбинський. «Вічні огні вершин» - так називав їх автор. Характерним для творів було те, що письменник обирав для зображення невеликий, але вагомий часовий відтинок у житті України, такий, що давав змогу показати кожного з героїв митцем і громадянином. Водночас у цих творах маємо надмірну привнесеність ідеологічних, політичних акцентів у відтворенні як головних персонажів, так і оточення, особливо «ліберально-буржуазного».
Л.Смілянський «Михайло Коцюбинський. Повість»
Автор: Смілянський Леонід
«Державне літературне видавництво», Київ, 1941
Мова: українська
Сторінок: 221
Селекция семеноведение и семеноводство сои /Лещенко, Михайлов, Січкар/ (Видання 1985 року)
1760 грн.
Книга для спеціалістів сільського господарства
На основі узагальнення переважно вітчизняних даних викладаються техніка селекційних робіт, методи селекції сої на одержання рослин із цінними господарськими та біологічними властивостями. Показано вплив біологічних, ґрунтово-кліматичних та агротехнічних факторів на формування та якість насіння. Висвітлено питання покращення врожайних та посівних властивостей насіння, технології вирощування сої насіннєвих посівів. Книга розрахована на спеціалістів сільського господарства.
«Селекция, семеноведение и семеноводство сои»
Автори: Лещенко А.К., Михайлов В.Г., Січкарь В.І.
Видавництво: «Урожай», Київ, 1985
Мова: російська
Сторінок: 115
Тритикале /Л.Сечняк, Ю.Сулима/ (Видання 1984 року)
2600 грн.
Книга для спеціалістів сільського господарства
У книзі висвітлено етапи створення та шляхи використання пшенично-житнього гібриду тритикале нової перспективної зернової культури продовольчого та кормового призначення. Викладено основні напрямки та методи селекції. Особливу увагу приділено синтезу первинного генофонду та методам поліпшення вторинних ліній тритикале. Розглянуто морфологічні та біологічні особливості тритикале у застосуванні до завдань селекційного покращення культури. Вказано біохімічні та технологічні властивості та напрям використання зерна тритикале.
«Тритикале»
Автори: Л.К.Сєчняк, Ю.Г.Сулима
Видавництво: «Колос», 1984
Мова: російська
Сторінок: 313